Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa Shuberth kacigama?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Dakle interusuju me sva iskustva sa pomenutim kacigama a posebno da li se malo vise razgaze posle malo nosenja? Pitam jer mi deluju jako debelo tapacirano pa me interesuje "sleganje" da bih uzeo u obzir pri odabiru velicine, prilikom buduce kupovine. Modeli koji su usli u uzi izbor su R1, S1, S1pro. Takodje mozete dati i info gde se i po kojoj ceni mogu najpovoljnije nabaviti osim u Louisu.

Hvala svima unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Mozda bi ti za te pare bilo interesantno da napravis izlet do madjarske nesto su jeftiniji i vracaju AFA-u (PDV) sto je izmedju 16-20%. U budimpesti ih ima sigurno, ali sad cu da pogledam ima li negde blize, pa javljam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja imam HJC ZF-9 i probao sam kod Rajka u KG, Schuberth R1 ili S1, ne sjećam se više. Problem koji sam imao je kontakt glave sa oplatom i to na tjemenu. Moguće je da imam oblik glave koji ne odgovara kalupu kacige. Ipak, pažljivijim zagledanjem sam primjetio da je unutrašnjost kacige baš izdašno debela sa strane i nazad, dok sa gornje strane je veoma tanko... Primjer: kod HJC-a nigdje osim kod brade nemaš prazno, dok kod ovog Schuberth-a možeš da vidiš ispod podstave, jer je ta podstava koja treba da ti bude između glave i oplate kacige, neke tri linije... E, sad, možda to što sam ja probao nije Schuberth...

 

Njihove kacige bi trebale biti najtiše na tržištu i najudobnije... Pitaj Pabla, on ima jednu, a ima i Shoei XR-1000, koga sam takođe probao i koji MENI leži bolje i udobnije se osjećam u njoj nego u tom Schuberth-u koga sam probao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

1 euro oko 240 forinti

 

http://www.bazismotor.hu/#ide

 

http://www.bikerpiac.hu/#ide

 

ovo su neke adrese gde vredi pogledati. Inace BMW isto prodaje shubertove kacige.

 

izvini ne mogu da ne primetim :D ali ... SISAK ... :D :D :D :D :D

 

nego,npr AIROH S4 košta ovde 243 € dok u louisu kosta 180 €

 

http://www.bikerpiac.hu/#ide

 

http://www.louis.de/_108f615b1b2e846f4eff37f78c521b8acf/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=832&list_total=1&anzeige=0&artnr_gr=204083

 

:-\ ne kapiram da kako si mislio da se isplati to, znaš nešto što ja ne znam možda?  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Da malo pojasnim. I ja imam HJC ZF-9 i jako sam zadovoljan sa njom. Subert mi je interesantan posebno S1pro a i ova druga dva modela jer imaju sve sto trazim u jednoj kacigi. Vrhunski kvalitet, ovalni kalup za moju coskastu glavu, ugradjene naocare za sunce, skoljka je veoma duboka-kad se stavi trebalo bi da je dosta ispod brade, S1pro ima pinlock vizir (a za druga dva modela se moze dokupiti) pa bi koncano smeo da cistim vizir i sa unutrasnje strane. I sto mi je jako bitno veoma si tihe jer buka od vetra i iz izduva pocinje da mi ostecuje i slabi sluh.

Mene prvenstveno zanimaju utisci korisnika koji voze sa tim kacigama, ali mi trebaju informacije po kojim cenama se one mogu nabaviti u Srbiji ili naruciti da stignu u Srbiju. Mada bolje bi bilo u Srbiji jer bih ipak da probam pre kupovine i sve lepo zagledam i pregledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

ne kapiram da kako si mislio da se isplati to, znaš nešto što ja ne znam možda?  

 

rekoh vredi pogledati,a ne OBAVEZNO.

 

Ja sam nasao spool-ovu jaknu za 130 (plus kad se oduzme AFA 110), kod nas u NS je ista 200. Treba pogledati.

Videcu danas ako budem imao vremena da posaljem jos neke adrese.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

rekoh vredi pogledati,a ne OBAVEZNO.

 

Ja sam nasao spool-ovu jaknu za 130 (plus kad se oduzme AFA 110), kod nas u NS je ista 200. Treba pogledati.

Videcu danas ako budem imao vremena da posaljem jos neke adrese.

 

Pozdrav

 

aham ja se ponadao da ćeš mi reći da dobijam povraćaj nekog poreza od 50 % :(

 

ajde ako stignes, povadi adrese, madjarska nije daleko :)

 

tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Da malo pojasnim. I ja imam HJC ZF-9 i jako sam zadovoljan sa njom. Subert mi je interesantan posebno S1pro a i ova druga dva modela jer imaju sve sto trazim u jednoj kacigi. Vrhunski kvalitet, ovalni kalup za moju coskastu glavu, ugradjene naocare za sunce, skoljka je veoma duboka-kad se stavi trebalo bi da je dosta ispod brade, S1pro ima pinlock vizir (a za druga dva modela se moze dokupiti) pa bi koncano smeo da cistim vizir i sa unutrasnje strane. I sto mi je jako bitno veoma si tihe jer buka od vetra i iz izduva pocinje da mi ostecuje i slabi sluh.

Mene prvenstveno zanimaju utisci korisnika koji voze sa tim kacigama, ali mi trebaju informacije po kojim cenama se one mogu nabaviti u Srbiji ili naruciti da stignu u Srbiju. Mada bolje bi bilo u Srbiji jer bih ipak da probam pre kupovine i sve lepo zagledam i pregledam.

 

imam istu kacigu ko ti, a i hocu istu ko ti :) ... zapravo jednu od R1 ... po svemu sudeći trebalo bi da je uzmem u avgustu u beč kada odem ... a gde si iskopao ovo da shubert ide na pin lock?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Iskopao sam ovde http://www.schuberth.com/index.php?id=20&L=1

Samo S1pro ide standardno sa pin lockom za ostale modele  kao R1 koji ti hoces se dokupljuje. Cena je sitnica, mislim da je u luisu sa debelim snizenjem 55 eura ako s ne varam inace cena je oko 80, opet ako se dobro secam.

Znaci donosis i meni jednu iz Beca kad kupujes i za tebe?

Treba videti prvo ovde kod nezvanicnog uvoznika kakve su cene. Ako neko zna neka napise ovde.

Koliko se secam ima ljudi sa foruma koji nose subert kacige a i ima ljudi koji su ih kupili kod nezvanicnog uvoznika, pa bi bilo lepo da napisu cene.

 

P.S.

Za Benjamina: Ako odemo zajedno ili grupno, sto bi germani rekli "djuture zusamen" u kupovinu kod nezvanicnog uvoznika u Kg mislim da bi dobili lep popust na kolicinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Iskopao sam ovde http://www.schuberth.com/index.php?id=20&L=1

Samo S1pro ide standardno sa pin lockom za ostale modele  kao R1 koji ti hoces se dokupljuje. Cena je sitnica, mislim da je u luisu sa debelim snizenjem 55 eura ako s ne varam inace cena je oko 80, opet ako se dobro secam.

Znaci donosis i meni jednu iz Beca kad kupujes i za tebe?

Treba videti prvo ovde kod nezvanicnog uvoznika kakve su cene. Ako neko zna neka napise ovde.

Koliko se secam ima ljudi sa foruma koji nose subert kacige a i ima ljudi koji su ih kupili kod nezvanicnog uvoznika, pa bi bilo lepo da napisu cene.

 

a da sad vidim s1 pro , ja gledo s1 :( bedak ... s1pro u louisu bas skupa  :-\

 

videcemo za donosenje, ne bi trebalo da bude problem, cucemo se krajem meseca

 

P.S.

Za Benjamina: Ako odemo zajedno ili grupno, sto bi germani rekli "djuture zusamen" u kupovinu kod nezvanicnog uvoznika u Kg mislim da bi dobili lep popust na kolicinu.

 

ko je rekao da ja MORAM da kupim u becu :D

 

meni nije blizu, ali ako nadjes broj ili tako nesto, preporucivali su mi vec, ali se treba barem raspitati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

www.euromotor.hu to su vam zastupnici za Nolan i Schubert u Madjarskoj , povracaj poreza je citavih 20% i nije problem da vam ga ja uzmem natrag jer cesto putujem tamo.Ljudi su krajnje ljubazni i predusetljivi o cemu sam vec pisao na forumu, ja sam kod njih kupio gomilu opreme i imam jos dodatni popust 5-15% na ukupnu cenu.Rado cu vam objasniti gde su, a mozda se zajedno i ukacimo i odemo tamo pa da iskoristite moj popust za vasu kupovinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

I da dodam trenutno je Forinta nikad jaca sto nama ne ide u prilog, pa se za 1 euro dobija samo 235 Forinti, a do pre 3 nedelje je bio 255.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

www.euromotor.hu to su vam zastupnici za Nolan i Schubert u Madjarskoj , povracaj poreza je citavih 20% i nije problem da vam ga ja uzmem natrag jer cesto putujem tamo.Ljudi su krajnje ljubazni i predusetljivi o cemu sam vec pisao na forumu, ja sam kod njih kupio gomilu opreme i imam jos dodatni popust 5-15% na ukupnu cenu.Rado cu vam objasniti gde su, a mozda se zajedno i ukacimo i odemo tamo pa da iskoristite moj popust za vasu kupovinu :)

 

jel postoji mogucnost da ih pitas nekako koji bi bio tvoj popust na shubert r1 deep black (108 000 piše tamo)

 

i sta je sad bukosisak :D ja cu bre ljudi da puknem od smeha u radnji u madjarskoj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Probaj u Beogradu u Radulovic doo ,jedino ako ti ne smeta propeler na njima.Adresa je Dragoslava Srejovica bb a tel 2080180. Sale je decko koji radi opremu i delove.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

www.euromotor.hu to su vam zastupnici za Nolan i Schubert u Madjarskoj , povracaj poreza je citavih 20% i nije problem da vam ga ja uzmem natrag jer cesto putujem tamo.Ljudi su krajnje ljubazni i predusetljivi o cemu sam vec pisao na forumu, ja sam kod njih kupio gomilu opreme i imam jos dodatni popust 5-15% na ukupnu cenu.Rado cu vam objasniti gde su, a mozda se zajedno i ukacimo i odemo tamo pa da iskoristite moj popust za vasu kupovinu :)

 

jel postoji mogucnost da ih pitas nekako koji bi bio tvoj popust na shubert r1 deep black (108 000 piše tamo)

 

i sta je sad bukosisak :D ja cu bre ljudi da puknem od smeha u radnji u madjarskoj :D

Bukosisak im je kaciga, pitacu ih naravno, veceras cu da posaljem email jer sam sad na poslu a kod kuce mi je interni email njihove glavne menadzerke i cim stigne odgovor forward-ovacu ti na PP :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Vlasnici Shuberth kaciga gdeee steee? Javite se ljudi. Vase iskustvo sa kacigama bi nam mnogo koristilo, kao i podaci gde ste kupili i po kojoj ceni.

Pisite sve vase utiske i pozitivne i negativne ovde.

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Danas sam bio u Radulovicu BGD, nemaju nikakve veze sa Shubert kacigama, imaju neke BMW samo. Bas sam Sala pitao i to zbog ove teme jer je i sam pratim (kupio bih neku bolju od ove koju posedujem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Danas sam bio u Radulovicu BGD, nemaju nikakve veze sa Shubert kacigama, imaju neke BMW samo. Bas sam Sala pitao i to zbog ove teme jer je i sam pratim (kupio bih neku bolju od ove koju posedujem).

 

Shubert pravi kacige za BMW ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Danas sam bio u Radulovicu BGD, nemaju nikakve veze sa Shubert kacigama, imaju neke BMW samo. Bas sam Sala pitao i to zbog ove teme jer je i sam pratim (kupio bih neku bolju od ove koju posedujem).

 

Shubert pravi lacige za BMW ;D ;D

 

ne kaze se kaciga nesko sisak :)

 

jel postoji negde bmw oznaka modela - shubert oznaka modela tabela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

ne kaze se kaciga nesko sisak :)

 

A, ovaj, na madjarskom se to cita (oba S) kao SH, tako da ne zvuci tako lose!  ;D

 

Vlasnici Shuberth kaciga gdeee steee? Javite se ljudi. Vase iskustvo sa kacigama bi nam mnogo koristilo, kao i podaci gde ste kupili i po kojoj ceni.

Pisite sve vase utiske i pozitivne i negativne ovde.

Hvala!

 

Evo stigao iz Madjarske pre dva sata. U segedinu imas Schuberth u Suzukijevom salonu (otkud ja tamo? ::)), jedino zaboravih koliko kosta... :-[

 

Probaj malo da koristis pretragu na forumu, pisao sam o ovoj mojoj jedno sto puta, a i Arnold ima istu.

Uglavnom imam S1 model.

 

Prednosti:

NAJUDOBNIJA INTEGRALKA, Jeeeste, ima te "tri trake" od postave gore na temenu, ali se ne oslanja na njih, vec rasporedjuje pritisak duz cele glave i deluje mnoooogo laksa neg sto jeste + naleze jako duboko. Aerodinamicna je pa je stabilna i pri uspravnom polozaju.

 

NAJTISA INTEGRALKA. Bandit se necuje, GSX-R zvuci ko vibracija na mobilnom. Nije bas prakticno po gradu, ali za duge ture je sto kazu klinci- majka!

 

NAJBOLJA ZASTITA OD VETRA. Ne duva- nigde- NIKAD! Dakle ne samo sto svi otvori dihtuju nego tako duboko nalezei ima dvostruki okovratnik, tako da ni vrat ni teme ne boluju od promaje.

 

Sve u svemu (zacin C ;D) idealna sport- turing kaciga.

 

Zameram joj:

 

VENTILACIJU. Vruce bre! Jako! Toliko da je leti po gradu vruce i sa podignutim vizirom jer je sve osim lica hermeticki zapakovano. Otvori ne rade posao, zato S1pro ima jos dva dodatna.

 

VELICINU SKOLJKE. Sve je ok dok vozite, hm, normalno. Pri ekstremnom nagibima smeta tezina jer vam o glavu visi debelo preko kilo i po'. Takodje, pri +250 je nemoguce sakriti je pod minijaturnu kupolu Ra, pa je pritisak na vrat i ramena prevelik.

 

VIZIR. Ustvari, ok je skroz, i bez pinloka nece zamagliti pa da ga jeb*s. Problem je taj sto ta antifog folija kod nekih serija oce da se skida. Razlog je lose strateski postavljena ventilacija vizira. E, sad ja sam kupio onaj dodatak za-pred-nos,(kosta 15e)  pa mi nemagli ni gde se folica skinula, a ako pravi problem, iskezicu se za pinlock vizir.

 

Ima zakopcavanje brzom kopcom koja je najkvalitetnija od svih sto sam video do sad. Nove imaju duplo D. Kako ko voli!

 

 

 

Ako imas nekih pitanja...pitaj! :) ako hoces da probas (u velicini 56-57, to je nesto maaalcice manje od standardnog M) ja ti stojim na raspolaganju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

I ja omam schuberth kacigu i to R1,model Dark ice ( 10x lepse izgleda nego na sajtu)  i mogu ti reci da sam prezadovoljan. Moja ima to dvostruko D i dosta brzo se kopca kad malo udjes u fazon.

 

Dosta kaciga sam probao u zadnjih mesec dana jer sam hteo da kupim jos jednu kacigu i mogu ti reci da mi  svaka posle suberta deluje nikakva.

Definitivno je najudobnija kaciga,i sve ovo sto kaze Maki da je najtisa i da ima najbolju zastitu od vetra je tacno. Cak mi i nije preterano vruce sa njom.

Jedino jeste problem taj vizir i to odlepljivanje folije ali ja sam vec narucio iz luisa novi vizir sa pinlokom.

 

Inace kacigu sam kupio kod Rajka u Kragujevcu i bila je 280 eur. Moja je broj 52-53 i perfektno mi pasuje iako mi je obim glave 55-56. Ako hoces da probas javi se.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Sa S1 i S1 pro, kad je stavis, ne cujes nidje nista!

Ali bas! Bukvalno ne cujes sto ti govori neko ko je u prostoriji na metar od tebe. Jako su kvalitnteno uradjeni sundjeri i unutrasnjost, cak neki djelovi  kvalitetnije nego Shoei XR-1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

imam schubert s1 i najbolja kaciga dosad mogu reć -skroz tiha-aerodinamična -hermetična full-jedino vizir nesmije se prat s ničim osim sa vodom i papirnatom maramicom- jer antifog premaz se počne gulit-ja ga shebo skroz-prvo čistio alkoholom i kad se ljuščilo odlučio sam si pomoč kuhinjskom viledom skinut taj premaz-kad sam dovršio shavatio sam da je cjeli vizir zgreban-1000 crtica i poanta je da je takav vizir neupotrebljiv-ne vidi se kroz to a novi mislim da košta oko 50 eur(u mojoj zabiti)

schubert mislim da se je izvorno bavio proizvodnjom rudarskih kaciga tak da je kvaliteta neupitna  :)

ja skroz zadovoljan+prezadovoljan sa rješenjem sunčanog vizira-vrhunska stvar-jedini nedostatak sunčanog vizira je da kad imate skroz otvoren glavni vizir malo vjetar isušuje oči jer usmjeruje čudno zrak zbog izreza-al se zato može vozit sa glavnim vizirom na prvom zubcu pa nema problema ako ima potrebe za više zraka.

po zimi i za duže puteve definitivno nezamjenjiva kaciga-preporučam svakom-skupo al valja  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja