Jump to content

Moto Zajednica

moto skup u Petrovaradinu - utisci

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

EEE da , jedino sto mnogo ljudi (vec od ranije) ima utisak da se placanjem ulaznice, ne pomaze ORGANIZACIJA vec NEKOLIKO ORGANIZATORA !

 

Ni ja nisam za to da se skupimo na livadi uz pivo iz najjeftinije prodavnice u kraju, to se moze uraditi svaki dan bez mnogo muke.

 

Problem je mnogo kompleksniji. Citaj sve od pocetka.

 

Ali hajde da vise ne kukamo, nego da se postavi jos malo slika, zabusava se nesto sa fotkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
....... Mene interesuje grad' date=' lokalna kultura, narod, druzenje i naravno dobre ceste.........[/quote']

Cekamo te na nasoj motosusret. mc COBRA -Ada

20-21-22-23.07.2006

:wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)
Sto se nas iz Tuzle tice mi smo bili na susretu i nama je bilo OK! !

 

pa kad je bosancima ...bilo na nekom skupu dosadno ???

hehehehehehhe

ljubi vas sve ja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Citam vase primjedbe i ne mogu se oteti utisku da se uglavnom prigovara na cijenu ulaznice' date=' nedostatak free klope (ili neadekvatnost) i slicno. Sto se nas iz Tuzle tice mi smo bili na susretu i nama je bilo OK! Stvari koje su nama bitne su ispostovane i organizator se potrudio ponuditi dobru svirku, veeeeelike sankove, atraktivan lokalitet... Hrana nije bila nesto ali uvjek se moze otici u grad i nesto pojesti. Novi Sad je prelijep i nismo se pokajali sto smo dosli.

Ja ne volim susrete na livadama, daleko od gradova, sa nekim ustaljenim bajkerskim fazonima tipa free grah, jeftino pivo i sl. Ako bih ja dolazio samo na livade onda bi se sve svelo na putovanje od livade do livade. Mene interesuje grad, lokalna kultura, narod, druzenje i naravno dobre ceste. A ulaznicu platim bez prigovora jer znam da time pomazem u organizaciji i omogucavam da se i dogodine taj susret odrzi. To sto se sureta na ovim nasim prostorima toliko namnozilo da dolazi do pada u kvaliteti je drugi problem. Po meni buducnost ce to iskristalizovati i susreti ce se podjeliti na one turisticke i klasicne. Turisticki ce rasti i jacati, postajuci sastavni dio turisticke ponude grada dok ce oni klasicni livadski se polako povlaciti i padati u kvaliteti. No, svi ce tada biti na svome...nadam se... a na nama je da odlucimo gdje ici![/quote']

Meni u Novom Sadu i nije bilo loše,premda se moram ogradit zbog èinjenice da unatoè tome što dugo vozim,nemam baš previše susreta iza sebe pa ovo mišljenje treba uzet sa rezervom.

Slažem se sa Merlinom da dolazi do pada kvalitete i što je naj tragiènije do prevelike komercijalizacije susreta.

Npr. do prije nekih 4 godine sam skoro redovno posjeæivao susret u Puli,ali onda je to postalo previše komercijalizirano i izgubilo je onu pravu draž. Sada neznam jel se tamo šta promjenilo,ali možda odem ove godine.

U Hrvatskoj je problem što ima toliko susreta da jedan vikend zna biti na 2 mjesta,a možda i na 3,pa se to sve pomalo razvodni.

Do prije par godina je bilo da se susret èekao i da se na neki naèin za to živjelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Tuzla
....... Mene interesuje grad' date=' lokalna kultura, narod, druzenje i naravno dobre ceste.........[/quote']

Cekamo te na nasoj motosusret. mc COBRA -Ada

20-21-22-23.07.2006

:wink:

Hvala na pozivu al malo mi je nezgodan termin :cry: . Naime, obeco sam u Kastele (kod Splita) na susret MK Sjene i to sa ljepsom polovinom :shock: . Malo da spojimo ugodno i korisno jer momci prave 7 dnevni susret na morskoj obali. No, uvijek su moguce promjene... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
....... Mene interesuje grad' date=' lokalna kultura, narod, druzenje i naravno dobre ceste.........[/quote']

Cekamo te na nasoj motosusret. mc COBRA -Ada

20-21-22-23.07.2006

:wink:

Hvala na pozivu al malo mi je nezgodan termin :cry: . Naime, obeco sam u Kastele (kod Splita) na susret MK Sjene i to sa ljepsom polovinom :shock: . Malo da spojimo ugodno i korisno jer momci prave 7 dnevni susret na morskoj obali. No, uvijek su moguce promjene... 8)

Nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800
PS - DKK cujem da si se ti najbolje snasao za spavanje :wink:

Nemam pojma o ccemu ti priccass, stvarno :roll:

Pozdrav svima. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Meni bilo super ako zanemarim kintu i èinjenicu da nisam morao da putujem... S obzirom da sam radio do dvanaest uveèe i dolazio oko jedan i video momka sa precvetalom lobanjom koji je zveknuo u kapiji (A to me je baš skenjalo). Upoznao sam dva momka iz bosne i skontao ribe tri... 8) Bio sam sa Žabcem jedno veèe...Ma ljudi s obzirom gde živimo dobro da se i družimo a to je morate priznati naj važnije :D

Eh da!!! :idea: NOSITE KACIGU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa sistemom: cuti, dobro je i prolaze godinama kojekakvi mediokriteti i snalazljivci, otimaci novca i slicni. U koje god da vreme zivimo, vlastite standarde moramo graditi i unapredjivati, prema tome, druzenje je uvek ona stavka radi koje se najvecim delom i ide na skupove ali ono samo po sebi ne sme biti nikakav izgovor kojekakvim "organizatorima" za ovo sto smo doziveli u Petrovaradinu. Prava je steta sto se nije gadjao skup u Jagodini sa ovim, mozda bismo se pouceni iskustvima od prosle godine opredelili za onaj privlacni ringispil kao mesto za parkiranje i druzenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Prvo da se izvinem sto se nisam javljao par dana... Iskljucili mi telefon pa nisam mogo pristupiti netu... sad sam i to regulisao...

 

Bili ste vredni i mnogo toga napisali sto zahteva detaljno citanje. Nakon toga cu i odgovarati na komentare.

 

Sad mogu samo reci da ima stvari u kojima ste u pravu... ali ne bas u svim... Iako, mozda, MOTO FEST ide u pravcu komercijalizacije to ne znaci da su odredjeni postupci nase organizacije opravdani. Ima tu i elemenata experimentisanja sa neiskusnim ljudima u zahtevnim poslovima... Osim toga za moto skupove su se zainteresovale i neke turisticke institucije ali su s tim poceli od NS i verovatno ce ici i dalje. Nije lako prelaziti iz poluamaterskog organizovanja poluprivatne (klubske) 3-dnevne zurke u nesto sto treba da zadovolji neke vise standarde koji su iznad nasih zelja... MOTO FEST je prerastao u nesto na sta vise ne mozemo sami da uticemo u potpunosti, ali se mozemo potruditi da popravimo sve greske i nadjemo zajednicki sa svima vama jednu zlatnu sredinu.

 

Svi vasi komentari su dobrodosli sve dok nisu zlonamerni i sarkasticni. Popravili smo koliko smo mogli neke stvari od prosle godine, a sada je na redu ova godina.

 

Dok smo bili na staroj lokaciji sve je delovalo ok... i bilo je... uffff... ovo je vec previse za jedan post... nastavak u sledecem broju...

 

U svekom slucaju, hvala svakome na iskrenosti, a i na razumevanju ko ga na kraju bude ipak imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

sve sto si napisao mogu i zelim da razumem, sve je prihvatljivo, ne mozda kao opravdanje ali kao realan razlog recimo. Ipak, sve se moze uraditi i napraviti samo treba imati volje za time, ne sme komercijalni faktor da toliko nadsija sve ostale aspekte da zaseni sve ono sto ste trebali uraditi da ne bude ovakvih komentara. Ja sam namerno i pokrenuo detaljniju temu sa mnostvom konkretnih sitnica bas da bi se mozda za neke buduce skupove, ne samo Rajdersa vec i svih ostalih koji to nameravaju organizovati, izbeglo sve sto ovde nije valjalo a da ne budu samo komentari u vidu uzdignutog nosa i okretanja za 180 ali bez konkretizacije koja bi mozda nesto i promenila. Ukoliko budes i nadalje u organizaciji a ne uspes da se izboris da sve ove kritike budu ozbiljno razmotrene, onda ili Ti ne pripadas onima koji opet organizuju prenebegavajuci kritike ucesnika sto i nije toliko strasno kao sto je strasno ako otkrijes da mozda ipak pripadas njima. Dakle, zadatak ipak imas pred sobom, na forumu je prilicno jasno receno pa je na neki nacin do Tebe da svi ovi komentari nadju put do organizatora. Dakle, ipak je sve sa nekom dobrom namerom jer svi smo potegli solidan put, angazovali solidno vreme i potrosili neku kintu sto moze samo neko sa zaista dobrom voljom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

:misli: Paaaaa, razmisljali smo neko vreme. Broj novoregistrovanih motora u Srbiji za prva 3 meseca ove godine je 1800... Zamislite cifru do kraja sezone i sve te nove bajkere 8) koji oce svuda na skup. Da se ne lazemo, 500din je mlogo za ufur na skup ali VanGogh, ozvucenje, ostale svirke, pasulj (bez leba :twisted: ) za nekog ko to voli nije mlogo. Bitna je poenta. Mogu i Rollingstonsi da se dovedu na skup i da ufur bude 2000din ali o cemu onda pricamo? Na ovoliki broj motora, Waske je u pravu - komercijalizacija je NEMINOVNA!!! I ko je taj koji ce da izbalansira izmedju besplatnog opijanja na nekoj livadi i Rollingstones Bike-Fest-a od 2000din ??? Mozemo svi mi sa 4uma da se okrenemo i odemo, :jecaj: a tamo ce i dalje biti 2000 motora - SVAKI PUT. Poenta je da je MC-Srem OBJASNIO kako se balansira :idea: i da ce malo ko TOLIKO da se potrudi do kraja godine, a cene ufura ce svi da dignu i opet ce 2000 novopecenih sminkera OBAVEZNO da se pojavi... Ajde da se pozabavimo KVALITETOM jer je kvantitet otisao u Qrac. Cisto da ulozen trud ne bude popljuvan, a krv je pala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hmmm... Vidim da zaista ima onih koji razumeju. MOTO FEST je kao dete... za prvih 10-tak godina je rastao i mogli smo ga koliko-toliko kontrolisati, a sad je doslo vreme puberteta i nepredvidjenih situacija... Sad je vreme da se nesto ucini konkretno kako se ne bi sve potpuno otelo kontroli, pa kad to "dete" konacno poraste da ne bude totalno razocaranje nas koji smo ga stvorili.

 

Malo mi je falilo da dignem ruke od svega... al kao sto rekoh MOTO FEST je kao dete... Stvoren je iz ljubavi prema bajkerstvu i ne mogu mu okrenuti ledja, a da se ne potrudim uz pomoc iskrenih ljudi iz mog kluba ali i svih vas cije su namere casne... U zadnja 2 posta sam nasao jos snage da istrajem...

 

12 godina je dosta dugacak period sa mnogo ulozenog truda i novca... Po nekad se pitam cemu sve to kad od toga nikakve koristi nema niti je planirana... Ali ipak, i dalje sam tu... Valjda odgovor lezi u svima vama.

 

Da, previse je novih motora sa nekakvim kvazi-bajkerima koji ne znaju sta hoce i koji kvare pricu... Bajkerstvo je u vreme kulture bilo sub-kultura, a sada preovladjuje neki novi turbo-moto-folk... GRRRRRRR !!! :kaboom: :axe:

 

Treba se boriti, a ne odustajati. Na zalost, kukavica i lenstina je vise nego boraca... :sesirko:

 

Toliko za sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
MOTO FEST je prerastao u nesto .

 

Da' date=' slazem se u SEOSKI VASAR!

 

 

al kao sto rekoh MOTO FEST je kao dete... Stvoren je iz ljubavi prema bajkerstvu i...

 

Pa i to dete ste mogli malko bolje "vaspitati"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ernesto, hvala Ti na nepotrebnom sarkazmu. A sto se tice vaspitanja "deteta", ako nisi shvatio, ono je uslo u "pubertet" - problematicni period...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad

...uz pomoc iskrenih ljudi iz mog kluba...

 

Onako, èisto iz znatiželje 8) , koliko, po tvojoj raèunici, ima tih "iskrenih ljudi" u tvom klubu i da li to znaèi ima i neiskrenih i , na kraju krajeva, kakav je to klub koji ima neiskrene èlanove i to toleriše? Hm, da, i da li sebe smatraš za "iskrenog" ili ...?

 

Uzgred, ne bih rekao da je Ernesto sarkastièan, èovek je samo rekao ono što jeste :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne, ovakvi tonovi ce nas odvesti negde gde ne treba, zamisao pokretanja teme pune kritike nije da se samo zalimo ili istresamo vec da probamo da dokucimo prvo ima li volje da se nesto drugacije uradi, drugo, ako volje ima, ima li mogucnosti da se glas sa foruma cuje tamo gde se odredjuje skup u smeru prevara ili druzenje i trece, ako ima i volje i mogucnosti da aventualno poslozimo utiske i sa ostalih skupova pa da svrstamo u dve gomile pozitivne i negativne stvari a svaka gomila da je opredeljena na domacine/organizatore i posetioce. Tako bismo makar virtuelno dobili ono sto smatramo mozda idealnim skupom pa ako tako nesto moze da posluzi kao okosnica buducim skupovima - nesto smo uradili. Ukoliko ne moze, i posteno zakljucimo da ne moze te da sve zavisi od nekih ljudi i ideja bez sluha za bilo sta sem za govor novca, i to je neki napredak, bicemo nacisto sa time i znati gde idemo a gde ne nadalje. Naravno, onda se i od toga treba ograditi a ne na sebe primati teret tudjih nemara, propusta ili namera za otimanjem novca, onda svi na forumu ostajemo kao i dosad i to bez teskih reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Pa Waske, dozvoli mi kazati da ste dete apsolutno pogresno vaspitali. Nije Skup krenuo u drugu stranu nego ste ga vi tamo usmerili.

Pricas o "bajkerstvu" a pravdas potpunu komercijalizaciju skupa, koja predstavlja apsolutno skrnavljenje te nazovimo nase sub-kulture. Jednostavno, izbacili ste sa skupa sve one koji su dali poslednje cetiri plate za jawu iz sedamdesetih, da bi napravili mesta za nove r-ase i njihove debele novcanike. Tolko od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: NS
Pozdrav' date='

 

ne, ovakvi tonovi ce nas odvesti negde gde ne treba, zamisao pokretanja teme pune kritike nije da se samo zalimo ili istresamo vec da probamo da dokucimo prvo ima li volje da se nesto drugacije uradi, drugo, ako volje ima, ima li mogucnosti da se glas sa foruma cuje tamo gde se odredjuje skup u smeru prevara ili druzenje i trece, ako ima i volje i mogucnosti da aventualno poslozimo utiske i sa ostalih skupova pa da svrstamo u dve gomile pozitivne i negativne stvari a svaka gomila da je opredeljena na domacine/organizatore i posetioce. Tako bismo makar virtuelno dobili ono sto smatramo mozda idealnim skupom pa ako tako nesto moze da posluzi kao okosnica buducim skupovima - nesto smo uradili. Ukoliko ne moze, i posteno zakljucimo da ne moze te da sve zavisi od nekih ljudi i ideja bez sluha za bilo sta sem za govor novca, i to je neki napredak, bicemo nacisto sa time i znati gde idemo a gde ne nadalje. Naravno, onda se i od toga treba ograditi a ne na sebe primati teret tudjih nemara, propusta ili namera za otimanjem novca, onda svi na forumu ostajemo kao i dosad i to bez teskih reci.[/quote']

 

Evo i ja da se javim... strasno mi se svidja ovaj 'post'...

mislim da bi se mnoge neresene stvari mogle resiti ako bi uspeli tako jednostavno 'samo' da se dogovorimo... medjutim... 100 ljudi-100 cudi... rekao sam XY puta da ni dva coveka nemogu da se dogovore bez dominacije (pogotovo masa ljudi)... polako se stvara anarhija, onda se pojave lihvari koji pametno iskoriste trenutnu situaciju, zgrabe lovu koju zbunjena masa krvavo stvori i nestanu bez traga...

 

DAKLE - MORA da postoji dominantni staresina koji ce biti VELIKI BRAT, i nece se predomisljati u odlukama i ako je potreban shamar... onda shamar... ili chizma u bulju i mars kuci...

 

Mozda malo nasilno zvucim ali posto sam se svega nagledao i naslusao u mog pola zivota u MC vezano za temu, verujem da je to JEDINI nacin uspesnog funkcionisanja i organizovanja... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ne bik se bas slozio sa ovom teorijom o dominaciji. Ovogodisnji susret u sm je bio prvi susret koji je organizovalo 30 ljudi, umesto 5, koji su to radili predhodnih godina, i sve je islo lakse, brze i na kraju krajeva, ispalo i bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Ernesto' date=' hvala Ti na nepotrebnom sarkazmu. A sto se tice vaspitanja "deteta", ako nisi shvatio, ono je uslo u "pubertet" - problematicni period...[/quote']

 

Mislim da je najveci sarkazam tvoje imanje obraza da se pojavis ovde i pojusas da se opravdas za onaj vas ns vasar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)
Ernesto' date=' hvala Ti na nepotrebnom sarkazmu. A sto se tice vaspitanja "deteta", ako nisi shvatio, ono je uslo u "pubertet" - problematicni period...[/quote']

 

Mislim da je najveci sarkazam tvoje imanje obraza da se pojavis ovde i pojusas da se opravdas za onaj vas ns vasar!

 

 

mislim da nije ni mesto ni vreme za prepirke , elem waske je ovde kao i mnogi mi i mislim da nije uredu da njega optuzujete za te stvari samo zato sto je clan tog mc-a

to sto se desilo u ns....(bez uvrede Wafku ) se delimicno i ocekivalo , jer u onoj gunguli nazalost preovladjuje cudna sorta ljudi , cast izuzetcima ...al ...nije ok da sad ernesto ili ko god napada vasketa zbog svega toga i zbog clanstva u istom tom mc-u. a ako ce te se svadjate otvorite lepo u offu temu ap udri ...ovde ..nije ok !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mislim da je diskusija ovde na mestu i cini mi se da ljudi nisu prekoracili granicu pristojnosti...

 

Tema bas i jeste 'NS moto skup' i mislim da je ok da se o tome diskutuje, upravo da se prenese glas i misljenje ljudi koji tamo svake godine idu i placaju sve to (gorivo, ulaz...).

 

Sve samo molim da se medjusobno ne vredjaju, jer to stvarno ne vodi nikuda. Cilj je da se skupovi poboljsaju i da se svi bolje na njima provedemo. Nije cilj da se medjusobno pljujemo i prozivamo... To mozemo i uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja