Jump to content

Moto Zajednica

Honda NSR 125 ili Yamaha TZR 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Trstenik

Pozdrav svima ko mi da savet a i onima sto samo citaju :D

Opasno sam se nalozio na motore i poceo da skupljam pare.Posto sam dosad vozio biciklu i retko kada skuter uzeo bih jedan od navedenih iz svajcarske(za pocetak nista jace).Yamaha je '91. a Honda '93.Pre bih se odlucio za Hondu jer je lepsa.Sta mi vi savetujete i koliko bi kostala registracija,carina i ostali troskovi.

409361036.jpg

409318715.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Honda brate!

 

Za tvoje godiste i kubikazu nisu neki extra nameti...

 

(kolko para NSR?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja tebi preporucujem Yamahu YBR125 - 2220 eura nova!

Mislim da ih vec sada vani ima masu polovnih za manje pare! (vidjoh da pricas o uvozu...). To je dobar cetvorotaktni motor. Nesto slicno ti je CBR125R ali malo skuplje...

Vozi je par godina (dvije-tri...), nauci svasta nesto (a pri tom neces ici kod majstora svako malo vec samo na pumpu i u praonu) pa onda juri motor koji ti se svidja i koji ces voziti.

Ovo sto ti gledas su stari motori i 2T...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Pozdrav svima ko mi da savet a i onima sto samo citaju :D

Opasno sam se nalozio na motore i poceo da skupljam pare.Posto sam dosad vozio biciklu i retko kada skuter uzeo bih jedan od navedenih iz svajcarske(za pocetak nista jace).Yamaha je '91. a Honda '93.Pre bih se odlucio za Hondu jer je lepsa.Sta mi vi savetujete i koliko bi kostala registracija,carina i ostali troskovi.

 

NI jendo ni drugo, to su jako stari dvotaktni motori koji su sigurno jako potroseni .A ako i nisu brzo ce se potrositi.Skupi su z aodrzavanje i voznju.

kupi neki cetvrototaktni motor i bog da te vidi, naravno od 125ccm.Opcija YBR i nije tako losa, ali to je u sustini kinez koji se pravi u Zongshenu, mada mislim da te pare vredi.NO ako ipak hoces posto poto da kupis neki od ova dva onda je moja preporuka Honda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Svim motorima vozenim iz nemacke je izvadjena dusa, osim ako stvarno ne naletis na neki lep i ocuvan primerak. Imam iskustva sa motorima iz uvoza - losih. Uglavnom ni jedan nije prodavan zato sto se neko izvozao, vec zato sto mu nestio fali, ili je na pragu da pocne svasta da mu fali.

 

Ja volim cvaju i ako naucis da ga vozis, znaces i ostalo. A sto se tice odrzavanja kod zujki tog tipa stvarno svaki mikron mora da je na svome mestu, ne da bi motor isao dobro, vec da bi uopste radio bez problema, a cvaja kad krene da zeza to moze da kosta i para i zivaca u velikoj meri.... Oba motora su napravljena za trpanje, i sigurno su ih vozili mladji likovi u post pubertetskom dobu pa ti vidi...

Pretresi ti to dobro-najbolje da baci oko neko ko se razume.

Sve ima svoju cenu. Nema razloga da ti prvi motor presedne :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Svim motorima vozenim iz nemacke je izvadjena dusa' date=' osim ako stvarno ne naletis na neki lep i ocuvan primerak. Imam iskustva sa motorima iz uvoza - losih. Uglavnom ni jedan nije prodavan zato sto se neko izvozao, vec zato sto mu nestio fali, ili je na pragu da pocne svasta da mu fali.

 

Ja volim cvaju i ako naucis da ga vozis, znaces i ostalo. A sto se tice odrzavanja kod zujki tog tipa stvarno svaki mikron mora da je na svome mestu, ne da bi motor isao dobro, vec da bi uopste radio bez problema, a cvaja kad krene da zeza to moze da kosta i para i zivaca u velikoj meri.... Oba motora su napravljena za trpanje, i sigurno su ih vozili mladji likovi u post pubertetskom dobu pa ti vidi...

Pretresi ti to dobro-najbolje da baci oko neko ko se razume.

Sve ima svoju cenu. Nema razloga da ti prvi motor presedne :roll:[/quote'] Sta to naprica covece? Pa 90% bajkova kod nas je NEKA vrsta uvoza pa se svi vec godinama SLATKO navozasmo uz minimalno SRPSKO ulaganje. Ne, mi ne vadimo dusu motorima a Svabe vade! Odakle ti samo ova ideja? Pa barem tamo svako vozi bajk primereno performansama i nameni i odrzava ga bar 7 puta bolje nego mi. Ako jurca uzme R-a ako skakuce uzme enduro ako krstari uzme custom-a i slicno. Naplasi coveka da mu se ne silazi s bicikla :evil: Nista se ne sekiraj salio se Cope, samo je ljubomoran na tvoju kupovinu... :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Dirty je u pravu ali od ova dva definitnvno Honda.

Nije nesto preterano jaka, nije bas ni brza tako da bi mogao da se prilagodis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Svim motorima vozenim iz nemacke je izvadjena dusa' date=' osim ako stvarno ne naletis na neki lep i ocuvan primerak. Imam iskustva sa motorima iz uvoza - losih. Uglavnom ni jedan nije prodavan zato sto se neko izvozao, vec zato sto mu nestio fali, ili je na pragu da pocne svasta da mu fali.

 

Ja volim cvaju i ako naucis da ga vozis, znaces i ostalo. A sto se tice odrzavanja kod zujki tog tipa stvarno svaki mikron mora da je na svome mestu, ne da bi motor isao dobro, vec da bi uopste radio bez problema, a cvaja kad krene da zeza to moze da kosta i para i zivaca u velikoj meri.... Oba motora su napravljena za trpanje, i sigurno su ih vozili mladji likovi u post pubertetskom dobu pa ti vidi...

Pretresi ti to dobro-najbolje da baci oko neko ko se razume.

Sve ima svoju cenu. Nema razloga da ti prvi motor presedne :roll:[/quote'] Sta to naprica covece? Pa 90% bajkova kod nas je NEKA vrsta uvoza pa se svi vec godinama SLATKO navozasmo uz minimalno SRPSKO ulaganje. Ne, mi ne vadimo dusu motorima a Svabe vade! Odakle ti samo ova ideja? Pa barem tamo svako vozi bajk primereno performansama i nameni i odrzava ga bar 7 puta bolje nego mi. Ako jurca uzme R-a ako skakuce uzme enduro ako krstari uzme custom-a i slicno. Naplasi coveka da mu se ne silazi s bicikla :evil: Nista se ne sekiraj salio se Cope, samo je ljubomoran na tvoju kupovinu... :twisted:

 

Hehehe, ja svabama nista vise ne verujem. Zadnji put kad sam bio kod ortaka u Munchenu, imao sam sta i da vidim. Ovo pogotovo vazi za cetvorotockase. Svi na putu idu 170 km/h, i punto i fiesta.... Jebu im kevu, voze kolko god auto moze da ide. Rizik je voziti sporije... Od sad je moj zivot Svicarska :D:D:D Samo da nadjem kupca za hondu :D:D:D a poceli su i kilometrazu da vracaju, mamu im agresorsku i to rade zajedno sa nasima i turcima u talu, oni su ih naucili kvarne fore...

(Ma pusti, imao je drugar NSR, kad ide-ide ko nenormalan, ali kad nece, moras da rasturis pola motora da vidis kakve su ga spopale vestice...)

Ipak priznajem da bih ga pazario, ali posle goleme inspekcije agregata.

Ja ne znam ni da li za to vise ima delova da se nadje, evropa ubija cvaje zbog ekologije i trebalo bi da je jeftin. Nisi spomenuo svotu novca za to zadovoljstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Trstenik

Oba motora su na aukciji sa trenutnom cenom 330 chf(NSR) i 350 (TZR).Hondu moze da se kupi odmah za 995 chf a Yamaha samo ko da vise.

Evo sajta pa vidite sta vam odgovara.

http://auto.ricardo.ch/cgi-bin/auk?cmd=viewcat;OrderBy=LastBidAmount;SortOrder=1;catid=60000312;list=1;list_flag=1039;listrcatid=1;lng=de;perlist=30;

Niko mi nije rekao za cenu registracije iz uvoza i ostalih trosipara(dazbina)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Oba motora su na aukciji sa trenutnom cenom 330 chf(NSR) i 350 (TZR).Hondu moze da se kupi odmah za 995 chf a Yamaha samo ko da vise.

Evo sajta pa vidite sta vam odgovara.

http://auto.ricardo.ch/cgi-bin/auk?cmd=viewcat;OrderBy=LastBidAmount;SortOrder=1;catid=60000312;list=1;list_flag=1039;listrcatid=1;lng=de;perlist=30;

Niko mi nije rekao za cenu registracije iz uvoza i ostalih trosipara(dazbina)

 

A kako ces da ga doteras?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

hehehe, ja sam nasao na onom sajtu motor meni za svaki dan za posao.... cijena sitnica-400chf

 

Vidi ga ko lutka bre, stavim i koferce nazad, i pre podne posao. popodne po klinca i na Adu na kupanje, a potrosnja ko zippo...

 

12072006191836dt125.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Kum mi zivi u CH a imam i prijatelja koji ide u septembru u CH.To mi je najmanji problem.

Ima na ebay.com Hayabusa za 10000$.Dzab-dzabe

 

Retko ruzan motor, a i koji ce ti qrac, ni sporije nema gde da vozis. Ja volim enduro motore, a od chucavaca jedino bih pazario ducati 1000 monster, Hondu CBR1000F, ili jos bolje VFR800. ima i jos more dobrih motora, ali pored endura kupicu i jedan od navedenih, naravno kad dobijem na sportskoj prognozi :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

NSR uvek mozes da prodas kod nas i da ne budes na gubitku, cak sta vise :D

A, da, mislim da je registracija oko 60 evra za tu kubikazu i godiste, a carina 20% na cenu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Carina za tu kubikazu je kolko mi se cini 8% a porez je 20% na cenu koju koja pise na racunu ako prihvate tu cenu a ako ne onda 20% na cenu iz njihovog kataloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Carina za tu kubikazu je kolko mi se cini 8% a porez je 20% na cenu koju koja pise na racunu ako prihvate tu cenu a ako ne onda 20% na cenu iz njihovog kataloga

 

Znao sam da sam se nesto zajebo :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: KIKINDA

Brate, taj NSR ne moze da bude 93, ja vozim nsr 97 godiste!!! takav se nije proizvodio 93!!! Preporucio bih ti nsr, bolje ide od yamahe manje trosi!!!! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

hmmmmmmmmmmmmm

vidi ovako

i ja sam skoro uzela 2T 125ccm

ja ti preporucujem sl...

prvo jamahica.....

drugo

imas majstora na novom bg...

Džulovica pa njega pitaj 2T ima u malom prstu na nozi -ako vec hoces takav motor najbolji savcet ti on moze dati ....

a zasto svi vi imate tako ruzno misljenje o 2T

motori su skroz pristojni ...

a kao sto je vec neko reko naucis njega .......

mada ...to bas i nisu motori za pocetnika al aj...

samo napred :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

1. Ako nisi nissta vozio pre bicikla preporucio bih ti prvo skuter 50ccm jednu sezonu. Dozivljaj saobracaja sa motora i iz kola nema nikakve veze jedno sa drugim, i poceti odmah sa 125com je po meni lose

 

2. Ako bas hoces da pocnes sa 125, batali i jedan i drugi i kupi nesto novije. Ovo su krsevi, bez obzira kako utegnuto izgledali.

 

3. Ja bih ti takodje preporucio neku sto noviju, 4taktnu 125cu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja