Jump to content

Moto Zajednica

Iz prve ruke - Triumph Daytona 675

Recommended Posts

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Cim se pojavila Daytona 675, izgledom me ocarala. Bila je to ljubav na prvi pogled. Zaljubljenost je prosla i najzad sam dobio priliku da je provozam. Motor je jako naget naprijed i tako sjedi i vozac. U principu to volim, jer mi daje osjecaj sigurnosti, ali za voznju po gradu bi moglo biti neugodno. U novim cizmama, na novom motoru, nisam imao bas velika ocekivanja.

 

jueTt_img0355rl3.jpg

 

Upalio sam motor i zaculo se prijatno zvizdanje. Motor radi mirno. Ubacivanje u prvu je bezbolno. Nema jakog “klang”, kao na vecini motora, Kako sam krenuo, sve mi je bilo na pravom mjestu, a zvuk prava pjesma za usi. Vec nakon 5 minuta sam imao utisak kao da sam mjesecima vozio ovaj motor. Sada, nakon nekoliko stotina kilometara, nekoliko sati voznje i prespavanih noci, mogu reci da sam se ponovo zaljubio. Reakcije na gas su veoma prirodne. Snaga se prenosi na cestu bez proklizavanja. Cak se zbog polozaja vozaca ni prednji tocak ne podize pretjerano, mada nije nikakav problem poskociti sa ovakvim odazivom na gas. Ubrzanja su odlicna, a neobicno za sportski motor cak i u visim klasama je da tako dobro vuce iz niskih obrtaja. Rupa u snazi koja se vidi na dijagramima se u voznji uopste ne osjeti. Vec na 4000 obrtaja, motor reaguje bez oklijevanja. Kocnice su potpuno dorasle performansama masine. Prije nego sto probate stopie, preporucujem naocare da vam oci ne bi ispale, a i sklekovi ce pomoci da bi vam ruke izdrzale vlastitu tezinu.

 

rYENP_092305side3wd7.jpg

 

U kompletan paket su se odlicno uklopile Pirelli Super Corsa Pro. Veoma su komunikativne i vozacu pruzaju maksimum na suvoj cesti. Daytoni definitivno odlicno pristaju uz munjevito upravljanje. Motor skoro da slijedi putanju vasih misli. Veoma lako se obara i prebacuje iz krivine u krivinu, a bez problema ce vam oprostiti i manje greske.

Komande su klasicne i bez problema ce vam sjesti u ruke. Instrument tabla pruza sve potrebne informacije, djaluje veoma lijepo, a jedino sam vec naviknut na digitalnu brojku koja pokazuje temperature bio iznenadjen grafickim prikazom na koji treba malo naviknuti. Kada se prvi puta upalio ventilator, navikavanje na u stvari vrlo logican prikaz temperature je zavrseno.

 

p3OAw_675ajy7.jpg

 

Trocilindras razvija 125ks i 72Nm obrtnog momenta. Sve to bez problema pokrece 165 kg tezak motorcikl. Duzina od 201cm je iznenadjujuce mala, a medjuosovinsko rastojanje od 139cm je ekstremno kratko.

Ipak i ovaj motor ima jednu manu. Veoma je neudoban. Biti suvozac je pravo mucenje. S obzirom da je motor beskompromisni sportista, udobnost nisam ni ocekivao, jer nema udobnog supersportskog motora. Nikakav japanski ili italijanski supersportas vas nece zadovoljiti udobnoscu. Mogu reci da je Triumph napravio idealan sportski motor i da mi je sasvim jasno kako su postali Masterbike sampioni. Mislim da ce ovo biti moj sledeci motrcikl.

 

Triumph%20Daytona%20675%20(1).jpg

 

sl4FX_146060701z600ccshootoutwk6.th.jpg kK2B4_146060701z600ccshootoutcu4.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5355 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ma kad ga Cale istestira, to je prava stvar.

 

Nadasve simpaticno motorce. Nije bas da je od fele koja mi se dopada, ali volio bi ga provozati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ma kad ga Cale istestira, to je prava stvar.

 

Nadasve simpaticno motorce. Nije bas da je od fele koja mi se dopada, ali volio bi ga provozati.

 

 

Tebi bi vise odgovarao Street Triple, jedino sto si veliki porastao icon_twisted.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5355 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ma kad ga Cale istestira, to je prava stvar.

 

Nadasve simpaticno motorce. Nije bas da je od fele koja mi se dopada, ali volio bi ga provozati.

 

 

Tebi bi vise odgovarao Street Triple, jedino sto si veliki porastao icon_twisted.gif

 

A ne, onda radije prelazim na onoga Bavarca sa proslog Caletovog testa. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Eto zar si morao  >:(

Taman zaboravim da postoji taj motor i ti me potsetio, sada nocima necu spvati...  ;D

 

Na slikama mi je bio EXTRA, ali uzivo mi je izgledao mali. Kao neka 125-ica, ali bio sam u mogucnosti da je pogledam nekih 5sec.. ::)

 

Inace sve u svemu, extra motor, kod nas redak. I naravno zeleo bi da ga pazarim u skorije vreme.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka

Ne izagleda tako mali uzivo. Ja ga imam oko pola godine, pre njega  sam imao Daytonu 955 koja jeste

veca i za nijansu udobnija od 675, ali 675 je zivahniji bolje ubrzava i koci. Nije za dvoje nkako. Mene

licno u voznji ne umara i nije mnogo neudobna. Visok sam 181 i tezak oko 80 kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka

Moze neka orijentaciona cena motora, koliko bi me izasao na nase table.. ? <<< za spop

 

Polovan 2006 godiste, preko je oko 7.000 Evra, plus carina i PDV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja