Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za sve koji se razumeju u mehniku motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Pitanje je: Sta sve ne valja na ovom motoru, bar iz onoga sto se vidi na slikama? Nasao sam ovaj motor na internetu, ali se vidi da je ostecen, pa sem farbe, migavca i krive prednje felne, ja ne vidim da mu jos nesto fali. Po mojoj proceni udario je u neku rupu, iskrivio felnu, mozda i viljusku i malo zagulio masku. E sad ako neko drugi vidi jos nesto slobodno nek napise, posto se razmisljam da pazarim ovu masinu jer je povoljna, ali ne znam koji su kvarovi i koliko bi me izasla popravka, pa mozda ima majstora koji bi znali odgovore. Inace motor je 2007.godiste i presao 950 kilometara, znaci kao nov. Unapred hvala i pozdrav.

 

z7503.jpg

 

z7501-2.jpg

 

z7502-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja vidim da je viljuska prilicno kriva, da nesto nije dobro oko kocionih klesta, i da pored dekla gde ide sajla od kvacila fali neki deo. Jedino je problem ovo sa viljuskom, da nije negde poterala i ram. Ako ga prodaju ovako ostecenog mora negde pisati sta mu sve fali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Nazalost ne pise , samo pise da je ostecen i da za vise informacije zovem telefonom, ali su Nemci u pitanju a ja nemam pojma nemacki, pa prvo da pitam kolege bajkere pa onda da li da zovem ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

mislim da se je neko spičil preko rubnika.

vilice mislim da niko nebude htio ispravljat(ravnat)(nove vilice od 500-1000 eura)

rama mislim da nije popila oštečenje-obično puca rama kad je udarac u visini svjetla-ovdje to nije bilo.

treba nova čeljust kočiona,kotač (skupo novo original)

 

sa malo snalažljivosti kod običnog majstora šteta bi bila po meni od 500-700 eura max.

na servis nikako ič jel ispod 1500 eura nebude išlo ....

sve je to moja slobodna procjena.

 

realno stanje motora se može ustvrdit tek nakon probne vožnje .....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

felna se ispravlja bez problema.

 

štapovi moraju novi jer su komplet krivi, usd vile se retko retko kad ispravljaju, raspitaj se koliko su komletni štapovi (ili se raspitaj u kawasakiju koliko su cevi jer ti verovatno ne trebaju unutrašnje kompnente ogibljenja), trouglovi se takođe isravljaju.

 

ram mora da se pogleda na licu mesta, čini mi se da nije povukao ali ništa bez pregeda..

 

fali ovaj dekli, moraš i njega da pojuriš.

 

 

 

 

pokušaj na e bay -u, ovih motora ima dosta verovatno ih ima i dosta polupanih koji su otišli u delove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Po mojoj proceni udario je u neku rupu

 

Od dve tone, koja mu je oduzela prvenstvo prolaza!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Po mojoj proceni udario je u neku rupu

 

Od dve tone, koja mu je oduzela prvenstvo prolaza!  ;D

 

Za.ebane te rupe  :). Nego nisam ti ja mehanicar i ne znam mnogo stvari, ali zato postoje dobri ljudi koji ce da odgovore na moje postavljeno pitanje. Iz odgovra vidim da ima lepo da se popravlja, sto sam ipak i predpostavio jer je cena bila niska. Ko zna sta mu jos sve fali a da se to na slikama i ne vidi. Hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  motor je imao sudar sa necim sigurno i nije za uzimanje ako nisi mehanicar ili budjavina majstor , to obicno kupe serviseri malo nabudje i prodaju a ti blago meni uzmi radi svoj posao i skipi kintu za motor koji ces voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

  motor je imao sudar sa necim sigurno i nije za uzimanje ako nisi mehanicar ili budjavina majstor , to obicno kupe serviseri malo nabudje i prodaju a ti blago meni uzmi radi svoj posao i skipi kintu za motor koji ces voziti.

 

I kada skupi kintu da kupi motor, naleti na neki koji je bio ovako ostecen pa sredjen za prodaju...

Malo sale.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Risan

ova kava je sigurno vredna paznje od viljuske vjeruj nemas sta da iskoristis a i tocak je prilicno unisten nova viljuska ti je negdje oko

1400evra a ako te sreca posluzi pa nadjes polovnu pa je platis 700 - 800 evra a ovo na deklu gdje dodje lanac distribucije ne vidim na slici

ako nista unutra nije osteceno taj poklopac nebi trebao da bude skup

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Ipak nije ovaj motor bas toliko povoljan da se pazari kad ima toliko toga da se popravlja, bolje kupiti neki ispravan, nego se zajebavati oko ovoga!  Hvala svima na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja