Jump to content

Moto Zajednica

novi model Shoei XR1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

nove arai kacige izgledaju kao iz 80-ih godina pa su extra. Mislim da su bolje od shoei a i kostaju po 150 -200 eurica vise  ;D

Prema tome ne sudi po izgledu  ;)

 

Ajde mi molim te objasni kako su to Arai kacige bolje i kako to kostaju 150 evrica vise.  Arai i Shoei kacige su u istom ragu sto se tice cena.

Ja trenutno imam Arai Corsair RX7RR koja mi odlicno pase i s kojom sam nekoliko puta bio u velikim kisama ( 2 puta vise od 3 sata) i nikada vizir nije pustio ni kap kise, dosta je bucna ali udbna.  Medjutim zakleo sam se da vise nikada Arai kupiti necu jer se bukvalno raspada na moje oci.  To je kaciga kojoj je cena bila skoro 700 dolara i bukvalno se raspada, ima negde na forumu cela prica i objasnjenje pa potrazi.

 

Takodje imam i Shoei RF-1000 i TZ-R, i imam takodje samo reci hvale za Shoei, jedino sto se na 'jeftinijem" TZ-R modelu ulozak nevadi. 

 

I Arai i Shoei su odlicne kacige i maltene imaju identicne cene, stvar je ukusa koja je lepsa.

 

post-66-1287902261626_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

nove arai kacige izgledaju kao iz 80-ih godina pa su extra. Mislim da su bolje od shoei a i kostaju po 150 -200 eurica vise  ;D

Prema tome ne sudi po izgledu  ;)

 

Ajde mi molim te objasni kako su to Arai kacige bolje i kako to kostaju 150 evrica vise.  Arai i Shoei kacige su u istom ragu sto se tice cena.

Ja trenutno imam Arai Corsair RX7RR koja mi odlicno pase i s kojom sam nekoliko puta bio u velikim kisama ( 2 puta vise od 3 sata) i nikada vizir nije pustio ni kap kise, dosta je bucna ali udbna.  Medjutim zakleo sam se da vise nikada Arai kupiti necu jer se bukvalno raspada na moje oci.  To je kaciga kojoj je cena bila skoro 700 dolara i bukvalno se raspada, ima negde na forumu cela prica i objasnjenje pa potrazi.

 

Takodje imam i Shoei RF-1000 i TZ-R, i imam takodje samo reci hvale za Shoei, jedino sto se na 'jeftinijem" TZ-R modelu ulozak nevadi. 

 

I Arai i Shoei su odlicne kacige i maltene imaju identicne cene, stvar je ukusa koja je lepsa.

 

 

E iskreno ja to sad prvi put cujem ???

Patak ,sa foruma, svake godine ili svake druge uzima Arai novi model kacige, a sinu je uzimao Shoei.. Pa po njegovim statistikama Arai mu je bolji...

Ali ja licno nosim XR1000 i jako sam zadovoljan sa njom ali bi trebalo dokupiti neke sitnice za nju.. koje izgleda novi model ima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Prvi put cujem ovo o Arai-u. Na toj slici sto pise koji je deo "flew off" i kad. Jel se to tebi licno desilo?

 

Tu fotku sam ja napravio za jedan drugi forum, moja kaciga je ista takva samo je Edwards replika, i meni su se desila sva tri defekta.  Dva puta je Arai u garanciji sredjivao sve ali su za zadnji defekt odbili jer je kaciga starija od pet godina.  Kada je Serbian World Team dolazio u Chicago, 3 sata sam sa njima vozio po kisi sa otkacenim vizirom jer je ispao iz lezista i nisam ga mogao vratiti.  WTF

Bicu iskren i reci cu da nisam jos nikad cuo da se nekome ovako nesto desilo.  Arai kacige su vrhunskog kvaliteta i izgleda da se meni desilo da sam dobio neki skart.  Arai ima izvanredan Customer Service i kao sto rekoh visok kvalitet.

 

Ja licno nevolim nacin skidanja vizira na Arai kacigama, vise mi se svidja Shoei i HJC sistem. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Prvi put cujem ovo o Arai-u. Na toj slici sto pise koji je deo "flew off" i kad. Jel se to tebi licno desilo?

 

Tu fotku sam ja napravio za jedan drugi forum, moja kaciga je ista takva samo je Edwards replika, i meni su se desila sva tri defekta.  Dva puta je Arai u garanciji sredjivao sve ali su za zadnji defekt odbili jer je kaciga starija od pet godina.  Kada je Serbian World Team dolazio u Chicago, 3 sata sam sa njima vozio po kisi sa otkacenim vizirom jer je ispao iz lezista i nisam ga mogao vratiti.  WTF

Bicu iskren i reci cu da nisam jos nikad cuo da se nekome ovako nesto desilo.  Arai kacige su vrhunskog kvaliteta i izgleda da se meni desilo da sam dobio neki skart.  Arai ima izvanredan Customer Service i kao sto rekoh visok kvalitet.

 

Ja licno nevolim nacin skidanja vizira na Arai kacigama, vise mi se svidja Shoei i HJC sistem. 

 

 

 

Neverovatno. Izgleda da sta god kupili uvek postoji skart. Jesi kacigu u USA kupio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha fz-6s 2006

Mislim da se o ukusima ne raspravlja ali ja sam po sebi ne gledam puno na izgled imam xr1000 2008g. i pre zadovoljan sam i mislim da što se tiće sigurnosti i udobnosti No.1 Ali to je samo moje mišljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Mislim da se o ukusima ne raspravlja ali ja sam po sebi ne gledam puno na izgled imam xr1000 2008g. i pre zadovoljan sam i mislim da što se tiće sigurnosti i udobnosti No.1 Ali to je samo moje mišljenje

 

Koji model imas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha fz-6s 2006

XR-1000 OBIČNA MAT CRNA! USPUT SAVJET : NEMOJTE KUPIT MAT BILO ŠTA A POGOTOVO NE KACIGU JER JE ŽIVI UŽAS ZA ODRŽAVANJE :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

XR-1000 OBIČNA MAT CRNA! USPUT SAVJET : NEMOJTE KUPIT MAT BILO ŠTA A POGOTOVO NE KACIGU JER JE ŽIVI UŽAS ZA ODRŽAVANJE :-X

 

Zar nije metalik teza za odrzavanje od mat crne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha fz-6s 2006

naj veći problem je kad dođeš s puta napravio si 500-600 km umoran si nečeš odma čistit kacigu a prosječna brzina je bila 190km/h slijedeći dan opereš mušice i ostalu gamad a ono ostaju lijepi uzorci koji su se stopili s bojom i nemoguće ih je oprati! Metalik kaciga je prelakirana u naj gorem slučaju izribaš sa spužvocom i finom polir pastom samo malo preletiš i eto je kao nova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Metalik kaciga je prelakirana u naj gorem slučaju izribaš sa spužvocom i finom polir pastom samo malo preletiš i eto je kao nova!

 

Na ovo sam zaboravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

ima li da se kupi ova kaciga, ali ne po sajamskoj ceni. Vidim dole se pominje neka cena od 300 eurona. Gde ima za te pare ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

ima li da se kupi ova kaciga, ali ne po sajamskoj ceni. Vidim dole se pominje neka cena od 300 eurona. Gde ima za te pare ?

 

Ne mora ovogodisnji model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

ima li da se kupi ova kaciga, ali ne po sajamskoj ceni. Vidim dole se pominje neka cena od 300 eurona. Gde ima za te pare ?

 

Da si pratio oglase video bi da sam prodao u zadnjih mesec dana 4 XR1000 2 '09 i 2 '08 modela za po 300e. Prati ubuduce, mozda opet bude nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ima li negde da se uzme shoei xr-1000 u nsu i koliko kosta? + plavi vizir za nju, inace ovu boju bih uzeo, bas je lepa...

 

index.php?action=dlattach;topic=25372.0;attach=49862;image

 

Takodje zanima me kakav je ovaj novi model po pitanju buke, ovaj moj agv gp pro i nije najslavniji po tom pitanju, cini mi se da je moja bas bucna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha fz-6s 2006

Što znači bučna?? U nekoj normalnoj vožnji je vrlo dobra ili npr na hayabusi na 290km/h je vrlo tiha a na fazeru s akrapovičem na 230km/h poslje 200 km kad staneš sipat goriva siđeš s motora ne čuješ i ne osječaš ništa ! sad što bi značilo tiha!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Pa verovatno znas da se kacige dele nekad i prema buci koju proizvode, kad god nekom preporucujemo kacigu nekom gledamo i pitamo i za taj faktor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Aj resih i ja da se ponovim, u skorije vreme, verovatno cu uzeti novu kacigu, da li vredi XR1000, posle agv gp pro? Najvise me brine postava koja se u potpunosti ne skida, nekako mi to nezamislivo, kako je perete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Ja danas isprobao Motorex sprej za pranje unutrasnjosti kacige. Jednostavna upotreba, naprska se,  formira se neka pena, ostavi 15-30 minuta i posle obrise suvom krpom. Rezultat: osvezi se i dobije neki svez miris, jako brzo se osusi. Delovi koji su bili svetlije boje malo su posvetleli, ali ne skroz, dok tamni delovi izgledaju super. Platio sam ga oko 700 din, a kupio u Hondi, u Trise Kaclerovica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja