Jump to content

Moto Zajednica

Trajna registracija za 125 ccm

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Cuo sam sinoc od druga da bi i kubikaza od 125 kubika trebala da predje u trajnu registraciju kao sto je sada 50 kubika. Da li je ovo tacno i kada bi trebalo to da se sprovede?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A ja sam pa cuo da u novom zakonu vise nece biti trajne registracije ni za 50 cc

 

I ja sam ovo isto cuo . Treba sacekati da izadje zakon, pa ce mo sve znati !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ma gledace da nam uzmu sto vise para, verujem da ce i 5o ccm na godisnju registraciju, nego kad ce taj novi zakon, ja uplatio polaganje za A, da li ce i mene da zakaci novi zakon ili ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Ma gledace da nam uzmu sto vise para, verujem da ce i 5o ccm na godisnju registraciju, nego kad ce taj novi zakon, ja uplatio polaganje za A, da li ce i mene da zakaci novi zakon ili ne

 

koliko sam ja cuo, nece te kaciti. jer si ti krenuo na obuku po starom. tako sam ja barem informisan :)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ma gledace da nam uzmu sto vise para, verujem da ce i 5o ccm na godisnju registraciju, nego kad ce taj novi zakon, ja uplatio polaganje za A, da li ce i mene da zakaci novi zakon ili ne

 

koliko sam ja cuo, nece te kaciti. jer si ti krenuo na obuku po starom. tako sam ja barem informisan :)...

I ja ovo potvrdjujem, ja sam se prijavio za polaganje za C , a punim avgusta 18, zato sto su mi iz auto skole rekli da me nece uhvatiti ni novi zakon ni poskupljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Ne verujem u tako nesto, pa u Hr je obavezna godisnja registracija skutera od 49 ccm, i to cak proveravaju da li je skinuta blokada..., ne bi me cudilo da tako nesto i kod nas uvedu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Nesto se proca da ce pocetkom sledece izaci taj famozni novi zakom i da ce po njemu, ako se nevaram, i registracija skociti za cijelih 100%. Tako sam cuo, e sad koliko je sve to istina ko ce ga znati.  ???  ???

Ako slucajno jeste tako, onda ga stvarno preterase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Cuo sam sinoc od druga da bi i kubikaza od 125 kubika trebala da predje u trajnu registraciju kao sto je sada 50 kubika. Da li je ovo tacno i kada bi trebalo to da se sprovede?

 

Ovo treba da ide u rubriku "Najvece lazi koje ste culi". Mogu samo da ukinu trajnu registraciju za sve za sta je sada moguca, kako bi namakli sto vise para.

 

Ali ima jedna dobra strana - redovan godisnji tehnicki pregled kojekakvih traktora i poljoprivrednih mashina koje su sada na rezimu trajne registracije (ako me pamcenje dobro sluzi).

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Cuo sam sinoc od druga da bi i kubikaza od 125 kubika trebala da predje u trajnu registraciju kao sto je sada 50 kubika.

 

To je verovatno neko prepravio priču da će se 125 kubika moći voziti sa B kategorijom, bez polaganja A. Trajna registracija će najverovatnije biti kompletno ukinuta. Smatram da je to u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Pokazalo se da sve novo sto uvedu, bude sarenije, lepse kao nesto pravednije i daleko skuplje. Tako je i sa registraciajam. Sve sto je uvedeno u Hrvatskoj, Sloveniji dolazi polako i kod nas. Definitivno ce biti teze za polaganje, a registracije daleko skuplje. Moj drug je registrovao Golfa dizela u Zagrebu za 700 evra?

 

Bice i nize carine kod nas definitivno, ali uvode druge takse, tako da ce biti skuplji uvoz nego sto je sada. Mora da se napuni budzet, da se finansira skupa drzava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Po novom zakonu koji se najavljuje UKIDA  se trajna registracija za 50ccm.Dakle sve ide na tehnicki pregled.Za starije motocikle uvodi se tehnicki DVA puta godisnje, samo neznam koja ce starost biti u pitanju.Takodje se prica da ce se 125ccm moci voziti na B. kat.POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

A da li neko zna hoce li moci da se registruje na pola godine ili 9 meseci ? Za one koji ne vole da se voze kad je hladno.

 

;)

 

 

Mislim i da je to predvidjeno po novom zakonu.Mada bi trebalo insistirati  da se dadzbine za motocikle smanje na pola, iz nama svima dobro poznatih razloga, a ne ici na to da se uvede mogucnost registracije na 3.6 ili 9 meseci a da ova pljackaska taksa ostane ista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

po svemu sudeci kako se meni cini da ce cena registracije ostati ista kao da si ga registrovao godinu dana ,a ono ce u stvari za te pare biti registrovan devet meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja