Jump to content

Moto Zajednica

GLAVA HONDE 250

Recommended Posts

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

honda 1980    xl 250    1 cil

                        cb 250 n    2 cil

ako je u pitanju cb 250, onda može da se nadje i u srbiji, za xl nisam siguran.

                       

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

:);):D  U PITANJU JE HONDA KOJOJ NA CILINDRU PIŠE 248 CCM, IMA JEDAN CILINDAR, BROJ SE NE VIDI (NA MESTU GDE MISLIM DA TREBA DA BUDE VIDLJIVO JE OŠTEĆENJE - KAO OGREBOTINA) , NA PREDNJEM TOČKU IMA DISK KOČNICU, PORED POLUGE MENJAČA IMA OZNAKE ZA 5 BRZINA , A GODIŠTE JE ODOKATIVNO - IZGLEDA STARA PREKO 30 GODINA. ZA MENE JE IZAZOV VRATITI JE U FUNKCIJU.

    INAČE, KAO NOVAJLIJA NA OVOM FORUMU IZNENAĐEN SAM (PRIJATNO) BRZINOM ODGOVORA I ZAHVALAN SAM NA TOME.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

:);):D  U PITANJU JE HONDA KOJOJ NA CILINDRU PIŠE 248 CCM, IMA JEDAN CILINDAR, BROJ SE NE VIDI (NA MESTU GDE MISLIM DA TREBA DA BUDE VIDLJIVO JE OŠTEĆENJE - KAO OGREBOTINA) , NA PREDNJEM TOČKU IMA DISK KOČNICU, PORED POLUGE MENJAČA IMA OZNAKE ZA 5 BRZINA , A GODIŠTE JE ODOKATIVNO - IZGLEDA STARA PREKO 30 GODINA. ZA MENE JE IZAZOV VRATITI JE U FUNKCIJU.

    INAČE, KAO NOVAJLIJA NA OVOM FORUMU IZNENAĐEN SAM (PRIJATNO) BRZINOM ODGOVORA I ZAHVALAN SAM NA TOME.

 

Види код овог у Немачку... Мада баш и немаш неке конкретне податке о машини, модел, а успут се и ДЕРЕШ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

ako sredim ovu ili nađem drugu glavu, sledeći problem će biti pogon bregaste, jer mi nema ni lanca ni lančanika na bregastoj ( usput - samo pretpostavljam da se bregasta tako pokreće), nema vijaka koji stežu glavu ... sa time i novim dihtungom glave motor će upaliti nadam se, a sve ostalo je šminka i uglavnom je kompletno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

Jesi li ti siguran da je ovo od 250 ccm?Izvini sto postavljam takvo pitanje ali i ja kuci imam takvu masinu ali u malo boljem stanju i spremnu za generalku!Nista joj nije falilo samo nije htela da se kresne!Tebi ovo na kurblu ili?Moja je 125 identicna,pise li kod tebe kubikaza?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Jesi li ti siguran da je ovo od 250 ccm?Izvini sto postavljam takvo pitanje ali i ja kuci imam takvu masinu ali u malo boljem stanju i spremnu za generalku!Nista joj nije falilo samo nije htela da se kresne!Tebi ovo na kurblu ili?Moja je 125 identicna,pise li kod tebe kubikaza?

 

tako kažu, a tako i piše...

 

post-3942-12878999703323_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

[table][tr][td]

Jesi li ti siguran da je ovo od 250 ccm?Izvini sto postavljam takvo pitanje ali i ja kuci imam takvu masinu ali u malo boljem stanju i spremnu za generalku!Nista joj nije falilo samo nije htela da se kresne!Tebi ovo na kurblu ili?Moja je 125 identicna,pise li kod tebe kubikaza?

da li je moguće da im je razlika jedino u kubikaži a da se ostali delovi poklapaju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

[table][tr][td]

Jesi li ti siguran da je ovo od 250 ccm?Izvini sto postavljam takvo pitanje ali i ja kuci imam takvu masinu ali u malo boljem stanju i spremnu za generalku!Nista joj nije falilo samo nije htela da se kresne!Tebi ovo na kurblu ili?Moja je 125 identicna,pise li kod tebe kubikaza?

da li je moguće da im je razlika jedino u kubikaži a da se ostali delovi poklapaju ?

Mislim da se ne poklapaju ali vredi proveriti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

To je HONDA CB 250RS iz 1980 godine!Mozes li naci broj rama pa da se vidi za koju zemlju je radjena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

nigde ne nađoh "manuale" ni za xl 250 ni za cb 250 rs, čak ni za xl 125 ili cb 125. zna li ko šta pokreće bregastu. gde se u srbiji mogu kupiti delovi kao što su lanac, lančanik ( ako se tako pokreće bregasta) , duhtung glave ... ne bih se upustio u troškove sređivanja glave ( pošto ljudi sa ovog foruma kažu da može da se sredi) dok ne nađem delove sa kojima ću moći da kresnem motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja