Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje CE kategorije

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Opet polažeš u Evropi, srpski kod u dozvoli ne priznaju. Neki ljudi su vozili i prolazilo je kod policije po Evropi u većini slučajeva, valjda su ne informisani ili šta već. Ali ne uvek, kazna je mislim oko 150e. Firme će te pustiti da voziš bez evropskog koda,pa će to usput da rešavaju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Za sada izgleda najlaksi nacin je polaganje koda 95 u Sloveniji. Dobije se sertifikat koji ostaje kod njih ukoliko nemas poslodavca, do pronalaska istog, ukoliko imas poslodavca oni salju sertifikat i poslodavac dalje resava kod 95 u vozacku koja prvo mora biti zamenjena u Slo. Za npr.Nemacku i EU je takav kod priznat koliko sam upucen, bez obzira sto je prepis vozacke iz druge zemlje koja nije clanica EU(jer kategorije su priznate iz Srbije). Mene interesuje i kolika je tezina same obuke i ispita pred IHK u DE, jer sam cuo, ako je istina, da ljudi i sa C1 nivoom jezika su padali, pa pretpostavljam da nije zbog nerazumevanja jezika, obuka i ispiti su na Nemačkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre 1 sat, Vampa je napisao:

Gde hoces da preneses dozvolu?

Selim se uskoro za DE pa gledam sve opcije kako do koda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Mislim da u AT imaju testove za kod novi vozaci i vozaci koji imaju C kratko(postoji valjda godina,na primer ako si polozio do 2015 ne radis test nego samo slusas).mozda je i u DE tako

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Razlog zasto ne priznaju nasu kvalifikaciju je da je svako ko je u periodu od 2009-2019 polozio kategoriju mogao je da podigne karticu profi vozaca bez ikakve kvalifikacije,kao i pre 2009 gde automatski priznaju kvalifikaciju i ne treba nikakva skola od 140 casova i novac koji je oko 1500e sve zajedno. Nakon 2019 mora da se ide na skolovanje od nekih 140 casova.Tu je caka,mnogo vozaca iskoristilo priliku i tako doslo do potrebne kvalifikacije i otislo preko.To je Nemacka uvidela i vise ne priznaju. Jedini laksi nacin i jeftiniji je Slo ili poslodavac koji radi papire da je iz Slovenije,Madjarske,Hrvatske ili Češke,ili raditi kvalifikaciju u DE,sto je tezi nacin i kosta oko 3k evra.

To slusanje modula je obaveza na dalje i vazi za sve, moras svakih 5 godina da ih imas odslusano radi produzenja licence za profi vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Nisam znao da su svuda tako poostrili. Ja imam C od 2007 tako da samo slusam svakih 5 godina(ove idem ponovo iako mi vazi do 2024 kolektivno,firma placa).

Ovo za neke godine da ne mora test nesto sam nacuo od ljudi koji su dolazili u AT da voze a za mladje vozace mora test i slusanje. Podrzavam da treba imati znanje ta voznju kamiona i autobusa ali ko ce da ulozi 5000 da bi vozio:stabre: pa jeftinije je da fakultet zavrsis ili neku diplomu kupis

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Možeš i u Sloveniji da dobiješ karticu i bez boravka i poslodavca, ja sam je tako izvadio. Mislim da onda možeš da upišeš kod u EU dozvolu bez problema. Kod 95 me je koštao 500e sa svima koji su se ugradili i izrada kartice još 200e. Ako te interesuje pošalji mi poruku na PP daću ti kontakt. 

PS. Ja sam izvadio karticu krajem prošle godine iako sam ranije položio. Uvek postoji mogućnost da se nešto promenilo u tim "kombinacijama"

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /
Pre 4 sati, Niko je napisao:

To slusanje modula je obaveza na dalje i vazi za sve, moras svakih 5 godina da ih imas odslusano radi produzenja licence za profi vozaca

Svake godine po jedna oblast...

Pocelo zvanicno sad od 01.06.

Ima AMSS i vidim da i GSP organizuje, imaju neke reklame.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre sat vremena, ser je napisao:

Svake godine po jedna oblast...

Pocelo zvanicno sad od 01.06.

Ima AMSS i vidim da i GSP organizuje, imaju neke reklame.

Slazem se da u svakom poslu treba odrzavati povremenu obuku,i trenutno gde u Srb radim svake godine je imam vec 20 godina ali mene zanima zbog odlaska u DE kako dalje.Da upisem ovde kvalifikaciju 140 casova,priznace se kada udjemo u Eu,a to ce mozda unuci moji docekati.Ostaje ili Slo ili DE(najteza opcija) ili u DE naci poslodavca koji je iz okolnih zemalja EU pa raditi preko njih papire i polagati za kod(a tu ide i obaveza vezana ugovorom za tog poslodavca i druge poteskoce).U Slo je pogodnost sto traje sve nekih nedelju dana i predavanje je na maternjem jeziku,al zato posle je trnovit put do priznavanja iste u DE al opet nije nemoguc kao iz Srb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
pre 40 minuta, ser je napisao:

Ma ja to smatram debelom prevarom...

Napravi medjunarodno priznat sertifikat pa onda organizuj i naplacuj kolko hoces. A ne ovako... 

Tako su i uradili ali od 2019 na ovamo,ali problem koji je napravljen je od 2009-2019 i tu se dobijala kartica bez ikakve obuke pa je eu zato odbila dalje priznavanje.I dalje postoji ta objava na amss da svi koji su polozili do 2019 a kojima bude trebalo da izvade karticu radi zaposlenja kao vozac mogu da je podignu,zato dzaba sve dalje kada je priznata samo kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Znači u principu, vešto su napravili sistem da im manje dolazi JNA vozača ali zato mladi može :)
Sviđa mi se.

Elem,pošto smo mi koji smo položili posle 2019 te, oštećeni i za posao u SRB tj COD95 mora platimo 1500€ za razliku od vas starih vozača, makar nešto dobro da to što platimo bude priznato u DE.



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Možda je glupo pitanje, ali zašto ne bi polagali kod 95 u Hrvatskoj? Bar je jezička barijera manja u odnosu na Sloveniju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
pre 12 minuta, slobasuper9 je napisao:

Znači u principu, vešto su napravili sistem da im manje dolazi JNA vozača ali zato mladi može :)
Sviđa mi se.

Elem,pošto smo mi koji smo položili posle 2019 te, oštećeni i za posao u SRB tj COD95 mora platimo 1500€ za razliku od vas starih vozača, makar nešto dobro da to što platimo bude priznato u DE.



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Jos kad bi priznali nasu kvalifikaciju u DE,za nas koji smo polozili posle 2019,ali taj film necemo skoro gledati.Ko planira da radi kod nas kao vozac,isplati se ici na obuku i upisati taj kod potom u dozvolu,ko planira da se nastani u drugoj drzavi clanici eu,dzabe bacanje para kad nije priznato iako su uskladili sistem obuke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
pre 17 minuta, Mr_Wolf je napisao:

Možda je glupo pitanje, ali zašto ne bi polagali kod 95 u Hrvatskoj? Bar je jezička barijera manja u odnosu na Sloveniju

Isplati se i u Hrvatskoj,ali na kraju se svodi na to da bi bio punopravan profi vozac u zemljama eu za stranog poslodavca moras tamo gde polazes kvalifikaciju da bi upisao kod 95 u dozvolu moras imati prijavu boravka i prepis vozacke dozvole na zemlju u kojoj si polozio,a to sve radi poslodavac za tebe posle polozene kvalifikacije i dobijanja sertifikata o strucnoj kompetentnosti.Na maternjem jeziku se polaze i u Slo tako da nema problema oko jezicke barijere.Problem postoji jer na maternjem jeziku ne moze se polagati u DE,ko planira tamo ziveti i raditi, a ispit je dobrano tezak kako cujem i da ljudi sa c1 sertifikatom su padali a to je nivo jezika maltene ko maternji,na stranu sto sve kosta u DE oko 3000 evra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Jos kad bi priznali nasu kvalifikaciju u DE,za nas koji smo polozili posle 2019,ali taj film necemo skoro gledati.Ko planira da radi kod nas kao vozac,isplati se ici na obuku i upisati taj kod potom u dozvolu,ko planira da se nastani u drugoj drzavi clanici eu,dzabe bacanje para kad nije priznato iako su uskladili sistem obuke.
Čekaj, onda ja nisam dobro razumeo. Ja sam mislio da za nas koji prođemo obuku od 140 časova i dobijemo CPC licencu i upišemo KOD95 u dozvoli da nam to priznaju u DE, a ovim starijim koji pohađaju priodičnu da njima ne priznaju. Znači ne priznaju ništa iz SRB i to je to?
Svakako znam masu njih koji završe u Blysk u Slo za 530e, ima i neka auto škola iz NS koja organizuje ovde slušanje samo se ide u Ljubljanu na polaganje. Posle iz Slo traže kanal sa pređu u DE.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Da upravo tako,zbog preko 200 hiljada izdatih kartica u periodu izmedju 2009-2019 a bez ikakve obuke sem kategorije,Nemacka i eu ne priznaje.Od 2019 godine otkad je uvedena obuka za nove vozace i kod nas,vazi samo za nas odnosno moze da se vozi po Evropi ali samo poslodavac da bude iz Srbije.Za period ko je polozio za kamion pre 2009 i autobus pre 2008 ne treba nikakva kvalifikacija i Evropa to priznaje,takodje i nase dozvole su priznate. Zato tu sad postoji problem i mnogi se odlucuju za polaganje u Slo ili drugoj zemlji u okruzenju a clanica je EU.Kako dalje,jos istrazujem opcije i sam jer me ceka to u blizoj buducnosti zbog odlaska preko.A kanal za prelazak dalje iz Bliska i slicno je za sada samo da polozen kod u toj zemlji vazi u toj zemlji i nakon zaposlenja kod poslodavca te zemlje isti ti radi papire i nakon prevoda dozvole u dozvolu zemlje gde je polozen kod,isti moze da se upise u dozvolu,pa tek onda dalje,do zemlje u kojoj se namerava nastaniti.Druge opcije za sada ne vidim,osim pokusati polagati kvalifikaciju u DE gde su sva predavanja i polaganja na nemackom i gde je 5 puta skuplje a kako cujem i teze. I na sajtu npr,ambasade DE stoje iste informacije,za kvalifikovani kadar(vozac)postoje 3 opcije pod kojima moze da se ide.

1.da imas dozvolu eu/epp zemlje sa upisanim kodom

2.da imas dozvolu nasu ali da prilozis dokaz o upisivanju kvalifikacije u auto skoli u Nemackoj,poslodavac koji te salje tamo i rok od 15 meseci da se zavrsi.

3.da si radio za stranca sa nasom vozackom i kodom zemlje gde si radio i da imas prilog ugovor o radu i platne liste.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Slobo, kolko sam skapirao, ovo nasi ne upisuju 95 u dozvolu. Vec samo dobijas karticu i sertifikat o strucnoj kompetentnosti.

To je dovoljno ako hoces da radis kao vozac kod nas.

 

A ako imas 95 koji si dobio u Slo npr, ne moras da ides na ovu nasu obuku, jer zakon kaze da si u obavezi da imas jedno ili drugo.

 

Bas cu ujutro da proverim sa jednim vozacem, on je bio u subotu na seminar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Evropu kartica ne zanima,oni traze kod upisan u vozacku.Kod nas moze sa karticom da se zahteva da se upise kod u vozacku,osim cini mi se Subotice,oni nece a sto ne znam,pretpostavljam zbog neupucenosti,i negde cujem da tek po isteku 5 godina kada se obnavlja kod neka mesta kod upisuju u vozacku,tako da je peripetija i ne isplati se upustati se u to kad je ishod neizvestan jer na kraju kosta i para i zivaca a nije priznato u eu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Inače, nije bitno da li imaš upisan kod u dozvoli ili imaš karticu. Ja nemam upisan nikakav kod u dozvoli,imam samo Slo karticu. Zaustavljala me je policija i nisu me ništa pitali. Slovačka prijava,srpska vozačka, slovenački kod 95, italijanska firma i sve je ok...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Zavrsava se Hr kod, 300 eura je bilo. Ceka se oko 15-20 dana. Nikakva polaganja, samo je bitno da je kategorija pre 2009-te. Nije neka para u odnosu na De, pa mozda prodje, zavisi od pokrajine

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre 1 sat, Pecca je napisao:

Zavrsava se Hr kod, 300 eura je bilo. Ceka se oko 15-20 dana. Nikakva polaganja, samo je bitno da je kategorija pre 2009-te. Nije neka para u odnosu na De, pa mozda prodje, zavisi od pokrajine

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока


 

Lako mi je za pre 2009,kod nas je 50e i priznat svugde u eu,od 2009 do 2019 takodje 50e i priznat samo kod nas,kako za ove sto su posle 2019 zavrsili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre 3 sati, slobasuper9 je napisao:

Ipak ću upisati neki faks verovatno.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

To ako hoćeš da odmoriš malo od vožnje, pošto te posle diplome ionako (opet) čeka volan, ukoliko nisi bio pametan i upisao neke društvene nauke. Pričam ti iz iskustva, ličnog :lol3:

Promenio član Četka
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja