Jump to content

Moto Zajednica

Da li svetlosnim signalima upozoravate na radar vozila koja vam dolaze u susret

Da li svetlosnim signalima upozoravate na radarsku kontrolu vozila koja vam dolaze u susret ?  

109 članova je glasalo

  1. 1. Da li svetlosnim signalima upozoravate na radarsku kontrolu vozila koja vam dolaze u susret ?

    • Da, kad vidim radarsku kontrolu, upozorim one koji mi dolaze u susret
      99
    • Da, ali samo ako mene prvo neko upozori na radarsku kontrolu
      2
    • Ne
      5
    • Ponekad, kad procenim da je ogranicenje brzine "preterano"
      3


Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova

Pazite se, sad su se setili da postave dve patrole (u Pežoima) a radar je u stvari između njih u civilnom automobilu.

 

Kolegijalni vozači vam ablenduju, vi fino usporite pored patrole, posle toga malo po gasu i onda vas zaustave par kilometara kasnije. Isto tako i one iz suprotnog smera.

 

A "dogovora" nema jer radar nije u kolima patrole koja vas je zaustavila, a da se kolege dogovaraju preko radio-veze baš ne ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Нови Сад

Увек.

И у на 4 и на 2 точка.

Из кола блицање, са два точка блиц, те левом руком горе-доле стављам до знања да се нејављам, већ да успори...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

 

.. a kad prolaze pored mene imaju neku cudnu grimasu na licu, cak se nekima i ukocio srednji prst :o

 

 

;D Jesi se zapitao da nisi mozda ti u pitanju..  ;D ;D  izwinjawam se chika Gremlinu za off  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

uvek blicam da ih upozorima na radar tako sto plus palcom pokazem iza ledje jer ce ,mislim tako skontati da im nesto pokazivam a ne da im se javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova

Uvek, uvek blicam.

Pa mi se desilo u zadnje vreme da i policiju dva puta upozorim da njihove kolege uzimaju harač. Šta znam, koliko su blesavi možda i jedni druge harače. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Cekaj, pa zar je blicanje ili ablendovanje zabranjeno zakonom kod nas?

Ko zna? Mozda bi moglo da prodje kao ometanje ovlascenog sluzbenog lica u vrsenju duznosti?  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

I šta su ti rekli/pisali?

 

Imao sam srecu,

Pitao me stariji zasto blicam i da mu slucajno ne odgovorim da sam se javljao drugaru.

 

Ja rekao, vidim covek meni blica, sigurno me zna, pa da ne budem nekulturan.

Pustio me je, a sledeceg su zaustavili i prosirili pitanje. Zaasto blicas, da se ne javljas drugaru ili vidis da tebi neko blica pa da ne budes nekulturan.

 

Ja inace kada me zaustave nemam obicaj da se penjem na ivicnjak vec ostavim automobil sa sva 4 u traci sa izgovorom da je prenizak i da ne smem da ga podizem ( vozim sluzbeni auto ).

 

Ovi na koje sam ja naisao su bili cool, ali moze covek da naidje na nervozne.

To je davno bilo..."... Princip je isti, sve su ostalo nijanse..."

 

Cekaj, pa zar je blicanje ili ablendovanje zabranjeno zakonom kod nas? Koliko ja znam nije! U nekim drzavama jeste u Srbiji nije i sta sad hoce, da ti pisu kaznu zbog cega, ne propisnog davanja svetlosnih signala vozilu koje ide u susret, mislim preterase ga.

 

Ne mora za to da ti pise kaznu, moze da te maltretira za sve ostalo.

Srbija je ovo.

 

 

clan 91 stav 2 zoobs-a

 

vozac vozila na motorni pogon duzan je da umesto velikih svetala za osvetljavanje puta upotrebljava oborena svetla:

 

1.pre mimoilazenja sa drugim vozilom na udaljenosti sa koje oceni da svetlom svog vozila zaslepljuje vozaca vozila koje mu dolazi u susret, a pri mimoilazenju sa drugim vozilom - kad vozac tog vozila predje na oborena svetla ili kad naizmenicnim paljenjem i gasenjem svetla upozorava da mu velika svetla smetaju, a uvek na udaljenosti manjoj od 200m

 

2........

3.....

4....

 

vozac koji postupi protivno odredbama stava 2 i 3 ovog clana cini prekrsaj iz clana 228 stav 1 tacka 13 (3000 dinara)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Увек, обавезно... без обзира да ли сам у колима или на мотору!!!

Не само када је у питању радар (они су обично у белом голфу ''2''), већ и када је патрола поред пута.

Када сам на мотору, тада и руком сигнализирам да се успори (поготово када је брат ''бајкер'' иде у сусрет), осим када је неки ''вилењак'', на четири точка у питању.

Знам, није моје да судим ко треба, а ко не, да се заустави, али ако већ јурца... шта да му радим. Нека га зауставе, можда тако избегне негу нежељену акцију...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Uvek blicam, pogotovo kad vidim dva tocka. Negde sam na forumu procitao da, valjda u Americi, upozoravaju jedni druge lupkanjem po kacigi. Kontam da je to dobar nacin upozoravanja, jer ne moze biti zablude sta ti onaj koji daje taj signal porucuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

normalno da uvek upozorim, da mogu ispalio bih i crvenu raketu

 

:D :D :D Али, свака ти част!!!  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

Uvijek , i na radar i na patrole . Strašno popizdim kad naiđem na police , a niko me nije upozorio ablendovanjem , i to mi se dešavalo pa se zapitam đje mi  to idemo .  Kolegijalnost na drumu uvijek . poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja