Jump to content

Moto Zajednica

BJB MZ propagandni materijal

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Meni se svidja ovo sto je Pikaso uradio. Jedino sto bih ono " SVET " - sklonio sa originalnog MZ znaka, stavio bi ga mozda ispod znaka il sa strane - vec kako moze da se uklopi. Gore iznad znaka vec ima ono www.bjbikers. com , pa mi ovo nekako visak . Mozda i nisam u pravu, al tako mi deluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Predlog za dizajn:

 

- nazad da reč "SVET" bude ispod MZ logoa i u blagom radijusu. Da bude ispisana fontom Arial Black, italic (ukošena slova), capitals (velika slova), čak da slova budu razmaknuta. Na beloj majici crno, na crnoj belom bojom.

(Ono gore u zagradama nije zog tebe Picasoo, nego zbog nekog od naših drugara, koji možda baš nije familijaran s ovim izrazima, a da bi svi stekli bolju sliku o tome šta sam 'teo da kažem...). :takoje:

 

Zašto ovako?

 

Ispod logoa, zbog zaštićenog prava na upotrebu i promenu izgleda aktuelnog i zvaničnog znaka kompanije, a radijus za reč "SVET" daje pandan na radijus u kojem je "www.bjbikers.com".

Font Arial Black je izuzetno sličan, ako ne i baš taj font kojim je ispisano "MZ" na logou.

 

- napred isto rešenje iz Picasoo-vog predloga, samo u negativu: na beloj majici crno sa pripadajućim elipsastim outline-om (oivičeno), a na crnoj majici belo. Možda bi moglo čak i da se mrdne na levu sisu. Mislim da će biti elegantnije rešenje.

 

Tako to vidi dete slikara... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Žao mi je što nastavljam sa OFF-om ali ovde sam stavio izveštaj pa se nastavljam. :zvizduk:

 

Pričali Picasoo i ja i zaključili da nedovoljno znamo šta smo radili. Ja neznam gde je a on šta je postavljao. :moto3:

 

Uopšte me to ne čudi kad sve ide kontra, napravi se tema pa podforum pa forum i na kraju sajt. Fenomen!

 

Zbog zabune nova tema je morala da se otvori.

 

U svakom slučaju da se napravilo bilo šta opet bi svi bili pitani ovako svi mogu da učestvuju u izradi što je predpostavka za bolji kvalitet.

 

Molio bih sve koji imaju volje i vremena da se uključe. Nema mnogo da se dirinči, pamet nam treba i da se pronađu stari tekstovi i/ili naprave novi.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/59498-sajt-mz-svet-a/page__pid__1007133#entry1007133

 

Izvinjavam se, baš sam upao ko sa Marsa. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

A da priču o novom sajtu nastavimo u toj novoj temi a ovde nastavimo sa majcama?

 

 

I meni se sviđa Čika Duletov predlog ;

 

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

A da priču o novom sajtu nastavimo u toj novoj temi a ovde nastavimo sa majcama?

 

 

I meni se sviđa Čika Duletov predlog ;

 

 

404.jpg

 

Odlično! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

0takoje.gif odlicno!

Ja bi ipak ostavio ovako kao sto je sad pozadi.. 1zvizduk.gif

 

I ja.

 

 

Šta je sa ostalima? Sada je vreme za izjašnjavanje, kad ode u štampu onda je kasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Predlog:

PlMDj_majice2.jpg

 

 

A da priču o novom sajtu nastavimo u toj novoj temi a ovde nastavimo sa majcama?

 

 

I meni se sviđa Čika Duletov predlog ;

 

 

404.jpg

 

 

Ovako najbolje.. (meni i Vuji) 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Ok. Svidja mi se tj.slazem se sa izgledom majica. 1aha.gif Hocemo li opet praviti spisak za majice? Ako ne ja bih samo izmenio boje majci ,dakle uzeo bih jednu crnu i jednu belu.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Predlog:

4imm8_majice2.jpg

 

 

A da priču o novom sajtu nastavimo u toj novoj temi a ovde nastavimo sa majcama?

 

 

I meni se sviđa Čika Duletov predlog ;

 

 

404.jpg

 

 

Ovako najbolje.. (meni i Vuji) 1zvizduk.gif

ja sam za

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Aaaaa ... oooovvaaaaaj ... hhhmmmm .... mislimmmm ... da l' da ipak stavimo beli elipsasti outline na znak napred na crnoj majici?

 

A?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ajd da malo skratimo pricu i predjemo na posao,...

U redu,svidja mi se ,moze,premda mi je prednji deo ,,siromasan,, za razliku od ledja,eto to je jedino sto mogu reci,u ovom momentu nebih vise vrsio nikakve izmene,vec da ljudi polako krenu u posao sa stampom a mi sa sakupljanjem para za isto.

 

Isto tako,ako ce se formirati spisak,ja bih 1 crnu i 1 belu,xxl velicine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Ajd da malo skratimo pricu i predjemo na posao,...

U redu,svidja mi se ,moze,premda mi je prednji deo ,,siromasan,, za razliku od ledja,eto to je jedino sto mogu reci,u ovom momentu nebih vise vrsio nikakve izmene,vec da ljudi polako krenu u posao sa stampom a mi sa sakupljanjem para za isto.

 

Isto tako,ako ce se formirati spisak,ja bih 1 crnu i 1 belu,xxl velicine.

 

Potpuno si upravu!

 

Zapisano! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Šumi, dogovor o doterivanju/šminkanju može uporedo, formiraj spisak i za mene 1 crnu i jednu belu XXL. :zdravo:

 

Kako da rešimo tu "mršavost" odnapred?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam za, ali bi voleo da se dogovorimo oko onog " SVET " na MZ znaku, da li da ostane tu ili da ga pomerimo ? Sto cika Dule rece, ipak je to zasticen znak - robna marka, pa da nemamo kasnije problema sa tim. Valjalo bi da neko konsultuje nekog pravnika u vezi toga .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Ja sam za, ali bi voleo da se dogovorimo oko onog " SVET " na MZ znaku, da li da ostane tu ili da ga pomerimo ? Sto cika Dule rece, ipak je to zasticen znak - robna marka, pa da nemamo kasnije problema sa tim. Valjalo bi da neko konsultuje nekog pravnika u vezi toga .

 

Neka potrazi neko za ovo...

 

Ali koliko sam cuo MZ je propao, ne prave vise serijske motore...

 

Inace ja to nebi dirao nebi bilo isto.. nekako mi bezveze da "SVET" stoji ispod siljka znaka..1zvizduk.gif

 

Šumi, dogovor o doterivanju/šminkanju može uporedo, formiraj spisak i za mene 1 crnu i jednu belu XXL. :zdravo:

 

Kako da rešimo tu "mršavost" odnapred?

Upisano!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ajaoooojjj :grr:

 

Nikakav mi problem sa pravne strane necemo imati,u to sam stoprocentno siguran,cak sta vise,neka oni nama plate za reklamu :oda2:

 

To sto sam rekao za prednju stranu-stoji,tako mi deluje,al opet,s druge strane,da ne preteramo sa kojecime i odemo u kic neki...nisam pametan,zato bih najradije stao na ovome i krenuo u proces stampe.

Ipak neka se dizajneri izjasne,Picasso ce sigurno imati neko resenje za ovo,covek se potrudio,lepo je sve ispalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Ajaoooojjj :grr:

 

Nikakav mi problem sa pravne strane necemo imati,u to sam stoprocentno siguran,cak sta vise,neka oni nama plate za reklamu :oda2:

 

To sto sam rekao za prednju stranu-stoji,tako mi deluje,al opet,s druge strane,da ne preteramo sa kojecime i odemo u kic neki...nisam pametan,zato bih najradije stao na ovome i krenuo u proces stampe.

Ipak neka se dizajneri izjasne,Picasso ce sigurno imati neko resenje za ovo,covek se potrudio,lepo je sve ispalo.

 

hehehhehe bravo!! po meni ovo je sasvim ok, i prema tome predlog je kao sto deki rece: ".... zato bih najradije stao na ovome i krenuo u proces stampe."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Laletovo zapažanje je dobro jer mi odavno gledamo u klubove a ne u Fabriku pa nismo u toku.

 

Tek posle njegovog posta video sam novi sajt. Ljudi rade. Spremaju se da vrate MZ na trke. U svakom slučaju odrednica o autorskim pravima postoji.

 

http://www.muz.de/en/imprint'>http://www.muz.de/en/imprint

(čl.3, st.3)

 

Ujedno, iskoristite priliku pa pogledajte informacije sa sajta, ima dosta toga zanimljivog.

http://www.muz.de/

 

Što se autorskih prava tiče možemo da tražimo dozvolu a možemo da stavimo i neki drugi motiv, stvar dogovora ali ne bih novim ljudima zabijao nož u leđa i radio nešto na svoju ruku a u korist njihove štete.

 

I, NJIH BIH ZVAO NA SKUP! :)

 

Ko je bio - bio je, ovi voze dalje.

 

Bože, neprestano ofujem. :stabre:

 

Ali iznenada se desilo, ne bih ni video da Lale nije otvorio to pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Pa jel pravimo ovakvu li ne?? Mislim da za autorska prava necemo imati problema.. ipak gde mi zivimo.. 1zvizduk.gif

 

PS. bicikle su im sranj.. 1oda.gif Zna se ko pravi dobre bicikle(JAPANCI) 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ledja ne dirati, dobro je ovako, a "sirotinju" prednje strane ja bi resio prostim povecanjem vec postojeceg znaka i stavljanjem u centar ( i to iz prostog razloga koji se zove PRSLUK). nista vise. cak i da se nesto ne poklapa sa autorskim pravima, mislim da bi usmeno objasnjenje resilo stvar u momentu. pa nisu ni oni glupi da ne koriste frei reklamu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Au,niske temperature uticu na porast filozofije na forumu.Dajte konacni spisak i da pravimo majce.Kakva robna marka kakvi bakraci . Mi smo forum ljubitelja MZ i zovemo se MZ Svet i mene interesuje takva majca. Da sam hteo majcu samo sa oznakama MZ proizvodjaca, odavno bi je imao.Ja se druzim sa ljudima a ne sa gvozdzem.Znaci, MZ SVET, tvrdokorno sto bi rekli ... :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja