Jump to content

Moto Zajednica

Stromeri na Evropskoj turi....Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaba i ja smo krenuli u nedelju oko 10 ka Tari. Ovaj put opremljeni kako treba i spremni za kisu koja je trebalo da pocne da pada svakog trenutka.

Krecemo sami posto je par devojcica sa foruma odustalo zbog toga ‘sto ce malo da pokisnu’.

 

Od Beograda do Cacka kisa nije padala. Put je bio uglavnom suv, tek na momente vlazan.

Kako smo prosli Cacak i krenuli ka Ovcarsko-Kablarskoj klisuri, pocelo je da lije kao iz kabla. U zezanju sam rekao Svabi da ne bismo primetili neku posebnu razliku da sa puta skrenemo u reku.

Usput smo nailazili na automobile prevrnute na krov i slicne scene. To je kad ljudi ne znaju da prilagode brzinu “stanju puta i uslovima saobracaja”

Negde oko 12:30 shvatamo da nema fore da stignemo do zlatibora na trku F1 u ulecemo u Uzice. Vozim ka centru grada (to mi je prvi put da sam uopste usao u taj grad), kao da je Beograd. Sere nas da je to strasno. Nalecemo na do jaja kafic sa 3 televizora. Na sva tri prenos trke. Stizemo tacno na krug za zagrevanje. Od srece placam pice svima u kaficu (u unutrasnjosti to i nije neka cifra).

Kraj trke docekujemo potpuno obuceni, jer nam je ideja da se za pola sata popnemo do Zlatibora na pocetak SCG-Holandija. I ako kisa ne prestaje da pada, stizemo na pocetak tekme (bolje da je nismo ni gledali). Tu rucamo. Ekipa nam javlja da ce stici tek oko 19h. Kisa ih razbija.

 

Svaba i ja sa Zlatibora krecemo na Mokru Goru. Usput kisa prestaje da pada tako da nam je sada mokro samo odozdo. Pravimo i prve slike negde u Kremni:

 

404.jpg

 

Ja, konacno, u rain gear:

Byfv2_dsc032492aa.th.jpg

 

Smajseru, ovako treba da ti izgleda motor:

YZHNa_dsc032460vh.th.jpg

 

Nastavljamo ka Mokroj Gori. Odlazimo u Drvengrad (slike ste videli prosli put pa necu sada da ih kacim).

Posle toga odlazimo u hotel. Dogovaramo sve za smestaj nasih prijatelja, presvlacno se (kisa je potpuno prestala da pada) i cekamo poziv da krenemo nazad u Kremno da docekamo Stromere.

 

Javljaju se. Krecemo..

 

Prvi susret na pumpi:

404.jpg

Smestaju se. Izvodimo ih na veceru…

404.jpg

HHFlF_dsc032581ph.th.jpg

 

Hotel je perfektan. Prelep ambijent. Jedan Englez mi kaze da ga potseca na Svajcarsku.

Setio sam se da bih mogao da vam slikam sobe, ali tek kad smo Svaba i ja rasturili stvari po njoj pa vise nije licila ni na sta.

 

Posle vecere, ispijenih piva…idemo na spavanje:

m5gab_dsc032568yo.th.jpg

 

Ujutru dorucak, provera opreme, stanja motor, pritisaka u gumama…

yYP9f_dsc032981np.th.jpg

IOYQv_dsc032967su.th.jpg

Zq79N_dsc032869sv.th.jpg

 

 

IB mi svojim Yoshboxom, velikodusno prepravlja centralnu racunarsku jedinicu i ispravlja stvari koje u Suzukiju nisu napravili kako treba. Posle toga, motor stvarno drugacije radi. Perfektno mirno na nizim konstantnim okretajima, bolje povlaci, okretanjem 1/3 rucice gasa, dajem ½ gasa i td…PERFEKCIJA!

404.jpg

 

Ovo se zove small world!

Kalifornija:

DFj1i_dsc032673yl.th.jpg

 

Velika Britanija:

hyxIR_dsc032709nw.th.jpg

 

Spanija:

61UW6_dsc032689gb.th.jpg

 

Norveska:

9ESjh_dsc032734jr.th.jpg

 

Nemacka:

x3ykI_dsc032697tg.th.jpg

 

Srbija:

A3d4r_dsc032741nw.th.jpg

 

Simonov (GB) suvozac:

kAUdy_dsc032794yv.th.jpg

 

Jordi (Katalonac), je par meseci pre puta kupio novu masinu. Novi model BMW 1200GS Adventure. Probao sam da vidim kako mi stoji. Ako ikada budem menjao Stroma (u planu mi je nov sledece godina), to ce biti za ovo!

404.jpg rq5pY_dsc032784je.th.jpg

hguFP_dsc032933uk.th.jpg

 

Spremni smo.

404.jpg

404.jpg

 

Vozimo zajedno nekih 40km

404.jpg

 

a onda rastanak. Stromeri (i onaj jedan uljez) krecu kod Gashe u Bar, Svaba u neko njegovo selo (da bi dosao do njega, morao je da ide kroz Bosnu) a ja kuci u Bg.

 

Vreme blago oblacno. SUVO! Za popodne najvalju kisu. Od Tare do Beograda nisam stao ni jednom. 240km za 2:40min.

 

Eto tako je to bilo. Fenomelni ljudi, fenomenalno druzenje….pozivi za nove ture i gostovanja u Norveskoj, Nemackoj, Engleskoj, Americi..….

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Evo malo i nastavka puta Stromera...

Docekao sam ih na mostu na Djurdjevica tari, odakle smo nastavili da se spustamo prema moru. Dan kao izmisljen. U Podgorici i na primorju gotovo 30 stepeni. Putovao sam do gore u idealnim uslovima, a onda kada smo se vracali, pravi pljusak u okolini Mojkovca. Put nas je vodio po ivici oblaka, pa smo pokusali da mu pobjegnemo i na kraju i uspjeli. Vecerali smo u restoranu na Skadarskom jezeru i polako stigli u Bar. Sjutra se ide na Lovcen...

404.jpg 404.jpg

 

404.jpg 404.jpg

 

1oBuj_dsc021593mv.th.jpg 404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
a onda kada smo se vracali' date=' pravi pljusak u okolini Mojkovca. [/quote']

 

E ovo vec postaje neverovatno :shock:

Oni, po zavrsetku ove ture, nece vise znati da voze po suvom (za one koji ne znaju - 13 dana do sada i samo jedan bez kise)

 

Gasho, slike su ti odlicne.

 

Daj mi ovu pretposlednju na mail u punoj rezoluciji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Djuro nisi rekao ko su sve "devojchice"......

 

Ja j.... me pas!!! Kad ja slusam zenu...''najavili su da ce govna da padaju...ti imas dete..lako je njima da se zajebavaju....itd...etc.... :? ''

Stvarno se izvinjavam' date=' drustvo, ali odoh malo do auto puta da vozim u suprotnom pravcu, 'ki onaj baja prosle godine, sto se zakucao u cetvorku :shock:

 

Bojim se da me Bog ne kazni sto se ne vidoh sa bracom ''sektasima''. '](*,)

Jedino sto me malo tesi, je izbegavanje osecaja ''sad cu da skocim u govna od muke'', koji bi me preplavio da sam stao pored one bembare na kojoj se izlezava Schubert...Bolje je ovako... :retard:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Djuro nisi rekao ko su sve "devojchice"......

 

Ja j.... me pas!!!

 

Dobro' date=' nisi jedini. Ima ih tu jos, samo se jedan nazvao konjem :wink:

 

Nego, zaboravih. Uglavnom svi imaju scotoilere:

 

404.jpg

 

Zgodno kada se ide na duze puteve. Nema drkanja sa podmazivanjem svakog dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Bravo Djuro...! :)

Odlichne slike i josh bolje druzzenje!

ps.Mogli ste i mene da zovete...sad sam uradio servis na 1000 i mogu 'de 'ocu.... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Bravo Djuro...! :)

Odlichne slike i josh bolje druzzenje!

ps.Mogli ste i mene da zovete...sad sam uradio servis na 1000 i mogu 'de 'ocu.... 8)

 

Ma pao si mi na pamet, naravno, ali sam bio siguran da nisi nabio vise od parstotina km (vreme te nije sluzilo bas) i da ne mozes jos na neki dalji put

 

Bice toga jos, ne brini :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

:shock: koliko Stromova na jednom mjestu cojece.....

 

polako ali sigurno pocinjem da vam zavidim... al neka, postavicu slike neke i ja ako Bog da za nekih mjesec ipo sa puta po Evropi, pa ce bit zavidnih ljudi jos ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
:shock: koliko Stromova na jednom mjestu cojece.....

 

Ja na onim slikama vidim samo jedan motor 8):lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

TPXVm_dsc033046rn2ri.th.jpg

 

Kako mi se cini, ovako ce izgledati i BJB okupljanje za par godina... :lol:

Stvarno taj Strom postade kultni bajk....

 

Salu na stranu, mora da je bio extra dozivljaj biti deo ovako nekog internacionalnog skupa "istomisljenika"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

evo ovde imate link ka svetskom V-strom forumu sa slikama celog njihovog puta, pa koga zanima, moze da pogleda:

 

http://11109.rapidforum.com/area=026&topic=102674985279&reverse=1

 

Obuhvaceni su svi razlozi zbog kojih vozimo motore....voznja, druznje, novi predeli (gradovi, dzave)...

 

Vredi videti (a kako od njih ko stize, tako se dodaju nove slike)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja