Jump to content

Moto Zajednica

mz alnaser..potrebni donatori...

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

;D ;D ;D kao sto rekoh,,evo o cemu se radi,,napravili smo dinamo starter,,za mz a....radi,ima tu jos par sitnica za srediti,,ali je uglavnom sve ok,,medjutim treba mi donatro jednog statora i rotora neispranih nevazno,,hocu ponovo da premotam radi uporedjivanja sa ovim sto sam napravio, jer uvek moze bolje,pa dok nenadjemo odgovarajucu debljinu zice itd,mora malo da se pomucimo,ispitujemo itako,,,naravno i ovaj radi,,,ali  UVEK MOZE JOS BOLJE..ovaj je prebrz sto i nije tako lose,,,ali,,,,,,,,,,,,,,tako da ako neko ima viska nebi bilo lose da mi donira,znaci moze i neispravno,,,,,hvala unapred..placam postarinu  ;) ;) :D :D ;D ;D naravno za rezultate ce se cekati jos neko vreme,,,a posle....mozda se i omasovi ugradnja  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Trcim pred rudi ali sam radoznao kao majmun, da li si stavio n radilicu? Pitam i zbog dekla, verovatno treba da se pravi nov ili da se vari stari??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja bi trebalo da mogu da iskopam nesto po garazi ( mada obicno bacam neispravne delove ). Samo se izjasni za sta si ? Za dinamo , il za alternator ( da znam sta da trazim ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa ako je dinamo starter onda je to u stvari premotana dinama koja se i koristi kao starter i kao punjac,stim da koliko sam ja upucen moze se samo dinama koristiti,a altelnator ne moze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e pa kad znas bolje napravi da radi,,,, ;D ;D ;D

kao sto rekoh premotava se,,u dinamu momofaznu.itd itd,meni je najpotrebnije gvozdje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

pa ako je dinamo starter onda je to u stvari premotana dinama koja se i koristi kao starter i kao punjac,stim da koliko sam ja upucen moze se samo dinama koristiti,a altelnator ne moze

 

 

Pa zbog toga sam i pitao, znam da je NSU-ova vespa Prima V imala dinamoi - anlaser, Mada mozda bi mogao i alternator da se uradi s'tim da mu se promeni kolektor ( stavi od diname, i da se stave cetkice kao na dinami ( cini mi se da je na Primi bilo cak cetiri cetkice rasporedjene na 90 stepeni ) .  U svakom slucaju ako moze da pomogne - mogu da skeniram slike i princip rada dinamo startera od Prime, pa da postavim ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa ako je dinamo starter onda je to u stvari premotana dinama koja se i koristi kao starter i kao punjac,stim da koliko sam ja upucen moze se samo dinama koristiti,a altelnator ne moze

 

 

Pa zbog toga sam i pitao, znam da je NSU-ova vespa Prima V imala dinamoi - anlaser, Mada mozda bi mogao i alternator da se uradi s'tim da mu se promeni kolektor ( stavi od diname, i da se stave cetkice kao na dinami ( cini mi se da je na Primi bilo cak cetiri cetkice rasporedjene na 90 stepeni ) .  U svakom slucaju ako moze da pomogne - mogu da skeniram slike i princip rada dinamo startera od Prime, pa da postavim ovde.

mi smo to isto...manje vise napravili,,,bitno je da radi,,,, ;D ;D ;D prekopirali.......po malo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

mi smo to isto...manje vise napravili,,,bitno je da radi,,,, ;D ;D ;D prekopirali.......po malo.....

 

  E da znaju inzinjeri sirom sveta sta mi sve pravimo i budzimo po nasim radionicama - kosu bi pocupali !

  Oni iz Orange country chopersa nam nisu ni do kolena. Oni sve naruce pa samo sklapaju , a mi - smislimo i napravimo  ;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

m to je sve sad za probu meni treba univerzalno resenje,,mislim za neku masovniju ugradnju,,,naravno da bude jeftino i funkcionalno,,,i sigurno,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

 

mi smo to isto...manje vise napravili,,,bitno je da radi,,,, ;D ;D ;D prekopirali.......po malo.....

 

  E da znaju inzinjeri sirom sveta sta mi sve pravimo i budzimo po nasim radionicama - kosu bi pocupali !

  Oni iz Orange country chopersa nam nisu ni do kolena. Oni sve naruce pa samo sklapaju , a mi - smislimo i napravimo  ;D ;D ;D

 

Lijo, nebih se bas slozio sa tobom.Sve i mehanici je napravljeno do 1936 godine(nas nije bilo u mehanici u tim godinama), posle toga sledi samo elektronika na iste, poznate stvari.A sto se tice zanatstva, da li mozes nabrojati jednog majstora (osim Konzula) koji moze napraviti blatobran, rezervoar za motorcikl.Kod nas su izumrli zanati osim "limara -olukara".Dok nismo videli nekeTV serijale, nismo znali sta i kako se radi.Da li znas nekog majstora koji ima "engleski cekic"??

Da ne duzim pricu, zavrsicu sa ovim da i to sto nasi majstori naprave, obicno je veoma neuredno i bez finisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ako nešto nemože da se nađe tako po ćoškovima garaža recite mi gde mogu da kupim i šta određeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

mi smo to isto...manje vise napravili,,,bitno je da radi,,,, ;D ;D ;D prekopirali.......po malo.....

 

  E da znaju inzinjeri sirom sveta sta mi sve pravimo i budzimo po nasim radionicama - kosu bi pocupali !

  Oni iz Orange country chopersa nam nisu ni do kolena. Oni sve naruce pa samo sklapaju , a mi - smislimo i napravimo  ;D ;D ;D

 

Lijo, nebih se bas slozio sa tobom.Sve i mehanici je napravljeno do 1936 godine(nas nije bilo u mehanici u tim godinama), posle toga sledi samo elektronika na iste, poznate stvari.A sto se tice zanatstva, da li mozes nabrojati jednog majstora (osim Konzula) koji moze napraviti blatobran, rezervoar za motorcikl.Kod nas su izumrli zanati osim "limara -olukara".Dok nismo videli nekeTV serijale, nismo znali sta i kako se radi.Da li znas nekog majstora koji ima "engleski cekic"??

Da ne duzim pricu, zavrsicu sa ovim da i to sto nasi majstori naprave, obicno je veoma neuredno i bez finisa.

mislim da gresis po malo,ja sam na praksi morao da napravim ratkapnu za opela u jednom komadu bez secenja,i naravno napravio sam je,sto se rezervoara tice moze i moja baba da ga napravi,samo sto to nema ko da plati,,a branike smo do sad pravili vise im i neznam broj,,a sto se aljkavosti tice,ima tu istine,i ja kazem,,,sto ne uradi limar uradi farbar,,,,,,,i da,,,, se zove engleski tocak a ne cekic,,,na kraj krajeva lako je kuditi,treba biti konstruktivan i probati nesto da se napravi,,,makar probati uci u materiju,,,

mislim da je moj projekat uspesan kolko tolko,u funkcciji je,naravno treba jos malo poraditi na detaljima,na kraj krajeva meni je sve jedno,ja nemam mz a,,ako nista drugo komsija ce dobiti alnaser za dz,,a kome se nesvidja nek pravi sam,,,nek napravi uredno i fino i lepo,ja nemam vremena za sve,,ja sam i razno razne zupcanike navarivao,lio klipove,pravio letece lezajeve,izvuko iz mrtvih gomilu motora,

hilznovao milion odbacenih hilzni,navarivao kalio itd bregaste,prepravljao klackalice za neke starinske krseve,pravio lancanike ,vinklovao nemoguce statore i rotore,i sve je to funkcionisalo,,a sto se tice limara olukara zacudio bi se sta sve oni znaju i mogu da naprave....

pa ima i ovo da funkcionise  ;D ;D ;D makar se mucio jos 5meseci,,al ima da radi..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

      Cisto primera radi, tamo negde 80 - 81 godine Krstic Gradimir iz auto moto drustva Nis je kupio na licitaciji Hondu CX 500. Honda je bila havarisana toliko da je deo rama u koji se ubacuje prednja viljuska bio otkinut od ostatka rama. Rezervoar je izgledao ko da ga je neko sazvakao pa ispljunuo.  E taj rezervoar je Grade odneo majstorima u " Kazandzisko sokace " u centru Nisa. Jedan majstor je to uzeo u rad, raspunktovao rezervoar po savovima sa donje strane, izvukao taj sredisnji deo, i iskuckao ceo rezervoar na meru, opet ga sastavio, i ostatak je odradio farbar. Cisto sumnjam da bi to nekom na zapadu palo na pamet da moze da se uradi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja lično verujem u naše majstore mada su i ovde sve masovniji menjači delova od majstora ali vljda budućnost tako nalaže. Ima prevarana kao i u svakom pozivu ali da su naši majstori imali uslove, pre svega novac za investicije, kvalitetan alat i dobre delove mislim da bi gledali oni nas po televizijama a ne mi njih..

 

I nekako, ovde bar ja nisam sreo taj stepen bahatosti, koliko god da majstor ima para nije mi poznato da se toliko bezrazložno besni.

 

Ipak bih se vratio na temu, mnogo je privlačna za mator svet koji ne bi kurblao. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

;D ;D ;D kao sto rekoh,,evo o cemu se radi,,napravili smo dinamo starter,,za mz a....radi,ima tu jos par sitnica za srediti,,ali je uglavnom sve ok,,medjutim treba mi donatro jednog statora i rotora neispranih nevazno,,hocu ponovo da premotam radi uporedjivanja sa ovim sto sam napravio, jer uvek moze bolje,pa dok nenadjemo odgovarajucu debljinu zice itd,mora malo da se pomucimo,ispitujemo itako,,,naravno i ovaj radi,,,ali  UVEK MOZE JOS BOLJE..ovaj je prebrz sto i nije tako lose,,,ali,,,,,,,,,,,,,,tako da ako neko ima viska nebi bilo lose da mi donira,znaci moze i neispravno,,,,,hvala unapred..placam postarinu  ;) ;) :D :D ;D ;D naravno za rezultate ce se cekati jos neko vreme,,,a posle....mozda se i omasovi ugradnja  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Nesto sam razmisljao o ovome, posto kazes da je prototip " prebrz " . Malo sam listao literaturu o Primi, i gledao slike - na priminom statoru ima 12 kalemova, a kod MZ-a nisam siguran cini mi se sest.  Takodje i Primin rotor ima jako puno ( ko ce ih brojati ) namotaja koji mislim da fizicki ne mogu da se namotaju na MZ-ov rotor ( osim ako se ne zameni i onaj gvozdeni deo rotora oko kojeg se motaju zice.

  Nisam bas neki strucnjak za te stvari, ali nesto razmisljam - mozda su oni sa tim silnim kalemovima postigli to da se pri anlasovanju sporije vrti, a da pri tom daje vecu snagu.  Mozda gresim, valjalo bi da mozda Joska prokomentarise nesto na tu temu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

uh,,,ima tu malo masinske,to jest glodacke obrade,dodaju se kalemovi,ali je majstor vinkler stavio predebelu zicu,pa je tu neki problem,inace danas sam ga verglao neorekidno 2,5 minuta,,komsija mi je teo crkne  ;D ;D ;D i moram da priznam da se jadan ceo zapusio,izgore je deo namotaja,ali sad radi,malo sporije vergla, a verglali smo ga za probu danas na 56ampera,inace vergla lepo i na 14ah,,,,mada pola alnasera bi crklo na toliko verglanje,,imamo i caku sa cetkicama,dodatnim naravno,,eh sad opet to nosim na vinklovanje da premota to sa drugom debljinom zice,mislim da mu fali malo i gvozdja...sto vise gvozdja jaci magnet  ;) ;) ;),,cuo sam za neki stos sa tomosovim paljenjem,,isto nesto u stilu alnasera al nisam bas skapirao kako ,,,,,nesto su slovenci pravili,,citao sam pre 10tak god o tom poduhvatu,kazu da je bio bezuspesan,,

 

Ako resite da pravite alnaser za NSU doniram 3-4 diname.

 

uh to smo probali,,,nije uspelo premalo gvojzdja.......ali kod njega moze da se udje u lamelu sa fraj laufom,,i alnaserom od japanca,konkretno mi smo probali sa komponentama od boldora,,ali...mrka kapa,preveliki sklop,,i korpa ulazi u radilicu sa neodgovarajucim odnosom obrtanja,,tako da.....tesko,,,moze ali moralo bi da se poradi dosta,,i dekli bi morao da se debelo prepravi,bio bi preglomazan..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Slazem se sa Vujom da ne treba skretati temu ali isto tako trebamo citati necije postove I tumaciti ih tacno.

Prijatelju Boki,Lija rece :Sta sve MI pravimo…nije te ni pomenuo a I moj odgovor se ne odnosi na tebe te se nebi trebao osecati prozvanim.Svi smo ,ovde prisutni na forumu prosli bezbroj majstora I dozivljavali razne neprijatnosti.Okreni se oko sebe I nabroj na prste dobre majstore, sve ostalo su osljari….

 

Babe I rezervoari, ne ide, znas li barem trojcu koji su napravili rezervoare a da nisu prepravke postojecih I mali zahtev, da lice na nesto???Sumnjam.

 

Ako se vratis na tekst, ukapiraces da nista pogrdno nije receno o limarima koji se bave pravljenjem oluka vec da su limarski zanati izumrli a da su ostali samo limari olukari a napisano je sa znakovima interpukcije jer im to nije pravi naziv a drugi nisam imao za njihov posao.

 

Sledece, niko nije pominjao tvoju kompetentnost te nema potrebe da nabrajas sta si sve radio I opravljao, ja ti verujem kao I svi na forumu.

Engleski tocak, postoji I cekic ali ajde, ovo podrucije obiluje germanizmima u nazivima alata te nije bitno.

 

Da te podsetim na jednu tvoju “olako “ datu informaciju a to je da u tvome kraju ima tomosa seniora “koliko hoces” I da ces mi proslediti informaciju …vise od mesec dana prodje ,informacije nema a ni Seniora….Da li ih ima?U Sloveniji kazu da ih nema.

 

Nadam se da si procitao moj post u kome kazem da jurim pred rudu i da sam radoznao kao mlad majmun da saznam I vidim tvoj novi projekat ili mozda nisi?Cinimi se ovo drugo.

 

Ako ikada budem pomislio nesto lose o tebi I tvom radu, znaj da ce ispred teksta stajati : Boki ti si……

 

Nadam se da ces po zavrsenom projektu, nekom prilikom napraviti prezentaciju prepravke u koju ja, unapred verujem I nadam se da ces svima nama kojima je muka od kurblanja otvoriti novu eru u voznji MZ-a.

Drugarski pozdrav I izvinjenje za off-iranje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Da te podsetim na jednu tvoju “olako “ datu informaciju a to je da u tvome kraju ima tomosa seniora “koliko hoces” I da ces mi proslediti informaciju …vise od mesec dana prodje ,informacije nema a ni Seniora….Da li ih ima?U Sloveniji kazu da ih nema.

posteno da ti kazem zaboravio da pogledam,,a zanam i gde su,,,a sto se alnasera tice,ajd probajte i vi malo da istrazujete...dajte i vi neki konstruktivni predlog,,radite i vi nesto,,,ma na kraj krajeva,,mucite se sami,,,,i ja sam lud sto radim nesto pa posle to svi kopiraju,,aj zdravo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Da se mi malo vratimo na temu "anlasera" za MZ .  Davno sam imao Priminu struju u rukama, al kolko se secam da je rotor bio mnogo masivniji i veci ( u precniku ) - mozda i za par santimetara od rotora motora slicnih kubikaza i dinama ( MZ, Jawa, NSU 175 ), tako da mislim da si u pravu sto kazes da mu fali malo gvozdja. E sad ta Primina struja je samim tim zbog veceg rotora imala i veci stator ( u to vreme sam vozio CZ 350 ) pa sam razmisljao da to stavim na svoj motor, ali jednostavno fizicki nije moglo da stane u CZ-ov blok pa sam odustao od toga.

A da se na NSU stavi magnetno paljenje,za njega zakaci neki zupcanik,a na njega da se nakalemi alnaser?

  Djole, moguce je to sto kazes, ali na sta ce onda da ti lici motor ? Ja sam na nekim moto skupovima vidjao takve kreacije tipa - alternator na BMW-u, ili NSU-u, gde ljudi montiraju remenicu na mesto rotora, iseku dekle, a alternator okace negde pod rezervoar. Isto tako bi mogao uz remenicu da stavis i neki lancanik, pa da izvuces negde anlaser sa strane. Uz anlaser i alternator ti treba i veci i jaci akumulator od 12 volti. Sve to sad treba da spakujes na NSU-a, a on ima pun ram i malo mesta.

  sad bi zbog svega ( da bi to ipak licilo na motor ) valjalo i da promenis ram - neki cevasti gde bi sve to upakovao, ali kad podvuces crtu kolka ti trebaju ulaganja, placanje majstora i izgubljeno vreme - ne isplati se !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Heh,ram je promenjen odavno (od Jawe TS),a i magnetno paljenje je tu.

 

  E pa onda navali, ideju sam ti dao, sad je sve pitanje para, majstora i estetike ( lepo to upakovati ) , sezona je manje - vise prosla, pa imas vremena da eksperimentises do proleca.  Dacu ti jedan savet - sve sto radis radi sa nekim polovnim delovima, starim deklama, za slucaj da ti ne uspe da bi mogao lako da ga vratis na staro !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja