Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Drug član, 2857 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne smiju potamniti ni po gradu kada se vozis. Ja sam tako provjeravao svoje, nekih 10-tak km po gradu i to gusenjem. Kada sam dobio svjetlije svjecice, to je bilo to, nema vise trzanja

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Snimi taj rad motora i sam izduv. Nešto ili preskočiš ili nam je ispred nosa i ne vidimo preko tastaure. Akumulator jel pun?

Nemoguce da nije čađav nazad a da ovako zacrni svećice. Lično me brine toliko skidanje svećica svaki čas, marfi vreba, pazi na navoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
59 minutes ago, Gvozden said:

Snimi taj rad motora i sam izduv. Nešto ili preskočiš ili nam je ispred nosa i ne vidimo preko tastaure. Akumulator jel pun?

Nemoguce da nije čađav nazad a da ovako zacrni svećice. Lično me brine toliko skidanje svećica svaki čas, marfi vreba, pazi na navoje.

Aku mi stoji stalno na onom zimskom režimu, nije prazan, upalio je bukvalno na prvi dodir.

 

Na uspuhu nije da nije crn, jbg vidi se da ima čađi i na njemu, al bilo je i gorih dana.

 

20220314-141206.jpg

20220314-141211.jpg

 

Kod mene često pokaže na tom spoju auspuha i te obloge, tu krene čađ da ostavlja tragove, i vidi se da ima malo.

 

Nešto mi je sumnjivo. Danas kad sam podigao saug, podigne ga samo do 2000 obrtaja, a ne do 3000 kako je do sad podizao. Moguće da sajla sauga nešto brljavi , pa da ne otvara/zatvara kako treba. To mi pada na pamet, jer sam skoro baš dotezao sajlu. Možda sam usro nešto.

Kada sam stao do druga 20ak minuta, i posle toga povukao saug da upali, nije hteo, malo sam verglao, pa je onda upalio bez sauga, čini mi se da je to i dobro.

Ler mu je bio odličan, 1000 dok se nije zagrejao, 1200 zagrejan i mrdao nije. Upalio ga pod saugom i odmah monentalno vratio, i radio je lepo stabilno na 1000 obrtaja.

 

U vožnji, bez greške, spust Jazak prema Rumi 150-160kmh, bez da se nešto mučio. Al znate kako kažu, nizbrdo se i govno kotrlja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4030 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Po boji reka bi jaka smješa, masna.
Probaj vratit igle na početni položaj.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Aku mi stoji stalno na onom zimskom režimu, nije prazan, upalio je bukvalno na prvi dodir.
 
Na uspuhu nije da nije crn, jbg vidi se da ima čađi i na njemu, al bilo je i gorih dana.
 
20220314-141206.jpg
20220314-141211.jpg
 
Kod mene često pokaže na tom spoju auspuha i te obloge, tu krene čađ da ostavlja tragove, i vidi se da ima malo.
 
Nešto mi je sumnjivo. Danas kad sam podigao saug, podigne ga samo do 2000 obrtaja, a ne do 3000 kako je do sad podizao. Moguće da sajla sauga nešto brljavi , pa da ne otvara/zatvara kako treba. To mi pada na pamet, jer sam skoro baš dotezao sajlu. Možda sam usro nešto.
Kada sam stao do druga 20ak minuta, i posle toga povukao saug da upali, nije hteo, malo sam verglao, pa je onda upalio bez sauga, čini mi se da je to i dobro.
Ler mu je bio odličan, 1000 dok se nije zagrejao, 1200 zagrejan i mrdao nije. Upalio ga pod saugom i odmah monentalno vratio, i radio je lepo stabilno na 1000 obrtaja.
 
U vožnji, bez greške, spust Jazak prema Rumi 150-160kmh, bez da se nešto mučio. Al znate kako kažu, nizbrdo se i govno kotrlja
Nema potrebe da posle 20 minuta pauze povlačiš saug da bi upalio.
Uglavnom, saug koristi za prvo jutarnje paljenje tj. kad je totalno hladan motor.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
19 minutes ago, vidakn said:

Nema potrebe da posle 20 minuta pauze povlačiš saug da bi upalio.
Uglavnom, saug koristi za prvo jutarnje paljenje tj. kad je totalno hladan motor.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Jasno, zajebah se. :takoje:

 

27 minutes ago, el classico said:

Po boji reka bi jaka smješa, masna.
Probaj vratit igle na početni položaj.


Poslato priko Ténéré

Elias ali prekjuče ga isto ovako ovako vozih pa bile lepe braon svećice.

A igle su već vraćene na jedan podeok manje, ostao je samo prvi podeok još. Smeša je na 2.5 kruga trenutno.

Kapiram ja da to izgleda kao jača smeša, ali vidi se na svećici ista ona braon boja, samo prekrivena sa gareži.

Nešto mi je taj saug sumnjiv sad iskreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 967 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Dal bi bilo pametno da se raskači sajla sauga na karbu, pa da se tako proba??

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2857 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja bih se iskreno fokusirao na kompresiju, znaci to znamo da nije kako treba, pa kako ici dalje ako se to ne izregulise.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Ako ga budeš čačkao ponovo izvadi buksne (redukcija) iz obe dovodne cevi za benzin do karburatora.Skini sa filtera cevi i proveri dali su buksne još unutra.Ako jesu, uzmi sraf za stolariju i uvrni u buksnu i izvadi.Kod nekih modela buksna je aluminijumska, kod nekih plastika.Vrati cevi na filtere, i probaj tako voziti.Treba da dobijes na snazi dosta.Pozdrav

Capture22.PNG

Promenio član icecool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
16 minutes ago, Bigor said:

Ja bih se iskreno fokusirao na kompresiju, znaci to znamo da nije kako treba, pa kako ici dalje ako se to ne izregulise.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Slažem se, hoću ventile da preštelujem, mislim da tu sad škripi. Jer problem sa lošim radom, tog tipa, do 3k obrtaja je bio prisutan posle generalke. Slabije izražen u početku i vremenom sve više i više.

 

Jel ima dobrovoljaca? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Krmco je napisao:

Dal bi bilo pametno da se raskači sajla sauga na karbu, pa da se tako proba??

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


 

Ja mu rekoh da zakaci feder koji ce bolje zatvarati/vracati posebno ako su navuceni O ringovi na iglice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, bdada said:

Ja mu rekoh da zakaci feder koji ce bolje zatvarati/vracati posebno ako su navuceni O ringovi na iglice.

Pa ja bih te poslušao rado, al nemam odgovarajuću oprugu. Danas sam probao malo jače da izvučem saug i digne on do 3000, ali sam morao muški da povučem, imam osećaj da ću ga otkinuti. Ne sviđa mi se tako, moraću da proverim šta se dešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 hours ago, icecool said:

Ako ga budeš čačkao ponovo izvadi buksne (redukcija) iz obe dovodne cevi za benzin do karburatora.Skini sa filtera cevi i proveri dali su buksne još unutra.Ako jesu, uzmi sraf za stolariju i uvrni u buksnu i izvadi.Kod nekih modela buksna je aluminijumska, kod nekih plastika.Vrati cevi na filtere, i probaj tako voziti.Treba da dobijes na snazi dosta.Pozdrav

Capture22.PNG

Ne dobija se mnogo na snazi, već na brzini odziva ručice gasa, apsolvirali smo tu temu, hvala na informaciji! Ja ne bih čačkao za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7148 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 13 minuta, Novola je napisao:

Danas sam probao malo jače da izvučem saug i digne on do 3000, ali sam morao muški da povučem, imam osećaj da ću ga otkinuti. Ne sviđa mi se tako, moraću da proverim šta se dešava.

Ako se tesko izvlaci saug, sigurno ima poteskoce i da se vrati skroz, tako da je sasvim moguce da ne vraca do kraja i to je dovoljno da motor brljavi.

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
55 minutes ago, Novola said:

Pa ja bih te poslušao rado, al nemam odgovarajuću oprugu. Danas sam probao malo jače da izvučem saug i digne on do 3000, ali sam morao muški da povučem, imam osećaj da ću ga otkinuti. Ne sviđa mi se tako, moraću da proverim šta se dešava.

mozda ti je pretegnut sraf ispod rucice sauha, na samom je nosacu, ima preko gumu ili plastiku.
rucica sauha mora da ima mali prazan hod, moj motor je trosio 12l kad sam ga kupio zbog pretegnute sajle sauha (a i dimio je crno kao tenk), unuce resio cim sam mu rekao koliko trosi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
6 minutes ago, sasha. said:

mozda ti je pretegnut sraf ispod rucice sauha, na samom je nosacu, ima preko gumu ili plastiku.

Ne znam tačno na koji šraf misliš, na onaj šraf što drži polugu sauga? Nemam ja tu neke plastike niti gume, šraf na metal i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

kod mene se taj sraf prstima okrece preko gume/plastike, ako je labav onda sauh nece da 'stoji povucen', mora da se drzi rukom, kod tebe se mozda tesko povlaci ako je pretegnut

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
12 minutes ago, sasha. said:

sauh.jpg.899c13838ba554dd3326b9c4eb87e3d3.jpg

E vidiš baš ću pogledati. Sad si me zaintrigirao.

Mada sam ja posle tog dotezanja proverio dole kako iglice otvaraju i zatvaraju, išlo je lako i lepo je radilo. Proveriću svakako prvom prilikom.

Tenk ju!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Drug, mislim da bi mogao da bude problem oko tih gumica koje si stavio kao dodatnu mjeru predostrožnosti.Ja sam nešto slično pokušao i uvidio da se iglice sauga tj.ručica nije lijepo vraćala te sam iste odstranio. Tako da sumnjam da imaš taj problem, čim se ne vrati ostane možda jedna iglica otvorena jer se podvije gumica na njoj te odatle imaš na jednom cilindru garavi svjećicu. Ja iskreno mislim da bi to trebalo izvaditi, kod mene su skroz pojedene bile igle pa opet nije propustao ljetos sam naručio nove iz kedo.de ali nema nikakve razlike. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja