Jump to content

Moto Zajednica

TDM850 problem-karburator

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Vozim yamaha TDM850 '91 i sve je ok osim sto pri laganom dodavanju gasa sporo ubrzava,  lagano cima, sve dok rucica ne predje jednu trecinu hoda, posle je dobro. Ali ako ga vozim ostro taj problem ne postoji. I na vakummetrima je ujednacen. Drugari mi kazu da treba prestelovati karburatore na srafovima za smesu i to "odvrni probaj-zavrni probaj",ali ja bas nisam 100% siguran u tu teoriju. Ako neko ima savet a da nije servis unapred se zahvaljujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Vozim yamaha TDM850 '91 i sve je ok osim sto pri laganom dodavanju gasa sporo ubrzava,  lagano cima, sve dok rucica ne predje jednu trecinu hoda, posle je dobro. Ali ako ga vozim ostro taj problem ne postoji. I na vakummetrima je ujednacen. Drugari mi kazu da treba prestelovati karburatore na srafovima za smesu i to "odvrni probaj-zavrni probaj",ali ja bas nisam 100% siguran u tu teoriju. Ako neko ima savet a da nije servis unapred se zahvaljujem.

to je sad relativno... laganim dodavanjem gasa on usisava relativno siromasniju smesu, a kad ga ocepis on ima bogatiju smesu, i oslobodjen protok, pa bi najbolje bilo da uporedis sa nekim drugim TDM-om istog tipa i pozeljno starosti i predjene kilometraze...

Moguce je da su malo oslabile opruge koje guraju klipove na dole, pa zato slabije vuce jer mu je siromasnija smesa. Mada sve je ovo nagadjanje... Najbolje je uporediti pa videti da li treba skidati i servisirati karbove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Izvadi sibere , pa izvadi igle iz sibera , na iglama se nalazi osigurac koji regulise dubinu ulaska igle u diznu, izvadi osigurac i spusti ga za jedno polje dole

spakuj nazad i trebalo bi da bude bolje . Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Izvadi sibere , pa izvadi igle iz sibera , na iglama se nalazi osigurac koji regulise dubinu ulaska igle u diznu, izvadi osigurac i spusti ga za jedno polje dole

spakuj nazad i trebalo bi da bude bolje . Pozdrav !

nije bas ok to sto si mu rekao da uradi bez obrazlozenja...

objasni mu sta ce biti i kako ce se promeniti motor sa promenom nivoa igle... da li uopste znas na kom je nivou igla trenutno? sta ako je skroz spustena od strane prethodnog vlasnika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Spustanje osiguraca na dole znaci podizanje igle , sto rezultira vecem dotoku goriva i u nizim obrtajima,pa bi bilo za ocekivati vecu ostrinu motora.

Na iglama koje imaju mogucnost stelovanja obicno ima 5 kanalica u koje moze da se stavi osigurac.Fabricki je obicno postavljen u 3. kanalic.Razmak

izmedju kanalica je mali ( cca 1 mm ) tako da pomeranje za jedan nece dovesti do drasticne promene,ali moze da bude ono malo sto mu fali.

Inace cela ta operacija ne iziskuje mnogo truda , pa mislim da vredi probati. S obzirom da covek nije serviser ili majstor mislim da mu nebi znacilo

neko preterano zamrseno objasnjavanje principa rada karburatora. Sto bi nas narod reko proba se ne placa pa ako je voljan nek proba .

Veliki pozdrav svima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Spustanje osiguraca na dole znaci podizanje igle , sto rezultira vecem dotoku goriva i u nizim obrtajima,pa bi bilo za ocekivati vecu ostrinu motora.

Na iglama koje imaju mogucnost stelovanja obicno ima 5 kanalica u koje moze da se stavi osigurac.Fabricki je obicno postavljen u 3. kanalic.Razmak

izmedju kanalica je mali ( cca 1 mm ) tako da pomeranje za jedan nece dovesti do drasticne promene,ali moze da bude ono malo sto mu fali.

Inace cela ta operacija ne iziskuje mnogo truda , pa mislim da vredi probati. S obzirom da covek nije serviser ili majstor mislim da mu nebi znacilo

neko preterano zamrseno objasnjavanje principa rada karburatora. Sto bi nas narod reko proba se ne placa pa ako je voljan nek proba .

Veliki pozdrav svima !

nivo igle ne utice na nizim obrtajima jer je tada klip sa iglom prilicno nisko, nivo ima uticaja na srednjim br obrtaja...

na nizim obrtajima uticaj ima pilot screw tj. onaj sraf za podesavanje vazduha na leru... malo je duza prica, mrzi me da kucam kako to bas tacno radi... Pisao sam ranije, pa koga zanima neka pretrazi moje poruke...

Slazem se da treba pretresti karburatore, proveriti nivoe, na kojem je nivou igla, mozda je neko pre njega spustio iglu, mozda je zapusena ler dizna... ima gomila cuda i njesra, sto se najbolje resava kompletnim rasturanjem, ciscenjem, kontrola zazora, nivoa plovaka i na kraju kada se sastavi i vrati na motor, sinhronizacija i podesavanje lera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Srafici za stelovanje smese,od dole idu na dva kruga odvijanja od potpuno zavijenog do kraja po Manuelu.Odi do nekog majstora to nije skupo da ga srede,plafon 20,30 evrica,.Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Tacno receno, pilot screw ima uticaja na leru. Pra dve godine kupio sam alat za to stelovanje smese na leru.Alat se zove Color tune i zavija se umesto

svecice pa motor radi preko njega. Pomeranjem pilot screw menja se boja na alatu.Stelujes ga dok ne dobije boju za idealnu smesu.Po fabrickom uputstvu za rad sa tim alatom a i po brosuri za ovlastene servisere ( u konkretnom slucaju suzukijeve ) koje dobijaju u Americi ( doneo mi rodjeni brat

Vladice 69  koji je tad radio u suzuki servisu , a sad je otvorio svoj ) kaze se da do 2000 obrtaja uticaj na rad imaju pilot screw ,a preko toga posao odradjuje dizna u koju ulaze igle.Do 4000 obrtaja manja kolicina goriva jer siberi miruju pa gorivo prolazi u manjim kolicinama,a preko 4000 vakumi podizu sibere ,a samim tim i igle pa dolazi do veceg protoka goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Na Karburatoru postoji jedan ekscentricni tockic koji podize siber cim se malo doda gas i dize ga oko 12-13 mm ,posle tog dizanje sibera preuzima vakum.Na tom tockicu se mogu vrsiti male korekcije tako da malo vise ili manje dize siber pa probaj.Korekcije se vrse savijanjem limcica koji to sve gura na gore.POZ.Moj TDM radi ujednaceno,bas lepo radi,ali ja to nisam nista dirao tako je radio od kad ga imam.TDMmmmmmmmmmmmmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Hvala svima na savetima, ali i ja sam trebao reci da nema original auspuhe vec 2 "sito" tiha lonca. I sada je 2 u 1 u 2. Pokusao bi sa iglama, a ako moze Mr.Racer da me kontaktira u vezi Color tune bio bi malo blizi resenju. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja