Jump to content

Moto Zajednica

[b]Kotor,Cetinje,Podgorica,Raska,Kraljevo,Vrnjacka Banja[/b]

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Samo shto smo se ja i Goran(hayabusa) vratili iz Mostara i Mokre gore,resimo da odemo za Kotor.Odnosno Goran tamo ostaje 10-ak dana a ja sam resio da ga samo ispratim,prenocim,okupam se i zapalim nazad u solo verziji.Presao sam preko 1000 km. :P

Ovo objavljujem najvise zbog jedne interesantne deonice.U pitanju je prilaz Kotoru iz sela Njegushi.Panorama je prelepa.Slike stizu u toku dana.

 

 

post-3824-1287899972553_thumb.jpg

post-3824-12878999726672_thumb.jpg

post-3824-12878999727255_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Stigli u Podgoricu pa za Cetinje.Sa Cetinja za sela Njegush i Krstac.Panorama puca pred ochima.Crna Gora je jako lepa u ovom delu.

 

post-3824-12878999728119_thumb.jpg

post-3824-1287899972932_thumb.jpg

post-3824-1287899973026_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Kotor u letnjoj sezoni ima oko 30 000 stanovnika.Ima visu skolu i fakultet.Solidno malo mesto,zaklonjeno planinama.Nema plaza.Voda prljava.Puno motora.Lepih kafica pored mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Smestili se pored mora.SMestaj nam nasao,naravno,bajker Danko na r6 yamahi. ;D

35 eu apartman do mora.Dosli smo oko 20 casova kod njega.On pochinje svo vreme gledajuci u zemlju(shto mrzim takav stav):

" kako?pa neznam./..recheno je jedan dolazi...ovo dvoje..i recheno je 10 dana..A on sad kaze 5-6 dana.Pa ne mogu.Malo je to.Imam ja poziva.Necu.Idite na drugo mesto.Ima ovde za 90eu apartman.Ja najjeftiniji pa me opet zezate.".....I tako chicha pushi,sedi na betonu pored mora i zeza nas zato shto smo doshli kasno i naci smehtaj je malo teze u to doba.Na gornjoj terasi tj.krovu garaze ima rotvajlera Cezara koji se raspomamio i nabacao 2 kg peska na moj KlE 500.Sta znam,bilo je peska na garazi zbog radova.Prosao neki Doberman i ovaj podivljao.Kad sam video gde je sve pesak zapao na mom motoru ja sam pocheo vec da gubim nerve.Chicha nas zeza,njegov Rotvajler nas zeza a umorni smo.Da ne bih napravio neku glupost  okrenuo sam se da prosetam i ohladim glavu.

Ipak smo se smestili.Za 35 eu po danu.Ja sam sa 30 l vode oprao KLE 500 i tada se smirio. 8)

 

post-3824-12878999765013_thumb.jpg

post-3824-12878999765527_thumb.jpg

post-3824-12878999765941_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

Napravio si samo jednu gresku. Trebao si sa Cetinja da ides preko Lovcena na Njeguse, pa onda za Kotor.

Sa puta Lovcen - Njegusi vidi se citav Bokokotorski zaliv.

Iduci put prodji ovim putem obavezno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Sutradan smo se kupali.Goranu stigla devojka.Ja planirao da se vratim i oslobodim krevet.Evo nekih slika.

 

post-3824-12878999766347_thumb.jpg

post-3824-12878999766766_thumb.jpg

post-3824-1287899976729_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Krenuo sam nazad sam.Imao sam vremena da napravim bolje fotke.Jer u dolasku sam jurio Hayabusu a to sa 45 konja zahteva ludilo. ;D Sada sam mogao lagano i opushteno da stajem i razgledam.

 

post-3824-12878999767825_thumb.jpg

post-3824-12878999768633_thumb.jpg

post-3824-12878999769512_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

manastir Moracha.Lepo mesto.Ostali deo puta nije zanimljiv.Stigao kuci oko 23 casa.Presao za 2 dana 1100km.

Goran ce ici hayabusom za Dubrovnik.Bice ovde jos dodatih slika. ;)

 

post-3824-12878999793216_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Stičem utisak da si proletio kao da te je jurilo 90 ljutih Crnogoraca ili u najmanju ruku da si imao problema sa kočnicama. ;D

 

Jednostavno nedostaje mi ona "uživajuća" komponenta. Mada poštujem i takav stil, jer ne voze svi motor da bi uživali u prirodi, neko vole samo vožnju. Ovo samo napisao pod utiskom vašeg prethodnog putopisa koji je napisan sa mnogo više uživanja u ambijentu i akcentom na detalje.

 

Inače, šmeknuo si dva dobra mjesta u kanjonu. Dio sa proširenjem pred ulazak u tunel, iako izgleda opako tu bih svakom preporučio da se parkira i napravi par snimaka. Isto važi za manastir Moraču. Kroz kanjon savjetujem malo oprezniju vožnju, jer tu i tamo nalete hrabri i pospani vozači autića i kamončića.

 

E sad, kome se ne žuri, može u Mojkovcu krenuti ka Đurđevića Tari, pa dalje prema Pljevljima, i dalje put Srbije. Iako duža, staza prolazi uglavnom kroz prelijepu prirodu, koja je u ovo doba godine pun pogodak. Posebno bih izdvojio kanjon rijeke Tare, ambijent je bombona.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Napravio si samo jednu gresku. Trebao si sa Cetinja da ides preko Lovcena na Njeguse, pa onda za Kotor.

Sa puta Lovcen - Njegusi vidi se citav Bokokotorski zaliv.

Iduci put prodji ovim putem obavezno!!

Hvala za info.Inache smo na karti gledali i reshili da idemo najkracom deonicom.Zato smo isli tako.Nismo znali za lep vidik.

Meni je uvek bilo lepo u Crnoj Gori i volim da dodjem tu.Priroda je prelepa.U Grcku nisam isao.Napravicu turu sledece godine.Na bajku naravno. :) Do sada nisam ishao jer mi je u Crnoj Gori osecaj kao da sam kod kuce.Razumem ljude i nekako mi je prijatnije.U Grckoj ipak si bash pravi stranac i ko zna shta sve moze da te zadesi. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Stičem utisak da si proletio kao da te je jurilo 90 ljutih Crnogoraca ili u najmanju ruku da si imao problema sa kočnicama. ;D

 

Jednostavno nedostaje mi ona "uživajuća" komponenta. Mada poštujem i takav stil, jer ne voze svi motor da bi uživali u prirodi, neko vole samo vožnju. Ovo samo napisao pod utiskom vašeg prethodnog putopisa koji je napisan sa mnogo više uživanja u ambijentu i akcentom na detalje.

 

Inače, šmeknuo si dva dobra mjesta u kanjonu. Dio sa proširenjem pred ulazak u tunel, iako izgleda opako tu bih svakom preporučio da se parkira i napravi par snimaka. Isto važi za manastir Moraču. Kroz kanjon savjetujem malo oprezniju vožnju, jer tu i tamo nalete hrabri i pospani vozači autića i kamončića.

 

E sad, kome se ne žuri, može u Mojkovcu krenuti ka Đurđevića Tari, pa dalje prema Pljevljima, i dalje put Srbije. Iako duža, staza prolazi uglavnom kroz prelijepu prirodu, koja je u ovo doba godine pun pogodak. Posebno bih izdvojio kanjon rijeke Tare, ambijent je bombona.

 

 

U pravu si.Evo ovako:

U dolasku se vidi da ima malo fotki.Razlog je sto je Goran relativno mlad dechko pa je krv vrela a zelja za brzinom veca.To sam vec objasnio.Juriti za 170 konja sa 45 konja je ludilo koje sam morao da izvedem.Goran je u fazonu:" ma kakvo stojanje,ne silazim dok ne stignem".Par makazica su me preledile u koje je zapao.Puna linija,krivina,sleper....Ma nista od toga nije chekao.Samo preticanje. Ja sam ljubitelj lagane voznje i dosta stajanja.Ali sa njim to nije moglo.U povratku sam krenuo oko 15 casova pa sam zurio zbog mraka da udjem u Srbiju.Zato nisam zalazio u detalje. 90% fotki sam napravio u voznji.Pozdrav,......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Postovi nevezani za temu su obrisani.

 

Molim ucesnike prethodne diskusije da smire strasti, da bismo mi ostali nesmetano uzivali u lepom putopisu i slikama. Hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja