Jump to content

Moto Zajednica

Top case?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Hteo bih da uzmem top case za moj motor pa me zanima gde da pogledam i ako neko ima iskustva da mi kaze koji bi najbolje isao na gsx 750 f. Da nije preveliki,ruzan,smeta i sl... Negde sam procitao da je neko kupio top case u trion motors-u ali je kasnije skapirao sa je mogao i jeftinije da prodje,ali sad ne mogu da nadjem tu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam na Fazera stavio E450, i sasvim je dovoljan bar za moje potrebe... Maxia je pravo rešenje, ali je jako velika, bar po meni...

 

Nisi napisao koje ti je godište motor, ali mislim da tebi idu Monorack nosači, 518F... E sad treba videti koja ploča ide, a i koji kofer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

2001.godiste je i idu bas ti nosaci. Predpostavljam da je maxia velika pa sam bas zato i pitao da li neko ima iskustva kako to izgleda na mom motoru.

Verovatno je najpametnije da odem do Trion motors-a i pogledam kolika je i kako mi deluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

 

Hteo bih da uzmem top case za moj motor pa me zanima gde da pogledam i ako neko ima iskustva da mi kaze koji bi najbolje isao na gsx 750 f. Da nije preveliki,ruzan,smeta i sl... Negde sam procitao da je neko kupio top case u trion motors-u ali je kasnije skapirao sa je mogao i jeftinije da prodje,ali sad ne mogu da nadjem tu temu.

 

Ja sam kupio kofer u Trionu i tamo su me odrali k'o jarca! Kada sam posle toga razmisljao o nekim drugim putevima nabavke, to bi me iznelo mnogo jeftinije. U svakom slucaju mene Trion vise nece videti 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

Pa verovatno sam tvoj post i procitao,dobto si se javio. Pa koji su ti drugi putevi nabavke a isplativiji?

 

jedna reč se nameće sama po sebi.... LOUIS.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mene je nosač kofera, ploča i Givi E450 izašao ukupno 220 jura, s tim da pokupiš porat poreza od 20%, što mu dođe oko 180 jura.

 

A što se tiče veličine, evo ti slika kako izgleda kod mene

404.jpg

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@brutus

 

Gledao sam nešto one cene u Osijeku i čini mi se da nisu puno niže nego u Trionu. Konkretno, čini mi se da su mi u Trionu rekli da bi nosač, ploča i 46 litara kofer sa onim metaliziranim ukrasom koštao oko 300 evra. Približno toliko košta i originalni Yamahin nosač i kofer slične zapremine (beše 44 litra). Jel tu glavna fora povraćaj hrvatskog PDV-a ili šta? U Trionu su nosač i ploča oko 100-120 evra.

 

BTW, mnogo ti lep motor  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

 

Pa verovatno sam tvoj post i procitao,dobto si se javio. Pa koji su ti drugi putevi nabavke a isplativiji?

 

Ja sam motor kupio nov u Centru S, i trebao mi je hitno kofer zbog puta kuci, pa sam zato otisao u Trion. A inace imam druga koji vec godinama zivi u Londonu i koji mi je rekao da Givi model koji ja imam tamo kosta oko 100 funti. To nije zanemarljiva razlika u ceni. A kako neko rece uvek je tu stari dobri Louis! Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

A kako neko rece uvek je tu stari dobri Louis!

 

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10024258

 

Ovaj kofer u Louisu košta 150 evra, a mislim da tako nešto košta i u Trionu. Ako se dobro sećam, mislim da sam gledao od 46 litra i sa onim metaliziranim preko i cena je bila oko 180 evra. Nemojte me držati za reč, neka neko proveri u Trionu ako može, ali nije drastična razlika u ceni, u svakom slučaju.

 

inace imam druga koji vec godinama zivi u Londonu i koji mi je rekao da Givi model koji ja imam tamo kosta oko 100 funti

 

Koji kofer ti imaš? 100 funti je 126,4 evra. Koliko takav kofer košta u Trionu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ma u Trionu su me oladili tipa naruči danas stići će za dva meseca... A što se cena tiče mislim da treba nazvati i uporediti... Ja ne tvrdim da je ova varijanta koju sam je odradio najisplativija, ali sam je završio za 5 dana...

 

A što se Yamahinog original nosača tiče... Ne sviđa mi se način na koji se kači na ručke, pa sam se zato odlučio za Givi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ma u Trionu su me oladili tipa naruči danas stići će za dva meseca

 

Potpuno si u pravu i meni su isto rekli. Samo što ja imam fore, jer kofer planiram tek za sledeću sezonu. Oni (Trion) valjda nebavljaju jednom ili dva puta za sezonu i zato isporuka ide na dva meseca. Koferi nisu toliki problem, ali jesu nosači.

 

A što se Yamahinog original nosača tiče... Ne sviđa mi se način na koji se kači na ručke

 

I za ovo si u pravu, nosi se samo na onim rukohvatima za suvozača i deluje slabašno u odnosu na Givijev nosač. A cena je skoro ista, s time da je Givi kofer i nešto veći. Razmišljam i ja o Maxiji od 52 litra, čini mi se da nije prevelik, video sam ga na jednom FZ6 i deluje OK, mada ne znam kakav je u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

A kako neko rece uvek je tu stari dobri Louis!

 

http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10024258

 

Ovaj kofer u Louisu košta 150 evra, a mislim da tako nešto košta i u Trionu. Ako se dobro sećam, mislim da sam gledao od 46 litra i sa onim metaliziranim preko i cena je bila oko 180 evra. Nemojte me držati za reč, neka neko proveri u Trionu ako može, ali nije drastična razlika u ceni, u svakom slučaju.

 

inace imam druga koji vec godinama zivi u Londonu i koji mi je rekao da Givi model koji ja imam tamo kosta oko 100 funti

 

Koji kofer ti imaš? 100 funti je 126,4 evra. Koliko takav kofer košta u Trionu?

 

Imam Givi V46. Znam 100% da je u Engleskoj cena bila nesto preko 100 funti, a mene je u Trionu izneo kofer sa plocom oko 220-230 evra ako se dobro secam. Prevoz iz Engleske me ne bi kostao nista jer bi mi ortak dovezao kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Prevoz iz Engleske me ne bi kostao nista jer bi mi ortak dovezao kolima.

 

Pričamo generalno o cenama. Ti imaš drugara u Engleskoj pa ti je to možda povoljnije, ali za nekoga ko nema nikog tamo, pitanje da li je povoljnije. Što reče brutus, najveći je problem što se za neke stvari u Trionu mora čekati 2 meseca, a cifre im nisu tako visoke. U svakom slučaju, ni Osijek nije daleko, može se lepo provesti i usput kupiti (i ugraditi) kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

To je najbolja varijanta, da spojis lepo i korisno ;D ;D A sto se Triona tice, ja sam imao srece makar u tome sto nisam cekao na isporuku vec su imali ovaj moj kofer na lageru. Ali me je posteno razljutilo to sto je nesto preko grane jeftinije nego ovde 20,30 pa i 40-tak posto!! Ali opet, konkurencija je na nasim prostorima slaba, pa Trion moze da zabije cenu koje hoce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E tu su se malo zahebali ovi iz Triona... Osijek mi je na 90km a Beograd na 75km... Tamo je 180 jura, a kod njih preko 350... Pa jedino da sam siso veslo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

E tu su se malo zahebali ovi iz Triona... Osijek mi je na 90km a Beograd na 75km... Tamo je 180 jura, a kod njih preko 350... Pa jedino da sam siso veslo ;)

 

Meni je u Trionu nosač, ploča M5 i kofer E52 koštalo oko 380 evra (29.800,00 dinara). Zvao sam i Osijek i bilo je skuplje. Računao sam i na 10% popusta za keš, mada bi sa odbitkom hrvatskog PDV-a možda i bilo isto ili nešto, ali to bi značilo da moram dva puta za Hrvatsku, što meni svakako nije isplativo. Da, imali su sve u Trionu ovog puta, bez poručivanja unapred. U Louisu je sigurno još skuplje, a ne znam za druge prodavnice u Beču. Možda je u Londonu ili Americi jeftinije, ali je teško do dopremiti do ovamo. Samo još da montiram naslon koji sam za male pare kupio u Skoplju  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja