Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xtx 660 problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Evo ovako imam yamaha xtx660 2007 god motor se vozi fino u svakoj brzini sem trecoj u trecu kad se ubaci na vece obrtaje pocinje da trza to mi se desilo nakon sto sam zamjenio hladnjak al bi prije rekao da je do menjaca ako moze neko da pomogne zahvalan bi bio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Отварање, поломљени зуб. Спаса нема, што више чекаш штета постаје веча а опиљци уништавају уљну пумпу. За после пумпе имаш филтер, али пумпа

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Значи агрегат ван рама, растурање на пола и свски зупчаник од мењача детаљно прегледаш, и видечеш да на једном имаш зуб мањак.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Koji maler. Vozio sam 10 god. XT660R (2007) i nisam imao nekih problema. Neko se valjda ucio da salta bez kvacila. Ne secam se i da sam citao da imaju probleme sa zupcanikom (osim nekih modela XT600). Jedino kod neke serije je "primary drive gear nut" (valjda sam pogodio izraz) znao da se opusti, pa ljudi stezali na vecu vrednost.  Verujem da Krokodilo bolje zna te simptome.

Ne znam dali je pametno staviti neki magnet na srafu za ispustanje ulja (fabricki nema), pa mozda uhvatis neke opiljke.

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja se ne razumem toliko, i ne znam da li je kod tebe slučaj ovo što majstor Krokodilo kaže, ali znam da je to standardan problem kod neke serije ovih agregata, čak se znaju tačni brojevi motora koje može da pogodi. Pisao sam skoro o tome, samo za Z model (isti agregat):
https://forum.bjbikers.com/topic/98609-xt660z-tenere/page/3/#comment-2684996


Evo slike sa fb grupe kako to izgleda:

image.png.a93e072a2afa31a58db175f4772ffdd5.png

Nikako nemoj da voziš motor ako sumnjaš na ovo, jer polomljeni delovi mogu da izazovu mnogo veću havariju.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ja se ne razumem toliko, i ne znam da li je kod tebe slučaj ovo što majstor Krokodilo kaže, ali znam da je to standardan problem kod neke serije ovih agregata, čak se znaju tačni brojevi motora koje može da pogodi. Pisao sam skoro o tome, samo za Z model (isti agregat):
https://forum.bjbikers.com/topic/98609-xt660z-tenere/page/3/#comment-2684996


Evo slike sa fb grupe kako to izgleda:

image.png.a93e072a2afa31a58db175f4772ffdd5.png

Nikako nemoj da voziš motor ako sumnjaš na ovo, jer polomljeni delovi mogu da izazovu mnogo veću havariju.
 
То је и моја препорука, око делова најбоље је цео половни мењач ако се наџе за разумну цену. Иначе задњи пут OEM зупчаник је био 40€.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja