Jump to content

Moto Zajednica

Transalp 700va

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Pozdrav svima,

Vozim već 2 meseca (2000 km) ovaj model i imam par stvari koje treba da uradim na motoru pa me zanimaju iskustva. Motor do sad prešao tačno 50k km.

Nije striktno vezan za ovaj model pa svako iskustvo je dobrodošlo.

 

1. Progresivne opruge

Zamenio bih fabričke (623mm dužina) ovim. Da li je neko menjao već i kojim? Otprilike koja cena?

Očekivano je trandza "mekana", i prethodni model sam vozio i isti utisak sam imao, pa bih probao malo da je ojacam.

 

2. ABS

Pri kocenju se čuje zujanje koje dolazi negde iz motora (verovatno iz ABS po poziciji zvuka mi deluje tako). S obzirom da motor ima dual sistem kočenja (kad kocim zadnjom koči i prednjom) uvek se čuje. Sto brze idem, sto je toplije napolju i sto jace stiskam kočnicu to je zvuk jači. ABS radi. Probao sam ga na mokrom i prasnjavom. Takodje dijagnostika ne pokazuje nikakav problem (ABS lampica signalizira različite probleme ako ih ima). I u hondi je proveren i sve je kažu ok.

Zanima me da li je neko imao sličnu pojavu (nadam se da nije problem) na motoru?

 

3. Dihtung 12x18x5 na mestu gde poluga za koju se vezuje sajla kvacila izlazi iz motora.

Pri malo jačem tempu vožnje 5-8000 obrt ume da se pojavi malo ulja na ovom spoju. Pretpostavljam da je taj dihtung za promenu. Broj 11 sa slike.

Da li je to neko menjao? Da li mora još nešto da se uzme u obzir za promenu ili je dovoljno promeniti samo njega? Planiram proveru zazora na ventilima i stelovanje koje nije do sad radjeno pa kad se otvara motor da se i to zameni.

 

Svaki savet je dobrodošao.

Kad obavim radove javljam detalje i utiske. 195c1d34ea70eb00d2e962dbbf6f14e4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Te opruge su cini mi se oko 100e u Louis-u, ja bih pre probao sa promenom viskoziteta ulja u vilama sa 10w na 15w mozda dobijes to sto trazis bez velikog troska ili probaj samo da sipas novo ulje mozda je to izgubilo svojstvo pa rade samo opruge

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

za novo ulje se slazem al za gusce ne, sto je ulje gusce to je vece opterecenje na semeringe, sto sa oprugom nije slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Iz mog iskustva nije toliko velika razlika pri promeni ulja. Nisam stavljao gušće. Probao sam na prethodnom transalpu.
Takodje probao kod druga koji je na TA600 zamenio opruge progresivnim. Oseti se razlika prilično.
Što se tiče proizvođača e tu se dvoumim. U luisu jesu oko 100e.
E sad ima i u Čarman motosport d.o.o, imaju hyperpro, wilbers...
Tu su valjda sve 100-150.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Jedino da uporedis cvrstocu ako je negde deklarisana mada su sigurno tvrdje od originala, sa uljem nisi primetio razliku jer ti vile nisu stelujuce koliko me secanje sluzi i tu ne mozes mnogo da se igras jedino opruge i ulje da kombinujes

Jedinica je cini mi se kg/mm za opruge ako nadjes negde neku deklaraciju za te opruge

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Evo malo da oživim temu u hladnim danima.
Posle jednog malo većeg servisa na kom je promenjeno ulje i semerinzi prednjih viljušaka, malo je bolja situacija. Mislim da ipak to što meni treba cu dobiti promenom opruga. Ali svakako je bolje od onog što je bilo. Stavljeno je ulje za viljuške za trkalice koje je gušće valjda. Uglavnom manje potanja pri kocenju.
Mnogo veća promena je posle stelovanja ventila, čišćenja brizgaljki. Nema (gotivnog) pucanja iz auspuha pri kocenju motorom, više snage, i manje se greje... Tako da sam dobio željeno.
Još samo lepše i slobodno vreme...

Da li je neko stavljao grejače ručica i koje? Nesto mi kratke deluju ove fabričke.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda TA 700 VA

Pozdrav svima,srećni praznici 🎄.TA 700 VA vozim dve godine.Kupljena sa 27.000 km.Na njoj je bio samo centralni kofer.Vremenom sam stavio:produženi vizir+deflektor,kraš bar,nosač bočnih kofera(monolok),bočne kofere i dodatak  na prednji blatobran.U planu mi je da stavim maglenke i da nađem centralne nogare.Iskustvo u vožnji je odlično.Uglavnom vozim sa suvozačem.Gabaritni smo,ali Honda vuče odlično.Nisam je terao više od 130 na auto putu.Prosek oko 120(sa suvozačem+tri kofera). Da kucnem u drvo,odlično služi.Trenutno odmara u garaži.Pozdrav.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda TA 700 VA

Negde sam čitao u vezi temperature motora.Kad vozim sam 77-78 c,kad vozim sa suvozačem i koferima 82 c(brzina na auto putu 120),u gradu, pogotovo na semaforima diže preko 100 c.Ventilator pali na 102 c.Pitao sam majstore,kažu,to je to. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Transalp 700
On 3. 1. 2024. at 22:32, Vak je napisao:

Negde sam čitao u vezi temperature motora.Kad vozim sam 77-78 c,kad vozim sa suvozačem i koferima 82 c(brzina na auto putu 120),u gradu, pogotovo na semaforima diže preko 100 c.Ventilator pali na 102 c.Pitao sam majstore,kažu,to je to. 

Tako bi trebalo, jer i meni pali na 102. Oce u mjestu da se ugrije lijepo i dosta brzo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja