Jump to content

Moto Zajednica

Overio (1. oktobar), Sabac

Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Pozdrav Spel,

 

Proslo je vise od deset dana kako ti se desila nezgoda. Nadam se da bolovi jenjavaju. Jel se osecas bar malo bolje?

 

Hvala ti na konkretnom odgovoru, mada sam ja imao istu sliku dogadjaja i posle tvog pocetnog posta. Relativno dugo sam na "ulici", vezano za moj posao i imao sam prilike da naidjem, a i da direktno gledam mnogo saobracajnih udesa.Neki su bili sa najtragicnijim posledicama. Ali, nisam imao bas puno prilika da razgovaram sa direktnim ucesnicima i da ljudi iskreno kazu sta je u zlom trenutku uticalo da se udes desi. Mnoge saobracajke su jasne na prvi pogled, ali, isto tako, mnoge ostaju rebus i za sudije, a kamo-li za nas ostale. Iz ovih nasih "razgovora", mi svi mozemo lakse da uocimo "u kom grmu lezi zeka" i na osnovu toga da dodatno usmerimo nasu paznju tokom voznje. Vozim = Razmisljam !

 

Neki moj zakljucak na osnovu ovog tvog iskustva i mnogih drugih ovde opisanih je da se u poslednje vreme cesto desavaju udesi cemu je uzrok naglo kocenje i nagla promena pravca, a da se pri-tom uopste ne vodi racuna o ostalim ucesnicima u saobracaju. Drugim recima, neki vozaci voze kao da su sami na putu i kad u svojoj glavi naprave neku odluku, ne vide ni one ispred sebe, a kamo-li  iza sebe. Ljudi su, uopsteno govoreci, optereceni tempom i tezinom zivljenja i primarno su im misli usredsredjene uglavnom na obaveze. Saobracaj shvataju samo posledicno jer moraju da naprave put od tacke A do tacke B. O odgovornosti tokom tog putovanja retko ko razmislja. To trebamo svi imati na umu, pa i ako se neko nadje u ovoj prici, bilo bi dobro (prvo zbog sebe) da "stavi prst na celo".

 

Svi cemo stici "tamo" na vreme!  ;)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Jeste, BUsMan. Slazem se u potpunosti sa tvojim vidjenjem stvari u vezi saobracaja. I pretpostavljenih razloga zbog cega se desavaju nesrece. Potrebno je otvoriti 'cetvore oci' kako bi se ostalo na tockovima. Iako, mislim da i to nema mnogo veze sa nekom neprijatnom situacijom koja te ceka. Iskreno, ja sam dosta pazljiv vozac i evo - desilo se.

 

Nov momenat - u ocekivanju policijskog izvestaja koji stize 20-og cuo sam se sa tipom koji je bio u autu taj dan. U stvari, on kaze da je on stajao (u levoj brzoj traci, u nameri da skrene preko dve pune linije) i cudi se kako ga ja nisam video da je on stajao!? Istina, sve se odigralo munjevitom brzinom tako da ja nisam ni bio svestan zapravo da on -  stoji! To sam najmanje ocekivao. Da stoji u levoj brzoj traci ali i takodje bio je malo 'zakrenut' na levo u nameri da skrene. On kaze da ja nisam uopste kocio ali i da sam samo 10 cm isao vise levo to se nebi dogodilo. Uh!

 

Ali covece, mogao sam izgubiti nogu, ruku ili cak zivot zbog...njegovog ociglednog saobracajnog prekrsaja. Da li je moguce da smo toliko neodgovorni prema sebi i prema drugima? Odgovor je da! Veoma smo neodgovorni. Preispitujem se i sam sa sobom, gde ja to eventualno gresim i gde bih mogao jos da se korigujem radi bezbednije voznje ubuduce. Zao mi i motora. On je unisten. Koliko ce osiguranje platiti? Motor je skup. Kao polovan mene je kostao 13000. Ima li smisla to popravljati? Ipak, bacio sam oko na jedan drugi - isti model. HD Dyna Super Glide 1449.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ako proglase totalnu stetu isplacuju ti po njihovom katalogu, al vazno je da si ti pretekao na ovu stranu i da se nisi razbio u 100 komadica ko Harlika, a dok je spretnih ruku i mudre glave bice i para i avantura za nove megdane ;)

Moja ponuda ti i dalje stoji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

2960559727_b3b7e0c0b2_o.jpg

 

Kao sto se vidi sa fotografije, otpao karburator, filter vazduha, pomeren ram, ostecen agregat, auspusi, viljuska, guvernala, rucica kocnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Nis - DURLAN SITY

Au prijatelju znam kako ti je ,isto sam i ja mene isece u prosli utorak neki tip kolima zakucao sam se direkt u njegaq,i meni je motor sada u ocajnom, stanju a najvise me nervira sto sam jos u zavojima i  koncima pa ne mogu da ga popravljam ,a za ono si u pravu kad si rekao da nikad neces zaboraviti zvuk koji se cuo pri sudaranju,necu ni ja,,,, ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

2967792690_e9ff2d48ea_o.jpg

 

skica iz policijskog  izvestaja

 

Zao mi sto ti se ovo desilo ali po slici se vidi da ste obojica krivi tj on je skretao preko duple trake a ti si pokusao da ga obidjes u brzoj traci ili prevedeno presao si i ti duplu traku da ga obidjes :o :o :o. Neznam kako ti palo na pamet da ga obilazis a prelazis duplu traku. Da bi on tu skrenuo morao je stajati da propusti one iz suprotnog smera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Jeste, on je stajao. Ali ja se nisam mogao nadati da on stoji. Posto je stajao sve se desilo puno brze. Ja nisam hteo da ga obilazim, ja sam pokusao da ga ESKIVIRAM. Istina, nisam na vreme primetio da je stajao. Ko bi se tome nadao?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja