Jump to content

Moto Zajednica

Svilajnac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

Bitno je da si ti Vujo ok. Super si prosao, sto se motora tice u pravim je rukama Bokilic ce je srediti ne brini.

Pa da zoves u neku kolektivnu voznju kad se prikolica zavrsi,da je natovarimo nekim mesom,krilcima,batacima, itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

@Vuja:

Tek sam sada procitao i pregledao celu temu,sta je se desilo i kako si prosao???Stvarno maler.Iz svog to s**nja ipak je nesto veoma veliko i svetlo, to je ekipa koja je se pokazala za medalju !!Reci su suvisne, samo gledajte slike i to je dovoljno.

 

@Svakak : Glupost oko nozice je tvog drugara je skupo kostala. I ja sam imao slicnih problema ali sam mnogo jeftino prosao i ako nista,moramo prikaciti mikroprekidace koji ce ili davati zvucni signal da je nozica sputena ili da ne moze da upali ....

Jednom se covek za**be i to onda bude mnogo opasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Pa sto se Vujo ne javi kada si bio u mom kraju??? Sutra dolazim na ispit i za inat cu da odem do Karaburme da obidjem drugara i necu da ti se javim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa sto se Vujo ne javi kada si bio u mom kraju??? Sutra dolazim na ispit i za inat cu da odem do Karaburme da obidjem drugara i necu da ti se javim !

 

Ih bre, pa ponovićemo ovu priču mnogo je bila dobra. A krilca su po kvalitetu kao iz najboljih svetskih restorana.

 

Čim malo zaraste noga eto mene opet. A ti se javi kada si ovde, ima u blizini mesto gde rastu ćevapi.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pozor ko nikada nije bio u Svilajnccu na taj drumsko - zeleznicki most!! Mnoooooogooo je njih padalo. Inace ja bas radim tamo u onoj kucici, padali  motoristi, biciklisti na moje oci!! Uvek imam rakiju za  unutrasnju i spoljasnju upotrebu. Na zalost bio je i jedan pad sa smrtnim ishodom.

I za kraj  iako tamo radim vec 27 god uspeo sam da padnem 2 puta biciklom i jedan put motorom, kad oce ono oce!!! >:( >:(

p.s. najgore je bilo kada se vozila ona biciklisticka trka kroz Srbiju, njih desetak na gomilu, jaukanje i psovanje do neba.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Vujo, da se ti nama brzo oporavis! Dobro si prosao, nije mnogo koze ostalo na asfaltu!  ;)

 

Crnac je nesto losije prosao ali vidim da je u rukama pravog majstora te "nece mnogo da ga boli" :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Stara tema ali neću da je zapustim jer je Svilajnac nekako uvek aktuelan: po skupu, popravkama i sl. ali pre svega po dragim prijateljima. :)

 

Juče sam bio do doktora Bokilica radi redovnog čačkanja Honde. No, ''redovno'' je prvo od kako je motor kupljen a velemajstor se prvi put susreće sa motorom koji će održavati pa su razna iznenađenja moguća.

 

Ukratko, naradio se čovek kao konj! A sve to spada u tekuće održavanje, redovan servis, bez bilo kakvih ozbiljnijih kvarova.

 

Kao i obično, u Svilajnac dolazim PRETOVAREN. Nemam kofere na Hondi, kao ne trebaju mi, iz novčanika duva promaja... ;D

Pa onda sve na sebe: delovi, ulje, kobasice ;D, ukupno oko 15 kg tereta u rancu.

 

Najveći problem je pravio štitnik lanca koga sam stavio između leđa i jakne sa zadnje strane pa je močuga virila napolje, pirkala me vetruština iznutra a ranac sa teretom sam stavio sa prednje strane u nadi da će se ponašati slično tank torbi.

 

Lažna nada, motor je imao bezveze volan pa mi je položaj opterećivao i kičmu i ruke a ovaj teret me vuče još više napred. I glavu nisam mogao da pomeram od močuge iza leđa a ako bi hteo da naglo okrenem glavu u neku stranu dešavalo se da dobijem motkom. >:(

 

Nikako nije pametno i savetujem da niko ne pokušava tako nešto, silno sam se obradovao što sam stigao živ.

post-1570-12879038049207_thumb.jpg

post-1570-12879038050435_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Prvo sam se upoznao sa problemima i evo u kakvom je stanju Magarence. Sve je spremno, čekaju se delovi.

post-1570-12879038051798_thumb.jpg

post-1570-128790380545_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pikasov ljubimac je osveženje, daleko bolje izgleda uživo nego na fotografijama.

post-1570-12879038058982_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Atmosfera je bila RADNA, nije samo Bokilic radio, bilo je tu još vrednih.  ;D

post-1570-12879038062709_thumb.jpg

post-1570-12879038063817_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ova slika ilustruje koliko smo se trudili na radnom mestu i kako je odgovornost bila jako velika.  ::)

post-1570-12879038065056_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sem osiguranja od prekomernog gubljenja kalorija na motoru je urađeno i ono što ne spada u ''redovan servis''.

 

NA fotografiji sistem za podmazivanje lanca.

post-1570-12879038068387_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Naizgled bezveze ali moj problem kičme traži da motor prilagodim sebi. Volan koji je bio nije mi odgovarao pa smo u nedostatku boljih šipki krenuli u prepravke postojeće.

 

Mučan posao jer je Bokilic insistirao na bezbednosti i obezbeđenju jačine vara.

 

A kao i u slučaju sa prikolicom i ovaj proizvod je morao da prođe test sa treskanjem u beton i iživljavanjem raznih vidova.

Znači uradiš nešto a onda na sve moguće našine gledaš kako to isto da sjebeš, dobra logika, ''bolje ja nego samo da crkne u vožnji''.

post-1570-12879038069611_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koji ste vi akcijaši... ;D

 

A za majstor Bokilića nije mi ništa čudno...kod njega je stepen sigurnosti na ruskom nivou: 5 puta jače nego što treba pa još na kvadrat, zlu ne trebalo ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

N akraju smo dobili volan baš kakav sam hteo. Na izgled nije nešto, može čak da se kaže i da je ružno ali od postojećeg materijala nije bilo moguće uraditi više.

 

Sa druge strane rezultat je izvanredan, sada baš vozim sa uživanjem.

 

Šipka sa rukovhatima je podignuta za 10cm i koliko god to izgledalo mnogo ja sam imao u glavi volan TS Chopper-a, na njegovom motoru je sličan položaj.

 

Kako god izgledalo rešenje je privremeno jer ću na bazi ovog položaja videti šta mi je najbolje pa ću onda da napravim nov koji nije iz parčića.

 

A možda stavim punu šipku umesto cevi, videćemo... ???

post-1570-12879038070833_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sa odrađenim motorom za ovu sezonu sam zadovoljan, vratio sam se na moju Karaburmu sa velikim zadovoljstvom: mašina prede. Ne plaši se auto puta, uzbrdica, preticanja, bočnog vetra, brzinčine... ;D

 

Ipak, ukupan utisak mi nije baš po volji. Ovaj put se previše radilo i to mi smeta. Jesam ja išao da bih sredio motor ali nisam zamišljao da će Bokilic tako sadistički da pristupi poslu pa da ga izvlačimo iz garaže na silu da bi bio sa nama u slobodnom neradu i spontanoj sprdnji.  :D

 

Najveći nedostatak sam osetio jer smo bili prisutni samo nas četvorica. Znam ja da od posla ne bi bilo ništa da nas je bilo više ali jaka stvar, došao bih ja opet zbog posla.

 

A onda bi verovatno bilo isto, ''jebeš posao''.  ;D

 

No, nada zadnja umire pa onaj pravi motor može (a ne mora) kod doktora u ruke. Tom prilikom bih išao starim putem zbog prikolice a rešio sam da kobasice koristimo samo u nuždi, meso je meso a kobasicama se izgleda bave samo prevaranti.

 

Ipak, promaja iz novčanika drži ovu zamisao na nivou ''kako bi bilo lepo''.  :(

 

Picasoo ima izvanredan recept za šnicle koji ljubomorno čuva  :P pa ga treba što češće ekspolatisati radi izrade.  ;D

 

Svilajnac je mali i ljudi sve znaju jedni o drugima. Prodavac iz radnje auto delova je čuo za sistem podmazivanja lanca ali nije hteo da preporuči ulje. Kaže da zna ko to radi i da neće da savetuje ništa jer se nikada nezna šta čoveku može da padne na pamet pa da to i napravi.  :D

 

Bokijev prvi komšija je baš pokazao interesovanje za Crnca, dopao mu se motor dok je još bio u radovima i baš se obradovao kada je čuo da se sa tom skalamerijom i putuje do Ovčar Banje bez problema. Savetuje da sledeći skup napravimo na nekom jezeru kod Kragujevca, ima dobar kamp, bungalove, sve uslove zadovoljava. Neznam gde je tačno, negde između Kragujevca i Čačka, nisam nikad bio. ???

 

Mesar me pitao šta ja mislim o MZ-u, kaže njegov otac je poludeo i neće da kupi drugi motor, samo taj. Ja gledam i čudim se, tu MZ, Picasoo i ja, baš je našao kod koga da se interesuje... :D

 

Za kraj, jedan snažan tip na još jačem motoru.

post-1570-1287903807191_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

aaaaaaaaa  omasio sam, datum :'( sto za mene i nije novost :P

Al nema veze, bice popravni ::)

Vujo zaboravio si kofre u Svilajncu, aj dodji po njih ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Pikaso posto ne das taj tajni recept, za kaznu spremas rostilj ;D ;D ;Dsamo kazi sta da se kupi od namirnica ;D ;D ;D ;D ;D

Ostala banda koja nije dosla u Svilajnac je pozvana, zbog otkrivanja tajnog recepta ;D ;D ;D ;D ;D

ps: al lokacija mora biti udaljena bar 30 km od Bokijeve radionice, da ne moramo da iznosimo majstora iz iste ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja