Jump to content

Moto Zajednica

DA LI U SRBIJI VLADA OSECAJ BRATSTVA MEDJU MOTORISTIMA!!!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Moje misljenje je da je solidarnost medju bajkerima mnogo veca :) :) nego medju advokatima >:(, lovcima :o, vozacima terenskih vozila, :( a ne moze se uporediti sa solidarnoscu ??? ??? ???medju ribolovcima >:( i pcelarima. :(

 

Ovo mi je iz licnog iskustva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

Cuj, naravno da sve zavisi od coveka. Cini mi se da medju nama ipak ima vise onih koji su spremni da pomognu, nego medju drugim vozacima /osim taksista, oni se drze za priimer/. Ja stanem i kolima, a  kamo li motoristi. Da prostite, kad smo na drumu, u istim smo gov..ma.

pozdrav za misu pei o tebi cuo sve najbolje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

da napisem i ja sta mi se desilo:

nedelja, lepo vreme, krecemo u lisine, i kad smo stigli tamo, raspakujemo se i ajde kao do resavske pecine meni se izbusi guma, stadosmo drug i ja, rasturismo ceo zadnji tocak, ekser cirka 10cm, kuvamo se na suncu, gladni, zedni, kola, motori prolaze li prolaze, neki u kolima (vidi im se po licu) kao da kazu:" Ako ko vas je*e, ce da vozite motor". To je bilo oko 2 popodne, drug i ja sta da radimo trci ovamo onamo u jednu kucu, drugu nikog nema, i nadjosmo nekog coveka sa ladom nivom, svaka cast za coveka dao nam kluceve koji su nam falili, odvezo nas do majstora 7 km, vratio nas, dok vulkanizer radio odveo nas na pice, mi nismo mogli da verujemo, osim toga ostavio je svoj posao i pomogao nam, cak se i ponudio vulkanizera da nam plati jer smo imali samo 100 din u dzepu... kad smo sve sredili otisli do vodopada, prvo smo jeli ko stoke jer smo bili gladni, ja se vratim da castim coveka 400 din. jer nam mnogo pomogo kad covek otiso, i bas mi bilo krivo,  :( :( :( , ovakvi ljudi su retki... valjda nisam smorio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

sto smorio?

 

 

pa upravo o ovome sve vreme i pricamo, o ljudskosti

 

 

nije realnost ono sto pise u onome sto se kupuje na trafici a nije toalet papir

 

za vecinu dnevnih novina nije vest da covek pomogne coveku vec samo kad covek ubije coveka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ima nas raznih...

Ali ljudi moji, da vidite kako jedinstvo i kakav duh vlada medju ruskim bajkerima, to je nesto neverovatno, neusporedivo sa nama...

Ovde ima fantasticnih ljudi, ali daleko manje od onih koje zabole da pomognu bilo kome...

 

Sada bi mogao da razvucem tri strane moga razmisljanja i iskustava, ali zakljucak toga bi bio sto vise imas (materijalno) manje zelis da delis...

Otud i ona otudjenost ljudi iz Bgd-a, o kojoj je Pit rekao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Uvek pomognem ako mogu na bilo koji nacin mada, jednom prilikom kad mi je stao motor, bilo je malo neprijatno jer su neki majmuni u besnim kolima prolazili pored mene, snimali kamerom, smejali se i jedan dobacuje "Sta je bilo, nema corbe? Pa sipaj papane!" A ja guram cudo od 200 kila uzbrdo. Da su stali, mislim da bih ih sve razbaco koliko sam bio besan, smoren i skuvan od opreme ali... Jedno je sigurno, uvek ima ljudi koje boli patka i uvek ima ljudi koji ce da pomognu. Koliko vidim, ovde bi ljudi da pomognu, primera ima koliko hoces tako daa... samo je pitanje na koga naletis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Uvek sam spreman da pomognem bilo kojem bikeru koji mi se obrati za bilo kakvu pomoc!!! To nije samo puka pomoc, to su emocije do kojih mi je stalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

oni koji su me upoznali znaju da sam ih zaustavio bez ucinjenog prekrsaja samo da bi se upoznali i da bi razmenili neku o motorima. ima i onih kad ih zaustavim vidim da im je smor pa sa njima i ne duzim. posto veci deo vremena provodim radeci u civilnom odelu radeci na onom novom radaru Fama trudim se da nosim majicu koju sam dobio od pabla i igora xt kada smo se upoznali. mozda je glupo sto sad ovo pisem i mozda mi neko uzme za zlo ali vozila sa dva tocka nikako da snimim. da li sto ne moze ili sto necu to vam necu otkriti da ne bih imao problema. ko bude prolazio putem ka rcg i ako ucini neki prekrsaj neka se pozove na mene (marko) u 90 % slucajeva ce upaliti a mozda i u 100%. ako ga bas snimi fama nema mu pomoci. ali poznajuci kolege (ja i jos dvojica koji obozavaju motore i koji radimo na fami) ne bi trebalo da bude problema. ima i onih koji pisu daj sta das pa kad vide motor pripale se ko  sibica samo da napisu nesto, ali su u manjini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je tema koju si pokrenuo u najmanju ruku glupa (bez uvrede ali cemu tema kad postoji exel file sa ljudima koji su se prijavili za pomoc na putu? pit je lepo objasnio) jer NARAVNO da ces pomoci nekom u nevolji ako zivis negde u unutrasnjosti a on je u prolazu i desio mu se neki problem ali sam ubedjen da ce vise od 50% ljudi koji su u bg i spavaju a ti ih zoves na mob u pola noci i kazes im da ti je pukla guma (a ne poznajes ih) da ti kazu da ides kod vulkanizera i nastave da spavaju.

Pa sta ako ti je pukla guma? Jel on moze da ti je zakrpi? Brate zovi caleta,kuma,komsiju,koga oces a ne nepoznatog coveka u pola noci jer ti si tako napisao znaci zoves me u pola noci iako se ne znamo i trazis da ti popravim motor a znas da ja to ne umem? a i ti si takodje iz beograda. pa pogodi sta bi ti rekao.ili me zoves da idem da se bijem sa tobom a neznam ni protiv koga ni za koga? NE HVALA

 

Kad bi me pozvao prijatelj ili poznanik sa foruma i rekao treba mi tvoja pomoc-pod uslovom da mogu tj umem da mu pomognem naravno da bi dosao bez obzira da je pomoc namenjena njemu ili bilo kome drugom

 

Kad bi video da neki turcin oce u bg da bije bikera sto se provlaci pa naravno da bi mu skakao po haubi

 

Odmah na pocetku teme su ti lepo odgovorili da zavisi od coveka kao i od dosta drugih faktora

Ako neko kupi motor da se vozi ne znaci da je on biker i ne mozes da kazes bikeri su losi zato sto on divlja po gradu i nece da ti stane da ti pomogne

 

Zasto svaki vozac auta ne stane svakom drugom vozacu auta?

Zato sto ih ima previse u gradu i nemaju zajednicku NEVOLJU da ih spoji.

Mi smo vise izlozeni riziku pa nas to i jace vezuje ali kako broj vozaca dvotockasa raste ta veza ce da slabi i to je neizbezno.

Zasto su nepoznati ljudi iz razlicitih krajeva,slojeva,obrazovanja,interesovanja i imucnosti postali nerazdvojni prijatelji za ceo zivot dok su zajedno bili u vojsci na ratistu a pre toga nisu jedan drugog ni podnosili u istoj prostoriji?

I to je samo jedan od mnogo razloga zasto ce ti neko stati.

Mozda ga interesuje tvoj motor,mozda mu se svidela suvozacica pa nju da poveze kuci kad si vec u kvaru da devojka ne ceka na ulici  ;D

 

Sto se mene tice necu da pisem nista jer oni koji me znaju znaju me uostalom evo ti ovde jedan slucaj od pre nedelju dana http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23427.0

I ako bi isao da pomognem nepoznatom coveku u nevolji pomogao bi mu zato sto je covek u nevolji a ne samo zato sto je se uclanio na bjb!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

ja sam se sa cosmossatom upoznao na putu i od tada smo se vidjali par puta kada je bio u prolazu i ja mislim kada bih ga zvao u bg da mi zatreba nesto da bi se odazvao i jos par njih sa ovog kao i sa drugog foruma. naravno ne bih zvao bilo koga ali pojedince bih zvao i naravno forum nas je spojio tako da bi i ja njima pomogao e sad za ostale uvek stajem kada radim pa i kada su sa cetiri tocka, ali ako je od pomoci uvek kada vidim motor na retrovizoru bilo da sam u sluzbenom autu ili svom pomeram se krajnje desno i oslobadjam liniju......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: STARA PAZOVA
  • Motocikl: Suzuki V STROM 1000

Nadam se da medju nama vlada kakvo takvo bratsvo!ja se osecam tako.kao clan velikog bratsva!kad god vidim,stanem(ako je u nevolji)ili se javim(mada otpozdrava ponekad nema).

Uvek sam na raspolaganju svima koji imaju bilo kakav problem! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

I ja brate pozdravljam, ali slabo mi odpozdravljaju, valjda se ne ubrajam u bajkere, verovatno zbog skutera.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

A šta ćemo kad smo motoristi drugog reda...

 

Nista brate, onda ja skidam kacigu, oblacim neke fensi bermude, brendiranu kosilju, Ray Ban, strcnem parfemce pa da budem pozer....

I sve cu da vas obilazim sa desne strane...

 

8)

 

Jeste brate stvarno, svi se svima javljaju, a meni niko nista, osecam se odbacemo. I to samo zato sto nemam menjac. Da sam mladji sada bih podobijao komlekse zbog svega ovoga.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

da vam kazem iskreno meni se par ljudi sa foruma nije javilo i ako sam im blico dizo ruku itd :-[ :-X :-\ :'(,,nevazno,a sto se solidarnosti tice parkirajte se sa strane pa cete videti dali ce vam neko stati,tada cete videti kolka je solidarnost,,,,, :-[ :-[ :-[,ja doduse stanem uvek i pomognem obavezno coveku ,kolko god je u mojoj moci,jer i sam putujem i nedaj boze da mi se nesto desi ,,a kolo srece se okrece,sve se placa sve se vraca,,gore na nebu ima jedan racunovodja koji to sve belezi i kalkulise pa deli po zasluzi  ;) ;) ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Hmm, bratstvo?  Cuj,bratstvo, a sto ne sekta ili "druzina Pere Kvrzice"?  Ne volim te reci: BRATSTVO,DRUZINA,itd. Podseca me na neku obavezu,moranje  (ostala mi trauma od JNA)!

Sto se tice pomoci -- UVEK! U pola noci, -- u pola noci!  Predpostavljam da onaj ko me budi u pola noci nije lud da bi me budio bez veze, vec zato sto ga nuzda naterala. Ako ne umem da popravim (a ne umem) zakacicu ga za sajlu i odvuci u moju garazu da bar ne razmislja o motoru na sred ulice (a to je svakom bajkeru najvaznije). Kad svane -- sve je lako.

Sto se tice drugog dela pitanja: da li bih uleteo u frku za nekoga ko me zove u sred noci a koga ne poznajem?  Odgovor se sam namece. Ne bih!!  Medalja uvek ima dve strane i ko zna u sta se mozes uplesti ako skocis za potpunog neznanca, pa bio i on kolega po tockovima.  Dosta dugo vozim i nisam imao takve situacije da je doslo do tuce. Iskuliras, a i ako dodje do necega to traje najvise 5 min i za to vreme ne pada na pamet da zoves nekog. Ili bijes ili dobijes batine. Za poziv je mnogo kasno.  Ako dobijes takav poziv,to vise nije sorka na drumu bez predumisljaja, to je  vec nesto drugo. Zrele osobe se ne upustaju u tako nesto !!

Mozda sam bio opsiran ali pitanje nije bilo za odgovor u jednoj recenici !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš tako Bokilic, sve se vraća, sve se plaća...

 

Btw pre nedelju-dve, taman počinje Birfest, ja sa suprugom se parkiram pored, zagledam malo, vrlo poznatog motora sa foruma, prepoznam i gazdu sa slika i uredno se javim, pozdravim ga po imenu...Samo da znate kako me je pogledao...pa moj skuter, pa opet mene...bez reči i bez pozdrava se okrenuo i nastavio neku priču sa dve-tri ženske osobe...

 

Zaboga, ja (trenutno) vozim skuter..ko sam ja da mu se javljam...

 

Celo veče mi je prošlo u nervozi, prvo zbog mene što sam naivno pomislio da su članovi BJB-a druželjubivi, a drugo što me je i supruga vrlo čudno pogledala, aludirajući valjda na moje priče o ovom forumu, forumašima, putovanjima, akcijašenju i druženju....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

 

 

Zaboga, ja (trenutno) vozim skuter..ko sam ja da mu se javljam...

 

 

 

To je ono sta kazem. valjda kada se vidi skuter misli se na klince koji jure bez dozvole ili sta vec. To je isto kao da se komentarisu motoristi zbog nekolicine sa R-ovima koji se ponasaju necivilizovano.

 

Ja nisam primetio da me je neko gledao kao smrdljiv sir kod Arene, a ako jeste... sta da kazem.

 

Ja mogu da pridodam da posle mog RS-a mogu da kupim Burgman-a. Sta da radim? Udobni su mi maxi skuteri. Nisam ja kriv sto sam komformista.

Opet, ja cu uvek stati kolegi u problemu, pa makar mu pravio drustvo, da ima ko da ga slusa dok psuje. ;D ;D ;D

 

Evo sutra dajver(ducatimoster), hornet(hondahornet) i ja(malagutimadison) krecemo za Rumu, mogu samo da se nadam da ih necu usporavati, a sa hornetom sam se vozio vise puta i extra nam je bilo.

 

Na kraju suma sumarum... 100 ljudi, 100 cudi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

E, pa bruka!

Sta bi bilo da si ostao na putu sa skuterom? Taj forumas zasluzuje da svi znamo njegov nick.

 

Mada, jedno je biti sa tri zenske, a drugo je pomoci u nevolji.

U prvoj situaciji se ne nalazim, a u drugoj kad god vidim bikera pored motora - DA.

Inace, Doda i Bokilic su mi "uzeli rec iz usta".

Ima pravih bajkera i bratstva, ali je puno onih koji to nisu. Zato sam zahvalan Bogu sto ih ne vodi na moje puteve...

 

Roaming the roads forever...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BEOGRAD <ZEMUN
  • Motocikl: KAMILA

Mislim da je tema koju si pokrenuo u najmanju ruku glupa (bez uvrede ali cemu tema kad postoji exel file sa ljudima koji su se prijavili za pomoc na putu? pit je lepo objasnio) jer NARAVNO da ces pomoci nekom u nevolji ako zivis negde u unutrasnjosti a on je u prolazu i desio mu se neki problem ali sam ubedjen da ce vise od 50% ljudi koji su u bg i spavaju a ti ih zoves na mob u pola noci i kazes im da ti je pukla guma (a ne poznajes ih) da ti kazu da ides kod vulkanizera i nastave da spavaju.

Pa sta ako ti je pukla guma? Jel on moze da ti je zakrpi? Brate zovi caleta,kuma,komsiju,koga oces a ne nepoznatog coveka u pola noci jer ti si tako napisao znaci zoves me u pola noci iako se ne znamo i trazis da ti popravim motor a znas da ja to ne umem? a i ti si takodje iz beograda. pa pogodi sta bi ti rekao.ili me zoves da idem da se bijem sa tobom a neznam ni protiv koga ni za koga? NE HVALA

 

Kad bi me pozvao prijatelj ili poznanik sa foruma i rekao treba mi tvoja pomoc-pod uslovom da mogu tj umem da mu pomognem naravno da bi dosao bez obzira da je pomoc namenjena njemu ili bilo kome drugom

 

Kad bi video da neki turcin oce u bg da bije bikera sto se provlaci pa naravno da bi mu skakao po haubi

 

Odmah na pocetku teme su ti lepo odgovorili da zavisi od coveka kao i od dosta drugih faktora

Ako neko kupi motor da se vozi ne znaci da je on biker i ne mozes da kazes bikeri su losi zato sto on divlja po gradu i nece da ti stane da ti pomogne

 

Zasto svaki vozac auta ne stane svakom drugom vozacu auta?

Zato sto ih ima previse u gradu i nemaju zajednicku NEVOLJU da ih spoji.

Mi smo vise izlozeni riziku pa nas to i jace vezuje ali kako broj vozaca dvotockasa raste ta veza ce da slabi i to je neizbezno.

Zasto su nepoznati ljudi iz razlicitih krajeva,slojeva,obrazovanja,interesovanja i imucnosti postali nerazdvojni prijatelji za ceo zivot dok su zajedno bili u vojsci na ratistu a pre toga nisu jedan drugog ni podnosili u istoj prostoriji?

I to je samo jedan od mnogo razloga zasto ce ti neko stati.

Mozda ga interesuje tvoj motor,mozda mu se svidela suvozacica pa nju da poveze kuci kad si vec u kvaru da devojka ne ceka na ulici  ;D

 

Sto se mene tice necu da pisem nista jer oni koji me znaju znaju me uostalom evo ti ovde jedan slucaj od pre nedelju dana http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23427.0

I ako bi isao da pomognem nepoznatom coveku u nevolji pomogao bi mu zato sto je covek u nevolji a ne samo zato sto je se uclanio na bjb!

ma u redu je brate nemoj da upadas u vatru ako nisi vatrogasac!!!!opusteno samo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

ja sam temu shvatio kao da li vlada bratstvo medju motoristima a ne kao clanovima foruma. ja bre stanem i kada vidim nemce, madjare, rumune i druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nije bitno prevozno sredstvo, nego covek, proslog leta sam zastao da kupim klopu na nbg u sred radnog vremena, pri tom sam zagradio neki auto sa ispustenom gumom, rekoh nece taj nigde. Dok sam cekao pljesak dolaze dve tetke i pocinju da ocajavaju zbog gume, ja u zurbi, vrucina 40, tetke crnogorke, ne znaju nikoga, a ni gde im je rezervni tocak, i  sta cu, pojedem pljesku, zasucem rukave i zamenim tocak, sta drugo? Da ne pominjem da sam zavrsio mokar i prljav za sve pare :)

 

U poslednjih 15 godina koliko sam vozac, slepovao sam nebrojeno ljudi, poznatih i nepoznatih, napoparvljao se tudjih kola i motora, nocu danju, zimi, leti, po kisi, ustajao u 3 ujutru, i nikad nisam ni od koga ocekivao nesto zauzvrat. Iisto tako sam i ja budio ljude u zlo doba kad zaglibim.

 

Ako nekome u BG i okolini zatreba bilo kakva pomoc, u bilo koje doba dana: 063 222 000 Marko Lazic

 

Dosta od mene ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja