Jump to content

Moto Zajednica

MOTOCIKLISTI GINU ZBOG LOŠE OBUKE!

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Evo ja nisam platio nijednu kaznu do sada... I trudim da se da poštujem propisa kad god sjednem na motor ili u auto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Evo ja nisam platio nijednu kaznu do sada... I trudim da se da poštujem propisa kad god sjednem na motor ili u auto...

 

To samo znaci da imas puno srece :)

 

ps. vozio sam jednom iza tebe... preticanje kolone preko pune linije, provlacenje izmedju traka, prekoracenje brzine...  ;D

 

nadam se da kolege plavi ne citaju ovo sitno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

To samo znaci da imas puno srece :)

 

ps. vozio sam jednom iza tebe... preticanje kolone preko pune linije, provlacenje izmedju traka, prekoracenje brzine...   ;D

 

nadam se da kolege plavi ne citaju ovo sitno :)

 

Aaaa, znači ti si bio onaj sa cvikama na Freewind-u u 7 i nešto ujutro što je stalno pokušavao da me izgubi. A na kraju je napravio polukružno preko pune kod GZZZ... ;D ;D ;D

 

A ne pričaš kako si vozio na zadnjem kroz kolonu na pančevcu... ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja se apsolutno slazem sa Jasminkom u svemu sto je napisao, i jako mi je zao sto smo tu gde jesmo sto se tice saobracajnih navika i kulture.

 

Ja licno verujem da je uzrok takve nekulture polazi iz samog drustva, kod nas se sve resava preko veze i sve moze ako imas para/prijatelja. Taj nacin razmisljanja se vrlo tesko menja.

 

Sto se tice obuke ja neverujem da je isplativo imati obuku za A kategoriju u auto skoli, jer su troskovi jako veliki a potraznja jako mala. 

U USA (citaj Ilinois) je to drugacije reseno. 

Ako zelis da dobijes dozvolu M kategorije (motorcikli) odes u Odeljenje Motornih Vozila i polazes testove (20 dolara), nakon toga mozes odmah na poligon da polazes voznju ako si spreman, a ako nisi i zelis da uzmes "Dozvolu za Ucenje" onda doplatis 10 dolara i drzava ti onda izdaje potvrdu da mozes upravljati motorciklom po sledecim uslovima:

 

1.  S tobom mora uvek biti neko ko ima vazecu dozvolu za M kategoriju.  Znaci u saobracaju nikad nesmes biti sam ne na istom motoru.

2.  Motorcikl mora biti osiguran.

3.  Motorcikl smes upravljati od zore do sumraka, nikako nocu.

4.  Nije dozvoljeno imati suvozaca.

 

Ako te polocija zaustavi i prekrsio si jedan od ovih uslova, dobices prijavu za voznju bez dozvole ($200), bices uhapsen ($200 kaucija), motor ce biti otslepan ($400) + prijava za prekrsaj zbog kojeg te je pandur zaustavio. 

Takodje je vrlo vazno da kad vam suspenduju dozvolu zbog prebrze voznje motora ili auta oni vam nesuspeduju samo tu kategoriju nego kompletnu dozvolu, i onda nema voznje nikako a ovde bez auta nemozes nista.

 

Takodje postoji i nesto sto se zove Motorcycle Safety Foundation, oni organizuju dvodnevnu obuku voznje motora i nakon uspesnog polozenog testa oni izdaju sertifikat s kojim se od drzave dobija dozvola za upravljanje motorcikala. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja