Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia sr50 - saveti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

E ovako poshto sam imao priliku da provozam ovaj skuter od drugara skoro pa sam odluchio da ga pazarim.Poshto je skuter kupljen nov u aprilu i preshao 1500km kapiram da nema tu shta mnogo da se pipa,ali me interesuje kakvi su na duzhe staze poshto nije bash jeftin s obzirom da je skuter u pitanju tako da bi kod mene bio bar 2-3 godine.Znam da na njih daju 3 god garanciju,e sda mene zanima kakve su cene delove, jel ima neku manu inache?Na shta treba da se obraca pazhnja i kako se ponashati prema njemu u daljoj eksploataciji tj ima li neki posebni tip?

Znam da je karburator, da ima vodeno hladjenje, blokade skinute itd.Ma skuter je ovako perfektan ali eto interesuju me neka iskustva kako se sve to ponasha dalje???

I da jel zna neko koliko sad izadje nov?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Dobro tolko mi je i rekao da je platio plus ima nekih stvari josh koje je ubacio.

A dobijam ga za neshto manje para :)

E sad kad bi mi josh neko neshto rekao o skuterchicu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Imao sam Yamahu Aerox 50 ccm, dakle 2t, zver od skutera, i imam iskustva sa 50ccm. Ako je nov, tu  nema sta posebno da radis, redovan servis, jutarnje paljenje na kurblu+  da ga pustis ujutru 2 min da radi, znaci nema turiranja.

 

Pomenuo si "neke stvari koje je ubacio" ...sad ako je kit u pitanju, tu moras biti veoma oprezan, naime, samo ODLICNO nastelovan kit ce ti izvuci performanse iz skutera, a vecina kitovanih skutera koje sam vozio,su samo VELIKI potrosaci, dakle pripazi na to.

 

Ako je garancija 3 godine, onda stvarno nemas brige, redovno menjaj plocice, sipaj ulje redovno ( kod mene je bilo na svaki 4 rezervoar), i pichi!

 

Ako imas jos neka pitanja ...tuj sam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Nije kit u pitanju samo je skinuta blokada.A od stvari uzeo je nozhicu koja je ladno dodatna oprema i koshta 70 evra,onda xenoni,excalibur alarm i tako.

 

E sad ovo mi nije jasno za prvo paljenje na kurblu?Zashto to?to mi je i on pomenuo da su mu rekli ali se nikako toga ne pridrzhava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ima nozicu i xenone...uzimaj!

 

 

Sto se tice paljenja na kurblu...samo cu ti reci da ce ti produziti vek motora, a ja sam ga cak vecinom palio na kurblu, nekako je mocno... :D Ja sam sa mehanikom , ko sa matematikom , znaci los...zasto paliti na kurblu ujutro ce ti reci neko ko ima vise iskustva u mehanici od mene...ne bih da lupam gluposti ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

@Kanarinac ma pazari,xtra skuter... piaggio mashina,ne mosh da pogresish  ;D nemoj samo ditech da uzmesh i to je to...

@Kems shto se ne bi isplatilo  :)? msm zavisi shta sve treba da se menja... al ono... klip i cilindar original fabricki kontam da nisu preko 200 e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

Imao sam ja SR50, model pre ovog najnovijeg, i da ti kazem, nije se bas dobro pokazala... pukla radilica na 9.000km, otisli bocni lageri na 13.000km... a imam 4 druga koji imaju najnovije aprilie sr50.

Aprilia sr 50 r --- ima leo vince, sportske rolnice i federe, ide 98km/h i do sad, za 10.000km se nije pokvarila, 2007.god

Aprilia sr 50r --- skroz serijska, samo sa skinutim blokadama, ide 75, 2006.god, otiso amortizer zadnji na 4.000km

Aprilia sr 50 r factory: 2005.god POLINI kit, POLINI speed contol, Leo Vince ausput, 105km/h.Stavljen kit kada je motorzaribao na19.000km

Aprilia sr 50 r factory: 2006.god, serijska sa skinutim blokadama, ide 80km/h, presla 10.000km, otisli semerinzi na prednjoj viljusci

 

To su njihova iskustva, te skutere vidjam svaki dan i znam dobro svaki. Lepo izgledaju, lepo idu, ali gilera runner sp 50 je bolja po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NBG, -72-

gio, trebace klip da se menja, i mozda rolnice posto dosta vrti u prazno dok krene, pa posle navlaci do jaja, dosta je presao pa sam zato pitao, shta znam... :) A ne bih ga menjao, mnogo dobar skuter + ima leo vince, vozio sam ga 100... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Kapiram da za 3 godine koliko traje garancija necu preci vishe od 20000,a sve shto rikne ima pod garanciju da ide :)

Nishta onda sam se 99% odluchio da je pazarim,mada me malo cagivamoto naplashio sa ovim shto je napisao al opet razlichito su vozheni skuteri ti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kada sam video vasa iskustva bas sam se razocarao u motor. Moj kineski sprint max je preso 13000 i dalje radi kao prvog dana,znaci sa samim agregatom nisam imao nikakvih problema. Jedino sto sam zamenio je pogonski zupcasti kais (1500 din) i pozicionu sijalicu (20 din). Sa mojih 110 kg ide do 80 ali je daleko tromiji sto se tice ubrzanja od gore pomenutih skutera. Potrosnja ispod 2L na 100km. Moj drug ima sprint ali onaj naj obicniji i preso njime preko 20000. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

e  nije mi bila namera da te uplasim  :D 

Skuter izgleda extra, extra ide, R FACTORY modeli trose 2 - 2.5 l / 100km ali ih kod nas nema novih u prodaji. Mene je zezala Aprilia SR 50 model pre ovog najnovijeg, a ovi novi su dobri. Napisao sam ti sta je ko na koliko km menjao. Kupujes SR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Kupujem definitivno.Trebao sam ovaj gore shto sam opsisao shto ima xendze, alarm itd.Al drugar ima nekog kupca vec pa cu juriti onda neku na oglasu.Inache sam se lozhio nekog r-a od 600ccm da uzmem ali nemam kesha za to a necu da uzimam 10 godina star motor.Takod a ce i ovo lepo da me sluzhi par godina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam koje si godista, ali, iz iskustva ti mogu reci, da ces se smoriti posle godinu dana, tako da  bi ti preporucio neku 125 icu ili nesto bar loma jace od 50 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Pa pazi sad mi treba neshto tako da imam pored kola, da ne moram da se cimam kolima po guzhvi i sl. Za par godina ako bog da uzecu neshto jache od 600ccm mislim to mi je kao plan neki.A za sad ce me ova aprilijica sasvim zadovoljiti.Ako sam mogao keeway da vozim 2 godine mislim da cu u ovome moci da uzhivam bar toliko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Ma ako uzimash da imash pored kola.... i da se samo progurash kroz grad.... od tachke a do tachke b shto bi rekli  ;D onda samo napred,skuter je naravno keva za te stvari  :D srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Aerox mi se ne svidja nikako.

Ova aprilila je ona Spains mnogo je lepa.A kolko vidim po prichama ljudi od skutera u toj klasi birash onaj koji ti se svidja jer su svi prilichno slichni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Imao sam prilike da probam i jedan i drugi skuteristo vece.... Aerox mi se vise svidja zato sto ima obrtomer i bolju kontrolnu tablu. Drugar koji ima  novu SR je menjao semeringe u prednjoj viljusci i kais a presao je 6000. Na apriliji mi se ne svidja rezervoar za ulje posto mora da se skida maska napred pa ako si smotan ili ne znas lako je mozes polomiti. Inace skuter extra ide i serijski.Jos bolje je kada ima Leo Vince ili Tecnigas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Hvala svima ko je odgovrio i pomogao mi da se definitivno odluchim :)

Skuter sam uzeo i prezadovoljan sam znachi tek kad sam ga malo provozao kroz grad video sam o chemu se radi.Ide,lezhi,udoban je.Sve je znachi extra.1700 km preshao dakle kao nov je :)

Eto ja da se javim samo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja