Jump to content

Moto Zajednica

Hornet vs Fz6n vs Gsr600

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CM125

'Ajmo ljudi pucajte, 

HONDA CB600F (HORNET) '05/'06 

VS

YAMAHA FZ6N '06

VS

SUZUKI GSR600 '06

Objektivne Prednosti i mane??? 

Promenio član BlameHofmann

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Sve ista klasa. Nisam vozio ni jednog ali mi je Suzuki nekako bezveze. Na Hornet 900 sam seo i video da nije za mene (ja sam poprilično veći). A vozim Yamahu FZS 600 Fazer iz 2001 i na osnovu iskustava na mnogim drugim motorima, kad već ni 1 Kawasaki nisi naveo , preporučio bi ti taj FZ6N.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ih...

Otprilike se svodi na lične afinitete i ubeđenja, koja realno, vrlo često nemaju osnova.

Dva sam posedovao, treći probao (Yamahu)....Suzuki je još tu, skuplja prašinu.

I naravno da mi je u ovoj varijanti naj.

Da je noviji Hornet, možda bi on bio prvi izbor.

Ovaj koji pominješ ima karburatore. Mislim to nije mana, već nešto što je obično najveći problem kod svih "starih" motora. Da ne ulazimo sada u raspravu šta je bolje....karburatori jednostavno zahtevaju više pažnje (ali su i lepši za vožnju).

Yamaha je meni lično ovde poslednja. Pre nje bih i tog Horneta. Ozbiljno "mrtav" agregat na nižem broju obrtaja, bučan menjač i jako jednostavno ogibljenje. Suzuki i Hornet (pogotovo sa karburatorima) se bolje voze na manjem broju obrtaja. "Elektronci" imaju često problem da malo seckaju kada se gas potpuno zatvori pa ponovo otvara...to je prisutno ali i rešivo.

Suzuki se najbolje vozi oštro. Ima ozbiljan ram (za razliku od ovih drugih), ozbiljnu viljušku nazad i mogućnost da se zadnji amortizer, uz oprugu, šteluje i hidraulično. Skromno, ali dovoljno. Svi imaju proste viljuške napred. Hornet iako je USD, ništa mu to posebno ne znači. Za Yamahu ne znam, Suzuki ima progresivne opruge u štapovima, pa se lakše adaptira širem broju vozača.

Suzuki će u proseku da potroši i malo više od svih....to je ovde kod nas, nažalost, kategorija od neverovatnog značaja, čak i kada su u pitanju vrednosti iza zareza. Čini mi se da tu Yamaha prednjači (u nižoj potrošnji), ali je ja zbog toga ne bih posedovao. Nekome je to kriterijum br. 1.

Mislim da su sve tri sprave identičnih dimenzija. Budući da su svi izraziti golaći, preko 120 borba sa vazduhom. Vizir poželjan, ali ne štiti mnogo više...pomaže da se umanji pritisak vazdušne struje na kacigu.

Ne pada mi na pamet sada još koji detalj...a ima ih, pa ako se tema razvije možda dopunim...ponavljam, LIČNI stav i percepciju vrlina i mana.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CM125
16 minutes ago, pronto said:

Ih...

Otprilike se svodi na lične afinitete i ubeđenja, koja realno, vrlo često nemaju osnova.

Dva sam posedovao, treći probao (Yamahu)....Suzuki je još tu, skuplja prašinu.

I naravno da mi je u ovoj varijanti naj.

Da je noviji Hornet, možda bi on bio prvi izbor.

Ovaj koji pominješ ima karburatore. Mislim to nije mana, već nešto što je obično najveći problem kod svih "starih" motora. Da ne ulazimo sada u raspravu šta je bolje....karburatori jednostavno zahtevaju više pažnje (ali su i lepši za vožnju).

Yamaha je meni lično ovde poslednja. Pre nje bih i tog Horneta. Ozbiljno "mrtav" agregat na nižem broju obrtaja, bučan menjač i jako jednostavno ogibljenje. Suzuki i Hornet (pogotovo sa karburatorima) se bolje voze na manjem broju obrtaja. "Elektronci" imaju često problem da malo seckaju kada se gas potpuno zatvori pa ponovo otvara...to je prisutno ali i rešivo.

Suzuki se najbolje vozi oštro. Ima ozbiljan ram (za razliku od ovih drugih), ozbiljnu viljušku nazad i mogućnost da se zadnji amortizer, uz oprugu, šteluje i hidraulično. Skromno, ali dovoljno. Svi imaju proste viljuške napred. Hornet iako je USD, ništa mu to posebno ne znači. Za Yamahu ne znam, Suzuki ima progresivne opruge u štapovima, pa se lakše adaptira širem broju vozača.

Suzuki će u proseku da potroši i malo više od svih....to je ovde kod nas, nažalost, kategorija od neverovatnog značaja, čak i kada su u pitanju vrednosti iza zareza. Čini mi se da tu Yamaha prednjači (u nižoj potrošnji), ali je ja zbog toga ne bih posedovao. Nekome je to kriterijum br. 1.

Mislim da su sve tri sprave identičnih dimenzija. Budući da su svi izraziti golaći, preko 120 borba sa vazduhom. Vizir poželjan, ali ne štiti mnogo više...pomaže da se umanji pritisak vazdušne struje na kacigu.

Ne pada mi na pamet sada još koji detalj...a ima ih, pa ako se tema razvije možda dopunim...ponavljam, LIČNI stav i percepciju vrlina i mana.

S obzirom da si vozio sva tri, usput da te pitam za koji bi mogao da kazes da je relativno najpovozniji? (STO KAZE NAS NAROD VOZI SE KO BICIKLO) 

Promenio član BlameHofmann

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema tu neke izrazite razlike. To su predstavnici jedne kategorije motocikala, svake od  japanskih "velikih". Fali Kawa ER6...ona je možda najprijateljskija da se vozi lagano.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CM125

Er6n sam vozio na casovima voznje, pre par godina, nikako mi nije legao, ne umem da objasnim al' imao sam osecaj da je previse "tvrd" za moj ukus, a horneta sam recimo probao prosle godine i bio sam zapanjen, u fazonu wtf vidi ovu grdosiju, ovo se vozi lakse od moje honde od 125 kubika hahaha

Promenio član BlameHofmann

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa sad....ne bih se baš složio.

Na žalost, ta je klasa malo zapostavljena od početka ovog veka.

Z750 bi vredelo porediti da FZ8. CB 750 je prestara koncepcijski, ali ako je i Hornet gore u grupi, eto onda i ona.

Uz trojku iz naslova teme mogli bi da se pridruže i Monster, Triumph 675 (kako god da se zove)...možda još ponešto.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

ER6 je dvocilindraš ostali su redne četvorke (kao i Z750). Sve su to budžet motocikli (bili i kao novi) a budžet je očigledno važna stavka kada gledaš motore 15+ godina stare. Z750 je kao nov bio po ceni isti kao i navedeni a i gađao istu klasu kupaca pa ga to svrstava u razmatranje. Italijan i Englez (koji je među pomenutima najbolji) su egzotika za Srbiju.

FZ8 je klasa više.

Koji god od navedenih da kupi za prvi veći motor neće mnogo pogrešiti. Bitnije je stanje, tj. kakav je konkretan komad nego sam model.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja