Jump to content

Moto Zajednica

IDEJE KAKO ORGANIZOVATI PRISTOJAN SKUP

Recommended Posts

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

A da shto se tice tocilica i piva. Ljudi ce da piju pa ce da piju pa shto to ne bih bilo malo jeftinije? A ako piju pravac shator pa sutra kad se otrezni kuci. Pozdrav i ziveo Rokenrol!

 

Pratim ovu temu i podrzavam sve ove ideje. Samo jedno je problem: nisam siguran da neko bez ovlascenja moze da zabrani bilo kome izlazak iz kampa/skupa ma koliko ovaj bio pijan. Jedino sto moze da se uradi je da nekoliko metara dalje stoji policija i da je obavezno duvanje u balon ako se motorom izlazi iz kampa i da se oni dalje obajnjavaju sa vozacem.

Na fudbakskim utakmicama obezbedjenje može da udalji (uz pomoć organa reda)bilo koga ko remeti red i mir. Na skupovima je ista stvar, ali obezbedjenje na skupovima ili ne postoji ili je malobrojno ili nema potporu od strane organa reda (milicije), a to je u nadležnosti organizatora,

Što se alkohola tiče, to je zbog naše bezbednosti.Generalno kako organizator dogovori sa milicijom tako može da bude, pa makar organizator platio sve potrošene ampule (sa tim da se ne pišu prijave) ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

 

Kad vec imas ideje 20god. zasto ih nikad nisi sproveo u delo pa da nam ocitas lekciju?

Zato što mi tata nije ostavio kuću, pa sam morao da zaradim za stan, a onda sam rešio da otvorim servis za motorcikle. ali pošto mi tata nije ostavio garažu, prodao sam stan dodao pare i sazidao kuću sa servisom. To sam radio zadnjih dvadeset godina, a ti. ??? ??? ???Kada sam bio dokoni tinejdžer trudio sam se da učestvujem u organizaciji skupova i često išao na njih. Čak sam vozio i trke veterana, išao na grobnik, vozikao sam se po ceo dan i celu godinu, a onda sam se uozbiljio i razum je prevladao. Pošto ne mogu (još uvek ali se nadam) da nadjem desetak momaka koji su spremni da pripremaju skup 365 dana u godini, nisam ni krenuo u projekat "nemoguća misija" pa posle da kukam kako ne može bolje jer nemam para.

Elem, odosmo u off, pošto to nije tema a i zamolio sam vas da se ne pravite pametni, već da budete pametni i konstruktivni, možda i ja "UKRADEM" neku vašu ideju, i napravim skup.

 

DAKLE SAMO KONSTRUKTIVNI PREDLOZI I IDEJE, komentari me ne zanimaju ;D ;D ;D

 

Vidiš i ja sam radio slične stvari i za to vrijeme napravio 19 ( devetnaest ) skupova. Neki kažu da su neki od njih bili i dobri. ;)

sve sto sam stvorio stvorio sam sa deset prstiju i uspeo da napravim 15 skupova a nisam morao nista da prodam!Hvala mom ocu sto sam za to vreme imao gde da zivim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na fudbakskim utakmicama obezbedjenje može da udalji (uz pomoć organa reda)bilo koga ko remeti red i mir. Na skupovima je ista stvar, ali obezbedjenje na skupovima ili ne postoji ili je malobrojno ili nema potporu od strane organa reda (milicije), a to je u nadležnosti organizatora,

Što se alkohola tiče, to je zbog naše bezbednosti.Generalno kako organizator dogovori sa milicijom tako može da bude, pa makar organizator platio sve potrošene ampule (sa tim da se ne pišu prijave) ;D ;D

 

Nije to bas isto. Na fudbalskim utakmicama moze obezbedjenje da nekoga udalji, to je tacno. Ali ovde obezbedjenje treba nekoga da zadrzi, sto nije isto. Mozda posetilac koji zeli da napusti kamp ima neki jak razlog za to i niko sem policije ne moze da ga spreci. Cak ni policija, ako hoce da izadje peske :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Na fudbakskim utakmicama obezbedjenje može da udalji (uz pomoć organa reda)bilo koga ko remeti red i mir. Na skupovima je ista stvar, ali obezbedjenje na skupovima ili ne postoji ili je malobrojno ili nema potporu od strane organa reda (milicije), a to je u nadležnosti organizatora,

Što se alkohola tiče, to je zbog naše bezbednosti.Generalno kako organizator dogovori sa milicijom tako može da bude, pa makar organizator platio sve potrošene ampule (sa tim da se ne pišu prijave) ;D ;D

 

Nije to bas isto. Na fudbalskim utakmicama moze obezbedjenje da nekoga udalji, to je tacno. Ali ovde obezbedjenje treba nekoga da zadrzi, sto nije isto. Mozda posetilac koji zeli da napusti kamp ima neki jak razlog za to i niko sem policije ne moze da ga spreci. Cak ni policija, ako hoce da izadje peske :)

Obicno se skupovi odrzavaju van naseljenog mesta pa onda nema osnove za krsenje javnog reda i mira!to organizatori moraju da rese na nivou klubova ili ako nije clan kluba sa obezbedjenjem ako ga ima.Svi mi znamo ko su "pucaci" jer su to jedni te isti!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Nije to bas isto. Na fudbalskim utakmicama moze obezbedjenje da nekoga udalji, to je tacno. Ali ovde obezbedjenje treba nekoga da zadrzi, sto nije isto. Mozda posetilac koji zeli da napusti kamp ima neki jak razlog za to i niko sem policije ne moze da ga spreci. Cak ni policija, ako hoce da izadje peske :)

Obicno se skupovi odrzavaju van naseljenog mesta pa onda nema osnove za krsenje javnog reda i mira!to organizatori moraju da rese na nivou klubova ili ako nije clan kluba sa obezbedjenjem ako ga ima.Svi mi znamo ko su "pucaci" jer su to jedni te isti!!!!!!!!

Nema razlike, ako je skup prijavljen tretira se kao javni dogadjaj, bez obzira dali  je u centu grada, sela ili na periferiji. Organi reda imaju pravo da asistiraju obezbedjenju skupa kod ovavih slučajeva. Da naravno, dotični može da napusti skup peške ili na motorciklu (ako je ispod 0,5), ali policija može da ga privede na informativni razgovor (ko je bio shvatiće) i da ga zadrži 48 h, pa da ga pusti, bez obrazloženja.

I nemoj da neko od organizatora žurki (ne skupova) kaže da to nije moguće, jer imam garancije u Beogradskom MUPu da je izvodljivo. Ne kažem da treba diktirati strogoću, već prvo upozorenje, pa onda sprovoditi pedagoški tretman.

O ovom crvenom ne bih diskutovao, pošto smo zaklučili da obezbedjenja skoro da nema i da su pucači (obično) članovi nekih klubova, ili što je najgore iz kluba koji organizuje žurku.

 

p.s.

Bio u Plani par puta, znam desetak ljudi tamo, ali ne može jedno relativno malo mesto sa dvadesetak motorista da organizuje skup, nedostaju sponzori (pare), obezbedjenje (ljudi) i organizacija. E sad što neko hoće da se pokaže, i prikaže kao veliki bajker, to je već druga priča i ja nemam ništa protiv.

 

I dalje nisam video ni jedan predlog od ljudi koji su organizovali "skupove" već uglavnom ostrašćene komentare kako se bolje ne može i da je to vrhunac. Postoje dve varijante. Da su oni u pravu i da smo mi osudjeni na takve dogadjaje ili da smo mi u pravu a da njih za to čisto zabole, nego rade kako im odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Morao bi da postoji pravilnik ponasanja koji bi stajao na ulazu u kamp ali kako naterati ljude da ga postuju!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

 

 

I dalje nisam video ni jedan predlog od ljudi koji su organizovali "skupove" već uglavnom ostrašćene komentare kako se bolje ne može i da je to vrhunac. Postoje dve varijante. Da su oni u pravu i da smo mi osudjeni na takve dogadjaje ili da smo mi u pravu a da njih za to čisto zabole, nego rade kako im odgovara.

Bice da je ovo drugo, respekt i postovanje su oduvek bili numero uno u Srbiji ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

posto sam ucestvovao u smederevu u organizaciji nekoliko skupova

mogu da kazem samo to nismo mi kao bajkeri u pitanju sto se tice organizacije.

ali sve to kosta i to mnogo.a opstina neda para sta smo uradili kao motoristi za bilo koji grad

osim sto smo pokazali ponasanje u gradu katastrofalno, na putu isto nijedna institucija u gradu

ne zeli da podrzi skupove (vec precutno mora) a cime smo i zasluzili samo kukamo

gde su emisije o nama na nacionalnim televizijama,gde je bilo kakva podrska......nema

mi mozemo da se trudimo oko skupa ali dobar skup kosta mnogo .i ako to ne poguramo na neki visi nivo ........nista

a mi postajemo sve vise zahtevni , a sve manje obracamo paznju na ono vetar u kosi , sloboda ,  i tako

to je ukratko moje misljenje

dok se gradovi neophode prema nama sa postovanjem i podrze nasa okupljanja nece ni biti dobrih skupova(kvalitetnih)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

posto sam ucestvovao u smederevu u organizaciji nekoliko skupova

mogu da kazem samo to nismo mi kao bajkeri u pitanju sto se tice organizacije.

ali sve to kosta i to mnogo.a opstina neda para sta smo uradili kao motoristi za bilo koji grad

osim sto smo pokazali ponasanje u gradu katastrofalno, na putu isto nijedna institucija u gradu

ne zeli da podrzi skupove (vec precutno mora) a cime smo i zasluzili samo kukamo

gde su emisije o nama na nacionalnim televizijama,gde je bilo kakva podrska......nema

mi mozemo da se trudimo oko skupa ali dobar skup kosta mnogo .i ako to ne poguramo na neki visi nivo ........nista

a mi postajemo sve vise zahtevni , a sve manje obracamo paznju na ono vetar u kosi , sloboda ,  i tako

to je ukratko moje misljenje

dok se gradovi neophode prema nama sa postovanjem i podrze nasa okupljanja nece ni biti dobrih skupova(kvalitetnih)

 

NO KOMMENT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Da pisem i ja nesto oko ove teme ja sam bio jedan od glavnih organizatora u Temerinu 1.moto showa na dosta skupova sam isao u inostranstvo i manje i vece i tako skupljao ideje .Na nasem skupu je bina bila srednjeg kvaliteta,mesta za sedenja ispod satora smo napravili za 1200 osoba prostor nam je velik,lep moze se reci odlican svugde trava i asfaltirane staze a trava pokosena,kuvano jelo smo imali za dzabe i petak i subotu,cena pica su nam bila minimalna,na kapiji se delila rakija i hladna mineralna.Nismo imali sponzora nijednu od pivara koji je velika pomoc.Po mojoj proceni nije bilo lose bice bolje.Od sponzora smo prikupili oko 140 hiljada dinara a materijal za rucak je bio otprilike 100 hiljada.Celi izdatak kad smo sve poplacali za ovaj mali skup bio 12500 evra . A sda vi zakljucite koliko para treba za skup koji odgovara svakome i sve je pod konac.

 

Pozdrav svima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Da pisem i ja nesto oko ove teme ja sam bio jedan od glavnih organizatora u Temerinu 1.moto showa na dosta skupova sam isao u inostranstvo i manje i vece i tako skupljao ideje .Na nasem skupu je bina bila srednjeg kvaliteta,mesta za sedenja ispod satora smo napravili za 1200 osoba prostor nam je velik,lep moze se reci odlican svugde trava i asfaltirane staze a trava pokosena,kuvano jelo smo imali za dzabe i petak i subotu,cena pica su nam bila minimalna,na kapiji se delila rakija i hladna mineralna.Nismo imali sponzora nijednu od pivara koji je velika pomoc.Po mojoj proceni nije bilo lose bice bolje.Od sponzora smo prikupili oko 140 hiljada dinara a materijal za rucak je bio otprilike 100 hiljada.Celi izdatak kad smo sve poplacali za ovaj mali skup bio 12500 evra . A sda vi zakljucite koliko para treba za skup koji odgovara svakome i sve je pod konac.

 

Pozdrav svima !

Potrebno je citavo bogatstvo a dovoljno je samo malo kise pa da se besimo svi!A sponzora ozbiljnih nema pa nema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

posto sam ucestvovao u smederevu u organizaciji nekoliko skupova

mogu da kazem samo to nismo mi kao bajkeri u pitanju sto se tice organizacije.

ali sve to kosta i to mnogo.a opstina neda para sta smo uradili kao motoristi za bilo koji grad

osim sto smo pokazali ponasanje u gradu katastrofalno, na putu isto nijedna institucija u gradu

ne zeli da podrzi skupove (vec precutno mora) a cime smo i zasluzili samo kukamo

gde su emisije o nama na nacionalnim televizijama,gde je bilo kakva podrska......nema

mi mozemo da se trudimo oko skupa ali dobar skup kosta mnogo .i ako to ne poguramo na neki visi nivo ........nista

a mi postajemo sve vise zahtevni , a sve manje obracamo paznju na ono vetar u kosi , sloboda ,  i tako

to je ukratko moje misljenje

dok se gradovi neophode prema nama sa postovanjem i podrze nasa okupljanja nece ni biti dobrih skupova(kvalitetnih)

 

NO KOMMENT

 

 

 

nisam bas razumeo tvoj komentar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Razgovarao sam sa nekoliko ljudi iz moto sveta koji mogu da budu sponzori i znate li sta su mi rekli?! "Nema sanse da dam dinar za organizaciju moto trka i moto skupova, jer ljudi od toga prave biznis, a ja nisam budala"! Ovo su reci par veoma "jakih" biznismena (koji imaju veoma jaka sponzorstva u neprofitabilnim poslovima vezanih za motociklizam) i to je ono sto bi trebalo da zabrine :o!!! Ljudi hoce da znaju u sta ulazu novac i da sve bude jasno kao dan, a ne odokativno "potrosili smo ovoliko hiljada, o zaradi se ne govori gotovo nikad (cast izuzecima). Ispada da su svi skupovi u minusu i da ih svi placaju iz sopstvenih dzepova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500

Razgovarao sam sa nekoliko ljudi iz moto sveta koji mogu da budu sponzori i znate li sta su mi rekli?! "Nema sanse da dam dinar za organizaciju moto trka i moto skupova, jer ljudi od toga prave biznis, a ja nisam budala"! Ovo su reci par veoma "jakih" biznismena (koji imaju veoma jaka sponzorstva u neprofitabilnim poslovima vezanih za motociklizam) i to je ono sto bi trebalo da zabrine :o!!! Ljudi hoce da znaju u sta ulazu novac i da sve bude jasno kao dan, a ne odokativno "potrosili smo ovoliko hiljada, o zaradi se ne govori gotovo nikad (cast izuzecima). Ispada da su svi skupovi u minusu i da ih svi placaju iz sopstvenih dzepova.

Pa naravno. Retki su skupovi dobrotvornog, humanitarnog karaktera koji bi sigurno bili sponzorisani, naravno da sve bude jasno i bez profita. Meni su ipak draži manji skupovi bez velikog ozvučenja, ali mislim da bi o lokacijama trebalo povesti računa. Malo više prirode a malo manje grada pa će biti i manje dokazivanja na zadnjaka, manje nastradalih prolaznika, manje policije ispred ulaza u kamp, manje oborenih motora od strane N.N. prolaznika,...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Razgovarao sam sa nekoliko ljudi iz moto sveta koji mogu da budu sponzori i znate li sta su mi rekli?! "Nema sanse da dam dinar za organizaciju moto trka i moto skupova, jer ljudi od toga prave biznis, a ja nisam budala"! Ovo su reci par veoma "jakih" biznismena (koji imaju veoma jaka sponzorstva u neprofitabilnim poslovima vezanih za motociklizam) i to je ono sto bi trebalo da zabrine :o!!! Ljudi hoce da znaju u sta ulazu novac i da sve bude jasno kao dan, a ne odokativno "potrosili smo ovoliko hiljada, o zaradi se ne govori gotovo nikad (cast izuzecima). Ispada da su svi skupovi u minusu i da ih svi placaju iz sopstvenih dzepova.

Pa naravno. Retki su skupovi dobrotvornog, humanitarnog karaktera koji bi sigurno bili sponzorisani, naravno da sve bude jasno i bez profita. Meni su ipak draži manji skupovi bez velikog ozvučenja, ali mislim da bi o lokacijama trebalo povesti računa. Malo više prirode a malo manje grada pa će biti i manje dokazivanja na zadnjaka, manje nastradalih prolaznika, manje policije ispred ulaza u kamp, manje oborenih motora od strane N.N. prolaznika,...

 

Zavisi kakva je svrha milicije................. ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Tema je Dosta Slican sa temom Unapredimo Skupove???

A kako bi bilo da se skupovi organizuju samo kada je lepo vreme, tamo gde ima bazena, jezera ....? Da se spava po hotelima, hostelima, motelima...? Da se toci samo kis. voda , Guarana, Red Bull...? Da sviraju samo bendovi  koji imaju CD izdanja....??Da sa pandurima pijemo Coca -Colu ....? Da svi vozimo R-ove, da se obrijamo glave...????

 

 

ako si rekao to brate precicemo svi u kafe bajkere

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Čisto samo podižem temu za one koji je do sad nisu videli, a ako se niko ne javi pravimo anketu o najboljim predlozima POČETKOM NAREDNOG MESECA ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

    Sve sam procitao, ponesto sam i ja pisao ( uglavnom neka moja iskustva ), i sad mi nesto pade na pamet ( a nije zabolelo ) .  Moto skupovi nisu nova stvar. Organizuju se odavno, ne znam za ranije, al moj prvi moto skup na kome sam bio je FIM reli u Vrnjackoj Banji 1981 godine. Drugi skup na kome sam bio je bila FIM motokoncentracija u Sarajevu 1985 godine, a posle toga su poceli i nasi skupovi ( Osijek, Varazdin, Brcko, Bijeljina i Tuzla ), a od 1994 i ovde kod nas u Srbiji.

    Zasto da izmisljamo toplu vodu - kad je jos davno izmisljena ?

  Da bi AMS Jugoslavije organizovao onaj FIM reli, i FIM motokoncentraciju - morao je da to odrtadi po FIM pravilima, i da ispostuje FIM- ove standarde.

  Mi zelimo da napravimo jedan veliki pravi internacionalni moto skup ! E pa lepo mislim da treba ostvariti saradnju sa AMS - Srbije, ( mislim da su oni i dalje JEDINA clanica FIM-a u nasoj zemlji ), preko njih doci do FIM - ovog pravilnika, odabrati lokaciju , ispostovati pravila i napraviti skup !  Ovako dok svi prave neke " internacionalne " skupove na koje dolaze lokalni gastarbajteri - nista od internacionalnog skupa !  Mozda je moja ideja dobra, mozda je losa , al ja tako mislim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Što je najstrašnije, uslovi iz FIM pravilnika, uopšte nisu strašni, niti su neizvodljivi, Samo zahtevaju dobru organizaciju isaradnju sa lokalnim vlastima. E sad, šta mislite, da li lokalne vlasti žele da podrže dogadjaj koju organizuju MC ili MK. Naravno da ne žele, pošto su i oni gledali američke filmove b produkcije. Mislim da će organizovanje skupa biti moguće tek sa planiranim prelaskom ovog foruma u pravno lice, koje nije bitno kako će se zvati, koje će podržati svi članovi foruma koji su u mogućnosti (biće planiran unapred pa će se znati ko kada može da pomogne u čemu), i daće bog biće to vrhunski organizovan i posećen skup.

Iz tog razloga je ova tema i postavljena, jednostavno želimo da prikupimo sve dobre ideje (naravno ne želimo da ih platimo) i uz pomoć članova foruuma, a nadamo se i članova novonastale organizacije ili udruženja gradjana, sprovedemo u delo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Gledale su lokalne vlasti te amerske filmove i pre tries godina, pa su opet pravljeni i FIM reli i motokoncentracija. Ali su to organizovali ozbiljni ljudi koji su prvo sve isplanirali, pa se tek onda obratili lokalnim vlastima. Treba ukljuciti i turisticke organizacije, istaci im sta ce se sve dobiti time sto ce se neko nase mesto - grad - banja - sto god bilo pretstaviti u dobrom svetlu . Pa im se lepo isprica prica kako na takve manifestacije dolaze ljudi iz celog sveta , pa kako ce svaki taj motorciklista potrositi bar po par stotina evra u nasoj zemlji , pa ako na to dodje toliko i toliko ljudi, to je toliko i toliko deviznog priliva, pa se ljudi zaposle tokom te manifestacije, i zarade nesto.

  Sta mi dobijamo sa tim ? Dobijamo to da ce neki da ih nazovem " mocni " ljudi to da odobre i poguraju ( oni ce za to dobiti neke pluseve koje ce koristiti u nekom svom daljem drustveno - politickom zivotu ), a mi dobijamo pravi skup.

  I dalje pamtim pricu ( istinitu )kad je prilikom organizacije jednog skupa ( da ne pominjem koga i gde ), jedan momak iz ekipe koja je organizovala skup otisao u SUP da trazi dozvolu za defile.  Otiso covek onako sav istetoviran sa nekimj mrtvackim glavama po jakni - pa malo je falilo da ga ne uhapse . Naravno da su u njemu videli sve najgore sto su do tad vidjali u holivudskim filmovima B produkcije .  A covek uopste nije los , samo je malo preterao sa gledanjem filmova.  Pa nije ovo Amerika, ovo je Evropa, pa i skupovi treba da su nam takvi - na nekom evropskom nivou !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Jesu oni gledali, ali FIM reli i motokocentraciju nisu pravili klubovi već AMSJ, a to je gospodin sa povelikim genitalijama bio u to vreme, i to u celoj bivšoj. A od MASa do gospodina je razmak od više stotina svetlosnih godina. I nije morao AMSJ da ide da moli nikoga, oni jednostavno prijave reli i to je to, pa se ti kao opština buni, ako smeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Jagodina

Mozda nije losa ideja da u ovakvu org budu ukljuceni "svi" klubovi iz Srbije i da to nosi naziv SUPER BIKE skup po cemu bi Srbija mogla biti prepoznatljiva. pa pogledajte EXIT! Iz nicega su stvorili imperiju. I drugo, lokacija bi morala biti mudro izabrana gde ima dovoljno asfalta, brda, jezera, prostranstva...dosta je kaljuga vise. Kampovi organizovani po svim vrhunskim standardima i svaki pojedinacni segment skupa. kada bi se tako nesto organizovalo, gde bi i stranci pozeleli da dodju ni cena karte ne bi bila problem. Nekoliko tisuca npr. Nikome nije zao da prisustvuje velikoj predstavi i da izdvoji novac za takve stvari ali gde bi se svakako osecao dobro i sigurno.

 

Pričao sam ja ovo ranije, ali nije imao ko da čuje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja