Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Ko ume da uradi štelovanje ventila u Srbiji?Dajte preporuku.

 

ja sam na 24.000 km na DL 1000 radio u Profimotu (Joca) i sve je bilo korektno urađeno.

 

na osnovu sveukupno dobrih iskustava sa Jocom, ja bih ga preporučio.. :takoje:

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ko ume da uradi štelovanje ventila u Srbiji?Dajte preporuku.

Ako ti ventili ne "klepeću" nemoj ni da šteluješ jer su se mnogi pokajali :) Nekad i do 60 000 km motor radi kao bombona...

Marinković u Čačku zna da šteluje ventile..... ali muški da ih našteluje.... Moja preporuka...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ko ume da uradi štelovanje ventila u Srbiji?Dajte preporuku.

 

ja sam na 24.000 km na DL 1000 radio u Profimotu (Joca) i sve je bilo korektno urađeno.

 

na osnovu sveukupno dobrih iskustava sa Jocom, ja bih ga preporučio.. :takoje:

 

pozz

Atila u Horgosu. Drug Saxi je na svom DL-u 650 stelovao kod njega na 30.000 i jako je zadovoljan. Razmisljao je da ode kod Joce jer je blizi, ali mu je ovaj mnogo trazio. Atila je dosta povoljniji ali je u Horgosu jbg... Vidi, razmisli... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Da se nadovezem na Sarbin komentar, u razliku u ceni se uklopi i gorivo do Horgosa i nesto za prezalogajiti usput :D

 

nisam znao.. :stabre:

ja sam platio ukupno 80 EUR kontrolu ventila i rad po specifikaciji za redovan servis na 24.000 km po knjižici. za podešavanjem nije bilo potrebe jer su svi bili u propisanim tolerancijama.

a sad, možeš da održavaš motor prema uputstvu proizvođača, iz knjižice, ili da slušaš kolegu DARK-a/MILJAN-a koji na osnovu samo njemu poznatog osporava šta su mali vredni japanski inženjeri proračunali i propisali :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Štelovao bi sam ali me mrzi da čekam pločice.Ako u Horgošu imaju pločice za štelovanje to i ne mora da bude problem.Uklopio bi to u jedan izlet po Srbiji.Kolika je cena kod Atile?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

nisam znao.. :stabre:

ja sam platio ukupno 80 EUR kontrolu ventila i rad po specifikaciji za redovan servis na 24.000 km po knjižici. za podešavanjem nije bilo potrebe jer su svi bili u propisanim tolerancijama.

a sad, možeš da održavaš motor prema uputstvu proizvođača, iz knjižice, ili da slušaš kolegu DARK-a/MILJAN-a koji na osnovu samo njemu poznatog osporava šta su mali vredni japanski inženjeri proračunali i propisali :takoje:

 

E pa vidis, pricam iz licnog iskustva posto sam na servis na 6.000 vozio do Horgosa zato sto mi se nije davalo 40e vise ovde (cenu su mi tada rekli u Profi moto-u).

 

Da se ogradim, moje iskustvo sa cenama datira od pre 2 godine, ako se nesto promenilo u cenovnoj politici, onda je moja greska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ja uradio kod Joce pre mesec dana. Na 25000km

Ceo servis izasao 18000din...

Ulje,filteri,ventili,dizne,...plastika ispod sedista i plastika sa strane...neka mala.

Otpalo na nekom peščanom off road-u... :zvizduk:

 

Hm...mislim da je najveci problem odlaska na bilo koju dalju destinaciju radi stelovanja ventila to što motocikl mora da bude potpuno hladan da bi se to radilo.

U prevodu ceo dan blejanja na lokaciji i to ako su majstori voljni da ga uzmu odmah u rad.

 

Mislim da cena u Horgošu dođe na isto,ako ne i skuplje ako se uzme u obzir gorivo,klopa i dokono sedenje i gledanje preko granice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Da se nadovezem na Sarbin komentar, u razliku u ceni se uklopi i gorivo do Horgosa i nesto za prezalogajiti usput :D

 

nisam znao.. :stabre:

ja sam platio ukupno 80 EUR kontrolu ventila i rad po specifikaciji za redovan servis na 24.000 km po knjižici. za podešavanjem nije bilo potrebe jer su svi bili u propisanim tolerancijama.

a sad, možeš da održavaš motor prema uputstvu proizvođača, iz knjižice, ili da slušaš kolegu DARK-a/MILJAN-a koji na osnovu samo njemu poznatog osporava šta su mali vredni japanski inženjeri proračunali i propisali :takoje:

Bravo majstore... Na koliko se menja lanac bregaste? na 20000, 30 000, 40000? Pogledaj cenjenu tabelu.... A ja ću da ti napišem da mi se Pericamali@ upravo stigao do Vladivostoka sa dl650.... Na tom Stromu ima mnogo više km od propisanih i dalje mu je prvi lanac bregaste.. oko 70 000 km je prešao ukupno... I gde su ti sad inženjeri koje pominješ? A ulje u amortizeri se menja jednom godišnje.. Jel si ih menjao? A kočiona tečnost? Pa ko voli da se razbacuje neka juri tabelu...

Tako da zajebi više sa tim provociranjem i radi kako hoćeš ali nemoj da me citiraš-.. Jer ako si primetio, ja tebe ne citiram niti obraćam pažnju na tvoje postove....

Ispoštuj sebe majstore:

očigledno nismo na istim ili sličnim talasnim dužinama, te je svaka međusobna komunikacija nemoguća

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

POzdrav svima, gde kupiti desni prednji zmigavac za Stroma 650? Hvala

 

Sigurno možeš preko Joce iz Profimota ili Eurosumara. Takođe, firma Vektor iz Horgoša zastupa Suzuki.... Cene? Ne znam!:neznam: Ali ista stvar i mene zanima, tako da ostavi info kada budeš pribavio.:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ako ti je neko u Solunu neka svrati u Markos moto u Odiseas ulici .Kad krenes za Zejtilnik to je ulica paralelna sa njom sa leve strane.<Žmigavci su 13 eura komad

Nisu original ali veoma su verne kopije.

http://www.motomarkos.gr/markos/en/mini-moto-atv-ccessories/category/5-m204pistas.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja uradio kod Joce pre mesec dana. Na 25000km

Ceo servis izasao 18000din...

Ulje,filteri,ventili,dizne,...plastika ispod sedista i plastika sa strane...neka mala.

Otpalo na nekom peščanom off road-u... :zvizduk:

 

Hm...mislim da je najveci problem odlaska na bilo koju dalju destinaciju radi stelovanja ventila to što motocikl mora da bude potpuno hladan da bi se to radilo.

U prevodu ceo dan blejanja na lokaciji i to ako su majstori voljni da ga uzmu odmah u rad.

 

Mislim da cena u Horgošu dođe na isto,ako ne i skuplje ako se uzme u obzir gorivo,klopa i dokono sedenje i gledanje preko granice.

Pricao sam sa Saxijem i njega je kontrola ventila kostala 3000 dinara po satu :aha: Ukupno je radio majstor oko sat ipo tako da nije bas cena u Horgosu ista kao kod Joce. Motor se ohladi za pola sata i krece otvaranje. Dok majstor radi blejis na kafi, dorucku itd... Strom trosi 4L tako da ni to nije mnogo. Necu da ulazim u detalje, svako voli svog majstora i njega forsira, ja znam da imam jako kvalitetan odnos sa Atilinim majstorom i znam da je Joca tezak derikoza, sto sam mu i rekao jednom prilikom nasta je on odgovorio pa jbg idi onda drugde i kupi ako imaju :lud: Rekao sam u redu i normalno da cu da idem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ja sam radim servis na motoru...ali ne znam da štelujem ventile,niti dizne.

 

Ima pametnijih i obučenijih.

 

Verovatno je jeftinije...gledano u parama...ali mene vreme mnogo košta i ne dam ga nikome.

Taj Joca...čovek ima svoju cenu,pa ko hoće neka jede kod njega,ko neće ima još restorana.

 

Pitanje je samo kakvog je ukusa hrana u ostalim.

 

A što se tiče bilo koje vrste majstora...mogao bih mnogo da pišem.Uglavnom lošeg.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

POzdrav svima, gde kupiti desni prednji zmigavac za Stroma 650? Hvala

 

Sigurno možeš preko Joce iz Profimota ili Eurosumara. Takođe, firma Vektor iz Horgoša zastupa Suzuki.... Cene? Ne znam!:neznam: Ali ista stvar i mene zanima, tako da ostavi info kada budeš pribavio.:Mina:

 

 

Kupio sam.. Joca iz Profimoto-a ima i od njega sam kuoio... cena, prava sitnica... 5.800 dingera... inace sve sam zvao i niko nema osim njega, sve sam zvao. Uzeo sam na kraju od Joce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Fenomenalna prilika za sve Stromere...ovoga puta, organizaciju godisnjeg druzenja vozaca Stromova, preuzela je ekipa iz Crne Gore. Ne sumnjam da ce druzenje i sve sto ide uz to biti na najvisem mogucem nivou.

 

http://v-strom.hr/in...p?topic=12397.0

 

http://v-strom.com.h...389.0;topicseen

 

PS. ja nazalost necu moci prisustvovati zbog "visih" ciljeva koji su poceli da se organizuju ovih dana, a cija realizacija se ocekuje bas u tom periodu.

 

1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja idem..... elem, vidim da je ova tema u odeljku foruma "ENDURO"..... E baš je Strom enduro... Klasičan Touring bajk... :zvizduk: Sa onim gumama i težinom van asvalta može samo prvom....

Ovaj skup, je u maju... Valjda je lakše tada organizovati jer nije sezona... Vidim da u HR postoje 2 sajta za V strom :stabre: Oni kao da su Srbi... Koji će im andrak 2 sajta? :staa:

Morao sam :takoje: Tek sam sad prelistao temu pa malo kasnim sa odgovorom :zdravo: E moj Miljane :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

To je jedini snimak gde čovek drugom vozi kroz šumu... A imaš na stotine gde su padali na istom terenu... Za šumu je lagana drndalica cross... Ja ne znam ni jednog u Srbiji ko je ovako vozio stroma po takvom terenu... 240 kg...Previše brale..... :) Kada kupiš motor pogledaj koje mu je gume fabrika odredila i koju veličinu prednjeg i zadnjeg točka i sve će ti biti jasno...A off road može i R1.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Pozdrav

 

Evo da se i ja prijavim,DL1000 2004,kupljen od drugara sa foruma,ekstra zadovoljan za sada,ima malo i dodatne opreme,ali cemo jos nesto nabaviti u toku zime i spremiti se za malo duza putovanja,od klasicnih boljki Vstroma je korpa koja vec solidno klepeta pa planiram u toku zime da je menjam i da uradim remapiranje ubrizgavanja,sve u svemu

isplatio se prelazak sa R-a na nesto pitomije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Pozdrav

 

Evo da se i ja prijavim,DL1000 2004,kupljen od drugara sa foruma,ekstra zadovoljan za sada,ima malo i dodatne opreme,ali cemo jos nesto nabaviti u toku zime i spremiti se za malo duza putovanja,od klasicnih boljki Vstroma je korpa koja vec solidno klepeta pa planiram u toku zime da je menjam i da uradim remapiranje ubrizgavanja,sve u svemu

isplatio se prelazak sa R-a na nesto pitomije.

 

Pozdrav od bivseg vlasnika. Drago mi je da si zadovoljan. Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Dobrodosao u klub :takoje: Ima dosta ljudi koji se razumeju u Stroma velikog pa pitaj sta ti nije jasno :takoje: Doduse ja nisam nesto strucan ali znam da ima ljudi koji jesu :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja