Jump to content

Moto Zajednica

lamele, predihtovanje, stelovanje ventila i karburatora.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

narucio sam set lamela za moju hondu. sad su 90 posto crkle. pitao sam Misiku, od njega sam i porucio delove. da li da uzmem i nove opruge, kaze on nema potrebe, samo bacas pare, nece biti nikakve razlike, lamele odu i to je to. onda sam uzeo prednji zubcanik od 13 zuba. posto pocinje ladnije vreme, motor se manje vozi. sad cu lepo da sredim to sve. da. i ovo. ustanovio sam da na ventil dekli ja imam limeni tanki dihtung, koji je zasilikonisan sa obe strane, i to je popustilo malo,  i curi ulje na ventil dekli.

 

e moje pitanje je. da li da skinem masinu dole, pa da rasklapam kvacilo, ventil deklu, i da to radim. ili da dok je masina na ramu, da prvo uradim kvacilo, pa da onda skinem dole masinu, pa da radim to na ventil dekli... sta je bolje. posto cu usput staviti i novo ulje, a kad stavim nove lamele, necu onda da sipam staro ulje, a opet moracu da ispustim ulje kad budem radio to na dekli gore... neznam kako mi je bolje da uradim to.

 

 

i ovo me zanima. da i ventil dekla mora da se steze kilo kljucom. i na koliko treba, ako treba. ili onako sivonjski, pa dok nemoze vise da stanem?

 

 

i koji silikon da uzmem za dihtovanje. necu da mi se raspadne ko ovo sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a sto bi skidao masinu..........ventil dekla mislim,,ili kolko se secam,,,davno to bese sa hondom  ::)  ::)  da nema nikakav dihtung ,,ili ti to mislis na nesto drugo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

pa moram da skinem masinu da bi skinuo ventil deklu, i da bi ocistio taj stari skrnavi silikon, i lepo namazo novi. koji ce da zalepi i da dihtuje. a tu se nalazi tanki limeni dihtung. danas sam ceprko malo, i primetio sam da ima dihtung. samo sto je silikon otiso po q.

 

evo slike. ovo je stara slika... jos odkad sam je uzeo... sad su grane ofarbane. i sve je lepo!

 

 

 

 

post-2028-12879006921481_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ja koristim Virtov temperaturni silikon,a ne verujem da su je napravili da se za takav zahvat skida masina sa rama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma samo gornji nosac sa poklopca vemtila,,kolko se ja secam,kod moje nije bio nikakav dihtung,,,,,niti bi tu mogao da ide mentalni,,,,,,jer je taj poklopac ujedno i kuciste bregaste,,mada je moja bila 500cm.....mozda ima neke razlike...a i prodje ves 2  3  god....

 

post-2236-12879006922552_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma jok......neskda se ,,,,,,bar je ja nisam skidao,a menjao sam lanac i lancanike u masini,,uostalom probaj pa ces videti,,to ti najprostije,,cinimi se da mora jos neki nosac da se otkaci i da se malo gurne tamo amo masina,ali veruj mi davno je bilo,,nepamtim.....p.s. nemoj bolje ti to sam da radis,,pokvarices nesto... :P :P :P::) ::)::)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ma boli me uvo. uradicu sam pa sta bude. kad to sredim. ajaaoojj.. nove lamele. lancanik od 13 zuba napred. novo ulje. ofarbam te sitnice. motor ce biti u pm kako dobar. a na zadnjak... uhhhh. jedva cekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

e da. ovo me zanima jos. na koliko se stezu srafovi na ventil deki. jel treba kilo kljuc?

 

i ventile kad budem stelovo. uzecu od druga one limice. imam manual tamo pise nakoliko se steluje zazor. ali gde se ti limici stavljaju? gde se to zaglavi pa kako onda stelujes? nemam predstavu uopste kako se radi sa time.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

na kolko kila? a ja vidim da su neki vec budzeni. srafobi. sta ondak uraditi kad proklizne. jer znam da ce mi prokliznuti neki sigurno.

 

gde se ti spijuni zavlace?

 

objasni mi Borise molim te. prosvetli me!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

e da. ovo me zanima jos. na koliko se stezu srafovi na ventil deki. jel treba kilo kljuc?

 

i ventile kad budem stelovo. uzecu od druga one limice. imam manual tamo pise nakoliko se steluje zazor. ali gde se ti limici stavljaju? gde se to zaglavi pa kako onda stelujes? nemam predstavu uopste kako se radi sa time.

 

Jel' ti to ozbiljno il' se zaj... :-\

 

Ako nisi radio , bolje odvezi nekomu tko je , jer kada budeš skidao dekl mislim  da se na njemu nalaze i klackalice , a obavezno onda neka se provjeri i stanje klizača i španera lanca , a i taj lanac je "cvećka" (nazubljeno govno koje voli preskočiti) .

Iskreno ne diraj jer ako ti izađe iz faze , jebo si ježa , jer mislim da nema oznake na zupčanicima .

Ne sjećam se točno svega jer sam jednu XL 350 sa RFVC glavom radio prijatelju još tamo '94 ili '95 i fala bogu prodao ju je još ispravnu .

 

Naime kad ju je kupio , nije se dugo vozio , preskočio mu lanac , pukla pečurka i zabila se u kupolu  :-[ .

Motor je tad platio 3500 DM , a drugu glavu ventile , vođice , klizač i španer još 2000 DM .

 

Naravno šparao je na lancu  , jer ima "novi španer"  i inzistirao da mu se motor tako sklopi , prodo , ga i ja više nikad čuo za njega .

I da razlog prodaje je bio i taj što kad smo skinuli glavu , klipson je imao lufta u stublini da si ga prstom mogao bočno pomicati par desetih .

Uglavnom motor je imao 2 mjeseca napravio je 1000 km i u njega uložio 2000Dm , a prodao ga jeftinije nego što ga je kupio , doooobra pušiona .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

tesko je tebe prosvetliti  ;D ;D ;D ;D ;D

uh,,,nazovi me sutra pa cu ti objasniti ....tesko ovako......ali treba bi da imas nekog pored sebe ko se malo,,malo vise razume u to.....

jos ako ti oblajzne neki sraf......pa ureznice,nareznice,,,,,,,hmmmmmmmmmm,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

uzeo sam extra ureznice i nareznice kad sam bio u amerikama. stvarno su profi. ako se sjebe nesto tu je alat. a tu imam dvoje komsija. motorasa. pa ce oni biti pored mene. ako nesto ne budem znao. samo kazem nemam pojma gde se ti spijuni mecu kad se steluje zazor ventila. jel se oni stavljaju na klip. kako onda...

 

nazvacu te sutra. oko podne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

dobro. da cujem sad konacnu konstataciju. jel mora da se skida masina dole da bi se skinula ventil dekla. ili moze da se skine ventil dekla dok je masina na ramu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ajd malo ja .  Izvini ali stvarno ,,zvucis,,  kao neko kome je do zajebancije. Otprilike , nikad kluc u ruke nisi uzeo a rasturao bi masinu.  Moze i to samo vrlo oprezno. Elem , tu ventil deklu na tvom motoru ja na tvom mestu ne bih dirao , jer je tu neko vec  ,,amaterisao,, vide se razliciti srafovi , verovatno su i navoji u glavi osteceni , tako da ti tu ni kilo kluc nebi pomogao. Samo neko sa puuuno iskustva , da ne dodjes u situaciju  sta mi je ovo trebalo >:( Ako ne curka puno ulja  samo isceprkaj visak silikona i ostavi tako. Ako ces samo da stelujes ventile  ne moras da je skidas. Ventili su ti ispod onih okruglih ,,poklopaca,, sa glavom za kluc  koji se  inace odsrafljuju.Kad ih odsrafis , videces srafove sa maticama za podesavanje ventila. Tu je najbolje da nadjes negog ko je ikad stelovao bilo kakve ventile , samo da ti pokaze ,uopste nije  tesko kad VIDIS  kako se radi. Sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ne zajebavam se. ocu da sredim to. jer mi se razvlaci vec ko mrcina... par meseci... i sad mi je dopizdelo, i vreme je ladno, pa ocu da rasturim i da sredim. nisam nikad to radio. zato i pitam kako se radi. a ulje je pre malo curkalo, a sad curi malo vise. dimi i smrdi. i sta sad... treba da ostavim tako jos jedno par meseci... da mi iscuri svo ulje, da mi motor izgleda ko kokosinjac... ajte molim vas. necemo se zajebavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma jeste to sve lepo sto si reko,ali nemoj posle da jurcs majstora da ispravlja tvoje greske,,ipak neko treba da ti pomogne,neko ko se razume u to,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

uzeo sam extra ureznice i nareznice kad sam bio u amerikama. stvarno su profi. ako se sjebe nesto tu je alat. a tu imam dvoje komsija. motorasa. pa ce oni biti pored mene. ako nesto ne budem znao. samo kazem nemam pojma gde se ti spijuni mecu kad se steluje zazor ventila. jel se oni stavljaju na klip. kako onda...

 

nazvacu te sutra. oko podne.

 

Jos ako su colovne  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

За декл ламеле сам ти ономад показао... Само полако, са мало осећаја за feelin' за стезање шрафова, уз обавезно стезање унакрст (НЕ РЕДОМ) и навали на посао!

 

dobro. da cujem sad konacnu konstataciju. jel mora da se skida masina dole da bi se skinula ventil dekla. ili moze da se skine ventil dekla dok je masina na ramu?

Окрад са форума је скин'о целу главу са свог (бившег) магарца без скидања агрегата... сигурно ћеш декл главе скинути без проблема.

ne zajebavam se! pitam najozbiljnije. ako oce neko da objasni kako se steluju ventili nek kaze. ako nece. nema veze probacu sam. pa sta mi Bog da...

Порбај, то ти је најмањи проблем у целој зајебанцији... Имаш ли наводило за упорабо Haynes workshop manual 1983-2000? Тамо је објашњено феноменално... Ако треба...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ne zajebavam se. ocu da sredim to. jer mi se razvlaci vec ko mrcina... par meseci... i sad mi je dopizdelo, i vreme je ladno, pa ocu da rasturim i da sredim. nisam nikad to radio. zato i pitam kako se radi. a ulje je pre malo curkalo, a sad curi malo vise. dimi i smrdi. i sta sad... treba da ostavim tako jos jedno par meseci... da mi iscuri svo ulje, da mi motor izgleda ko kokosinjac... ajte molim vas. necemo se zajebavati.

 

to sto ti zoves ventil deklom je u stvari poklopac glave, i kad to skines tj ako skines mozes bez problema da stelujes ventile mada to se moze isto uraditi ako skines one poklopce ventila, to su kod tebe ta 4 velika safa, kolko vidim to je 24 kljuc, i onda uzmes one limcice za zazore i stavljas izmedju safica na klackalici i ventila, najcesce ide zazor od 0.8 do do 0.12 bar kod mene je tako, stim sto su kod mene klackalice otisle pa ne moze da se nasteluje kako treba (mana suzukija, 1 klackalica na 2 ventila) ili mozda i moze ali bi m..da oteglio dok bi to uspeo.

u svakom slucaju, mozda cu dolaziti u nedelju u toku dana u NS pa mozemo da se vidimo da ti pokazem na masini gde sta treba da skines da bi nastelovao ventile

a kad krene jos hladnije vreme onda uzmi pa sve rastavi i zameni i kad zavrsis sipas novo ulje i upalis masinu da vidis kako radi posto ce vec pasti sneg dok zavrsis  :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

treba za vikend da mi stignu delovi. pa onda radim. znaci ipak ne mora komplet masina dole. u jednu ruku mi je bolje tako. a opet uzeo sam boju, kao boja motora, crvena, pa sam hteo da ofarbam ram tu oko masine. gde je izguljen... al ako ne. nista. nek stoji tako. sve u svemu, mislite da nije tako velik problem. necu raditi sam. jer imam dvoje komsija, ljudi  od 35 godina, znaju oko motra, i rade sebi... i sve super. tako da imam sa kime, ako mi zapne.

 

 

johnynovak.

ako dolazis u ns najavi se obavezno da se vidimo i da mi pokazes to. aj pa se cujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ako dolazim sigurno ti se javljam, trebalo bi da dodjem samo da vidim obaveze na poslu za nedelju

videcemo se, i nemoras zuriti sa radovima jer ce biti jos lepog vremena za voznju, najavili su i za sledecu nedelju da ce biti lepo vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja