Jump to content

Moto Zajednica

Poucno....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

mogu samo reci veceras necu spavati od ovih prizora!

charuga ja mislim da kad bi ovo pustili na drzavnoj televiziji mnogo drugaci je bi se ponasali svi vozaci!

mogu samo reci da sam     zzzzzzzzjjjjjjjjuuuuuuuuuuu!(zapanjen) :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kao i uvek, ljudi su nesvesni svoje ranjivosti. Cak da neke nateras i da gledaju ovo /posto su to "gluposti", "ja sam najbolji, to meni ne moze da se desi", "malo sam ja jaci od slepera" i sl. bisera/ opet bi bilo isto posto to njima ne moze da su desi, oni su nadljudi, bogom dani da voze motor itd. I sad, sta sa njima? Bojim se da bih, ako ista kazem dalje, rasplamsao onu podelu, motoristi, pozeri, bajkeri, ubermansh /tj, JA, ako se tako bese pise/. Ovo gledamo opet mi koji smo svesni opasnosti, a ne oni kojima bi bilo poucno. Nadam se da je bar jedan od onih koji sebe i okolinu dovode u opasnost posle ovih snimaka, malo nesto promenio u nacinu voznje i u svom stavu prema motorima, okolini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Na ovom forumu će verovatno i imati nekog efekta ali na žalost nisu svi koji voze motore članovi ovog foruma , a i mnogima to što mi pišemo i diskutujemo neznači pišljiva boba , ali što reče dexter prirodna selekcija će učiniti svoje ( na žalost). Da se ja pitam ja bi ovakve filmove puštao ljuima na obuci vožnje da shvate da motori i auti nisu igračke a na minimum sat vremena gledanja dnevno bi osudio sve koji divljaju kroz grad, predjače zadnjače i sl. Na žalost ja nisam nikakva vlast pa da o tome odlučujem. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Dosta klipova iz ovog sam video, ali par njih nisam, i to bas onih najmorbidnijih.... strava i uzas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Na ovom forumu će verovatno i imati nekog efekta ali na žalost nisu svi koji voze motore članovi ovog foruma , a i mnogima to što mi pišemo i diskutujemo neznači pišljiva boba , ali što reče dexter prirodna selekcija će učiniti svoje ( na žalost). Da se ja pitam ja bi ovakve filmove puštao ljuima na obuci vožnje da shvate da motori i auti nisu igračke a na minimum sat vremena gledanja dnevno bi osudio sve koji divljaju kroz grad, predjače zadnjače i sl. Na žalost ja nisam nikakva vlast pa da o tome odlučujem. >:(

 

 

 

 

 

 

 

Slazem se da ovo treba pri obuci da se pushta svima kojima je u glavi da posle dobijanja dozvole luduju po ulicama... a naravno i onima koji planiraju da uzivaju u zadovoljstvu pod imenom "motor"... da im ne bi palo na pamet da samo i pomisle na glupiranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Na ovom forumu će verovatno i imati nekog efekta ali na žalost nisu svi koji voze motore članovi ovog foruma , a i mnogima to što mi pišemo i diskutujemo neznači pišljiva boba , ali što reče dexter prirodna selekcija će učiniti svoje ( na žalost). Da se ja pitam ja bi ovakve filmove puštao ljuima na obuci vožnje da shvate da motori i auti nisu igračke a na minimum sat vremena gledanja dnevno bi osudio sve koji divljaju kroz grad, predjače zadnjače i sl. Na žalost ja nisam nikakva vlast pa da o tome odlučujem. >:(

 

Dovoljan je bio tvoj blagi prezir prema liku sa driver rukavicama koji se trudio da digne na zadnji danas na mišeluku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Znaci, ovo bi sigurno smanjilo kolicinu ludiranja po ulicama, kada bi se pustalo polaznicima prilikom obuke. Mada je ovde najmanje 50% slucajeva gde motorista ni najmanje nije kriv. Ali ako, neka vide da mogu da nastradaju i kompletno tudjom krivicom. Nisam siguran jedino za ove koske koje vire i ovo na kraju sa sleperom.... Mozda je malo too much....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pu pu, 'bem ti sunce, da li da sedam na motor posle ovoga?

Naravno.Nisam ni pomisljao da cu da odustanem od voznje motora.Oprez,oprez,i jos opreznije.A ako ce nesto da se desi,pa desice se hteo ja to ili ne.

Film je strasan.Svako ko sedne na motor treba da je svestan rizika koje to povlaci za sobom,treba se paziti i ne divljati.Ostalo je sudbina,protiv koje se ne moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

Misim da je poucno videti sta sve moze da se desi kod "zezanja" na motoru, kada se dize na zadnji tocak, vozi debelo preko ogranicenja, kao i sve druge stvari koje mogu da te zadese kada se :glupiras", ma sta to znacilo... ALI, scene gde vozac motora nije nista kriv, kao sto je slucaj sa kamionom koji je pregazio motoristu jer ko zna sta je radio u kabini, koje na tako jeziv nacin prikazuju tragediju... Mislim da takve stvari treba naglasiti i upozoriti na njih,cak verujem da kod mnogih vozaca mogu da izazovu strah od voznje sto itekako moze da bude kontrapoduktivno i opasno kada sledeci put sednu na motor.

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Uf, majku mu ono na kraju sa sleperom je... ne znam, sad cu da krecem sa semafora brzo ko metak kad god vidim neki kamion iza sebe, smucilo mi se.

 

A jos sam i juce imao udes, veoma slican jednom iz ovog videa, kada lik sa twin brothers topovima gubi kontrolu na stazi i prevrce se nekoliko puta, slicno i meni bilo, samo sto je mene isekao lik pa je bilo ili to ili da se integrisem s ladom karavan. E al ja debil nisam imao jaknu ko ovaj na video, rekoh kratka voznja nema ni kilometer samo da odbacim neke papire do radnje. Zato su mi sada ruke, pa najblaze receno bljak :) Postavicu slike kasnije pa mozda i to bude uticalo na nekoga da nosi jaknu i na 30+ stepeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Sreca sto ne odlucujes

 

Ako ti ne znas ili ne smes da vozis na prednjem ili zadnjem, nemoj onda da omalovazavas i nazivas divljacima  ljude koji to znaju i koji su da bi to sve naucili ostavili mnogo koze na asfaltu. Neko ko zna da vozi na tocku, vozi oprezno i na jednom i na oba tocka, tako da je svejedno. Ili je ovo mozda forum saobracajne policije?

 

Sve to stoji, ali sta je sa onom velikom vecinom koja ne zna, a ipak je laka na gasu i voli da se 'pokaze' po nekad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Zadnji znam , probao sam , nisam našao ništa zabavno u tom, prednji pravo da ti kažem neznam ali stunt vožnju ipak ostavljam profesionalcima i nesmatam je pogodnom za javne puteve . Poštujem to da su neki momci polupali silne motore i ogulili dosta kože dok su to navežbali ali druže to je bio njihov izbor niko ih nije terao da to rade niti ih vukao za uši , samim tim nevidim nikakvo herojsko delo. Pri tom mi isti ti kad to rade po gradu jako idu na živce jer me brine da ne nalete na nekog a posebno na nekog koga poznajem ili mi je drag. A ovaj forum zagovara bezbednu vožnju i nošenje opreme, samim tim očekujem da se takav vid ponašnja osudi , u prilog tome govori i to da nema teme zadnjak gde šta kako , 200kmh po bulevaru ,  kako impesionirati macu ukradenim motorom i sl. A ako smatraš da su te teme dobre i pozitivne možda je najbolje da promeniš forum jer se nadam da za takvo šta nećeš ovde naći previše sagovornika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

Na ovom forumu će verovatno i imati nekog efekta ali na žalost nisu svi koji voze motore članovi ovog foruma , a i mnogima to što mi pišemo i diskutujemo neznači pišljiva boba , ali što reče dexter prirodna selekcija će učiniti svoje ( na žalost). Da se ja pitam ja bi ovakve filmove puštao ljuima na obuci vožnje da shvate da motori i auti nisu igračke a na minimum sat vremena gledanja dnevno bi osudio sve koji divljaju kroz grad, predjače zadnjače i sl. Na žalost ja nisam nikakva vlast pa da o tome odlučujem. >:(

 

Sreca sto ne odlucujes

 

Ako ti ne znas ili ne smes da vozis na prednjem ili zadnjem, nemoj onda da omalovazavas i nazivas divljacima  ljude koji to znaju i koji su da bi to sve naucili ostavili mnogo koze na asfaltu. Neko ko zna da vozi na tocku, vozi oprezno i na jednom i na oba tocka, tako da je svejedno. Ili je ovo mozda forum saobracajne policije?

 

Xd14Y_chpmotor2al9lx5.jpg

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

... ALI, scene gde vozac motora nije nista kriv, kao sto je slucaj sa kamionom koji je pregazio motoristu jer ko zna sta je radio u kabini, koje na tako jeziv nacin prikazuju tragediju... Mislim da takve stvari treba naglasiti i upozoriti na njih,cak verujem da kod mnogih vozaca mogu da izazovu strah od voznje sto itekako moze da bude kontrapoduktivno i opasno kada sledeci put sednu na motor. poz

 

bas sam se na tom snimku zadrzao dugo tj. vracao ga vise puta da vidim gde je i cija je greska. koliko se meni cini greska je ipak i nazalost i ovde vozaca motora. naime, on je neposredno pre raskrscnice obisao kamion s desne strane, dosao ispred njega i  usporio jer je hteo da na racvanju puta skrene levo dok je kamion kako se vidi u toj racvi zadrzao svoj pravac kretanja (pravo). sad ja mislim da nije bilo sansi da ga vozac kamiona vidi. em mu je dosao s desne strane (odakle ga ovaj ne ocekuje ni u snu), em je paznja vozaca verovatno bila usmerena na raskrsnicu (zato je preticanje u raskrsnici i zabranjeno). em je pozicija vozaca takvog kamiona takva da metar i nesto ispred, oko kabine nema sansi da vidi nesto. voziti u repu, nosu ili senci slepera je ogroman rizik. zato sleper treba "napasti" krajnje oprezno, zapoceti preticanje tek kada je 200% sigurno da te je vozac video i preticanje obaviti maksimalno brzo koliko bezbednost dozvoljava kako bi se sto pre udaljio od njega. da li gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Snimak slepera i motocikla je sigurno iz kine ( po slovima ) , a tamo se malo specifino vozi : razdaljine su ogrome pa vozaci znaju da zaspu za volanom ( kad se obilazi sleper otvaras sve oci koliko mozes i usput amblebujes ili sviras pogotovo nocu),u raskrsnici skrece ko gde hoce i kako hoce , u 99% slucajeva sleperi su preoptereceni znam primere kad voze i po 40t ,itd. . Na ovom snimku se vidi da je motorista obilazio sa desne strane ali se vidi i da sleperista nije mogao da zaustavi svoje vozilo . Par saveta ako odete tamo : nikad ne sedajte na motor da vas voze kinezi kad nema taksija u spicu , nemojte ni pokusavati vi da vozite auto ili nedaj boze motor , ovo sve vazi i za rikse osim ako niste u nekom selu , u taksiju sedite na zadnjem sedistu na sredini tu ste najsigurniji , ako hocete da predjete ulicu na zebri idite malo na auto put i vezbajte pretcavanje auto puta u spucu kad se vozi do 40km/h treba ce vam. I na kraju u kini se uvodi zabrana voznje motora u vecim gradovima na auto putu i nije dozvoljeno odma ih milicija oduzima a vozaca ostave da ide peske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Zeljko SVAKA VAM CAST!!!!!!!!!!!!

Ovo bi trebali da pustite malo vasim komsijama oko vikendice i njihovim roditeljima.....

A prizori su strasni....... :'( :'( :'( :'( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja