Jump to content

Moto Zajednica

Plin na motorciklu.

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ne treba raditi ništa protivzakonito

 

A, ako motorima sa neatestiranim bocama nije dozvoljeno ucestvoranje u saobracaju onda jeste protuzakonito.

 

da bi sistem postojao on mora da se napravi što znači da tehnički pregled i registracija dolaze nakon montaže.

 

Ne razumem bas sta hoces da kazes... mora da se napravi da bi postojao.

Ne verujem da je moguce (legalno) registrovati motor sa plinom ako se koristi boca koja nije atestirana.

 

Čim ljudi ugrađuju znaći da neki načini postoje, sumnjam da bi se neko odgovoran igrao sa zakonom.

 

Ja verujem da je fora u prikrivanju boce... ono ostalo skalamerije moze da se utopi u motor i da prosecnom saobracajcu ne deluje kao deo plinskog sistema. U slucaju registracije sve moze da se skine sa motora i ponovo vrati nakon toga. Siguran sam da se ljudi koji su vec ugradili plin na motor ne pojavljuju na teh. pregledu sa sve bocama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne treba raditi ništa protivzakonito

 

A, ako motorima sa neatestiranim bocama nije dozvoljeno ucestvoranje u saobracaju onda jeste protuzakonito.

 

da bi sistem postojao on mora da se napravi što znači da tehnički pregled i registracija dolaze nakon montaže.

 

Ne razumem bas sta hoces da kazes... mora da se napravi da bi postojao.

Ne verujem da je moguce (legalno) registrovati motor sa plinom ako se koristi boca koja nije atestirana.

 

Čim ljudi ugrađuju znaći da neki načini postoje, sumnjam da bi se neko odgovoran igrao sa zakonom.

 

Ja verujem da je fora u prikrivanju boce... ono ostalo skalamerije moze da se utopi u motor i da prosecnom saobracajcu ne deluje kao deo plinskog sistema. U slucaju registracije sve moze da se skine sa motora i ponovo vrati nakon toga. Siguran sam da se ljudi koji su vec ugradili plin na motor ne pojavljuju na teh. pregledu sa sve bocama.

Ja neznam kako vama ali meni na motoru pogledaju brojeve, gurnu ga napred jedan metar, probaju signalizaciju i kočnice, i to bi za njih bio teh.pregled. Da se ne zajebavamo, da bi nešto bilo nedozvoljeno, država i institucije moraju da propišu pod kojim uslovima to može, ako toga nema nalazimo se u sivoj zoni. Pa zaboga skuteri od 50 ccm se kod nas trajno registruju (doduše trebalo bi ih svake godine osigurati) i ne podležu tehničkom pregledu ako su na SO tablama, jr se ne tretiraju kao motorna vozila, već bicikle sa pomoćnim  motorom-MOPEDI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Odosmo u OFF sa zakonom koji u ovom momentu nije bitan, ne krši se jer su uređaji na motorima koji ne učestvuju u saobraćaju. Cilj teme je inovacija, njegova popularizacija i šira implementacija na 2T mašine.

 

Čim rešimo problem boca, njihovog idealnog oblika, kapaciteta i usklađenosti sa ostalim komponentama sistema tek onda treba da se bavimo ozakonjivanjem cele stvari jer je zakon na kraju inovativnog procesa a pre komercijalizacije.

 

Znači, zakon na stranu pa da završimo uređaj kako treba. A nakon toga ne mislim da treba razvijati postupke i procedure kako izigrati zakon i policiju nego kako legalno i bezbedno koristiti oni što je napravljeno.

 

I to je još jedan od razloga zbog čega je Crnac eksperimentalni motor, sve po mojoj grbači ali se bar zna šta je i kako je a od nekoga/nečega mora da se počne.

 

Molio bih sve učesnike teme da svojim komentarima doprinose razvoju ovog projekta ne obazirući se na stranputice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Da vratim temu na kurs. Nasao sam nekoliko linkova , sto sa opremom,preradama pa do fabricki skuteri prilagodjeni za voznju na plin.To znaci da postoji u kineskoj ponudi motorciklisticke industrije resen problem o kome mi pricamo.Pregledajte.

 

http://bcgoc.com/LA/LPG&Gas/LA-LPGSc.html

http://www.gastechproducts.com/gasconverter.html

http://www.alibaba.com/product-tp/12293789/LPG_kit_for_motorcycle.html

http://www.aarrgghh.co.uk/lpg/lpg.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Da vratim temu na kurs. Nasao sam nekoliko linkova , sto sa opremom,preradama pa do fabricki skuteri prilagodjeni za voznju na plin.To znaci da postoji u kineskoj ponudi motorciklisticke industrije resen problem o kome mi pricamo.Pregledajte.

 

http://bcgoc.com/LA/LPG&Gas/LA-LPGSc.html

http://www.gastechproducts.com/gasconverter.html

http://www.alibaba.com/product-tp/12293789/LPG_kit_for_motorcycle.html

http://www.aarrgghh.co.uk/lpg/lpg.html

Da li to znači, odeš u kineski tržni centar (blok 70) i pazariš sve što ti treba, ili da nagobvorimo kosoke da nam donesu desetak, sa duplom zaradom, da testiramo ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja mislim da ce vec sledece godine neko ponuditi u prodaji takve dvotockase.Samo lihvari od trgovaca da namirisu i sa 2 gr. logike povezu koliko bi ljudi kupilo takva vozila. Normalno, presudna ce biti krajnja cena.

Ako nekoga ne mrzi, moze na netu da posalje zahtev i dobije odgovor koliko bi kostalo vozilo na 50 ili 100 komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moze i prst u oko al boli.... :) :) :) :)

moze moze,,ali prvo drzava treba da donese taj dekret,,,ustavi zakoni propisi,sigurnosne mere,atesti,ispitivanja,posto mi imamo sigurnije fakultete od svajcaraca i italijana na primer.......e dok to zazivi,,,,mada ako neko rcne dobru kintu,,,sto da ne......

ma nema veze mi cemo vako pa dokle tera tera  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hm, čim je to u skuterima kojih doduše ovde nema mislim da samo što nisu došli, pitanje je trenutka.

 

Taj segment tržišta će biti popunjen, ostaju motorcikli koji nemaju plin a vlasnici žele da ih prerade.

 

Trebalo bi videti šta od tih Kineskih delova može da se iskoristi, ako uopšte može, da bi posao bio manji.

 

Da li to znači, odeš u kineski tržni centar (blok 70) i pazariš sve što ti treba, ili da nagobvorimo kosoke da nam donesu desetak, sa duplom zaradom, da testiramo ;D ;D ;D

 

Iskreno, uopšte mi ne zvuči nerealno, bar na bazi dosadašnjeg iskustva...

 

moze moze,,ali prvo drzava treba da donese taj dekret,,,ustavi zakoni propisi,sigurnosne mere,atesti,ispitivanja,posto mi imamo sigurnije fakultete od svajcaraca i italijana na primer.......e dok to zazivi,,,,

 

Miris love je najbolji parfem, ima da zaživi za noć šta god hoćeš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

U onih nekoliko linkova koje sam okacio ,ima jedan sa opremom.To znaci da i ta varijanmta je moguca.Predpostavljam da komplet sogurno nece biti 200e vec vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

i el ima sa novog u ovom planu ugradnje na mza ;)

Tako, tako, da ne bude da ga samo ja jurim za to.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Ko to nama doso u podforum?

A jel moze na plin da ide na:motornazadnjakani2.gif

 

Može. staviš motor u garažu, odvrneš plin i posle dva sata kresneš šibicu, ide i na zadnji  i na prednji ;D ;D ;D

uz malo srece dobijes i vatromet,( Boze oprosti)...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Naišo sam na netu na ovaj pokušaj sa jawom.Mislim da ne bi imao OO da se sa ovim vozim!!!!!!!

 

th_73242_2-stroke_cng_motorcycle_122_1102lo.jpg th_73254_CNG_motorcycle_122_173lo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da budem iskren meni se to ne sviđa, ne zbog estetike nego zbog sigurnosti.

 

Sve je podređeno grejanju plina na izduv što je lepo ako je moguće ali mi ne deluje baš bezbedno koju god flašu da pogledam. :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja