Jump to content

Moto Zajednica

Nesto u vezi auspuha? :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Opet ja :D

Interesuje me ako motor ima, kako kazu, ispiranje vise nego sto treba, odnosno ako nema lonac da li to moze na neki nacin da skodi masini.

Npr, moj BMW nema lonce nego samo cevi, da li to smeta, mislim na masinu ne na komsije :D

I levi i desni auspuh nisu povezani, kao kod drugih.

 

404.jpg

 

Cisto da znam da li da ostanem na ovom, ili da nabavljam neke lonce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja mislim da ne moze da skodi nista masini ako imas samo cevi ali motor losije ide, to je provereno.

Ja sa moje Honda kad skinem to se cuje strava, puca k'o iz topa, bas super za komsije ali ne slaze dobro, puca, kao da nesto probija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Meni se cuje skroz ok, ali sam cuo kao kad motor nema lonac ili auto sve jedno, da nesto smeta motoru.

 

Znaci bolje ide kad ima, ok. Al me mrzi da ga metem :D tj. trebao bi prvo da se kupi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2
Meni se cuje skroz ok' date=' ali sam cuo kao kad motor nema lonac ili auto sve jedno, da nesto smeta motoru. [/quote']

 

Dobro si cuo! :D

 

Hvala na savetu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Znam da smeta kad nema grane ali kad nema auspuh... :roll:

 

Sve jedno, nema ni veze, izduvni sistemi su mi na sva 4 vozila dobri :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
Interesuje me ako motor ima, kako kazu, ispiranje vise nego sto treba, odnosno ako nema lonac da li to moze na neki nacin da skodi masini.

Moze lako doci do pregrevanja mashine, pa cak se moze desiti (ako si dovoljno "ambiciozan" na gasu) da se motor pregreje i zariba pre nego sto analogni instrument pokaze visoku temperaturu.

 

Nemojte skidati topove ljudi, uopste nevidim poentu toga... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Opet ja :D

Interesuje me ako motor ima' date=' kako kazu, ispiranje vise nego sto treba, odnosno ako nema lonac da li to moze na neki nacin da skodi masini.

Npr, moj BMW nema lonce nego samo cevi, da li to smeta, mislim na masinu ne na komsije :D

I levi i desni auspuh nisu povezani, kao kod drugih.

 

404.jpg

 

Cisto da znam da li da ostanem na ovom, ili da nabavljam neke lonce

Sa cevom bolje ide masina, ako je dobro velicina. Od cega zavisi da li je dobro cev? Od duzina i od debljina. Opet na zalost ne znam da ti objasnim zbog jezik, da kako radi. :oops:

Od top uopste ne zavisi rada motora :!: Ili jeste, nije svejedno da li je fabricki, ili sportski. Ali ako oba sportski, svejedno da li je akrapovic, ili devil top, ako je isti dimenzije. Znaci top samo zato treba, da tise radi motor.

Jos nesto, kod fabricki topa vise manje je sirina cevi i mreza unutra u topu.

 

yAY9v_top6zl.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ako je izduv potpuno otvoren moze doci i do izgaranja ventila. Potrebno je imati odredjen "otpor" kroz izduvni sistem, ali ne znam kako to izmeriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Ogulin-Hrvatska

Nemam pojma ali ja imam na svom drag staru skroz otvorene auspuhe-tj samo cijevi , i imam na njemu vaè 38 tkm. Puno mojih kolega ima isto tako i nemaju nikakvih problema . Bitno je da imaš ispušne grane-što èeš iza njih stavit to je stvar tebe i tvojih komšija :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Sticajem okolnosti uleteo mi je skoro nov izduv od honde cbr600f i osim što je fino legao odjedom èujem neke zvuke koje nisam èuo sa starim topom èak i pre nego što se raspao :wink:

 

izduv1.jpg

 

izduv2.jpg

 

izduv3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Pa , druze Bivane, ja isto imam skoro prazne cevi... :D:D:D Ima samo dve ploce probusene na par mesta, valjda da ne bi letele varnice, ali bogami, nista ne smetaju protoku vazduha. Kod mene, kad dodam samo malo gasa, grmi tako da ukljucujem auto alarme na ulici. U Rumuniji sam ih ukljucivao 4-5 u svakom vecem gradu od raskrsnice do raskrsnice u jednoj ulici :D.

A komsije sam valjda navikao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pocatello USA

Pa evo,

Ako pomeris lonce i ostavis samo cev na auspuhu onda ce vazduh slobodnije da cirkulise iz tvoje masine i cilindara. To znaci da ce vise vazduha biti usisano jel se vise vazduha moze izbaciti. To znaci da cela smesa moze da bude sa vise vazduha. U nekim slucajevima to moze da ti da bolje sagorevanje i vise snage. U nekim moze da bude i suvise razblazena smesa pa ce motor da kaslje. I ovo se moze poraviti. Pretpostavljam da imas Mikuni ili Kahen karburatore. Onda mozes naci na internetu gde se podesava smesa benzina i vazduha i svi karburatori moraju biti isto podeseni. Znaci pamti koliko si srafove odvrnuo ili zavrnuo. U kom pravcu treba da ides (odvrtanje ili zavrtanje) recice ti dokumentacija. Nadajmo se da sve ovo nemoras da radis i de ce motor bolje ici kad skines lonce. Ja sam imao problem na mojoj hondi shadow posto sam stavio samo cevi a skinuo auspuhe koji su bili fabricki odabrani. Srecom Shadow ima samo dva karburatora tako da nije bilo tesko ubaciti vise benzina u smesu

Ako imas pitanja pisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB450, BMW R65, Yamaha Vino, Piaggio Hexagon

Po nekim mojim saznanjima a i dok sam ucio o tome u skoli a posle i tokom rada u servisima , auspuh kod 2 taktnih motora i kod 4 takta motora ima velikuih razlika.

Koda 2 takta auspuh povezuje i potpomaze sagorevanje , punjenje cilindra smesom (sto je najvaznije kod njedga jer nema ventile pa auspuh u neku ruku obezbedjuje zatvaranje cilindra umesto ventila) koja se koristi za rad ali i smanjuje ispiranje cilindra motora.

Kod 4 takta auspuh je manje vise u funkciji sprovodjenja izduvnih gasova i njihovo utisavanje ka zeljenoj tacki na vozilu ali i takodje sluzi i kao kod 2 taktnog motora za sagorevanje smese koja nije u potpunosti sagorela u cilindru .

Tako da nije isto kod ova dva koncepta motora i funkcija im je slicna ali ujedno i razlicita. Dok 4 taktni motor moze raditi samo sa izduvnim cevima kao auspuhom (pri cemu se sigurno dobija na snazi motora) , dvotaktni motor mora imati auspuh ili dovoljno dugacku i profilisanu cev da bi obezbedio dobro punjenje i zaptivenost cilindra a samim tim i rad motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja