Jump to content

Moto Zajednica

Kako izbeći sudar, tj. preskočiti automobil

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugo, je l provaljujete da on ustvari cuci na motoru, sto je mnogo laksi nacin da se skoci, nego da sedi na motoru. Ovo su montirani uslovi, pa uopste nije sjajno prosao, jos je pao na travu. Nemoze se ovo porediti sa realnom situacijom, nikako, ovo je samo zabavljacka tacka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Jedini utocaj dzudoa koji sam u to vreme trenirao - po meni je bio  (mozda)  taj da su nas ucili da pri padu drzimo glavu savijenu prema napred (  bradu uz grudnu kost ) da ne bi njom udarili o tlo .  E sad dal sam ja to tad uradio - stvarno ne znam - mozda refleksno, al stoji cinjenica da sam mogo udariti glavom o asvalt, a nisam  !

Zaista sve se desilo u par sekundi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Drugo, je l provaljujete da on ustvari cuci na motoru, sto je mnogo laksi nacin da se skoci, nego da sedi na motoru. Ovo su montirani uslovi, pa uopste nije sjajno prosao, jos je pao na travu. Nemoze se ovo porediti sa realnom situacijom, nikako, ovo je samo zabavljacka tacka.

 

A pre prvog skoka (prilikom vezbanja) strucnjaci iz mehanike su "odradili" proracune uzimajuci u obzir sve elemente (tezina vozaca, brzina, gravitacija, inercija...) pa su dosli do podatka kada ce vozac skociti, gde se postavlja sundjer, koje debljine i duzine... Zanat kao i svaki drugi trazi praksu i dobar "alat"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Htedoh da kazem da ima mnogo malo veze sa realnim situacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cuprija-BG

To o katapultiranju vozaca iz sedista moze da bude veoma dobra stvar da se izbegnu neke povrede(sigurno ce ih biti,ali ne kao i pri direktnom udaru) ali pitanje je koliko nas to moze da uradi u delicu sekunde,da budemo svesni da cemo se sudariti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

  Jedini utocaj dzudoa koji sam u to vreme trenirao - po meni je bio  (mozda)  taj da su nas ucili da pri padu drzimo glavu savijenu prema napred (  bradu uz grudnu kost ) da ne bi njom udarili o tlo .  E sad dal sam ja to tad uradio - stvarno ne znam - mozda refleksno, al stoji cinjenica da sam mogo udariti glavom o asvalt, a nisam  !

Zaista sve se desilo u par sekundi .

 

upravo tako... meni je to ostalo u glavi uklesano.. chim krenem da padam sa bilo chega ja pravim premet preko desnog ramena.. glavu nabijam ka grudima i spremam se na udar stopalima koja najvishe siline popiju nakon kotrljanja.. ledja i glava obichno ne osete nishta...

 

upravo ovo sam primenio kad me je pokupila gospodja u kolima.. izletela iz sporedne ulice ja skochio u vis i instiktivno krenuo da se savijam preko desnog ramena... dochekao sam se iza njenih kola na noge i poleteo josh jedan krug napred zbog brzine... 10 dana longete do kolena i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja