Jump to content

Moto Zajednica

MC ili MK klub? koja je razlika?

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Nisam uspeo da pronadzem nista po ovom pitanju na ovaj forum,pa sam zato i otvorio ovu temu.Ako joj nije mesto ovde, molim vas da je SLOZITE gde treba.

interesu je me sledece: Koja je razlika izmedzu MC i MK kluba? Kako postati MK a kako MC ?Ko je i kako dobio autorska prava za trodelne grbove? 

Aj malo moto-obrazovanja (bar za mene)

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Nisam uspeo da pronadzem nista po ovom pitanju na ovaj forum,pa sam zato i otvorio ovu temu.Ako joj nije mesto ovde, molim vas da je SLOZITE gde treba.

interesu je me sledece: Koja je razlika izmedzu MC i MK kluba? Kako postati MK a kako MC ?Ko je i kako dobio autorska prava za trodelne grbove? 

Aj malo moto-obrazovanja (bar za mene)

Hvala.

 

 

Zoki,

 

kod nas je MK ili MD obično registrirano društvo ljudi, koje zanima ista stvar.

 

Ako društvo želi da nosi oznaku MC i trodelni znak ®, e taj se blagoslov (uz još neke uslove) dobija od postoječeg MC-ja, obično Hells Angelsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Skopje-Macedonia

Arhangeli su MK jer smo мото клуб, ne мото цлуб;)

POZZ,a kako ste prosli oko toga da vam je oznaka na prsluku trobojna,trodelna? nije se pobunio neki MC?

 

p.s. ni mi nismo mc!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ernesto,dobra ti je ova tema gore,ako te ne mrzi mogao bi da ubacis jos sta imas,te razlike izmedju MK i MC,Ja znam nekoliko,tipa da u MC ne sme biti zena,ne sme biti pandur,ne sme da nose trodelne boje,ali nama to u srbiji tesko ko moze da zabrani,ali zato kad odemo negde vani?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

MC je isto sto i MK. Pored MC (Motocycle Club) ima jos OMG (Outlaw MotocycleClub ( gde je veliki procenat cuvenih 1% -One Percent- tipa Hells Angels, Bandidos....) a tu je i RC (Riders Club) kojima nije dozvoljeno da nose MC oznaku. Ali da nedavim mnogo......evo liknk:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_club

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Po meni razlika je u  " unterhaltovanju " !  Na Srpskom je " Moto Klub ", a na Engleskom " Moto Club "  !

  A sto se unterhaltovanja tice - da pojasnim: To vam je otprilike iz onih starih vremena ( kad je pisana " Gospodja Ministarka " ), pa se pojavi neko ko zna da kaze " ajn, cvajn, drajn ", a neuki seljaci kazu " vidi ucen covek govori strane jezike " !

  Licno ne vidim zasto bi mi u nasoj zemlji pisali " Moto club " . Ako odemo u inostranstvo lako cemo nekom objasniti sta znaci MK.  Takodje ne vidim ni zasto da nosimo tamo neke " boje " kad mozemo da nosimo oznake kluba ! Mozda ja nisam u pravu, al ovo je moje misljenje !

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

...a te  boje..koja je too fora.... ??? ??? ???mislim u cemu je stos,ako si vec turio neki grb na jaknu sta su sad boje,,al na srpskom moli objasnjenje,,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

...a te  boje..koja je too fora.... ??? ??? ???mislim u cemu je stos,ako si vec turio neki grb na jaknu sta su sad boje,,al na srpskom moli objasnjenje,,

 

To ti je ono kad pricas da nosis neke boje, pa svi misle da si ti neki poznat moler !  ;D ;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

(opet mi obrisan post)

Da li se neko osetio povredjenim, pa šta ću vam ja kad mantrate ko sekta. Meni nisu potrebne šare da bi se družio sa nekim, i ne gledam ko šta ima na ledjima i mnogo je smrdjivi američki fazon, i sve fuj. Zašto se jednostavno ne družit i vozite zajedno. Te šare samo pokazuju koliko se osećate usamljeno i slabo van te grupe,a kako ste u gomili jaki. Lično mi ti klubovi ne smetaju, ali ne čine ništa u korist svojih članova, čak se ni članovi u okviru kluba ne pomažu medjusono. Ovaj forum je učinio više za motorciklizam nego svi klubovi zajedno sa MASom u zadnjih 20 godina. Živeo Pablo i zemlja Srbija.

p.s.

Da nema Pabla ovo verovatno nikad ne bih mogao da otkucam na netu

p.p.s.

A možda ga opet obrišu (mislim post)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

(opet mi obrisan post)

Da li se neko osetio povredjenim, pa šta ću vam ja kad mantrate ko sekta. Meni nisu potrebne šare da bi se družio sa nekim, i ne gledam ko šta ima na ledjima i mnogo je smrdjivi američki fazon, i sve fuj. Zašto se jednostavno ne družit i vozite zajedno. Te šare samo pokazuju koliko se osećate usamljeno i slabo van te grupe,a kako ste u gomili jaki. Lično mi ti klubovi ne smetaju, ali ne čine ništa u korist svojih članova, čak se ni članovi u okviru kluba ne pomažu medjusono. Ovaj forum je učinio više za motorciklizam nego svi klubovi zajedno sa MASom u zadnjih 20 godina. Živeo Pablo i zemlja Srbija.

p.s.

Da nema Pabla ovo verovatno nikad ne bih mogao da otkucam na netu

p.p.s.

A možda ga opet obrišu (mislim post)

 

Ne seri..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

(opet mi obrisan post)

Da li se neko osetio povredjenim, pa šta ću vam ja kad mantrate ko sekta. Meni nisu potrebne šare da bi se družio sa nekim, i ne gledam ko šta ima na ledjima i mnogo je smrdjivi američki fazon, i sve fuj. Zašto se jednostavno ne družit i vozite zajedno. Te šare samo pokazuju koliko se osećate usamljeno i slabo van te grupe,a kako ste u gomili jaki. Lično mi ti klubovi ne smetaju, ali ne čine ništa u korist svojih članova, čak se ni članovi u okviru kluba ne pomažu medjusono. Ovaj forum je učinio više za motorciklizam nego svi klubovi zajedno sa MASom u zadnjih 20 godina. Živeo Pablo i zemlja Srbija.

p.s.

Da nema Pabla ovo verovatno nikad ne bih mogao da otkucam na netu

p.p.s.

A možda ga opet obrišu (mislim post)

 

Revolution omasio si temu skroz.

Probaj ovde: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13638.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

(opet mi obrisan post)

Da li se neko osetio povredjenim, pa šta ću vam ja kad mantrate ko sekta. Meni nisu potrebne šare da bi se družio sa nekim, i ne gledam ko šta ima na ledjima i mnogo je smrdjivi američki fazon, i sve fuj. Zašto se jednostavno ne družit i vozite zajedno. Te šare samo pokazuju koliko se osećate usamljeno i slabo van te grupe,a kako ste u gomili jaki. Lično mi ti klubovi ne smetaju, ali ne čine ništa u korist svojih članova, čak se ni članovi u okviru kluba ne pomažu medjusono. Ovaj forum je učinio više za motorciklizam nego svi klubovi zajedno sa MASom u zadnjih 20 godina. Živeo Pablo i zemlja Srbija.

p.s.

Da nema Pabla ovo verovatno nikad ne bih mogao da otkucam na netu

p.p.s.

A možda ga opet obrišu (mislim post)

 

Blago tebi, tebi nikada nije dosadno. Ako nemaš nekoga na nišanu, ti se zavadiš sam sa sobom.

 

Evo i ovaj forum, ova zajednica, imaju  neke "šare". I OVO služi, kao i OVE "šare", da bi se neki ljudi (  i ti, naravno  ) družili.

Neki drugi ljudi, nose neke druge "šare"... najčešće radi druženja. Vjerovao  ili ne... druže se i "šare" sa nekim drugim "šarama".

 

Mnogi to ne doživljavaju kao "šare", nego kao nešto ozbiljno i to poštuju... kao što se i OVDJE  traži ozbiljnost i poštovanje.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha fazer 1000

Alo Revolusion , mlatis kao pic... po samaru.Posto nisi clan nijednog kluba ,  vozis najke a jasis flasu od litar i po benzina , i uz to spavas na forumu bj bikersa da bi sakupio zvezdice , moram da ti kazem da nisi zanimljiv i da su ti komentari toliko bezvezni . Kad ti sa toliko vremena provedenog na forumu neznas nista o prici koja glasi;  druzenje ,voznja  ,putovanja i udruzivanje radi istog cilja koji se zove"LJUBAV PREMA MOTOSPORTU",  nemoj da opisujes druzenje bajkera ili moto klubova, kao "SKUPILI SE DA  VOZE JER SU ZAJEDNO JACI" , i nemoj da pljujes na grbove ili boje kako mi to u nasem svetu nazivamo , jer upucujes direktno uvrede svim motoristima koji su osnovali udruzenjai njihovim bratskim clanovimaPogledaj samo na forumu"Akcije moto zajednica " KOLIKO SU HUMANIH AKCIJA SPROVELI U DELO moto klubovi u Srbiji i videces da to nisu sekte vec pravi ljudi koji iza sebe ostavljaju trag gde god da se pojave.Toliko od mene.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidim koliko vas pogadja moje mišljenje o MC, MS, MK i ostalim m-ovima. Ovaj forum je jedina stvar, koja se može svrstati u korisne, a u vezi je sa organizovanjem motorciklista, i zato je podržavam. Ne ,nikada neću staviti nijednu šaru pa ni "BJB", iz razloga što je smatram skrivalicom za male ljude, a sebe smatram pokušajem velikog čoveka. I ne nisam uvredio nikoga, osim onih koji su takvi kavim sebe vide, mali i kriju se iza šare. Ne sedim na forumu po ceo dan već daok pijem kafu pre silaska u servis i kada mi klinac uveče zaspe sednem za komp, i otkucam nešto na neki post koji mi se čini zanimljivim, ili nekome pokušam da pomognem svojim znanjem.

I nemojte ovaj forum ili udruženje (svejedno) svrstavati u istu vreću sa klubovima i MASom, oni su već pokazali šta mogu i koliko mogu.

Znam previše momaka koji nose šare iz njima nepoznatih razloga, čisto eto da ne budu bele vrane u jatu, a ne shvataju suštinu da je druženje i vožnja moguća i bez toga, i da ljude pamte po delima a ne po šarama koje nose, jer na putu mu nije pomogao taj i taj klub, već čovek imenom i prezimenom, ali ovo je već previše otišlo u off i zato više neću ni čitati dalje postove na ovu temu, jer znam dalje reakcije......

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Revolution imas li ti odgovor na pitanje teme?

Da ti ponovim: koja je razlika izmedju MC i MK?

 

Ili samo koristis svaku priliku da pipishash ono do cega je nekim ljudima stalo?

Pusti nas zaludjenike sa sharama da se igramo, da budemo ovce u stadu...ako to nije to za tebe, nemoras da puljujes po tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: croatija-samobor

Povijest nastanka i ustroj MC-a

 

 

Ovaj članak je o "American-style" motorcycle clubs (MCs) kao specifičnom kulturnom fenomenu, ne motorcycle riding clubs u rodnom smislu pojma.

Motorcycle Club (MC) “Motoristički club” je organizirani club vozača motocikala koji prate serije tradicionalnih pravila za prisustvovanje u club-u, uključujući, ali ne i limitirano na, grupu izabranih službenika; probni period za nove članove; nošenje specifične klubske zakrpe u dodatku sa pojmom "MC"; mreža privatnosti o njihovoj internoj strukturi, zakoni, i članstvo; I određeni nivo prisegnute vjernosti drugim članovima club-a.

 

Tipična interna organizacija motorističkih club-ova se sastoji od predsjednika, pod predsjednika, rizničara, tajnika, kapetana ceste, vodnik naoružanja. Lokalne grupe pojedinačnih, većih MC se zovu chapters “poglavlja”, I prvi chapter osnovan za neki MC se zove mother chapter “matično poglavlje”. Predsjednik mother chapter služi kao predsjednik cijelog MC-a, I postavlja club-sku politiku o raznolikim predmetima.

Postoji puno velikih club-ova vozača motocikala koji sami sebe zovu općenito kao motoristički club-ovi. Iako su gramatički ispravni, ovi klubovi nisu MC u najtočnijem smislu pojma, I članovi MC-a (kao definirani u ovom članku) nazivaju te druge club-ove kao motorcycle riding clubs “klub vozača motora”.

MC članove se inače ne naziva njihovim pravim imenima, nego se međusobno zovu svojim nadimcima, ili imenima ceste, ponekad si stavljaju svoje cestovno ime i na club-ski prsluk. Da li se ova praksa prenijela ili nije iz vojne zračne povijesti sa šarenih pilotskih znakova nije poznato.

 

Sadržaj

• 1 Povijest

• 2 Članstvo

• 3 Boje

• 4 One percenters (Jedno postotni), Bande i Odmetnici

• 5 Odnosi između MC-a

• 6 Istaknuti MC-i

 

 

Povijest

Najraniji motoristički club je započet pilotima praćenjem drugog svjetskog rata koji su tražili užitke koje su proživjeli tokom rata, proslavljeni najstariji motoristički club je Yonkers MC, osnovan 1903. Drugi znatniji raniji club je San Francisco MC.

 

 

Članstvo

Proces članstva za većinu motorističkih club-ova se započinje kao gostom "hang-around" “druženjem”, gdje je pojedinac pozvan da prisustvuje nekim događanjima club-a ili se sastaje sa članovima club-a na nekim mjestima sastajanja. Ako je gost zainteresiran, može pitati da postane član. Ako prihvaćen, ostaje kao budući član, ili “prospect”, na neki minimalni vremenski period, prisustvuje nekim club-skim aktivnostima, ali nema pravo glasanja, dok se ne procijeni kao prikladan puni član. Neki club-ovi nazivaju potencijalne članove probnim članovima ili probate. Iako je probni status već rezerviran za one koji već imaju potrebno znanje i iskustvo da postanu članovi. Na primjer, ako se cijeli chapter prebaci iz jednog club-a u drugi, članovi su Probni članovi neko određeno vrijeme.

Može doći i do traženja dokazivanja tokom probnog perioda, koji seže od obaveznih djelovanja služnog rada i zadataka za članove koji imaju potpuno članstvo i zakrpu do studentskih podvala, i, u slučaju nekih odmetničkih motorističkih club-ova, djela građanskih neposlušnosti ili kriminala. Tokom ovog vremena prospect može nositi club-sko ime na leđima svoga prsluka, ali ne i potpuni logo, makar ova praksa varira od club-a do club-a.

 

Da bi postao puni član, prospect ili probate mora biti izglasan po ostalim punim članovima club-a. Uspješan prijem uobičajeno zahtijeva više od jednostavne većine, neki club-ovi mogu odbiti prospect-a ili probate zbog jednog nesuglasnog glasa. Onda slijedi neki oblik formalnog prihvaćanja, gdje novi član potvrđuje svoju lojalnost club-u i njegovim članovima. Finalna logo zakrpa se tada dodjeljuje.

Pune članove se neki puta naziva "full patch members" a korak postajanja punopravnog člana se naziva "being patched".

Većina one-percenter(jedno postotni) MC-a ne dozvoljavaju ženama da budu članovi.

Boje

 

Motoristički prsluk, sa logom. Primijetite mali "MC" na zakrpi loga mrtvačke glave.

Osnovna vizualna identifikacija člana MC-a je prsluk označen sa specifičnom velikom club-skom zakrpom ili zakrpama, pretežno lociranim na sredini leđa. Zakrpe sadržavaju club-ski logo, ime club-a, I slova "MC", I moguću državu, provinciju, ili druge chapter identifikacije. Ova odjeća i same zakrpe se nazivaju "colors" “boje”.

Boje club-a se mogu sastojati od jedne, jednodijelne zakrpe, dok neki club-ovi mogu imati tri (ili više) dijelova zakrpa. U pokazanom slučaju, gornje I donje zakrpe se nazivaju rockers.

Club-ske zakrpe uvijek ostanu vlasništvom samog club-a, ne člana, I samo članovi mogu nositi boje club-a. Član mora strogo braniti svoje boje. Dozvoliti da nečije boje dođu u ruke nekoga tko nije je čin sramote I može rezultirati gubitkom članstva u nekom club-iu, ili gore.

Jedan MC su uspješno tužili agenciju za provedbu zakona da im se vrate boje članstva koje su oduzete policijskom racijom.

 

One Percenters (Jedno postotni), Bande i Odmetnico

Motoristički club-ovi su obično nazivani sa strane tradicijskog društva kao zločinačke organizacije ili, u najboljem slučaju, bande napasnika ili razbojnika. Ova percepcija se dobivala preko filmova, popularne kulture, i jako publiciranim izoliranim incidentima, najraniji od tih je bila svađa u Hollister, California 1947 između člamova Boozefighters MC (motto: alkoholni club sa motorističkim problemom) i The Pissed Off Bastards MC (prethodnik Hells Angels-a). Novine su pitale American Motorcyclist Association (AMA) za komentar, I njihov odgovor je bio da 99% motociklista su bili građani koji se pridržavaju zakona, a ostali 1 % su odmetnici. I tako se rodio izraz, "one percenter".

 

Tokom 1940-ih i 1950-ih, na sastancima i okupljanjima sponzoriranim sa strane AMA-e, nagrade su dodjeljivane najboljim club-skim uniformama, najljepšem motoru, itd. Neki club-ovi, iako, odbijenim imidžom klana i prihvaćenim "one percenter" imidžom, čak su otišli toliko daleko na su napravili u obliku dijamanta (romba) zakrpu "1%", da nose na svojim prslucima kao simbol poštovanja. 1% zakrpa je poslužila i kao utjerivač straha i poštovanja od općenite javnošću i drugih motorista. Drugi su club-ovi nosili (I još uvijek nose) naopako AMA zakrpe. Druga praksa bi bila da odrežu svoju jednodijelnu zakrpu na tri ili više dijelova kao oblik protesta, koji se razvio u trenutačni oblik boja koje nose puno MC-a danas.

One percent club-ovi ističu da pojam jednostavno znači da su jednostavno predani "biking and brotherhood" = “motociklizmu i bratstvu”, gdje vožnja nije vikend aktivnost, nego način života. Ovi club-ovi tvrde da su ih lokalne i nacionalne agencije za provođenje zakona prihvatile i obojile kriminalcima.

 

Iako je činjenica da neki individualni članovi MC-a, čak i cijele chapters su bili uključeni u prijestupna ponašanja, drugi članovi i podržavači ovih club-ova inzistiraju da su ovo izolirani događaji I da club-ovi, kao cjelina, nisu kriminalne organizacije. Često se uspoređuju sa policijskim odjelima, gdje ni povremeni "bad cop"=”loši policajac” ne čini policijski odjel kriminalnom organizacijom. Motoristička web stranica ima barem jednu sekciju novosti posvećenu "cops gone bad"=”policajci koji su postali loši” da bi podržali svoju točku gledišta. Puno One percenter club-ova, uključujući Hells Angels, sponzoriraju dobrotvorne događaje kroz godinu za svrhe kao što su Salvation Army utočišta i Toys for Tots.

Alternativno, oboje Federal Bureau of Investigation (FBI) i Criminal Intelligence Service Canada (CISC) su utvrdili određene MC-e kao Outlaw Motorcycle Gangs (OMGs), a među njima i Pagans, Hells Angels, Outlaws MC, and Bandidos. Canada, osobito, su iskusili znatan razvoj u kriminalu koji uključuju članove I asocira se na ove MC-e, najviše primijećen što su ga prozvali Quebec Biker war.

Neki članovi Hells Angels MC su optuživani na različita terećenja, uključujući RICO (Racketeer Influenced and Corrupt Organizations) terećenja, ubojstvo, pljačka, iznuda, vožnja u ukradenim i VIN-switched motociklima, methamphetamine i cocaine distribucija. U travnju, 2006, osam članova ili suradnika Bandidos MC-a je pronađeno ubijeno na polju farme u Ontariu, Canada što je policija prozvala kao interno čišćenje Bandidos organizacije. Jedan od ljudi optuženih za ubojstva, osobno, je Bandidos MC puni član zakrpe. I nedavno kao 29. rujan, 2006, predsjednik i drugi službenik San Francisco chapter-a Hells Angels-a su dobili optužbe na methamphetamine i cocaine distribuciju.

 

Odnosi između MC-a

U Sjedinjenim Državama, većina MC-a su osnovali državne MC saveze. Ovi se savezi inače sastoje od većine MC-a koji imaju chapter-e u državi, I povremeno interesiranu treću stranu organizacije. Savez održava periodične sastanke na neutralnom području, gdje predstavnici svakog club-a (inače predsjednici ili potpredsjednici, ali ne uvijek) se sastaju na zasjedanju da riješe nesuglasice između club-ova i rasprave probleme zajedničkog interesa.

Najveći one-percent club zna dominirati sjednicom, upotrebljavajući svoju brojnost da bi nametnuli svoju volju na druge club-ove. Ponekad su club-ovi prisiljeni na "podršku" uloge za one-percent club. Manji club-ovi koji se opiru većem one-percent club-u se prisiljeno raspadaju, npr. Rečeno im je da predaju svoje boje ili da riskiraju rat. Manji se club-ovi inače pokore, pošto članovi club-a imaju familiju pa ne žele riskirati zadobivanje ozljede ili gore.

 

Neki veći one-percent MC-i su suparnički i borit će se za teritorij I druge probleme. U 2002, članovi Mongols MC i Hells Angels MC su imali sukob Laughlin, Nevada u Harrah's Laughlin Casino, gdje su mrtvo stradala tri motorista. Policija je izjavila da su Mongols indicirali sukob da bi pojačali svoj status. Drugi sukom između Hells Angels i Pagans MC se dogodio u veljači, 2002 na Hells Angels sakupljanju. Policija je izjavila da su Pagans bili ljuti jer se event događao na njihovom teritoriju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

E moraju ovi ameri sve da zaje**..  nadoknađuju tu nekim sukobima i sr veličinu svog miška.. kao pucaju se nešto glupiraju se, alo ljudi ovo nešto što svi volimo čemu to sve?? što se ne vrate u kameno doba jbt..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja