Jump to content

Moto Zajednica

potrebni saveti

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova

....u vezi sa kupovinom 125ice.

U skorije vreme planiram da kupim 125 ccm (ne mogu vishe zbog ogranichenja/godina).

Ovako: prvo, shto ne zelim jeste sportski(''trkachki'') motor,

obavezno 4t

vazno mi je da je motor poprilichno udoban(pomalo mi je dosadilo na tomosu da zuljam dupe na putu duzem od 60-70km)

ne treba mi motor za turiranje na sred ulice zbog,..., vec za duze puteve, moto skupove, kamp itd...znachi neshto pouzdano.

naravno da mi je vazno da ima snagu i brzinu, no to je pod dva.(manje vazno) neka realna brzina, recimo da na putu mogu da ga drzim oko 80-90km/h

cena do 5000eu,

ako neko ima savet, neka napishe karakteristike motora,cenu i ,...sve shto zna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: beograd/SRBIJA

Moj savet ti je Honda NSR ali ona je cvaja....

Ako imas neko da ti je doveze iz Nemacke sa nesto malo km mislim da je to pravi pogodak.....

 

Ali ako bas hoces 4t onda ne znam sta da ti kazem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Pancevo

Pravi motor za tebe je Honda Varadero 125, EXTRA udoban, Touring\Enduro motor, 130 kmh TOP speed. znaci 100tku konstantno vozis, 15ks, Vodeno hladjene....4T....i ja ga posedujem 8)

Sta jos da ti kazem? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja ne shvatam smisao savet ako se vec izjasnio da ne zeli trkacki motor i ne zeli 2T....prosto sam zbunjen.

 

Ukoliko si razmisljao o necem za udobno putovanje krstarecim brzinama od 80-90 km/h, verujem da na raspolaganju imas jednu solidno siroku paletu customa ili off-roada (kod ovih drugih moras sebi definisati udobnost voznje) i, naravno, skutera. Otprilike mozes i novo da pazaris za te novce u dosta slucajeva a da ne budu "Kinezi". Recimo, mozes da se dokopas i customa iz Hondinog Shadow programa ali i Yamahinog takodje, to je cak ono sto se kod nas moze nabaviti, slicno je, ako ne i dosta jeftinije sa skuterima i off-roadima. Konkretno, video sam jednu krasnu Drag-star Yamahu u Sapcu par godina staru od 125ccm sa V masinom na prodaju za nekih 2500 eura ako se dobro secam a na internetu sam itekako mnogo toga video sto se uklapa u Tvoj cenovni rang.

 

Da ja sad ne bih forsirao ovde custome (ja sam dosao do te tacke, ostale varijante su vec poodavno iza mene), opredeli se za tip motora a onda da probamo i nest konkretnije da savetujemo, 125ccm za do 5000 eura je zaista uslov koji obecava siroku lepezu ponuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

ovako: brzina kako si je ti nazvao krstareca, nishta vishe, ali naravno da na tojbrzini motor radi shto mirnije moze,dolazi u obzir off road costum i eventualno neki ''klasichan'' motor, kineze i skutere niposhto,pogotovo ne skutere,treba mi neshto kvalitetno shto ce da izdrzi dve godine obimne voznje,.....problem je shto ne mogu da se odluchim za tachni kategoriju/tip motora da li off road costum,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa odluci se, obe su kategorije obimne po pitanju samih modela.

 

BTW, koliko znas "Kineza" da nisu izdrzali te famozne dve godine? ;)

 

...naravno, na kubikazi koju trazis...nemoj ziveti u predrasudama ali ako vec odvajas toliki novac, onda slobodno veruj radje Japancima ili Evropi. Dakle, odlucivanje za kategoriju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

naravno, moze i za obe ali treba prvo jedna da se razmotri pa zatim i ostalo. Kod customa danas imas situaciju da krajnje ozbiljno deluju verzije koje nudi Yamaha koja uostalom i radi oko 70% upravo za jos malo neprikosnoveni Harley Davidson i licnog sam misljenja da je sjajna stvar bas sve sto naprave. Pored polovnjaka koji sam pomenuo, ima uvek i mogucnost kupovinu novog Drag Stara ali veliki proizvodjaci imaju jedan ruzan i otrcan manir, proporcionalan velicini vlastitog branda. To je Mercedes sindrom, sve dobijas golo i posle dokupljujes. U tom pogledu je mozda bolja varijanta polovnog jer tu uglavnom imas vec opremljene masine ili sracunas vlastiti budzet bas za takvu situaciju. Naravno, Yamaha nudi i jos jeftiniju varijantu pod imenom Virago ali tu vec moras pogledati velicinu samog motora jer je za relativno krupnije osobe taj motor premalen u gabaritnom smislu iako ima paletu agregata i do 1100 ccm, jednako kao i Starovi (Drag, Royal i Wild).

 

Honda je prvi pik iz Japana nacelno posmatrano, dakle, nevezano za custome. Ovde je pak, po mom skromnom misljenju, na drugom mestu, barem kada je zadata kubikaza u pitanju. Njihov Rebel sa tom kubikazom deluje malo neupecatljivo u poredjenju sa Yamahom recimo dok je Shadow ipak nesto drugo. Ovaj zadnji imas u Centru S za jedva nesto vise od 5K koliko si spremio kao maksimum ali on izvlaci i svojih 15-ak KS sto nudi upravo kompenzaciju za onu neubedljivost koja karakterise Rebel model. Suzuki nudi pak GN125 i Marauder modele, dok ukoliko nadjes intruder nekoliko godina star, zavrsio si posao ako mozes ziveti sa idejom 125ccm, sve ostalo je kao iz bajke. Prva dva modela se uklapaju u Tvoju cifru i kao novi, treci teze malo cak i polovan ali nikad se ne zna. Kawasaki nudi EL i BN modele Eliminatora, spartanska oprema i mediokritet na polju customa, cak ne nude ni V masinu niti atraktivan zvuk karakteristican za custome. Ipak, uklapaju se u cenu, ne znam ko ga kod nas nudi kao novog a nekoliko modela polovnih koje sam video na prodaju zatvaraju se ispod 3K. Od evropskih modela imas sjajne modele Guzzi-ja i Aprilie, oba se uklapaju u Tvoju finansijsku pricu kao novi. Eto malo pa razmisljaj pa javi gde si zapeo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

ma mnogo ti je 5000 E za 125-icu :shock: mislim da je samo varadero u tom cenovnom rangu i ako ti se bas daju tolike pare za "prdavca" :) uzmi njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Yamaha YBR 125 - 2220 eura (naked)

Kawasaki 125 Eliminator - 2800 eura (custom)

 

oba modela su 1-cilindarska , ako hoces V2 onda :

Hyosung Aquila 125 - oko 3300 eura (custom)

 

 

P.S. Lancia88 gde si ti video Guzzi od 125ccm :shock: , a ni Aprilia vise nema u ponudi Classic i RedRose custome , koji su ionako bili 2-taktni :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ja vozim Yamahu Ybr 125, kod Rodica nova prosle godine 2300 jura!Sve sto te interesuje pitaj!to ti je najpovoljnija varijanta kvalitet-cena!Od Kineza imas jos keeway 125-ce jeftinije od yamahe. Hyusong mislim da je skuplji!Imas Lifan!I znam za jos jednu firmu ,nisam siguran za ime!to su ti sve u principu jeftinije varijante!Honda je malo skuplja,ali treba pogledati, oko 2800 jura bila na sajmu,ali ta varijanta honde nije zujalica vec 4t ide oko stotinjak na cas!U svakom slucaju nemoj da das vise od 3000 jura za novu makinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: beograd/SRBIJA
Ovako: prvo, shto ne zelim jeste sportski(''trkachki'') motor

 

Aha pardon,nisam lepo procitao..... :oops:

Tek sam se bio probudio a dusa mi je jos spavala....!!!

Izvinjavam se jos jednom!

Jedini savet koji mogu da ti dam je da ne dajes tolike pare za 125cu....

Do nekih 3500,3700 najvise....ali to je ipak tvoj izbor!

Pozdrav....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Easy, ja imao Guzzi za koji se raspitujes, rec je o Stornello 125 modelu, malko je bio doradjen pre nego sam ga uzeo ali je jedan od onih koji mi je ostao u najdrazoj uspomeni. No nebitno, sto se tice Aprilie, u pravu si za 2T, smetnuo sam s' uma, hvala na korekciji. One ionako i trose previse izmedju ostalog, svakako sam oba modela pomenuo radi izgleda kako sam i naveo prevashodno. Ja ne znam zasto mislis da se Aprilia ne moze dobiti nova, doduse, kod nas u ponudi ih nema sem onog skutera Mojito koji samo nosi oznaku custom ali sam definitivno dobio zimus neke ponude za clasic modele nove iz cega zakljucujem da ih ipak ima. U svakom slucaju cena mislim da je bila nesto iznad 3000 eura sto bi se uklopilo u planirani budzet ali je zaista rec o 2T sto sam smetnuo sa uma pa takav predlog ipak otpada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Honda Rebel 125, jako lepo izgleda, kombnacija zelene boje, naravno da nije nova. Nisam je palio, juce sam je video kada sam isao kuci sa posla, pa sam pitao. Inace poznajem lika koji prodaje.

 

Motor je u Temerinu

 

Trazi 1800 E

 

Evo ti telefon pa ako si zainteresovan zovi ga : 063 / 593 - 803

 

Iskreno, ne znam odakle izvlacite svi te cene od 3-6000 eura. Sve sto se ovde navodi po tim cenama, verujem da moze da se nadje jeftinije (naravno ne govorim o novim motorima).

Neko je pisao da zna gde ima da se kupi neki novi xy motor 125ccm za nekih 4-5 hiljada, ljudi za te pare mozete kupiti DragStar650 star samo nekoliko godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Ja ti preporucujem HONDU VARADERO 125 jer sam ga i ja posedovao (prodao sam ga Jovanu iz Panceva). Motor je EXTRA!!! Ako planiras da das 5000e onda kupi nov varadero i miran si! Ali to su opet velike pare za 125. ti odlucujes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Varadero 125 ne izgleda lose, kad ga vidis sa nekih 50-ak metara mislis da je motor jaci i stvarno je dosta veci od ostalih sto je stvarno super a vidim da ima dosta lepih pohvala o njemu.

 

Druze, ali ako mene pitas batali 125ccm.

Znam da ti kategorija predstavlja problem ali batali to, to bude i prodje. (Dexteru, molim te bez PM-a zbog ovoga :) ).

Trebao si da me pitas kad smo se videli u NS-u,i da lepo porazgovaramo o svemu nego i ja bio u nekoj zurbi...

5000e dati za motor od 125ccm je stvarno mnogo.

Kad vec mozes da odvojis toliko bolje uzmi nesto konktretno pa da budes miran par godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Pancevo
Ja ti preporucujem HONDU VARADERO 125 jer sam ga i ja posedovao (prodao sam ga Jovanu iz Panceva). Motor je EXTRA!!! Ako planiras da das 5000e onda kupi nov varadero i miran si!

Dusan je TOTALNO upravu!!!!! :):lol::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

shto se tiche 125ccm sam razmishljao neshto ovako: polovan varadero, ili nov hyosung,....mada josh nisam odluchio,....samo da se zavrshi ova frka sa shkolom :)) hehe

 

brko,

razmishljao sam i o tome,..99% bi tako i uradio, da znam kako ce reagovati pandur kad me zaustavi...ako nebi mnogo kenj@&$ onda super, ali ako bi morao da placam kaznu(e),..kome se placa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

brko' date='

razmishljao sam i o tome,..99% bi tako i uradio, da znam kako ce reagovati pandur kad me zaustavi...ako nebi mnogo kenj@&$ onda super, ali ako bi morao da placam kaznu(e),..kome se placa?[/quote']

 

Pa probaj pa vidi.

Uglavnom su to ukori i poseta centru za socijalni rad (nista strasno) a ne novcane kazne.

Od kada znam za sebe i od ovoliko prijava za sve i svasta danas sam platio prvu kaznu u zivotu. :x :wink:

 

Ni meni se nije placalo ali sta je tu je...

Sto kaze moj cale, sta si im sve radio za tu kaznu ne treba ni da ti bude zao. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja