Jump to content

Moto Zajednica

Gramofon Akai AP-B21

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Imam gramofon Akai AP-B 21 više od 25 godina, lepo je radio do pre neku godinu kad prestade da radi jedan kanal. Sklonim ga ja u orman i zaboravim na njega. Rešim da kupim gramofon da mi ploče ne skupljaju prašinu, uzmem Project Debut III crni donesem, montiram, slušam ploče i setim se da imam Akai . Izvadim ga iz ormana, skinem staru glavu i iglu, kupim novu Rega carbon iglu i glavu, kabliće nove i zamenim. Svira deda ko zmaj, al pošto uzeh drugi okačim Akai na KP. Ako ima medju vama ljubitelja analognog zvuka može da dodje do odličnog gramofona. Tehnički potpuno ispravan, od mana jedna strana poklopca ima liniju, jedna šarka nedrži, ja sam nekad skidao poklopac skroz, a nekad ga naslonim pozadi na zid. Cena na KP 130 e, za drugare 120 e.

Na zadnjoj slici je naslednik.

 

063 318129 Milan0ee5784277cdb499d73871f7d000cf34.jpgb183d31b662941126d087c3b0d8e0f4f.jpg1188a99998e81301cd6eb750beeaf458.jpgb18ea0bbd8ba192b6213af4f0b4b89b2.jpgfd4bcd9bdd95b9fc87357e855290cac7.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Otišo do stručnjaka, zamenjen audio kabl koji ide do pojačala. Sve ispravno sad. Jedan je bio u prekidu pa u zavisnosti kako visi radi il ne. Upropasti mi dan umesto da se vozim ja se nerviram zbog kabla.

Oglas opet aktuelan, vintage gramofon za pravog ljubitelja vinila čeka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sve mi dodje žao što već imam gramofon... Obožavam vintage Akai,Onkyo, Yamaha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
2 hours ago, stari roker said:

Sve mi dodje žao što već imam gramofon... Obožavam vintage Akai,Onkyo, Yamaha...

naci ce se neki ljubitelj, ima nas koji volimo LP vise od CD-a :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Kolega, nisam kupac tvog gramofona jer imam svoj dosta solidan ali bih ti bio zahvalan ako bi mi prosledio kontakt servisera koji ti je uspešno rešio problem. 

 

Hvala unapred! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Vidim presao si sa S rucke na pravu, jel to samo onako ili imas razlog. Ja vrtim SL1210 duzi niz godina i usput sam pored njega imao desetak gramofona, i idlera i na lastiš i ništa me nije kupilo kao Technics

Pre dve nedelje mi je bio na servisu i štimungu jedan AKAI i čini mi se da je ozbiljna sprava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Vidim presao si sa S rucke na pravu, jel to samo onako ili imas razlog. Ja vrtim SL1210 duzi niz godina i usput sam pored njega imao desetak gramofona, i idlera i na lastiš i ništa me nije kupilo kao Technics

Pre dve nedelje mi je bio na servisu i štimungu jedan AKAI i čini mi se da je ozbiljna sprava

Hteo sam da kupim project debut 3 audiofilski koji ima s ručku, al mi u playeru rekoše da se više ne proizvodi, nemaju na stanju, umesto njega izašao je nov model sa cenom koja mi nije prijala. Ovaj sa slike sam hteo. Sad šta je tu je, rega planar 1 i ovaj debut 3 što uzeh su ista entry klasa. Za project sam se odlučio jer je lakše i jeftinije upgrejdovati iglu sa OM10 ili OM20 dok kog rege se mora menjati i odgovarajuća glava. Gledao sam i Lenko 3808 koji je izgledom kopija tehnicsa ima direct drive, AT shell, testovi kažu da je najbolja kupovina u tom cenovnom rangu ali...isti model ima i audiotehnika i reloop sa drugačijim oznakama, sve made in kina a to me odbilo malo. U al sam se raspričao 26202ee91c60a2233fa5095ce40e6a03.jpg&key=ebc42f0b10e15f171cb192ea4803a3a37690597711c41fd1a830c4fc7b55a878

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Kooega, nisam kupac tvog gramofona jer imam svoj dosta solidan ali bih ti bio zahvalan ako bi mi prosledio kontakt servisera koji ti je uspešno rešio problem. 
 
Hvala unapred! 
Imaš PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja