Jump to content

Moto Zajednica

Obnova istekle registracije

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam jedno pocetnicko pitanje, elem registracija mi istice 16.6. tj za dva dana, a kako planiraju da uvode nove tablice navodno od 1.jula interesuje me sta je potrebno za obnavljanje registracije ako je ista vec istekla pre 2-3 nedelje? Samo tablica i saobracajna ili jos nesto? (samo ta dva i imam, tako da se nadam da ne mora jos neka papirologija)

 

Cuo sam da je za 30 dana od isteka obavezno vratiti tablice, ako je to tacno definitivno imam dovoljno vremena do 1. da lezi neregistrovan, jedino je pitanje da li cu izdrzati toliko dugo da ne vozim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma najvise mi je zbog onih SRB nalepnica... da ne moram to da lepim ako hocu da vozam preko grane, s novim tablicama koliko znam ne mora to... ne znam stvarno i gde bi to nalepio na zzr, jedino na stop svetlo mogu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako ti je to jedini problem nabavi malu SRB nalepnicu. Mislim da sam video na OMV pumpi, a veličine je kutije šibica. A i nije ZZR tako mali  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ma najvise mi je zbog onih SRB nalepnica... da ne moram to da lepim ako hocu da vozam preko grane, s novim tablicama koliko znam ne mora to... ne .

 

Koliko je meni poznato, je nama po vašem zakonu još uvek potrebna elipsasta nacionalna ili Eu nalepnica (npr. u Hrvatskoj, Srbiji, etc)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

    Ja sam juce registrovao motor bas me briga za nove tablice i nove saobracajne . Kad krenu nove tablice bice po starom obicajima zajebancija : kasne, pad sistema kompjuterskog ( ne policiskog ) mozda i cekanje na stampanje doticnih . Registruj i vozi jedes tablice ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Imam jedno pocetnicko pitanje, elem registracija mi istice 16.6. tj za dva dana, a kako planiraju da uvode nove tablice navodno od 1.jula interesuje me sta je potrebno za obnavljanje registracije ako je ista vec istekla pre 2-3 nedelje? Samo tablica i saobracajna ili jos nesto? (samo ta dva i imam, tako da se nadam da ne mora jos neka papirologija)

 

Cuo sam da je za 30 dana od isteka obavezno vratiti tablice, ako je to tacno definitivno imam dovoljno vremena do 1. da lezi neregistrovan, jedino je pitanje da li cu izdrzati toliko dugo da ne vozim :)

 

I meni je ista situcija, istice 18.06, a nove su od 6. jula.... ja planiram da se stripim... takodje zbog SRB oznake... Elem, treba ti i potvrda sa tehnickog pregleda. A sto se tice procedure, ja se osiguravam u Dunavu. Njima samo ostavis sve papire i sutra samo odes po table i ostalo. Nema zezanja po supu i ostale gluposti. A usluga je besplatna ako se kod njih osiguravas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Koliko je meni poznato, je nama po vašem zakonu još uvek potrebna elipsasta nacionalna ili Eu nalepnica (npr. u Hrvatskoj, Srbiji, etc)

 

To ne regulisu lokalni zakoni vec Becka konvencija o medjunarodnom drumskom saobracaju iz 1968, koju su potpisale skoro sve zemlje. Po tim propisima je elipsasta nalepnica, bele pozadine sa crnim slovima i dalje obavezna. Mada se gleda kroz prste kad je u pitanju tablica koja ima tu plavu traku i na njoj oznaku drzave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobro de :)

 

Ispade da je svejedno nova ili stara, ta nalepnica me sleduje u svakom slucaju... kupicu negde pa cu da zalepim na rep preko onoga 6 od 600, da mogu da baronisem ljude na semaforu kad pitaju koliko kubika ima: "pa kako koliko, vidis da pise sa strane 1100, a da... zaboravih da sam zalepio nalepnicu preko tog 11" :D

 

Salim se, 600 mi je sasvim dovoljno za sad i ponosim se mojim krmetom od 200 kila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja