Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 ?? 4TX

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 '02

Pozdrav svima koji ovde zalaze,

jel može neko da mi ukratko objasni samo koja je razlika između TDMa 850 i TDMa 850 4TX?

 

Hteo bih da uvezem jedan za sebe pa kada već mogu da biram...

 

'fala

 

e da, i jel zna neko da li postoje neka ograničenja prilikom uvoza.

 

'fala'fala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Razlika je u plastikama, 4TX je fejsliftingovan model. Razlika je i u masini, radilica kod 4TX je 270 stepeni, sto je poboljsanje u odnosu na 3VD, karburatori na 4TX imaju TPS. U svakom slucaju, ako mozes da biras, idi na 4TX koji je poboljsana verzija starog 3VD TDM-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 '02

Samo još jedno pitanje, pošto mi je sada ne jasno... 4TXova ima od 1996. pa do 2002. godine, jel su ih to paralelno proizvodili uz redovan 850 kao poboljšanu seriju, bez da su prestali da proizvode i redovan TDM 850?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Samo još jedno pitanje, pošto mi je sada ne jasno... 4TXova ima od 1996. pa do 2002. godine, jel su ih to paralelno proizvodili uz redovan 850 kao poboljšanu seriju, bez da su prestali da proizvode i redovan TDM 850?

Model 3vd se prestaje proizvoditi 1996. i zamjenjuje ga poboljsani model 4tx,koji se pravi sve do 2002. kada dolazi potpuno novi 900 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 '02

aha, sada mi je mnogo jasnije... hvala GS

 

ali, naravno, imam još jedno pitanje :)

 

Pregledao sam inostrane oglase i gledao TDM 850 na raznim sajtovima i svugde imaju po auspuh sa obe strane motora, a u domaćim oglasima u velikom broju imaju auspuh samo sa jedne strane. Konkretno, naišao sam na TDMove iz 1999. i 2000. godine sa samo jednim uspuhom, desnim. O čemu se ovde radi? Koliko ja znam, a nadam se da ne grešim, oni se fabrički proizvode sa dva auspuha.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 529 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Letos kad sam kupovao motor jurio sam TDM. Pogledao sam 4-5 komada, provozao ih,odusevio se ali su svi bili ili preskupi ili u losem stanju [treba dosta da se ulaze]. U svakom slucaju kad vec mozes da biras onda obavezno uzmi 4TX !!!!!!!!

Motor je udoban,lepo ide ,prelazi dosta, a to sto je na ceni jos uvek to je samo dokaz koliko se dobro pokazao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5522 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Do prosle godine sam vozio TDM-a `97. i presao sa njim od Turske do Slovenije. I sada ga se secam sa najlepsim emocijama.

U gradu kao skuter, na putu sa koferima kao GT, a moze i dosta dobro da se potera po krivinama.

Ako nadjes dobar primerak, kupuj i ne misli! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja