Jump to content

Moto Zajednica

Francuska 2008

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

I da znas da propeler ne ide kroz Rusiju, ne mogu da dobace do Vladivostoka. :)

 

Pa ja i necu do Vladivostoka nego ''samo'' do linije Lenjingrad-Moskva-Staljingrad....dokle je ''propelerac'' i dogurao  ;D ;D ;D

 

Ja  planiram  da  se  uputim  do  Kurska  možda  i  sa  Hondom  cbr  1000f,  a  sa  Stromom  bi  smijo  i  do  Vladivostoka  ladno  preko  Mongolije. Ako  bog  da  i  sreća  bajkerska  možda  se  negdje  i  sretnemo.

 

Za drustvo uvek spreman  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Smajseru  iz  tvog  putopisa  sam  zaključio  da  si  radio    kao  profa,  samo  da  ti  kažem  da  sam  i  ja  nekad  radio  kao profa,  ali  ja  nisam  istoričar  nego  inžinjer,  ali  istoriju  volim onako  amaterski,  pa  jedno  pitanje  vezano  za  operaciju  Barbarosa  šta  misliš  da  je  Firer  krenuo  samo  dve  tri  sedmice  ranije,  da  li  bi  nam  trebali  BMW 1200GS-vi  i  do  Vladivostoka  ili  bi  išli  nekim  auto-banom  sa  propelercima  kako  ih  nazva  gos. KOMA. Ja  mislim  da  je  bolje  ovako,  što  je  zakasnijo. A da  nespominjem  Japance  u  Mandžuriji  šta  bi  oni  tek  uradili  od  Vladivostoka  i  Kurilskih  ostrva. POZDRAV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

"[glow=red,2,300]Ti bi kanda voleo da nam Nemci dodju[/glow]" Ko to tamo peva. Citat iz filma. Ništa lično. Pitanje je dal bi nas bilo da je bilo tako i da li bi ikad i video propelerče kroz žice konc-lagera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

"[glow=red,2,300]Ti bi kanda voleo da nam Nemci dodju[/glow]" Ko to tamo peva. Citat iz filma. Ništa lično. Pitanje je dal bi nas bilo da je bilo tako i da li bi ikad i video propelerče kroz žice konc-lagera.

Pa  čovek  je  rekao  da  je  bolje  ovako  a  ne  da  su  Njemci pobedili,  on  se  samo  pit  šta  bi  se  desilo  da  su  pobjedili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Smajseru  iz  tvog  putopisa  sam  zaključio  da  si  radio    kao  profa,  samo  da  ti  kažem  da  sam  i  ja  nekad  radio  kao profa,  ali  ja  nisam  istoričar  nego  inžinjer,  ali  istoriju  volim onako  amaterski,  pa  jedno  pitanje  vezano  za  operaciju  Barbarosa  šta  misliš  da  je  Firer  krenuo  samo  dve  tri  sedmice  ranije,  da  li  bi  nam  trebali  BMW 1200GS-vi  i  do  Vladivostoka  ili  bi  išli  nekim  auto-banom  sa  propelercima  kako  ih  nazva  gos. KOMA. Ja  mislim  da  je  bolje  ovako,  što  je  zakasnijo. A da   nespominjem  Japance  u  Mandžuriji  šta  bi  oni  tek  uradili  od  Vladivostoka  i  Kurilskih  ostrva. POZDRAV.

 

To je onaj stari mit da je SSSR nije izgubio rat samo zato sto je Hitler izgubio nekoliko nedelja na nasim prostorima :D. Istoricari se nikad ne bave pitanjima tipa sta bi bilo - kad bi bilo, ali mi se cini da je potpuno nebitno kad je pokrenuta Barbarosa. Ceo pohod na Istok bio je jedna velika greska, sto su kasniji dogadjaji potvrdili.

Ukupni dozivljaj koji samo putnik na motoru moze da oseti, ono je sto bi turu, ''putevima i dzadama Barbarose'' ucinilo neverovatno zanimljivom.

Oni koji su sanjali o osvajanju nepreglednog SSSRa, uglavnom ''putovali'' na motorima,konjskim zapregama,sedeci na kupolama tenkova i polugusenicara ili u otvorenim vagonima. Nije bilo nikakve komocije. Kad je toplo, od prasine nisi mogao da dises,kad je kisa blato je bukvalno do kolena...o zimi da ne govorim, mada su nemci i tada vozili propelerce  ;D

 

Japanci su probali 1939. da se igraju rata, ali im je Zukov ocitao takvu lekciju, da vise nisu smeli ni da gledaju ka severu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Samo da izbacim ovaj istorijski putopis na prvu stranu, da bi ga lakse nasli novi clanovi,kao sto sam ja slucajno naleteo.

 

:takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Odlicno, procitao sam putopis odavno i verovatno cu ponovo! ;)

 

Ja bi vise voleo da napravim neko slicno putovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Samo da izbacim ovaj istorijski putopis na prvu stranu, da bi ga lakse nasli novi clanovi,kao sto sam ja slucajno naleteo.

 

:takoje:

 

 

 

 

Odlicno!!!

 

Hvala sto ga pomeri na prvu stranu. Nije mi jasno kako sam propustio ovakav putopis

 

1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Molim Smajsera za novi putopis

Hvala

Bice, obecavam :moto3:

 

 

Ono, nije da ti ne vjerujem, ma neee

Ili da mislim da si zaboravio

Samo te podsjecam ;)

 

I dalje ne mislim da si zaboravio. ;)

Mada bih volio da si do sada vec napisao novo putopisno uzivanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja