Jump to content

Moto Zajednica

Bye, Bye Gixxer....smrc

Koji sledeci motor?  

18 članova je glasalo

  1. 1. Koji sledeci motor?

    • Honda CBR1000RR
      5
    • Suzuki GSXR 1000
      8
    • Kawasaki 10R
      5
    • Yamaha R1
      1


Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova

Prodade mog Gixxera danas...trebalo mi "cak" 6 dana da ga prodam od kako sam postavio oglas na internetu. :lol::lol: Prodao sam ga posto ima puno milja - 10k iliti oko 16K km, pa se plasim ako ga zadrzim jos jednu sezonu ima cena da mu puno padne. Ovde u USA ima neko cudno pravilo da ako motor ima vise od 10K mnogo se tesko prodaje a i za male pare. Ja sam izvukao moje pare..platio mi $8500.00, a ja ga platio prosle godine $8800.00, sto i nije tako lose zar ne? lol. :wink: vrlo sam zadovoljan sa cenom i prodajom jedino me malo brine tip sto ga je kupio.

 

Nadam se da necu da uvredim puno ljudi ovde, ali brate petnaestogodisnjak (15) je ipak malo prerano za 750!!! Ali sta cu ja tu da radim, ako mu roditelji kupuju, pa ne mogu ja da imam grizu savesti sad, ili ne? Nemam pojma. Decko ce da napuni 16 u avgustu, pa tek onda da uzme dozvolu za kola i motor ( znam da mnogi znaju, ali za one ko ne znaju, u USA se kola voze sa 16 godina). Tako da ce motor da sedi u garazi 3 meseaca. Inace decko je odrastao na Dirt Bikovima i vidim da je talentovan i vrlo upoznat sa motorima, ali ipak on ima samo 15 godina. Moj motor nikad udaran, nikad spusten, nigde ni ogrebotina , ali se plasim da tako nece dugo da ostane, ali sta cu ja...???

 

E pa ja cu sebi da uzmem nesto od litre !!!! Ajde sad forumasi pomagajte, CBR1000RR, R1, GSXR 1K, ili 10R???

 

Naravno, samo novo dolazi u obzir. Posto jos uvek imam sta da vozim na dva tocka (ST1300) nije mi hitno da nesto nadjem, pa mozda i sacekam da modeli za 2007 izadju za koji mesec.

 

Sad me ceka gomila istrazivanja, citanja, voznji,...dok ne nadjem onog pravog. Da li se zna koji ce model da bude promenjen za sledecu godinu? Ja mislim R1 posto je isti vec 2 godine, 10R i CBR1K su izmenjeni malcice ove godine, GSXR1K je isto tako isti vec 2 godine..trenutno me najvise privlaci 10R ali brate sto je ruzan....znam ja da je najbolji ali jednostavno linija me ne privlaci bas puno. Moram da nadjem neki za Test drive pa da vidim kako ide.

 

Cujemo se.

 

Mladen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

El da??? Hmm, nema sta meni se Gixeri svidjaju od kad sam ih prvi put video 1991...ali mi se trenutno ne svidja to sto nema vizuelne razlike izmedju 1k, i ovih manjih of 600 i 750...ali nema sta on je #2 na mojoj listi trenutno...

 

Moja licna lista ide otprilike ovako nekako:

 

1. 10R

2. Gsxr1K

3. R1

4. CBR1K

 

Ali sam odlucio sve ih provozati pre nego sto se odlucim. Problem sa Hondama je to da im ima skoro 50% tipova sa kojima ja vozim...a npr nema ni jedan 10R...

 

A evo i slicke, u boji koja me zanima...BLACK

 

9OeDw_gsxr1000k6silver6b717b9cc.th.jpg

 

Pp0co_r1blk3sized1qs.th.jpg

 

5ta2i_black10r8aw.th.jpg

 

1Gjx3_cbr1000rrblack5an.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Suzuki je najbrzi od navedenih, Yamaha standardno plijeni izgledom, Kawasaki je ove godine napravio puno mirniji motor nego predhodni, a Honda je NAJBOLJA! :D

E sad, ne znamo tacno sta ti treba od motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

E pa ja cu sebi da uzmem nesto od litre !!!! Ajde sad forumasi pomagajte' date=' CBR1000RR, R1, GSXR 1K, ili 10R???

 

 

[/quote']

 

A koliko TI imas godina?! :twisted:

 

Salim se, posto vidim da brzo mijenjas motore uzmi CBRa jer ce najbolje drzati cijenu i najjednostavniji je za odrzavanje i najpitomiji za cestu.

 

Ako mislis da cesce ides na stazu uzmi fino trimovan trkacki motor, do staze ga stavis u gepek od ST1300 :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Po meni CBR, i to model 04/05, taj mi je lepsi! :D

Drugo, po meni ima najbolju zavrsnu obradu, a trece, i ono sto mene privlaci je to sto motor nije preterano agresivan, navise mrzim da mi motor "pogleda" u nebo svaki put kad mu jace odvrnem gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Moja licna lista ide otprilike ovako nekako:

 

1. 10R

2. Gsxr1K

3. R1

4. CBR1K

 

Moja lista bi bila isto takva, samo sa obrnutim redosledom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Imam 25 godina .... :D:D

 

Naravno da cu da uzmem sta mi srce zeli..kao sto sam to uradio i prosla dva puta, a ovde sam postavio pitanja cisto onako, bez velikog razloga, malo radoznalosti da vidim sta ljudi vole, malo da podelim ovu moju "muku"....

 

sto se tice za sta mi treba taj motor...pa za ono sto me treba sve do jednog motora od ova 4 bi zavrsio poso i to 110%, znaci vikendom malo da rovim lokalne krivine, sa vremena na vreme na stazu, i poneki Run to the Bridge ( ima tu jedan most na granici Texasa i Oklahome sa preko 2-3 km pravog puta sa vrha brda vidi se u p.m, kompletno bez saobracaja....e tu se vozi brzo...180, 190 mph!)

 

Znaci, zakljucak je taj da ja hocu sve da ih provozam (jedino sam vozio R1) pa da vidim koji mi pasuje najbolje..svi ovi motoru su veoma slicni po snazi, brzini, pa cak i po upravljanosti (steering)...tu je verovatno Honda najbolja kao sto vi recete- najpitomija...ali me trenutno najmanje privlaci ..sta cu. :cry: :cry: 8)

 

Interesantno je to da eto cini mi se najvise ljudi prica o hondi, ali u glasanju 10R vodi. Mislim da mi je 10R najzanimljiviji posto svi eto pricaju kako je to "beast" of motora, pa bi teo da oprobam da vidim o cemu pricaju. Kao sto rekoh nisam ga jos isprobao, ali jesam sedeo na njemu i sto se tice sedista, rukohvat do upravljaca i nogohvat (? dal se tako kaze?) do rearsets mi stvarno prija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Znash kako....

 

Honda je "verovatno" najbolja,najupravljivija,najpitomija,najbolja zavrshna orada...itd...

 

Ali meni lichno je DOSADNAAAAA

 

U zadnjih par godina su postali toliko KONZERVE shto se tiche stylinga.. :?

 

Moj izbor u celoj toj prichi bi bio svakako GSXR 1000 K6.....pa R1....nishta Kawa...i na kraju CBR 1000 rr.......

 

Jebiga,kapiram da su sve to SUPER motori ali u mom sluchaju je estetika dala prevagu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Moja lista:

 

1. Gixer 1K

2. CBR

3. Kawa

 

Ali sta cu ja tu da radim, ako mu roditelji kupuju, pa ne mogu ja da imam grizu savesti sad, ili ne

 

UBICOOOOO :mrgreen:

ps salim se naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Znash kako....

 

Honda je "verovatno" najbolja' date='najupravljivija,najpitomija,najbolja zavrshna orada...itd...

 

Ali meni lichno je DOSADNAAAAA

 

U zadnjih par godina su postali toliko KONZERVE shto se tiche stylinga.. :?

 

Moj izbor u celoj toj prichi bi bio svakako [b']GSXR 1000 K6[/b].....pa R1....nishta Kawa...i na kraju CBR 1000 rr.......

 

Jebiga,kapiram da su sve to SUPER motori ali u mom sluchaju je estetika dala prevagu... :)

 

Ma da dosadna Gixxer je isti od K1 do K6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: beograd/SRBIJA
Ma da dosadna Gixxer je isti od K1 do K6

 

Ako cemo tako onda je Yamaha jamaha najdosadnija!!!!

Uporedi sve modele i pogledaj koliko se razlikuju....!

Suzuki je posle K1 izbacivao svake god novi model.....!

Naravno ovo je moje misljenje,mozda se nekom svidi a mozda i ne....Nista licno......

 

 

 

No,ili Suza ili Kawa.........

Ja licno ne znam sta bih pre.....

 

Izvlacio bih sibice........ :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Slavonija

ukusi su razlièiti, uzmi onaj koji ti najbolje leži, a ne što ti drugi kažu.....

 

premda kad veæ pitaš: gsxr 1000..... ipak suza je suza, bila i bit æe!!!! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Od navedenih motora ubedljivo najjaci i verovatno najbrzi motor je ZX10 :!: :!: :!:

To vazi za prethodni model, ovaj je puno pitomiji, dosta slican Hondi po konceptu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Hvala svima na vasim komentarima...

 

Nego nisam video da je neko prokomentaritarisao koji ce modeli od ova cetiri da se najverovatnije re-dizajniraju???

 

Ja mislim da je vreme na R1 i GSXR1K posto su isti vec dve godine, a ovde dva druga su redizajnirana ove godine...ali nemam nikakve clanke/informacije da potvrdim ovo misljenje.

 

Sto se tice 10R..pa prosli model mi se vise svidjao nego ovaj novi (cisto estetski)..

 

a da Yoman...slazem se sa tobom i tvojim objasnjenjem o Hondi 100% :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Lapovo, Kragujevac
Od navedenih motora ubedljivo najjaci i verovatno najbrzi motor je ZX10 :!: :!: :!:

To vazi za prethodni model' date=' ovaj je puno pitomiji, dosta slican Hondi po konceptu...[/quote']

 

Pa, da na predhodni model sam i mislio, ovaj novi jos nisam stigao da probam :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

evo jos koja slika, jedan tip sa kojim vozim je danas postavio nove slike slikane pre nekoliko nedelje, a posto nema vise Gixxera, ostale su samo slike i uspomene.... :cry:

 

 

 

hPRVQ_meandbikea5sz.jpg

 

QTwuK_bikebigpicturea1oq.jpg

 

a evo i grupne slike, rano ujutru...

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Crni, odlicne su slike.

Kupi ono sto ti najvise "lezi na srcu", koji god da uzmes neces pogresiti - sve su to novi, besprekorni motori i samo nijanse ih odvajaju.

 

Srecno sa kupovinom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja