Jump to content

Moto Zajednica

Što jača sirena to bolje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Sinoć ja sa ženom na motoru uz Dobračinu kad S.bana taxi reno megan ulazi u raskrsnicu ka da mu je dedovina i pred mene.Posto očekujem budalu uvek na toj reskrsnici i etoga ja uz blago kočenje stajem ali sa jačom sirenom i on se ukopoIzbečio oči,mislim da su mu i uši se drmale,bio mu otvoren prozor(milina),a auto pun riba.Pitam ga "majmune gde gledaš"kaže "ja gore" uz nekoliko još glagola i zamenica(jbg vrećam jadne životinje uporećujem ih sa takvima)reši se taxista da proće dalje.Ali je moja žena prokomentarisala da se usr.... od sirene.I pre neki dan sam jednog lepo vratio u svoju traku malo falilo da me iseče koliko je naglo krenuo u moju traku još se brže vratio u svoju i zabo kočnicu.Na obe HONDE su mi ekstra jake sirene

Ali mislim da mu je posebno lepo bilo pored toliko riba u kolima.Tako kad mu dobro svirneš baš te lepo i jasno primeti da si na motoru pa mu je u glavi "mogao je da bude i FAP"

E za one koji na sirenu ne reaguju znuči da te namerno seče njima nogom stop lampu ili retrovizor,ima valjda još neko neki predlog.

Ali što više na sirenu i to što jaču mislim da možemo da ih vaspitamo da su motori isto u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Slazem se povodom toga bih pitao da li mi je dosta 100dB?

Ima u Louis-u, pa bih je pazario jer je moja prcko, i ja je slabo cujem  >:(.

 

Sta kazu iskusni?!?!?

Sorry za mali off.

 

 

post-4280-12879006851779_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Što jača to bolja i obavezno stalno upaljena svetla.

 

Ako vas ne mrzi a imate sličnu sirenu kao što je RS postavio sliku, probajte da je malo naštelujete ili centralnom maticom u sredini ili posebnim šrafićem za štelovanje, većinom se desi da se zvuk umnogome pojača i poboljša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Probacu ja da odgovorim, iako imam vise iskustva sa hi-fi pojacavacima nego sa auto/moto sirenama.

 

Mislim da je 100dB na izlazu dobro, ali moze i bolje.

 

Inace, decibel je logaritamska jedinica. Za svaka 3 dB vise, zvucna energija se udvostrucuje.

 

Evo jedna slicica za poredjenje glasnoce:

 

http://www.easyhear.ca/sitebuilder/images/pic1_1_-504x537.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Što jača to bolja i obavezno stalno upaljena svetla.

Apsolutno uz ukljucenje skenera za citanje misli i 3 zrna pasulja ili graska za citanje sudbine i predvidjanja iznenadnih sumanutih reakcija bahatih i neuvidjavnih vozaca, kao i par ociju na ledjima i ono najvaznije ne okretati se za zgodnim cicama....mislim ne preterano  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Aaaa, zato mene boli vrat kad sjašim sa motorina...od okretanja?? ;D

 

Čuj, kad malo bolje pogledam, nije ni to loše, nema spondiloze e035.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam na Maraudera stavio onu duplu ( dve sirene), kad zasviram i ja se uplasim, sve gledam odakle ide kamion pa se setim da sam to ja zatrubio.

Kao instruktor voznje, uvek sam ucio djake da je sirena vrlo znacajna ali da je nikad ne koristimo kao da izgovaramo neku psovku..ti materina sta to radis, nego uvek malo zatrubimo u stilu, ej pazi, i ja sam tu, vidi me !!!

Cak i na ispitu voznje policajci traze da se sirene uptrebljava sto cesce, normalno kad se ukaze stvarna  potrteba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne treba ti sirena ako otvoris izduve pa stisnes kvacilo i zavrnes gas posteno  ;D

 

skoro pa istina, dok sam jedno vreme imao fabricki izduv niko me nije ni prmecivao i kad sam vratio top niko mi se i ne priblizava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ne treba ti sirena ako otvoris izduve pa stisnes kvacilo i zavrnes gas posteno  ;D

 

skoro pa istina, dok sam jedno vreme imao fabricki izduv niko me nije ni prmecivao i kad sam vratio top niko mi se i ne priblizava

 

Ili u mom slucaju da ga podignem na stender i da zaturiram.  :P :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pre dve nedelje sam nesto prckao oko tocka, bas tu gde je sirena, a u gepeku  su cekale 2 trube  za kola, ja ih gledam, gledaju one mene, rekoh nek ide zivot 600 din i stavim ih na motor ;D Majko mila, kakva razlika, vozaci se sklanjaju ko da im pustim struju u guzicu, a desilo mi se par puta da trubnem kolegi u prolazu, zamalo pade covek od shoka  ;D ;D ;D 

 

p.s. ima ih po celom gradu & buvljaku, par 600 din, trnu usi od njih ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Pre dve nedelje sam nesto prckao oko tocka, bas tu gde je sirena, a u gepeku  su cekale 2 trube  za kola, ja ih gledam, gledaju one mene, rekoh nek ide zivot 600 din i stavim ih na motor ;D Majko mila, kakva razlika, vozaci se sklanjaju ko da im pustim struju u guzicu, a desilo mi se par puta da trubnem kolegi u prolazu, zamalo pade covek od shoka  ;D ;D ;D 

 

p.s. ima ih po celom gradu & buvljaku, par 600 din, trnu usi od njih ;D

 

Jel su to one crvene?

Aj daj sliku.

Bas bih stavio nesto na skuter , moja je pistavac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

uh koliko sam puta samo pozelo BRODSKU

sirenu u autu...

da im svirnem onako na uvce,pet puta je sladje

nego terati ih u pm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

Pre dve nedelje sam nesto prckao oko tocka, bas tu gde je sirena, a u gepeku  su cekale 2 trube  za kola, ja ih gledam, gledaju one mene, rekoh nek ide zivot 600 din i stavim ih na motor ;D Majko mila, kakva razlika, vozaci se sklanjaju ko da im pustim struju u guzicu, a desilo mi se par puta da trubnem kolegi u prolazu, zamalo pade covek od shoka  ;D ;D ;D 

 

p.s. ima ih po celom gradu & buvljaku, par 600 din, trnu usi od njih ;D

 

Pre neki dan smo se vracali, ovaj iznad (lazic), i ja iz Obrenovca, i rastajemo se kod omv-a na Adi, i naravno, ovaj iznad, mi svirne, da mi kaze "cao"... Sunac ti poljubim, kako to trubi! Kao lokomotiva, koja prolazi kroz stanicu! Tad sam odlucio! I ja cu staviti takve sto pre, jer kad zatrubim sa ovom mojom, svaki put mi dodje da padnem od smeha! A to je na motoru opasno...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Joj, кад би мотори имали компресоре за ваздух, па да турим ону вишегласну, па да свира "Ла кукарачу".

 

Него, ви из Београда, што не нађете она звонца са трамваја - то привлачи пажњу свих.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Moj drug je nasao policijsku sirenu i stavio na svog tadasnjeg keca koji je bio (svetlo) plav. Kakav je to show bio kada vozimo iza nekoga, pa je samo ukljuci na kratko  :D :D :D odmah staju. Samo sto je brzo ostao bez nje... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Moj drug je nasao policijsku sirenu i stavio na svog tadasnjeg keca koji je bio (svetlo) plav. Kakav je to show bio kada vozimo iza nekoga, pa je samo ukljuci na kratko  :D :D :D odmah staju. Samo sto je brzo ostao bez nje... :(

 

Sto?!?

 

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ne smem da ti kazem. A ako ti kazem, moram da te ubijem  ;D

 

PS: Video sam ja jednu na kojoj pise 120 db. Jeste da je 15e, al' cu da je uzmem. Da plasim narod...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

ja mislim da ce za moju sirenu da mi ukunu garanciju.ma bas me briga sviram cim mi je sumnjivo da moze da me sasece,za sad pomaze .madu kocnica u pripravnosti  a gas opustam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Pre neki dan isao ja iza jednog auta i lik stane na raskisnicu jer mu je izleteo jedan auto, kad za njim i drugi, krene treci i ja svirnem, taj stao autom, jer je mislio da je ovaj autom svirnuo a ne ja  ;D i tako prodjosmo... :)

Mada sve se nesto razmisljam da stavim neku jacu i prodorniju sirenu od ove sto je na mom motoru, iako je i ova glasna( 1. put kad sam doterao motor i svirnuo, ja sam se uplasio) ali slabo je to meni, treba mi neka kamionska, dvoglasnu bih uzeo.Poceo sam da razgledam sirene po prodavnicama. Cim naletim na neku od koje pucaju bubne opne, kupujem... xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja