Jump to content

Moto Zajednica

Chopper/Cruiser

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Pozarevac,Srbija

Hteo bih da uzmem neki chopper/cruiser od 500-1100 kubika...pa bih hteo da cujem vase misljenje....inace imama yamahu virago 125 i mislio sam da uzmem yamahu virago 535 ali bih hteo jos malo da pogledam ;P ima vremena do zime )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Uzmi kawasaki EN-500, meni je to jedan od najlepsih chopper-a, ima ih jeftinih po oglasima, jeftina registracija, lako odrzavanje, pouzdan motor, kazu da je jako udoban i dobar za duza putovanja, ako budem resio da uzimam chopper, to ce biti motor koji cu kupiti. Jos ako naletis na neki noviji, posle 2000, nemoj da razmisljas. Inace en-500 se jos uvek pravi za USA. I jos jedna mozda zanimljiva informacija, kawasaki je prva firma koja je na chopper stavila pogonski kajs umesto lanca.

Ima jedan drugar dva komada, mislim da je jedan 93, a drugi 2002, ne znam da li bi ih prodavao, ali ako te zanima mogu da ti posaljem njegov email na PM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Uzmi kawasaki EN-500, meni je to jedan od najlepsih chopper-a, ima ih jeftinih po oglasima, jeftina registracija, lako odrzavanje, pouzdan motor, kazu da je jako udoban i dobar za duza putovanja, ako budem resio da uzimam chopper, to ce biti motor koji cu kupiti. Jos ako naletis na neki noviji, posle 2000, nemoj da razmisljas. Inace en-500 se jos uvek pravi za USA. I jos jedna mozda zanimljiva informacija, kawasaki je prva firma koja je na chopper stavila pogonski kajs umesto lanca.

Ima jedan drugar dva komada, mislim da je jedan 93, a drugi 2002, ne znam da li bi ih prodavao, ali ako te zanima mogu da ti posaljem njegov email na PM.

 

Potpuno se slazem sa tobom.

Sto se udobnosti tice-mozes da ga vozis bez odmora koliko ima benzina. :D Problem za mene je potreba za nikotinom. :(  Suvozacko sediste je mnogo udobnije nego kod 535, a moj suvozac (supruga) nikada nije zatrazila prva pauzu. Uvek sam to bio ja, ali ne zbog neudobnosti nego zbog cigareta.

Prednost mu je i vodeno hladjenje, koje dolazi do izrazaja na dugim putevanjima po visokim temperaturama, krstarenje po usponima, gradske voznje i sl.

EN do 1995. imaju kajs, a posle toga lanac. Do 1994 imaju livene felne, a posle zicane tockove. U zadnje vreme se prodaju u USA i Kanadi kao Kawasaki VN 500.

Mozda sam malo pristrasan (ali stvarno malo), ali moja preporuka Lord_VAMPIRU je upravo EN 500.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Jedino mogu da se pridružim komentarima za EN500. Zadnjih par nedelja imam više vremena popodne pa svaki dan popodnevnu kaficu pijem na drugom mestu. Iriški venac, Devojački Bunar, Kupinovo, Babe, Bela Crkva, Plandište, Ivanovo...

 

Jednostavno natočiš gorivo, voziš se sat-dva, popiješ kafu, slikaš nešto interesantno (danas sam sliko Marleyev kip u Banatskom Sokolcu), opet se voziš sat-dva, pređeš za popodne  200 +- km sa potrošnjom od 3,5 do 4,5 l/100 km (ako ga ne pržiš, a na kraju krajeva ovo je kruzer a ne R)

 

Nedeljama se lomim sa planom za sledeći (nov) motor. I kad podvučem crtu, jedino što bih imao kupovinom VN900 ili VL800LT je NOV motor sa većom potrošnjom i većim troškovima vožnje. Imaću još o čemu da razmišljam sledeće dve godine, kada planiram promenu.

 

Da nemam motor a da imam lovu onda bih kupio VL800LT - klasične linije, vodeno hlađenje, kardan, još bolje sediše. Relativno pristojnih 250 kila za svakodnevno gamizanje gradom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Nash clan Sonja brothers ima lepog ENa....i juche mi se poverila da bi ga mozzda prodala. Ako budesh zainteresovan, kontaktiraj je jer ima bash lep komad sa dosta opreme.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Pozarevac,Srbija

imam ja jos vremena :P...pare mi nisu problem :D....ja jos imam 16 godina i vozim yamaha virago125 ali mi treba motor za caleta koji cu ujedno i ja da vozim najverovatnije za 2godine...video sam skoro EN-a svidja mi se opasno....a razmisljao sam i ranije o marauder-u 800 cini mi se da sam ga video na skupu u SokoBanji(manji skup) :P....i vn nije los :) ali mi je EN nekako drazi :P....dajte jos neki komentar :P imam do zime da razmislim sto vise misljenja to bolje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Grac, Austrija
  • Motocikl: Z650RS

A Honda Shadow!? Ako si vise easy rider i zainteresovan za veoma (ali veoma) udobno krstarenje, mislim da je najbolja varijanta... Licno meni dosta udobniji od Kawe, a zvuk vec poslovicno bolji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Kada sam kupovao motor, bili su od cruisera u opciji i VN-ovi i Marauderi i Yamaga XV i Midnightstar...

Pored slicnih voznih karakteristika, istih ili manjih troskova odrzavanja, iste ili manje potrosnje goriva...veliki plus za EN-a je da je do 500 ccm, a samim tim i da drzavi cu da dajem sto manje za pecat u saobracajnoj. A taj Seseljev porez na upotrebu motornih vozila doterivao mi je "dusu na nos"-zamislite placao sam registraciju dzipa iz 1990. godine 530€, kada je evro bio 88,00 RSD :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Hteo bih da uzmem neki chopper/cruiser od 500-1100 kubika...pa bih hteo da cujem vase misljenje....inace imama yamahu virago 125 i mislio sam da uzmem yamahu virago 535 ali bih hteo jos malo da pogledam ;P ima vremena do zime )

Zaboravio si jednu vaznu stvar,kao i mnogi drugi ovde.Zapamti da se chopper ne kupuje.On se pravi.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: srbija - negotin
  • Motocikl: vstar 1300

pozzdrav

i ja imam isti problem oko izbora motora samo mene mucu kawa vn800 classic -yamaha drag star classic - honda 750

ja sam imao yamahu 535 extra sam bio zadovoljan ali apetit  za snagom se povecao jedina zamerka mi je sto 535 mi nekako mrsava tj rezervar je mali za razliku od drag stara ali to je stvar ukusa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: srbija - negotin
  • Motocikl: vstar 1300

a da a sto se tice en 500 ja sam vise za godiste 96 pa na gore posto mi je za nijansu lepsi tj ima sat na rezervaru tako da mi mocnije izgleda,ali opet stvar ukusa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

a da a sto se tice en 500 ja sam vise za godiste 96 pa na gore posto mi je za nijansu lepsi tj ima sat na rezervaru tako da mi mocnije izgleda,ali opet stvar ukusa

 

Da stvar ukusa. ::)

Meni je mnogo vazniji bio prenos kajsem, da bih izbegao cesto podmazivanje lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

A Honda Shadow!? Ako si vise easy rider i zainteresovan za veoma (ali veoma) udobno krstarenje, mislim da je najbolja varijanta... Licno meni dosta udobniji od Kawe, a zvuk vec poslovicno bolji...

 

Apsolutno se slazem!!! Shadow 600 ili 750.....valjda svako hvali svoga konja!!!

pozz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja