Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler novosti

Recommended Posts

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Mene za sada sluzi odlicno.Presao sam sa scottoilerom 10000km,jos nisam zatezao lanac,nije potrebno.

Izgleda da ta sprava radi sasvim dobro.

uh ijako interesantno,ja za sezonu ubi 18000km,na sprej,lanac mazem na nekih 500km,,dosta ostro vozim cesto po kisi....lanac je dosao sa motorom iz svice,ko zna kolko je neko presao sa njim pre mene,u servisnoj knijzici nepise da je menjan ikad,,,doduse vreme mu je polako da se menja...

e sad nekih 18.000 plus jos ko zna kolko............pa ja bi ga menjao i da je dobar,dzaba sto je on podmazan namazan kad se jadan rastegne itd..

nesto me hvata strah od lanca koji ima 30.000km a jos uvek je dobar....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

............pa ja bi ga menjao i da je dobar,dzaba sto je on podmazan namazan kad se jadan rastegne itd..

nesto me hvata strah od lanca koji ima 30.000km a jos uvek je dobar....

 

U tome i jeste štos što uz Scottoiler nema rastezanja lanca jer nema prljavštine koja se zadržava na lancu i lančanicima pa nema ni tegljenja.

Niko ti ne brani da ga menjaš na 30.000km ako ćeš se lepše osećati :) Ono što je najlepše je da za tih 30.000km nećeš morati ništa drugo da radiš osim da dolivaš mazivo. Baciš pogled kako podmazuje i regulišeš kako ti odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

............pa ja bi ga menjao i da je dobar,dzaba sto je on podmazan namazan kad se jadan rastegne itd..

nesto me hvata strah od lanca koji ima 30.000km a jos uvek je dobar....

 

U tome i jeste štos što uz Scottoiler nema rastezanja lanca jer nema prljavštine koja se zadržava na lancu i lančanicima pa nema ni tegljenja.Niko ti ne brani da ga menjaš na 30.000km ako ćeš se lepše osećati :) Ono što je najlepše je da za tih 30.000km nećeš morati ništa drugo da radiš osim da dolivaš mazivo. Baciš pogled kako podmazuje i regulišeš kako ti odgovara.

 

Druze Markone, lanac se tegli makar ga podmazivao i NASA mazivom za spejs satlove. Tegljenje direktno zavisi od nacina voznje i karakteristika agregata motocikla sa jedne strane i kvaliteta lanca sa druge strane. Tj kvaliteta materijala koji su upotrebljeni na tom lancu. Tako da postoji nekoliko klasa kvaliteta istog proizvodjaca za istu dimenziju lanca.

Razumem da hvalis Skota jer ga prodajes ali si malo zastranio pa preterujes i mesas babe i zabe. Svakom ko iole poznaje materiju u vezi lanaca ovo je samo antireklama za Skota.

Za ljude koji voze 1000km u komadu Skot jeste dobro resenje, ali ne da im se nebi teglio lanac vec da bi snaga, potrosnja itd bili u optimalnim vrednostima bez da moraju da stanu i podmazu lanac i time naruse svoju nirvanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

U tome i jeste štos što uz Scottoiler nema rastezanja lanca jer nema prljavštine koja se zadržava na lancu i lančanicima pa nema ni tegljenja.Niko ti ne brani da ga menjaš na 30.000km ako ćeš se lepše osećati :) Ono što je najlepše je da za tih 30.000km nećeš morati ništa drugo da radiš osim da dolivaš mazivo. Baciš pogled kako podmazuje i regulišeš kako ti odgovara.

 

Druze Markone, lanac se tegli makar ga podmazivao i NASA mazivom za spejs satlove. Tegljenje direktno zavisi od nacina voznje i karakteristika agregata motocikla sa jedne strane i kvaliteta lanca sa druge strane. Tj kvaliteta materijala koji su upotrebljeni na tom lancu. Tako da postoji nekoliko klasa kvaliteta istog proizvodjaca za istu dimenziju lanca.

 

To htedoh i ja da pitam, ali je neko vreme bila zaključana tema (?). Ja jesam kupio Scott, ne trudim se da isteram bilo kakvu pravdu ili šta već, ne interesuje me ko šta oglašava ili ne, već me samo interesuje sa tehničke, odnosno mehaničke ili već kakve strane to sa rastezanjem lanca... Mislim, biće mi izuzetno drago ako će mi zbog SO lanac biti vazda isti, ali mi je to nekako neobično :)

 

 

 

 

 

 

 

Ovo je stvarno interesantno pitanje bez obzira na ovde prisutne preprodavce scott-a i meni zvuci neverovatno da se lanac nece istegnuti posle 30000 km.Ja mogu da iz iskustva kazem da sam lanac dotezao na nekih 15000 km a prosao sam posle jos 10000 km i znaci 25000 ukupno sa istim lancem i ne primecujem  da mu tyreba dotezanje sada..Koristio sam uglavnm motulov sprej i to dosta i recimo prvi put sam ga oprao posle 10000 km a lanac je izgledao kao pohovan tako da mi je malo sumnjiva ta marketinska tvrdnja scottovog trgovca o neistezanju lanca,jedino ako ga nije merio pre i posle 30000 km al ko bi u to poverovao znajuci trgovce, u svakom slucaju interesantno pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Meni deluje da ima smisla da ce lanac duze trajati ako se konstantno podmazuje kvalitetnim sredstvom. Lanac koji se ne podmazuje (ili koji se ne podmazuje redovno) naravno da ce imati vece habanje svojih pokretnih delova, mislim da svi ovde razumemo potrebu metalnih delova za podmazivanjem.

 

Nisam masinski inzenjer, ali recimo da mi je skroz logicno sledeca uzrocno posledicna veza:

Nepodmazivanje lanca => vece trenje izmedju metalnih povrsina => zagrevanje metalnih povrsina i neminovno istezanje...

 

Prednost svih mehanizama za automatsko podmazivanje je sto prave tu konstantnost u podmazivanju lanca (naravno ako se taj uredjaj pravilno instalira i kasnije koristi). Naravno da ce lanac podjednako da traje ako ga stalno podmazujemo sprejem, ali je mnogo veca sansa da ako lanac podmazujemo 'rucno', tj. citaj 'povremeno' da ce lanac neki period vremena da funkcionise bez adekvatnog podmazivanja. Samim tim pobedu u dugovecnosti lanca ce odneti sistemi za automatsko podmazivanje, nezavisno dal je to Scottoiler ili bilo koji drugi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nespretno sam se izrazio. Mnogo sam naivan kada sam mislio da me ovde neki ljudi neće hvatati za svaku reč.

Svima je jasno da se lanac neminovno isteže. Ono što sam hteo da kažem je da će trajati mnogo duže. Svi koji su Scottoiler testirali se slažu da je lanac višestruko duže trajao. Kako to englezi kažu "up to 7 times". To znači da je nekima čak i 7 puta duže trajao.

O tome ne želim više da polemišem sa poznatim skepticima. Dovoljno mi je da su od onog stava kako je to nepotrebna stvar prešli na ideju da je ipak korisna pa je vredi i napraviti u kućnoj radinosti. Da liči.

 

@vvdaniel

Preselili smo se na ugao Janka Čmelika i Janka Veselinovića. Svrati da pogledamo...

 

@ Pablo i Čeh

Može li se ovih par postova preseliti na mesto koje je namenjeno za to?

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=10669.0

Temu o samom uređaju jer je ovo tema o novostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Lepa je to teorija samo cini mi se da ne stoji. Redovno podmazivanje pozitivno utice na smanjenje OTPORA KOTRLJANJA ali ono sto isteze lanac je nesto drugo tj NAPREZANJE NA ISTEZANJE i zavisi od upotrebljenih materijala od kojih je lanac sacinjen,  u odnosu na nacin voznje (nagla ubrzanja, dizanje na tocak itd) tj koriscenja obrtnog momenta agregata (i maksimalne vrednosti istog).

 

Nadam se da sam pojasnio malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Lepa je to teorija samo cini mi se da ne stoji. Redovno podmazivanje pozitivno utice na smanjenje OTPORA KOTRLJANJA ali ono sto isteze lanac je nesto drugo tj NAPREZANJE NA ISTEZANJE i zavisi od upotrebljenih materijala od kojih je lanac sacinjen,  u odnosu na nacin voznje (nagla ubrzanja, dizanje na tocak itd) tj koriscenja obrtnog momenta agregata (i maksimalne vrednosti istog).

 

Nadam se da sam pojasnio malo.

 

Pa jesi...

Kao i zanošenje u krivini kod boxer motora... Praksa te uvek demantuje. Ljudi probali, uglavnom su zadovoljni. No ne vredi o tome polemisati već sam rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Lepa je to teorija samo cini mi se da ne stoji. Redovno podmazivanje pozitivno utice na smanjenje OTPORA KOTRLJANJA ali ono sto isteze lanac je nesto drugo tj NAPREZANJE NA ISTEZANJE i zavisi od upotrebljenih materijala od kojih je lanac sacinjen,  u odnosu na nacin voznje (nagla ubrzanja, dizanje na tocak itd) tj koriscenja obrtnog momenta agregata (i maksimalne vrednosti istog).

 

Nadam se da sam pojasnio malo.

 

Pa jesi...

Kao i zanošenje u krivini kod boxer motora... Praksa te uvek demantuje. Ljudi probali, uglavnom su zadovoljni. No ne vredi o tome polemisati već sam rekao.

 

Izvinjavam se svima za off ali ti si potego to pitanje. Sto se tice agregata motocikla koji vozis, ja sam voljan da ti pokazem to sto nerazumes ako hoces da te provozam na tvom motociklu malo agresivnije pa da vidis sta se desava kad u nagibu u levoj krivini od temena krivine dodam gas u nizem stepenu prenosa da bih izaso brzo iz krivine ili sta se desava prilikom istog manevra u desnoj krivini.

Druze, ako nisi istrazio 50 % potencijala, i pozitivnog i negativnog motocikla koji vozis nemoj biti tako samouveren u tvrdnjama. Ostavi malo mesta sumnji jer sumnja zna da vodi ka novim otkricima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nespretno sam se izrazio. Mnogo sam naivan kada sam mislio da me ovde neki ljudi neće hvatati za svaku reč.

Svima je jasno da se lanac neminovno isteže. Ono što sam hteo da kažem je da će trajati mnogo duže. Svi koji su Scottoiler testirali se slažu da je lanac višestruko duže trajao. Kako to englezi kažu "up to 7 times". To znači da je nekima čak i 7 puta duže trajao.

O tome ne želim više da polemišem sa poznatim skepticima. Dovoljno mi je da su od onog stava kako je to nepotrebna stvar prešli na ideju da je ipak korisna pa je vredi i napraviti u kućnoj radinosti. Da liči.

 

@vvdaniel

Preselili smo se na ugao Janka Čmelika i Janka Veselinovića. Svrati da pogledamo...

 

@ Pablo i Čeh

Može li se ovih par postova preseliti na mesto koje je namenjeno za to?

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=10669.0

Temu o samom uređaju jer je ovo tema o novostima.

 

 

 

 

 

 

 

 

Niko ne spori da je skot ( ili bilo koji podmazivac te vrste koji deluje na lanac) korisna stvar i da stedi vreme i izbacuje jednu brigu iz zivota motorista i ja ga nisam instalirao iz ciste lenjosti sto ne znaci da kad kupim drugi motor necu da ga stavim,ali reci da se lanac ne rasteze je los marketinski trik a jos losiji je reci da lanac sa skotom traje  7 puta duze smisljen da izazove jos polemika.Prosta racunica kaze da jedan lanac bez skota traje 40000 -50000 km znaci 7 puta duze je najmanje 300000 km ''up to 7 times'',ako je i od engleza mnogo ga preterase brate.

Ne zelim da polemisem dalje sa tobom i da ovo shvatis kao miniranje prodaje samo malo manje baronisanja ne bi ti bilo na odmet i jer bajkeri ne spadaju o obicne potrosace ,sve se tu provera vise puta i odmerava kako i zasto i tek onda kupuje a taj tvoj agresivni pristup i svadja sa svakom ko se raspituje ''malo vise'' nego sti ti smatras za potrebno ti nece pospesiti prodaju.Toliko od mene i spusti malo loptuu bice nam svima lakse ,ne mora da potezes neke davno zaboravljene teme i palis ne tako davno ugasene vatre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Lepa je to teorija samo cini mi se da ne stoji. Redovno podmazivanje pozitivno utice na smanjenje OTPORA KOTRLJANJA ali ono sto isteze lanac je nesto drugo tj NAPREZANJE NA ISTEZANJE i zavisi od upotrebljenih materijala od kojih je lanac sacinjen,  u odnosu na nacin voznje (nagla ubrzanja, dizanje na tocak itd) tj koriscenja obrtnog momenta agregata (i maksimalne vrednosti istog).

 

Nadam se da sam pojasnio malo.

 

Pa jesi...

Kao i zanošenje u krivini kod boxer motora... Praksa te uvek demantuje. Ljudi probali, uglavnom su zadovoljni. No ne vredi o tome polemisati već sam rekao.

 

Izvinjavam se svima za off ali ti si potego to pitanje. Sto se tice agregata motocikla koji vozis, ja sam voljan da ti pokazem to sto nerazumes ako hoces da te provozam na tvom motociklu malo agresivnije pa da vidis sta se desava kad u nagibu u levoj krivini od temena krivine dodam gas u nizem stepenu prenosa da bih izaso brzo iz krivine ili sta se desava prilikom istog manevra u desnoj krivini.

Druze, ako nisi istrazio 50 % potencijala, i pozitivnog i negativnog motocikla koji vozis nemoj biti tako samouveren u tvrdnjama. Ostavi malo mesta sumnji jer sumnja zna da vodi ka novim otkricima.

 

Neka fala. Ja sam zadovoljan kako me služi i kako ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nespretno sam se izrazio. Mnogo sam naivan kada sam mislio da me ovde neki ljudi neće hvatati za svaku reč.

Svima je jasno da se lanac neminovno isteže. Ono što sam hteo da kažem je da će trajati mnogo duže. Svi koji su Scottoiler testirali se slažu da je lanac višestruko duže trajao. Kako to englezi kažu "up to 7 times". To znači da je nekima čak i 7 puta duže trajao.

O tome ne želim više da polemišem sa poznatim skepticima. Dovoljno mi je da su od onog stava kako je to nepotrebna stvar prešli na ideju da je ipak korisna pa je vredi i napraviti u kućnoj radinosti. Da liči.

 

@vvdaniel

Preselili smo se na ugao Janka Čmelika i Janka Veselinovića. Svrati da pogledamo...

 

@ Pablo i Čeh

Može li se ovih par postova preseliti na mesto koje je namenjeno za to?

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=10669.0

Temu o samom uređaju jer je ovo tema o novostima.

 

 

 

 

 

 

 

 

Niko ne spori da je skot ( ili bilo koji podmazivac te vrste koji deluje na lanac) korisna stvar i da stedi vreme i izbacuje jednu brigu iz zivota motorista i ja ga nisam instalirao iz ciste lenjosti sto ne znaci da kad kupim drugi motor necu da ga stavim,ali reci da se lanac ne rasteze je los marketinski trik a jos losiji je reci da lanac sa skotom traje  7 puta duze smisljen da izazove jos polemika.Prosta racunica kaze da jedan lanac bez skota traje 40000 -50000 km znaci 7 puta duze je najmanje 300000 km ''up to 7 times'',ako je i od engleza mnogo ga preterase brate.

Ne zelim da polemisem dalje sa tobom i da ovo shvatis kao miniranje prodaje samo malo manje baronisanja ne bi ti bilo na odmet i jer bajkeri ne spadaju o obicne potrosace ,sve se tu provera vise puta i odmerava kako i zasto i tek onda kupuje a taj tvoj agresivni pristup i svadja sa svakom ko se raspituje ''malo vise'' nego sti ti smatras za potrebno ti nece pospesiti prodaju.Toliko od mene i spusti malo loptuu bice nam svima lakse ,ne mora da potezes neke davno zaboravljene teme i palis ne tako davno ugasene vatre.

 

Baš zato što je net na dva klika odavde, može se proveriti sve što sam napisao. Ako nije dovoljno moje iskustvo tu su gomile korisnika i novinara koji su ga testirali. Pa ako lažu oni, lažem i ja. O agresivnosti neću. Ko je objektivan primetiće ko je agresivan (3:1).

Što se tiče miniranja. To me uopšte ne brine. Mogu ja da lažem i pričam šta hoću. Meni je dovoljno što su sa tim uređajem zadovoljni svi koji su ga do sada ugradili. A među njima su i poštovani članovi ovog foruma. Oni drugi članovi koji ga nisu ni probali mogu da pišu šta hoće.

 

I opet bih zamolio Pabla i ostale urednike da ove postove prebace u temu koja je za to namenjena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6346 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Marketing je cudo... i antireklama je reklama, a ona ti itekako ide. Skot i automatsko podmazivanje lanca nije nuklearna fizika, pa da skoro niko ne razume o cemu se to radi. Sve te price o 7 puta duzem trajanju lanca je cisto marketinsko privlacenje musterija (da ne kazem laz) i nista vise od toga. Istina nema veze sa tim. Da ce o-ring gumice trajati duze - hoce, da nema maltretiranja oko podmazivanja i prljanja ruku - nema, cak ce i lancanici duze trajati jer je kontinuiranim podmazivanjem smanjeno trenje izmedju lanca i lancanika, ali bilo kakvo podmazivanje, pa i automatsko nema apsolutno nikakve veze sa istezanjem lanca. To je jasno svakom ko ima elementarna znanja o mehanici i osobinama materijala posle duze upotrebe (zamor materijala)

 

A sto se tice testiranja engleza, napravicu samo paralelu o testiranju razlicitih marki motora i automobila kod nemackih casopisa, sta mislite cija je marka uvek najbolja po testovima "nepristrasnih" novinara ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Marketing je cudo... i antireklama je reklama, a ona ti itekako ide. Skot i automatsko podmazivanje lanca nije nuklearna fizika, pa da skoro niko ne razume o cemu se to radi. Sve te price o 7 puta duzem trajanju lanca je cisto marketinsko privlacenje musterija (da ne kazem laz) i nista vise od toga. Istina nema veze sa tim. Da ce o-ring gumice trajati duze - hoce, da nema maltretiranja oko podmazivanja i prljanja ruku - nema, cak ce i lancanici duze trajati jer je kontinuiranim podmazivanjem smanjeno trenje izmedju lanca i lancanika, ali bilo kakvo podmazivanje, pa i automatsko nema apsolutno nikakve veze sa istezanjem lanca. To je jasno svakom ko ima elementarna znanja o mehanici i osobinama materijala posle duze upotrebe (zamor materijala)

 

A sto se tice testiranja engleza, napravicu samo paralelu o testiranju razlicitih marki motora i automobila kod nemackih casopisa, sta mislite cija je marka uvek najbolja po testovima "nepristrasnih" novinara ?

 

Nepristrasno je reč koja se najmanje može očekivati od nekoga ko pravi kao "konkurentski" uređaj pa nipodištava original.

Mislim da je sada dosta polemike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Scottoiler news 8/2008 20.11.2008.

http://www.scottoiler.com/newsletter/ScottoilerNews_Issue8.pdf

 

Kratak prevod:

 

The show must go on!

(teško prevodivo da bude u duhu onoga što je pisac hteo da kaže)

 

Sajmovi: Intermot, The Dirt Bike Show, The International Motorcycle & Scooter Show and Expo 2009...

 

Stvari se veoma brzo razvijaju u Scottoiler-u od poslednjeg izdanja Scottoiler novosti. Zaposleni su se rastrčali na sve strane sveta da bi odgovorili na brojna pitanja u vezi uzbudljivih promena u Scottoiler-u.

Na Intermot sajmu u Kelnu počela je nova era za Scottoiler. eSystem je prvi put prikazan. Izuzetno pozitivni utisci su dobijeni od javnosti, kao i veoma značajne povratne informacije.

I trgovci i kupci su bili impresionirani kako je jednostavno instalirati ovaj sistem...

eSystem se odlično uklapa u dizajn svakog motocikla. Multifunkcijski digitalni displej omogućava vozaču da proverava stanje sistema. Svi podaci su dostupni: temperatura vazduha, brzina protoka maziva, nivo maziva u rezervoaru pa čak, po prvi put vozači mogu da očitaju i ubrzanje u G jedinicama!

U toku je NEC Show na kojem će biti prikazan potpuno funkcionalni displej na kojem će zainteresovani moći da vide i da osete kako ovaj proizvod radi.

Posle nove godine tim Scottoiler-a će biti u Birmingemu na Expo 2009 sajmu. Tu će se uređaj predstaviti isključivo trgovcima. (Ja sam jedan od onih koji jedva čekaju da pipnu to čudo i najverovatnije ću biti u Birmingemu na Expo 2009  (prim. trgovca :) )

eSystem se očekuje u prodaji tokom marta 2009. U Srbiji ga očekujte 2-3 nedelje nakon što krene prodaja u Velikoj Britaniji (transport, carina...) (prim. trgovca :) )

 

Više o ovome u originalnom izdanju na Engleskom jeziku (gornji link).

 

YouTube video klipovi

 

Proteklih nedelja Scottoiler je proizveo i objavio video klipove koji prikazuju i objašnjavaju instalaciju Scottoiler sistema.

 

Više o ovome u originalnom izdanju na Engleskom jeziku (gornji link).

Scottoiler Forum i Web strana

 

Početkom oktobra Scottoiler je objavio novu i obnovljenu web stranicu. Ideja je bila da se pojednostavi nalaženje informacija...

 

Više o ovome u originalnom izdanju na Engleskom jeziku (gornji link).

 

Planovi za 2009. godinu

2009. obećava da će biti jedna od najuzbudljivijih u razvoju Scottoiler sistema ne samo zbog jednog novog proizvoda koji se dodaje već i zbog sistema koji ciljaju konkretno na korisnike KTM motocikala.

 

Više o ovome u originalnom izdanju na Engleskom jeziku (gornji link).

 

I na kraju par profesionalnih slika ala Mikka :)

 

ScottoilereSystemdisplaymounted.jpg

 

ScottoilereSystemrezervoarmounted.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Marko,

 

Ima li neka varijanta bez dislpeja sa senzorom za kisu ?

 

Mislim na sledece:

 

Da sistem ima pumpicu i neku prostu elektronku koja se moze isprogramirati (broj kapanja) i sve to cusnuti ispod sedista, jer mi ne pada na pamet da cackam vakum creva (ko je imao problema sa vakumom na agregatu, automobila ili motora zna o cemu pricam).

 

Senzor za kisu,  pocinje da pada kisa nastavljas putovanje senzor za kisu salje informaciju elektronici da poveca broj kapanja u jedinici vremena, vozis se i u toku puta prestaje da pada kisa elektronika na osnovu informacije smanjuje broj kapanja u jedinici vremena.

 

Ja bi tako nesto ako moze, a ne da se igram kolko ubzava G i blejeci u displej u stilu u jeee ala juuurim i onda prc kvrc saznas kolika ti je bila sila usporenja.

 

A ako ne postoji ta varijanta, onda cemo za ideju da delimo zaradu na pola ja i ti, a ti i Dejvid po pola od tvoje polovine .  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Markone, a koliko para ce okvirno da kosta taj novi model?

 

Sumnjam da ce biti ispod 200e. Obican vakuum Scott je 130, a dodaj sve ostalo na to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Marko,

 

Ima li neka varijanta bez dislpeja sa senzorom za kisu ?

 

Mislim na sledece:

 

Da sistem ima pumpicu i neku prostu elektronku koja se moze isprogramirati (broj kapanja) i sve to cusnuti ispod sedista, jer mi ne pada na pamet da cackam vakum creva (ko je imao problema sa vakumom na agregatu, automobila ili motora zna o cemu pricam).

 

Senzor za kisu,  pocinje da pada kisa nastavljas putovanje senzor za kisu salje informaciju elektronici da poveca broj kapanja u jedinici vremena, vozis se i u toku puta prestaje da pada kisa elektronika na osnovu informacije smanjuje broj kapanja u jedinici vremena.

 

Ja bi tako nesto ako moze, a ne da se igram kolko ubzava G i blejeci u displej u stilu u jeee ala juuurim i onda prc kvrc saznas kolika ti je bila sila usporenja.

 

A ako ne postoji ta varijanta, onda cemo za ideju da delimo zaradu na pola ja i ti, a ti i Dejvid po pola od tvoje polovine .  ;)

 

Pa vidi :)

Najbolje je da ti izmisle motor koji samo zajašeš a on sam vozi :) Radarom proverava prepreke na putu, TMC-om prima informaije o gustini saobraćaja a preko satelita gleda da li se neka ulica upravo popravlja...

 

Za sada je valjda dovoljno da u vožnji možeš da mu podesiš na + tasteru brzinu protoka.

 

Nije daleko ni ona verzija koju sam malo karikirao. Ko je vozio motor pre 30-40 godina nije ni sanjao o putom kompjuteru, ABS-u, GPS-u, kontroli proklizavanja, G sili i sl. skraćenicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone, a koliko para ce okvirno da kosta taj novi model?

 

Sumnjam da ce biti ispod 200e. Obican vakuum Scott je 130, a dodaj sve ostalo na to...

 

Nemam zvanične informacije. U prodaju stiže u martu 2009. pa ćemo videti.

Ali i ja se slažem sa Lalajkom. Ne verujem da će biti ispod 200€. Daj bože da me iznenade :)

Lakše će se prodavati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1224 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Evo gledam reklamu kod lousa i eSystem košta 260e, i još ga nemaju na lageru. A došao sam do zvanične informacije od uvoznika ;) da će cena za Srpsko tržište biti niža i da će koštati 240e. U Srbiji će biti krajem jula. Trenutno se primaju prednarudžbine. To znači da zainteresovani mogu da rezervišu svoj primerak uređaja ali nije neophodno da se ostavlja bilo kakav depozit samo podaci za kontakt.

 

Isto sam saznao da stižu i vSystem, BMW Kit i KTM Kit uređaji. vSystem će najverovatnije imati nižu cenu od Universal Kit uređaja kojeg je zamenio.

Naravno članovi BJB imaju popust 5% na sve uređaje i dodatnu opremu.

 

Ako nekoga interesuje još nešto ima gore baner PEGAZ-MOTO pa nek okrene uvoznika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Pojasnite mi nacin rada  merenja G-sile,da li se na monitoru vidi razlika doziranja ulja pri svim brzinama,recimo izmedju 150 i 250 kmh,koliko je precizan uredjaj u merenju brzine ondnosno da li je proporcionalan sa brzinom(eSystem).Zasto se nisu odlucili za varijantu sa senzorom broja obrtaja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja