Jump to content

Moto Zajednica

Savjeti i iskustva sa aprilia rs4 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav svima! Sa skutera 50ccm prelazim na 125 ili 250 iskljucivo R motor. Gledao sam apriliju rs4 125, 2012 godiste, presla 15000km. Zanima me kakva iskustva imate sa njom, imaju li neke mane? Trebam li na nesto posebno obratiti paznju kada budem gledao motor pri kupovini. Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala unaprijed i izvinite ako vec postoji slicna tema.

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Мотор жустро врти, нема цуг на ниже обртаје што је нормално за 125, за кратко добије луфт на корпи квачила ако више није јер возач уз обртај жели и брзину па зна да удари на квачило. Цилиндар је никасил и веома је скуп ако доџе до хаварије, ланац брегасте као код кинеза и затезач исто, штела вентила се ради преко промене шољица јер нема плочице него се мења цела шољица која није јевтина исто. Зна да "попусти по шавовима" односно да тражи предихтовање, критично место испод цилиндра.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Мотор жустро врти, нема цуг на ниже обртаје што је нормално за 125, за кратко добије луфт на корпи квачила ако више није јер возач уз обртај жели и брзину па зна да удари на квачило. Цилиндар је никасил и веома је скуп ако доџе до хаварије, ланац брегасте као код кинеза и затезач исто, штела вентила се ради преко промене шољица јер нема плочице него се мења цела шољица која није јевтина исто. Зна да "попусти по шавовима" односно да тражи предихтовање, критично место испод цилиндра.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Sve u svemu, za tu cijenu od oko 2200e da li je dobra opcija? Gledao sam i kawasaki ninja 250r 2009 sa oko 20000km predjenih, da li je to bolja opcija?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Ја сам увек за Јапанца као опција 1.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


U redu! Hvala Vam puno na pomoci. Ako jos neko ima neku sugestiju slobodno pisite. Pozdrav!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 20.8.2021. at 12:08, Krokodilo je napisao:

Мотор жустро врти, нема цуг на ниже обртаје што је нормално за 125, за кратко добије луфт на корпи квачила ако више није јер возач уз обртај жели и брзину па зна да удари на квачило. Цилиндар је никасил и веома је скуп ако доџе до хаварије, ланац брегасте као код кинеза и затезач исто, штела вентила се ради преко промене шољица јер нема плочице него се мења цела шољица која није јевтина исто. Зна да "попусти по шавовима" односно да тражи предихтовање, критично место испод цилиндра.emoji106.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

baš mi se to desilo na tom mestu da li misite da treba celu mašinu da predihtujem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
baš mi se to desilo na tom mestu da li misite da treba celu mašinu da predihtujem?
Прво опери агрегат и престегни све шрафове и са леве и са десне стране. Ако и даље мрси морачеш нови дихтунг на обе стране и нови испод цилиндра. Ја испод главе користим стари јер је метални а поступак сам негде објаснио.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja