Jump to content

Moto Zajednica

Vintage Day-Seattle

Recommended Posts

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

--------------------------------------------------------------------------------

Nedilja Jun 4 2006 ,a trke je 10 Juna.Motor je na radnom stolu jer curi ulje na sastavu bloka motora ,ram oper curi(ulje u ramu).Bolje receno cili motor je u djelovima do zadnje vide.Tog istog dana nosin ram kom prijatelja da se vari i varimo ga 40% srebrom da bi var ima elasticnost.U medju vrimenu san rastavija cili motor.I iman sta da vidin kad san sastavlja blok motor silikom koji koristin mora da je bija star jer se nije razlija pri spajanju kucista bloka tako da je curilo ulje na prednjem djelu motora.Ajde zavrsin to za par sati ,ali tek sada festival pocinje.Tribaju da se bregaste uzupcu oper i to mi uzima oko 6 sati.To je vec bija ponediljak i oko ponoci iden kuci ,a bregaste nisu uzupcene .Surta dan na posa pa poslin posla ostaje opet do ponoci da bi uzupcija bregaste.Polazi mi za rukon da to zavrsin bez pravljenja posebnih kajli(vec sa ima par napravljenih koje su .3mm-1 mm van osi) .U sridu san motor ubacija u ram instalira prednji i zadnji trap.Poveza criva za ulje,instalira kvacilo...itd.Cetvrtak san proveja opet do ponoci vrsljajuci po struji jer svaka zabica je bila na zadnjoh niti pa tako minjaj sve zabice,otisa san kod Toma da bi upasovali nove ispusne grane i auspuhe.Izgleda super zadovoljan san samo tako .Petak inden da pokupin prednji oklop i da postavin,ali tip koji mi je radija vitobran nije ga napravija po starome i ne pase.Tako da posa koji triba da bude maksimalo sat vrimena izgubin oko 5 sati.Zavrsin sve to i evo skoro 22:00h,a u 02:00 triban na put za Seattle.Upalin motor on radi 30 sekundi i ugasi se ...e tu san vec malo popizdija gledan da uzmen cekic ili da iden kuci.Odlucin da oden kuci da se otusiran i da odspavan makar sat vrimena............... ......

 

Subota ujutro 01:00 sat mi zvoni ja se dizen ki vampir sa samo sat vrimena spavanja.Pakujen odjelo,kacigu,rukavice,cizme i stitinik za kucmu..........par licnih stvari za higijenu i pasos i pravac radiona da natovarin motor i alat.

Na granici nema problema jos mi tip pozeli sricu na trci..

 

Sad kad san stiga poslin 3 sata na stazu triban da cekan oko 2 sata da otvoru kapiju.Usa na stazu parkira se, otisa da se registriran.Obavija tehnicki motora i opreme bez problema.

 

Posto motor nece da upali propustija san dva treninga tj. cilo jutro samo radili na motoru da bi ga upalili.Nemogu da vise razmisljan svi mi pokusavaju da pomognu.I 1 vrimena prid trku uplaimo motor ali nece da radi na dva cilindra ispod 3000 okretaja.Tu rastavin karburator ali sve je u redu,izlijen gorivo iz rezervara i ulijen cisto ali opet isto .Nista upalimo ga opet i nastelujem ga najbolje sta mogu pod tim uslovima rada.30 minuta do trke svi smo spremni,a gost ovoga Vintage day-a je Gary Nixon Legenda Americkom moto sporta i sampion u 2005 na Triumphu T150 Rob North.

Tom i Mick su se naostrili jer ako ga pobjedu to je oda su prvi u drzavi

 

Prva trka:

ja san na vanjskoj poziciji u drugom redu.Iman los strat i skoro zadnji sa linije.ali poslin drugo kruga na pravcu prozlain cetiri motor za redom(BMW 750R,Norton 750,Suzuki Water Buffalo & Ducati 750ss),ali Norton i Ducati mi vracaju to na kocenju ili u krivini.A ja opet na pravcu u sve tako do prizanjeg kruga di san Ducatija prisa sa unutrasnje strane i lakton oces zid ,ovaj mora da se malo pripa i vidija da san ja ipak mlo ludji tako da san ga ostavija za 10 duzima motor.I prvu trku san zavrsija na 7 mistu od na 12 u kasi .Tom i Mick su odrali Nixona i oborili svoj vlastiti rekord staze sa 1;45 na 1;42.8.

 

Druga trka iman bolji start od prve trke.Ali ova trka je skracena za 2 kruga.Izgubija san jednu poziciju nakon drugog kruga ali san je povratija u sljedecem priticajuci na kocenju Hondu CB750.Motor u danje ne radi kako triba ,u zadnjem krugu mu otpa auspuh ali mi dozcoljavaju da zavrsin trku.Zavrsavan 5 i to je komacan rezultat u plasmanu .Nije lose sa obziron koliko san pegula ima i nisan ni spava.

 

 

Jedvo san odveza obe trke toliko san bija umoran da san u nekin krivinama isa toliko sporo da su me oni koji su bili po dosta iza mene preticali ali ja san se pouzda na brzinu na pracvu tako da san vraca izgubljenu poziciju bez problema.

 

 

Po nezvanicnin rezultatima i dalje san treci u plasmanu i drugi u Super Twins.Tako da vam mora reci da san zadovolja jer svi koju su vozili taj dan voze minimun 10 godina.A ja ovo je meni 3 sezona tj. 2 ozbiljna.......ram i dalje curi ali popravicemo da valjda prije sljedece trke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Nikola kod tebe je stalno uzbudljivo :wink:

 

Samo napred, navijamo za tebe!! :fcab: a motor ce, valjda :moli: biti ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
E yebiga! Mnogo problema. Sta je razlog tako teskom uzubljavanju?

 

British Engineering! :D

 

Svaka cast Nikola! Ti si nas Sampion! Doctore Nikola!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
E yebiga! Mnogo problema. Sta je razlog tako teskom uzubljavanju?

 

Pa trkace bregaste i zupcenje je sada malo drugacije nego kod fabrickih.Imas dvi bregaste,radilicu i zupcanik koji ih povezuje.Ako promasis jedan zub na zupcenju to ti je +- 15 stepeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
E yebiga! Mnogo problema. Sta je razlog tako teskom uzubljavanju?

 

British Engineering! :D

 

Svaka cast Nikola! Ti si nas Sampion! Doctore Nikola!

 

E dotur ti je nesto veoma vazno u nasem narodu :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

evo jedna slika ..........

 

Dce8r_dsc05395b5pg.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
A jesu te potjerali Nikola!

 

Je*iga Cale oci oni ali je se nedan :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Nikola rulz!!!

 

Znaci sljedece sezone se ocekuje titula,samo naprijed,sve najbolje!!!

 

Nadam se da nece biti problema sa bajkom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja