Jump to content

Moto Zajednica

Zvuk iz motora posle gasenja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Cao ljudi,

 

Juce kad sam se vratio posle kratke gradske voznje, parkirao se u garazu i odjednom u tisini cuo sam neki zvuk koji dolazi iz ugasenog motora (ugasen vec nekih 10ak minuta). Zvuk je nastavio da se cuje kad sam otisao, posle posla cu otici da vidim da li se cuje jos i u kom stanju je akumulator.

 

Na snimku mozete cuti taj zvuk, snimao sam mobilnim sa desne strane pozadi kod auspuha jer mi je prva pomisao bila da dolazi iz zadnjeg amortizera. Sad sam veoma ubedjen da to nema veze sa mozgom ali taj snimak imam.

 

U pitanju je Afrika XRV 750 RD07 1993. godiste..

 

 

Unapred hvala na bilo kakvoj pomoci!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Hvala na idejama, mislim da sam nasao razlog..

Mislim da je u pitanju pumpa za gorivo, ona se tako cuje kad dam kontakt, a blizu sam rezerve. Soduse tad ima jos jedan jaci zvuk, mnogo glasnije kliktanje nekoliko puta, ali u pozadini je i ovaj zvuk. Kad okrenem slavinu na rezervu prestane da se cuje momentalno.

E sad, zasto se to culo i kad je motor ugasen i bez struje, to ne znam.. Kad sam dosao kasnije tog dana, vise nije bilo nikakvih zvukova, a proverio sam akumulator i sve je kako treba, 12.7 ugasen, 14.5 kad radi..

Pisite i dalje ako imate ideja i savete, za sad teram ovako kako je, praticu razvoj da li i kad se opet cuje..

Hvala jos jednom!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja