Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko odabira motora. sm ili ne. ktm, tt(r), drz.... neznam!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

evo vec neko vreme razmisljam sta raditi. uzeo bih opet jedan cilindar, od 400-600 kubika nesto. malo gledam oglase. i vidim zanimljiv gasgas 400. super moto, fabricka varijanta. 60 konja. zanimljivo. ali opet super moto je dobar za grad, tockarenje i lepo izgleda, mislim lepse od krosa. a opet nemos ga cepati po blatu i za divljanje po offroadu. svidja mi se drz 400. ali ih uopste nema u oglasima. e da gledao bih da ima anlaser, jer ono. ne smeta mi kurbla, ali opet ocu da ga palim ko gospodin cojek. kljuc, capcap. upali. da nemoram da kurblam. dobro. sad mene interesuju ovako vasa iskustva i misljenja. na primer, koji super moto, ili obican kros-enduro motor, kubikaze oko 400-600ccm. moze da se uzme od 2000-3000e. gledao sam KTMove, dobri su, lepo izgledaju, samo me zanima kakvi su radi odrzanjanja, jel se kvare cesto, jer mora da se menja ulje na svakih pola sata voznje. i tako to. jer dosta lepo moze na zadnjaka da se tera. hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Pazi ovako, do 3 soma ti ne mozes da kupis ni od prilike zglavan SM, mozes samo da uzmes neki stariji motor koji je prepravljen u sm, tipa moj  bivsi XT ili Lakiev TT... DRZ-a jos pogotovo SM-a ne mozes da nadjes u inostaranstvu ispod 4000 i kusur e, a kod nas ce odprilike kostati toliko pa plus carina i pdv. KTM-a isto zglavnog neces naci za te pare. A ako mozes da kupis taj gasgas to ti je najbolja varijanta, jeste da nema delova, ali kod nas neces naci bolji SM za te pare i plus kupis cross tockove i kad ti se vozi po sumi nabacis te tockove i gas, a kad bi da uzivas u SM voznji vratis standardne. ALi veruj mi da ni jedan prepravljen SM se nece ponasati ni priblizno kao fabricki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

e setio sam se tebe odmah za drza. koliko si ti platio tvog. znam da je skup. ipak je to novo. a gledam gasgasa, jako je dobar, otici cu cisto ovako da ga pogledam. blizu mene se prodaje. neznam koliki je.

 

sta mi savetujete sta je najbolje uraditi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

Lakijev je ko nov. ne kazem ja nista. stvarno je uradjen. VRH! i naravno da ga za sebe uzimam. razmisljam jos. sve je u nekim opcijama i granicama razmisljanja... zato i pitam sta je dobro uzeti od 400-600 kubika, i otprilike 2000-3000e, mozda nesto vise.

 

gledam oglase. novi ktm, 640. sa dva auspuha, neznam model. 3000e. nije fixno. stranac, bez papira....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

mislis onu gileru? pa gledao sam i to. nije losa. al mi se ne svidja sa tim tockovima, i on kaze da nije nesto bas za zadnjak.

Pa kada ga Shesti poredi sa LC4 motorm, naravno da nece biti toliko dobar, ali moze on to jako dobro. Mislim da ti je bolje da uzmes nesto u dobrom stanju nego da bude jace i lakse za nesto malo. Onaj njegov je u top stanju i bez ulaganja, razmisli...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

znam. i gledao sam oglas njegov. em sto su oni tockovi liveni, a to mi se nesvidja ni malo na enduro (kros) motoru, ali dobro, na njoj je to fabricki, i ne svidja mi se taj far kako je izveden ko neki transalp ili arfrika. a to ne volim isto. jeste malo preso, jeste odrzavan, ne svidja mi se izgled, i nisam probao motor, a sesti sam kaze da i nije za zadnjak nesto. tako da to otpada.

 

lakijev mi se svidja. ali je problem malo sa parama, i opet, njegov je isto bez anlasera, nije mi to nikakav problem, ali kad bi mogo vec uzeo bi nesto sa anlaserom. njegov je top stanje, znaci bas bas, ali ga godiste malo jebe... 91. sve komplet 3 soma. malo mi je to puno, iako vredi tih para.

 

e sad. neznam da li ima nekih starijih ktmova ili nesto slicno koje nije u krs stanju, a da se moze lepo terati. i da je u neka normalna cena... ako ima neko nesto, ili da mu pada napamet, neka kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

ma uzmi i teraj nerazmisljaj uopste , motor je strava ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Sluzas Zeljko, ovo ti je najbolja varijanta i nemoj ni malo vise da razmisljas, neces naci jeftiniji i bolji motor od ovog, ovo je izuzetno povoljno ako je sve ok sa motorom

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=17138&trazi=1&ur=1&model=62&tip=fmx&m=Honda-fmx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

uffff! ova fmx je strava. samo hmmm. odakle da izbunarim jos nesto para... necu da ulazim u nikakve dugove... moram da vidim sam jos sa sobom. sad ima dost opcija sta uzeti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

Sluzas Zeljko, ovo ti je najbolja varijanta i nemoj ni malo vise da razmisljas, neces naci jeftiniji i bolji motor od ovog, ovo je izuzetno povoljno ako je sve ok sa motorom

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=17138&trazi=1&ur=1&model=62&tip=fmx&m=Honda-fmx

 

jel moguce da ovo ima samo 37 konja? pogledo sam po netu malo, i svagde pise 650kubika, jedan cilindar, dva izduva, dva karba, 37 konja... to je smesno za ovakav motor. mislim malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Sluzas Zeljko, ovo ti je najbolja varijanta i nemoj ni malo vise da razmisljas, neces naci jeftiniji i bolji motor od ovog, ovo je izuzetno povoljno ako je sve ok sa motorom

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=17138&trazi=1&ur=1&model=62&tip=fmx&m=Honda-fmx

 

jel moguce da ovo ima samo 37 konja? pogledo sam po netu malo, i svagde pise 650kubika, jedan cilindar, dva izduva, dva karba, 37 konja... to je smesno za ovakav motor. mislim malo.

 

To ti je sve drugacije na papiru i u voznji, i moj drz ima malko vise konja nego taj fmx, ali treba prvo da probas motor da bi sudio,a ako hoces konje onda malko odresis kesu i kupis super duke 990 ili 950 supermoto pa ces dobiti konje ako mislis da je ono malo. A ako vec kupujes SM ne treba toliko da gledas na konje, ali ti znas najbolje sta hoces tako da necu iznositi preterano svoja misljenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja