Jump to content

Moto Zajednica

Peda ET - Lupa kod kvacila

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Dje ste forumasi :)

 

Sobzirom da sam imao malu nezgodicu tj pucanje kaisa (remen) na 20tak km od kuce, pa sad od tada na svake 1000km otvaram deklu da provjerim kakav je kais, dal je za zamjenu.

 

Eh sada od kad sam zadnji put otvarao primjetio sam da je kais vec poceo da se kida, nije previse strasno ali bolje zamjenit ranije no zvat nekog da me slepa. Ja sam skinuo variator da bih zamjenio kais ali nakon zamjene tj kad sam stavio drugi kais, primjetio sam lupanje na strani dje je kvacilo. 

 

Sobzirom da mi je rano poceo da kida kais, posumnjao sam da je kvacilo krivac jer kad sam stavljao drugi kais, jedva sam uspio rukom da stisnem onaj dio kako bih ubacio kais na kvacilo. 

 

Onda rekoh aj da probam da rastavim kvacilo i sa break cleaner-om ocistim cijelo kvacilo i da podmazem sa bakarnom mascu, podmazao sam sa bakarnom mascu jer komsija reko da bakarna mast mnogo vise trpi temperaturu od tolatne masti (valjda se tako zove) 

 

eh sad kad sam sve fino sastavio, podmazao i sada mnogo lakse kvacilo odvaja, sad mogu rukom mnogo lakse da stisnem ali zvuk pucanja tj udaranja se cuje kod kvacila i to kad dajem gas ili kad pustim gas al na ler se mnogo manje cuje. 

 

zaboravih da napisem, novi kais koji sam uzeo je dimenzije 729-18-30 dok je fabricki na moj skiter 729-17.5 (30 nema) 

 

Prodavac reko da je to svega 0.5mm i da moze bez problema al na taj kais mnogo vise lupa no kad stavim moj stari kais. A kad rucno okrecem kvacilo ne cujem nikakvo lupanje samo kad je motor upaljen sa kaisem. 

 

 

Promenio član PainGames

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja