Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pegaso 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha fazer 600

Pomoc, u pitanju je Aprila Pegaso 650, uradjen motor kompletno, nove karike, sredjena glava kompletno, gumice ventila, bukvalno sve, ali izbacuje mi ulje na odusku, odnosno na iberlauf i ubacuje u airbox. Kako resiti problem. Hvala 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha fazer 600

Po meracu ulje, nema viska, a nisam primetio da duva na iberlauf. Nije je mi jasno sta se desava. Jel treba da ima neki filter (sundjer) na crevu od oduške da ne prolazi ulje ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Imao ili ne ne verujem da bas treba tako,neki pritisak u kucistu radilice imas jel bi islo ulje ako bi odvrnuo cep za dolivanje ulja?
Mada mi nije nesto poznat taj agregat verujem da ce ti ovde odg neko ko ga poznaje bolje mozda ima neki uljni separator ali prevelik pritisak ti nista nece zaustaviti...

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ako je od pomoci, koliko se secam, moj drug (@Dzejzel ) je slican problem imao pre nekoliko god, mislim da mu je gdin Bokilic resio tu problematiku.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 26.6.2021. at 17:00, Nešaa je napisao:

Jel se njemu meri ulje kad je vruc motor ili 

Koliko se sećam (vozio sam F650 sa istim motorom) u pitanju je dry sump sistem. Potrebno je dobro zagrejati motor, ugasiš i meriš bez zavrtanja merača. Znači odvrneš ga, obrišeš i samo staviš u rupu, ne zavrćeš.

PS

Motor držiš vertikalno. 

Promenio član mradomir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha fazer 600
On 26.6.2021. at 15:21, Ivanrsvb je napisao:

Imao ili ne ne verujem da bas treba tako,neki pritisak u kucistu radilice imas jel bi islo ulje ako bi odvrnuo cep za dolivanje ulja?
Mada mi nije nesto poznat taj agregat verujem da ce ti ovde odg neko ko ga poznaje bolje mozda ima neki uljni separator ali prevelik pritisak ti nista nece zaustaviti...

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

A da li moze problem da pravi filter za ulje, jer je motor stajao 5 godina nije vozen, a nije menjan filter ulja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Neso druze, ne mozes tako stihijski da pitas bez da si pogledao da li je neko nesto vec pisao.  Kolega gore ti je lepo pisao kako se pravilno meri nivo ulja, pa prvo prokomentarisi da li si tako uradio i kakav nivo si zatekao, da ljudi koji bi da pomognu mogi da eliminisu jednu bitnu stavku vezanu za tvoj problem.

Ps. Moj prvi motor je bio Pegaso 650, krvi mi se napio kap po kap. Ne zelim to nikome da se desi pa ti predlazem da ga oteras majstoru koji poznaje te motore. Jedan ti se vec javljao, pa ga ti zovi slobodno, mnogo ces zivaca ustedeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha fazer 600

Nov sam u svemu ovome pa se poprilicno brinem za svaki detalj, sve sam uradio sto mi je preporuceno, ulje ima normalan nivo i sve mi izgleda u redu. Znam da je sezona voznje u toku i zato ovde postavljam pitanja , ko kad ima vremena da mi pomogne nekim savetom. Hvala svima koji ucestvuju i koji pokusavaju da mi pomognu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

da li ti vraca ulje u ram gore dok radi ( otvori cep i pogledaj) ? ....imas pegaso u koji ide 2 l ulja i 2,2l... zavisi od godista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 7.7.2021. at 11:17, Nešaa je napisao:

A da li moze problem da pravi filter za ulje, jer je motor stajao 5 godina nije vozen, a nije menjan filter ulja 

Uradjen je kompletan motor a štedeli ste na filteru za ulje koji nije menjan 5 godina ??? Svašta čovek može da čuje, neke stvari mi stvarno nisu jasne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja