Jump to content

Moto Zajednica

nece

Recommended Posts

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

LJUDI strasno, odem do grada, stanem na semafor zeleno podjem nagazim fzrku prva ,kad da ubacim u drugu kao oce al turaza ode u crveno, stanem da vidim staje kao racunam nece trenitno, kad ono nece uopste u nijednu brzinu, mucio sam se vise od pola sata kao nadam se da ce da ubaci ono nece , i prc nece u nijednu kao da je menjac zavaren ne mrda u  nijednu, i sta da radim pozovem drugara da je odslepujem i evo doso sam kuci i neznam sta joj je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ti je polugica meka a ne ulazi ni u jednu brzinu verovatno ti je spao birač brzina, odnosno pukla je jedna mala oprugica. Ako ti je menjač tvrd i neće ni u jednu brzinu to može da bude sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

nije tvrd,ima hod na dole i na gore kao da ubacujes u prvi i u drugu, ako je pukla ta opruga sta da radim jel treba da se otvara masina, dali treba da se vadi motor ili moze na licu mesta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

skidanje dekla kvačila i korpe bi trebalo da ti oslobodi pogled na gear selector, znači ne skidaj ništa, ne ispušaj ulje već skini dekl i korpu i vidi dali birač brzina funkcioniše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

skinuo sam deklu i korpu,opruga je u redu nije pukla,al nece ni da prima u brzine,probao sam da ubacim u brzinu pomozu srafcigera mislio sam da mozda ipak ona opruga nije u redu ono nece,pa sam uspeo da ubacim u prvu al nisam mogao da ga izbacim posle, a u drugu nece nikako, sta moze to da bude, sigurno je u menjacu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

skinuo sam deklu i korpu,opruga je u redu nije pukla,al nece ni da prima u brzine,probao sam da ubacim u brzinu pomozu srafcigera mislio sam da mozda ipak ona opruga nije u redu ono nece,pa sam uspeo da ubacim u prvu al nisam mogao da ga izbacim posle, a u drugu nece nikako, sta moze to da bude, sigurno je u menjacu

Pukla viljuška prve i druge, odn uvek ti je u prvoj brzini, nemožeš da je izbaciš. Otvaranje agregata ti sleduje, i verovatan trošak od 350 jurica+viljuška

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Da ti nije mozda ostao menjac bez ulja, mom drugu se to desilo i puko mu neki pipak sto gura zupcanike, to smo videli nakon sto je rasklopio ceo agregat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

nije ulja ima, verovatno sto kaze revolution viljuska,mora da se otvara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Mislim da su malo preterali sa cenom, ali ako je ostao u prvoj i nemozes da ga izbacis onde je viljuska prve ,ako si uleru a ne mozes ni u prvu ni u drugu onda sumnjam da su obe viljuske pule,postoji mogucnos da je nesto puklo i zaglavilo i drugu ali sta  je kvrc.dok se ne otvori neces znati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

nije  ;D,drug mi dolazi za novu godinu iz svice,pa cemo zajedno da ga otvorimo,ja sam skinuo masinu,pa da vidimo sta mu fali,a planiram da sredjujem ram dok cekam njega da stigne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

eto danas sam ga sam otvorio nisam mogo vise da cekam druga, i sta sam otkrio viljuske su sve ok samo ova na slici desna se jedva okrece zaglavila je inace nije nigde ostecena neznam sta bi moglo da joj vali razmisljam da je skinem sa osovine i da je razradim malo da ispoliram osovinu, sta misle strucni ljudi o ovom mom problemu uz ovaj problem sam naisao na jos neke ali sam vec otvorio novu temu o tim problemima ;D :D;)

post-3948-12879009635562_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pretpostavljam da nisi krenuo bez manual-a, a tamo uglavnom imas one 3 faze (rastavi, inspekcija i sastavi).

Zar "u inspekciji" ne pise kako treba da se prevrce viljuska i sta treba zamjeniti ako se ne prevrce tako?

 

Skini osovinu i zarolaj je po staklu. Takvi simptomi ukazuju na krivu osovinu.

Ili je odnesi u neku radionicu gdje je mogu izmjeriti. U manualu imas max toleranciju.

Ako je kriva, izmjeri i unutrasnji diametar viljuske (koji ide po osovini) posto je vjerovatno i on porastao.

(da ne narucis samo novu osovinu pa onda tek vidis da je "pretanka")

 

sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

juce je motor sastavljen, sad treba da ubacim masinu u ram i da kresnem ;D bila je kriva osovina sto klize viljuske na njoj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja