Jump to content

Moto Zajednica

BMW C 400 GT

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Poštovani vlasnici BMW C-400 serije , mada uglavnom koliko vidim svi ste na GT opciji ili ja nevidjeh X verziju kod nekoga, ali sad da pređem na jedno pitanje pošto sam svoj model C-400X nabavio na početku sezone kao korišten i sad mi se upalila lampica za servis a skuter nije više u garanciji da bi ga morao voziti u ovlašteni servis , da li imate nekoga ko baš radi ove skutere ne uopšteno BMW nego baš ove skuter ili neko iz servisa da radi posle posla ili tako šta za preporuku jer ima i nekih problemčića u leru kad se zaustavim malo variraju obrtaji između 1300 -1800 to nije normalno stanje sigurno i zato mi treba neko ko baš zna problematiku jer ovo je ipak zahtijevna elektronika i podesavanje gasa je upravljačkom jedinicom "ride by wire" tako ako imate nekoga iz iskutva za preporuku ili bas mora na ovlasteni servis

Promenio član DJM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

A da i pomognem oko kofera, nosača kofera vizira i kit-a za montazu vizira  i zastite za ruke i oko one plasticne zastite za sunce na displayu

Kad sam ga kupio došao je što bi rekli go kao lipa , sve fabričko ni kofera ni nosača fabricki kratki vizir , pa sam onda kupovao jedno po jedno ono što mi je bilo must have za udobnu vožnju 

 

Kao prvo vizir jer sam visok 192 pa me sa malog vizira tuklo direkt u galvi i svaka mušica paravo na vizir i odlučio sam se za  GIVI  5130DT 68X64CM sa kompletom za montazu tada bio na nekom popustu 95 evriča sve sa montaznim kitom

Drugo je bilo naći nosač kofera koji nnije baš jeftin ali uspjeh da nađem SHAD TOP MASTER ZA 68 evrića givi ili kapa je već bio malo preko 100-ke

E onda je bio  izbor kofera za bar 2 kacige , a pošto su mi na prethodnih 20-ak motora koje sam imao dosadili obli koferi hti sam da malo liči na GS sa onim kockastim koferima pa sam se odlučio za GIVI E43NMAL+ TOP CASE MONOLOCK E43 43 LT UNIVERSAL KIT AND PLATE ARE INCLUDED , znači kofer od 43 litra sa montaznom plocom sa naslonom za leđa i sa mrezom za iznad kofera kao i mekom pjenastom gumom kao podlogom za dno kofera da ne lupkaju stvari unutra i to sve kostalo nekih 105 evrića

 

zastitu za display sam na narucio na aliexpressu , kao i zastitu za ruke i iako je kinsko pase perfektno a i radi posao

 

a evo postavicu i koju sliku od toga ako uspijem

 

 

 

Hbfa478ca59304cad9e69bbfc2350081dC.jpg

for-BMW-C400GT-C400X-C-400-C400-GT-X-2019-Motorcycle-Handguard-Hand-Guards-Brake-Clutch.jpg_640x640.jpg

givi-e43nmal--1039998-03.jpeg

givi-e43nmal--1039998-01.jpeg

shad-w0cx49st-1083566-02.jpeg

givi-5130dt-730668-01.jpeg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

I da dodam ako nekoga interesuju ova nabavka i cijene to je nabavljeno sve iz Italijanskog kantona u Švajcarskoj došlo brzom poštom i sve isporučeno kako treba i neoštećeno , samo da napomenem oni prilikom kupovine odma izuzmu njihov PDV tako da su cijene dobre ali uz napomenu da će to sigurno carina njuškati i ja ne znam koliki je limit bez carinu u Srbiji kod nas je u BiH  200 evra putem dostave bez carinjenja sa racunom na uvid , tako da ako kod vas ne ide bez placanja carine svak ima nekog ko je u RS pa da preko njega nabavi 

inače ako smijem objaviti site za ovu nabavku a da nije reklama za njih   www.brixiamoto.com

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Kad sam vec sve pisao da dodam još i ovo da li je neko od vas korisnika nabavljao ove OBD2 spravice za dijagnostiku ove sto imaju po netu i da li je radio sa android softwerom na android aplikaciji MOTOSCAN  namijenjenoj za BMW motore ima li ko iskustva sa tim sta valja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Baci neku sliku tvoje mašine,baš me zanima kako izgleda sve ovo na njemu.

Hvala za informacije meni ovo baš znači za RS!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 36 minuta, DJM je napisao:

Kad sam vec sve pisao da dodam još i ovo da li je neko od vas korisnika nabavljao ove OBD2 spravice za dijagnostiku ove sto imaju po netu i da li je radio sa android softwerom na android aplikaciji MOTOSCAN  namijenjenoj za BMW motore ima li ko iskustva sa tim sta valja 

Koristio sam ja Motoscan. Dobra je za osnovne stvari tipa poništavanje servisa, uvida u opšte stanje svih modula. Kompleksnije stvari, poput kalibracije vetrobrana, ne može da odradi.

Računaj i da ti treba najskuplja licenca za većinu stvari i da obični kineski OBD-ovi ne rade posao. Ja sam uzeo neki holandski koji Motoscan preporučuje.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Mr Wolf , koliko je bio para taj holandski i mas li  neki link i sa kojom verzijom motoscan softvera je radio reset servisa osnovnom premium od 20ak evra ili sa profesional od 40

Promenio član DJM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 1 sat, DJM je napisao:

Mr Wolf , koliko je bio para taj holandski i mas li  neki link i sa kojom verzijom motoscan softvera je radio reset servisa osnovnom premium od 20ak evra ili sa profesional od 40

Ovo je OBD. Možda sam i lupio za zemlju porekla ali su mi ga poslali iz Holandije

WWW.BMDIAG.CO.UK

Code and diagnose BMW cars with the Unicarscan UCSI-2000 bluetooth obd2 adapter. The Unicarscan is the recommended bimmercode Bimmertool and bimmerlink adapter

 

Kao što rekoh, da bi aplikacija bila upotrebljiva, računaj na najkompletniju licencu. Mislim da je i za reset servisa potrebna puna licenca, ali ne mogu da se setim.

Sa druge strane, moguće je nadograditi licencu. Uzmeš koja ti odgovara pa ako nešto nedostaje, doplatiš za jaču verziju.

AIL4fc9fCpG0OjbjJCaTq_lJASSzoO9oULncKD2ycoqKNRhFWo4smcEeA9j-D_0ytXHI9klk-gJd9q_gowwWYyGoU5lStrBzun2pjHLVS9qQE-qM-gmVHXORUwHwQA3BA12gI4Q2yRUI3dYWQFsthYNZp8BDNw=w447-h960-s-no?authuser=0

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Skuter BMW C400 GT

Poštovani,

 

vozim skuter c400 već dve godine. Da li neko zna čemu služi ključ skakavac, na glavnom ključu, s obzirom da se motor pokreće po keyless principu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Служи за откључавање браве седишта ако нема напајања јер је главна брава на тастер електромагнетна.

Брава се налази са десне стране седишта, онако мало испод негде на средини.

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 4 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Mozda nekom bude korisno,može i za sr4max..

https://a.aliexpress.com/_mO8HbZy

На жалост овај продукт није могућа испорука у Србију, али ми је додуше и некако превише савитљив, не улива ми поверење као овај што сам га ја нашао
https://www.aliexpress.com/item/1005005202240932.html

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Video sam pre postavljanja... a upravo sam ovo očekivao,da neko iskopa isto to, samo da šalju u Srbiju.Ti si našao još bolje,moja inspiracija tvoje ruke,možda zvuči gej ali nije:lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Пратим ја овај артикал, пецам да га кад тад ставе на акцију једно 40-50% па онда да га купим, сад стоји попуст 15% за 1 комад а за наручена 2 комада 20%

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

ево нашао ми је АЛИХЕЛПЕР апликација онај твој али са могућности доставе за Србију, поштарина за 50% скупља од артикла, ал свакако бих остао при оном мом
https://www.aliexpress.com/item/1005005908274340.html

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

A ima i pdv i carina na ovo ..šta znam skupo izađe ali opet i koristi.

 

Za parče obične plastike ovoliko love..,nema ni trunku elektronike,još iz jednog dela tačno,znaju kome ga prodaju..

 

Možda sačekati onaj blek frajdej ili kad je već onaj datum kad Alija daje skoro sve jeftinije.

Edit.

 

U svakom slučaju možemo u nekom trenutku zajedno poručiti u jednoj porudžbini pa da ostvarimo popust..A i to je jedna poštarina manje.

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 16 sati, Džim Džarmuš je napisao:

A ima i pdv i carina na ovo ..šta znam skupo izađe ali opet i koristi.

 

Колико год да те изађе па и да платиш царину и пдв, јефтиније је него у БМВ-у а приде то и немају у производном програму 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Sedoh juče na ovu vašu spravu, sunce ti kako dobro ide, koči, mesta za noge ko u priči.

 

Rekoše mi da se servis radi na 10k prevelik je to interval za ovaj agregat. Kolike su mu cene servisa u ovlašćenom? Opasno se razmišljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 16 minuta, vucko23 je napisao:

Sedoh juče na ovu vašu spravu, sunce ti kako dobro ide, koči, mesta za noge ko u priči.

 

Rekoše mi da se servis radi na 10k prevelik je to interval za ovaj agregat. Kolike su mu cene servisa u ovlašćenom? Opasno se razmišljam...

Драго ми је да ти се свиђа ова наша справа, јесте сервис је на 10.000 или једном годишње док је у гаранцији, ја сам у мају имао сервис у овлашћенопм сервису и цена фул сервиса са свим мењажама уља и филтера је била 21.500 дин

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Pa koliko znam prvi servis je nesto oko 8000-9000 rsd bio.

 

Isto kao kod svih brendova,nije dranje koliko sam zapamtio priče ljudi koji ga voze duže.

 

Za novog beverlija 300 HPE prvi sevis je bio oko 7500rsd.

 

Pitaću tačno,ovih dana treba da svratim do servisa.

 

A što se tiče samog motora,skutera,vidi ovako ja sam bolestan čovek,ne mrzi me da menjam na tri meseca motor.Sve mi se sviđa.I skoro sve sam probao i ipak nisam promenio ovaj,ne kažem da neću menjati,ali trenutno ne mogu da mu nađem manu(čitaj zadržaće se duže kod mene nego obično).Doduše ja sam i ograničen zbog gabarita pa je izbor suženiji.Svi ovi jači tipa x adv 750,forza 750 imaju jači motor ali nemaju toliko mesta i položaj za noge kao i sedište tako udobno.

 

Interesantno je da ,već sad posle nekog vremena mogu da zaključim da je ovaj skuter jako lep uživo i ostavlja jak utisak, a recimo nije takav osecaj na slikama tj. nije fotogeničan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 2 minuta, ПИпезос je napisao:

Драго ми је да ти се свиђа ова наша справа, јесте сервис је на 10.000 или једном годишње док је у гаранцији, ја сам у мају имао сервис у овлашћенопм сервису и цена фул сервиса са свим мењажама уља и филтера је била 21.500 дин

E pa dobro tebi je bio drugi ili treći servis tu ide svašta nešto u odnosu na prvi servis.Ti si ga uzeo polovnog beše?

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 31 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

E pa dobro tebi je bio drugi ili treći servis tu ide svašta nešto u odnosu na prvi servis.Ti si ga uzeo polovnog beše?

Да, узео сам га половног, две године старог али је још у гаранцији, коју нисам изгубио ни после оног несрећног потопа

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja